Skocz do zawartości

NBA Draft 2014


Bloniek

Rekomendowane odpowiedzi

mam cały czas nadzieje, ze ani McDermott ani Gordon nie trafią do Kings, zresztą Cousins ze swoją psychiką i wspólpraca z gejem, no srednio to widze.

 

No jeżeli wybiorą McDermotta, to znaczy, że niczego się nie nauczyli po wyborze Fredetta . Wiem, że inna pozycja, ale taka analogia od razu mi przychodzi na myśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem takiego dość młodego seniora z jakimiś kosmicznymi warunkami, nie mającymi niestety przełożenia na statystyki.

Jakiś NCAA maniak coś więcej o nim powie? Póki co w mockach typa nie widać, a jakiegoś dalekiego picku, to nie zawahałbym się chyba poświęcić, patrząc na to co wiem (niewiele). Dopiero w tym miesiącu skończy 22 latka. Oświećcie mnie, bo pewnie błądzę...

 

http://www.draftexpress.com/profile/Richard-Solomon-6511/

To jak to jest?

Nikt nic o nim nie wie, czy może sobie go po prostu wymyśliłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem chyba wszystkie video Kj McDanielsa w necie i coraz bardziej się nim jaram. Parę ekip z atletycznymi brakami na SG-SF powinno się nim zainteresować,jeśli trochę poprawi trójkę a rzut technicznie nie wygląda źle to może wyjdzie z tego jakaś krzyżówka Dannego z Geraldem Greenem.Bloki z pomocy coś al'a Bledsoe podrywają z fotela.Do tego solidnie broni,dobrze zbiera również na ofensywnej desce idealny role player dla contendera albo "sprzedawca" biletów dla gorszych zespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikający do tej pory workoutów Exum spadł na 6-te miejsce w najnowszej aktualizacji na draftexpress. Za to na 4-te wskoczył Smart. Ale chyba tylko totalnie wyłożenie lachy na workouty mogłoby spowodować spadek Exuma w faktycznym drafcie do miejsca Lakers. W tym tygodniu Dante będzie testowany w Bucks, później przez Sixers i Magic, więc ta teoria upada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc tak z perspektywy fana NYK przejrzałem politykę handlową draft picków i o ile masakrycznie wyglądaja plany rozwojowe NYK ( 2 z 8 mozliwe tylko wybory w najbliższych 4 latach), mocno słabo wypada Brooklyn  to jest 6 ekip które nie oddało żadnego picku!!! a dołożono parę dodatkowo

 

Atlanta Hawks:

 

komplet własnych

plus

1st & 2nd 2015 i 1st & 2nd 2017 od Brooklyn !!!

( razem 12 wyborów)

 

Chicago Bulls

 

komplet własnych

plus

1st 2014 (Charlotte)

1st 2015 (Kings #10 protected)

1st 2015 (Cavs - #lottery protected -prawo do wymiany)

2nd 2015 i 2016(PTB)

(razem 12 wyborów i 1 podmianka)

 

 

Bucks:

 

komplet własnych

pozyskano 2 rundowe:

 

2014 Toronto, 2014 LAL, 2015 Clips, 2016 NO, 2016 (Kings - protected), 2019 prawo wymiany z Kings

(razem 12 wyborów i 1 wymiana)

 

Phoenix:

 

komplet własnych

1st 2014 Indiana

1st 2014 Wizz

1st 2015 Minny (protected 12)

1st 2015 LA (protected 1-5)

 

12 wyborów w tym mozliwe 8 wyborów 1rundowych - prawdziwa potęga!!!!

 

San Antonio

 

komplet własnych

2nd 2014 Clippers

2nd 2016 Charlotte ( protected)

 

10 wyborów

 

Jazz:

 

komplet własnych

1st 2014 GSW

2nd 2016 GSW

1st 2017 GSW

2nd 2017 GSW

2nd 2018 GSW

 

razem: 13 wyborów

 

 

reasumując - są zespoły które całkowicie wykorzystały sytuację na rynku i handlując graczami uzyskali potencjalne przyszłe wzmocnienia TANIĄ siłą roboczą i o ile zespoły takie jak Jazz Hawks czy Bucks nie dziwia to oBECNOŚĆ Bulls i San Antonio dość mocnych zespołów które zawsze potrzebowały wzmocnien na tu i teraz i nie oddawały innym zespołom graczy za picki ( tak jak np. Hawks) ZASTANAWIA.

 

wygranym przemian jest obecnie szczególnie Suns którzy dodatkowo pozbyli się kontraktów których po prostu nie chcieli ( Amare, Scola, Gortat) i mają kolekcję picków.

 

czy dotrwają one do wyborów czy zapakowane w pakiet pójda za gracza pokroju Melo, Love NIE WIEM ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iggy w Twoim zestawieniu powinien znaleźć się Boston co prawda Celtics oddali kilka drugorundowych picków, ale te mają marginalne znaczenie w NBA. Co roku w drugiej rundzie trafia się 2-5 graczy, którzy sprawdzają się później w NBA. Średnio pewnie 10% koszykarzy z 2nd round zaistniało w lidze. 

 

C's oddali 2014 2nd round pick do Mavs, 2016 2nd round do Grizz i ewentualnie 2017 2nd round pick wyślą na Brooklyn. (O ile znowu nie przeniosą gdzieś franczyzy)

 

Czyli w przedziale 2014-2018 na 5 możliwych (SWOICH) drugorundowych picków mają 2-3, co faktycznie w porównaniu do przytoczonych przez Ciebie drużyn, które zachowały wszystkie swoje picki nie jest najlepszym wynikiem, ale bynajmniej clue draftu nie jest w 2giej rundzie.

 

Boston dysponuje wszystkimi pięcioma ze swoich wyborów na przestrzeni lat 2014-2018.

 

Ponadto (za realgm) Celtics posiadają następujące wybory w pierwszej rundzie:

 

2014 first round draft pick from Brooklyn

2015 first round draft pick from Philadelphia (protected top14 - czyli zapewne zachowa się w Philly, wtedy Sixers oddają 2015 i 2016 2nd round picks do C's)

2015 first round draft pick from L.A. Clippers

2016 first round draft pick from Brooklyn

2017 first round draft pick from Brooklyn (możliwość wymiany picku Bostonu na ten BRK, jeżeli Celtycki będzie słabszy - wtedy Celtics oddają 2nd round)

2018 first round draft pick from Brooklyn

 

Do tego musimy doliczyć 2-gą rundę:

 

2015 second round draft pick from Sacramento

2016 second round draft pick from Miami

2017 second round draft pick from Sacramento

 

Z tym że picki Sacto są chronione top55 i jeżeli nie znajdą się w bottom5 to po prostu wygasają dla C's.

 

Tak czy inaczej Boston w latach 2014-2018 dysponował "z urzędu" swoimi 5 pickami w 1st round i 5 w 2nd round. Dzięki Aingeowi C's mają 5 swoich picków w pierwszej rundzie, do tego 4 pierwsze rundy, które Ainge zdobył w wymianach (Przyjmuję worst case scenario, gdy pick Philly przechodzi na 2 drugorundowe). Z kolei w drugiej rundzie Bostończycy powinni mieć 3 własne picki + 3 picki zdobyte (również worst case scenario, a zasadniczo realistyczne spojrzenie bo ciężko, żeby Sacto weszło do top5 NBA).

 

Reasumując w najbliższych 5 latach Boston dysponuje 9 pickami w pierwszej rundzie naboru, a także 6 w drugiej. Łącznie 15 picków do 2018 roku, co by nie mówić Ainge po cichu robi świetną robotę.

 

PS. Ignazz dlaczego komplet własnych picków na przestrzeni 2014-2018 liczysz jako 8 picków? 14-15-16-17-18 x (1+2 runda) =5 pierwszorundowych + 5 drugorundowych = Łącznie 10 picków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo liczyłem do 2017 tylko w niektórych przypadkach dopisując 2018 którym jeszcze bardzo mało handlowało

 

Boston celtics pełne poparcie jeżeli chodzi o mozliwości przebudowy

dzieki za wpis uzupełniający bo takie były moje intencje uruchamiając dyskusję gdzie skupiłem się na tych klubach co nie oddawały ale dobierały ;-)

 

tym bardziej, że jak to dobrze rozegrać to z tych klubów Boston może mieć najwięcej szans gdyby tak podtankowali jeszcze trochę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@havlicek

 

Właśnie uświadomiłeś mi, ile assetów w postaci samych picków mają w Bostonie (a trzeba dodać jeszcze młodych). Ruchów na miarę pozyskania KG&Allen nie mają szans zrobić, ale Love teoretycznie powinien być na wyciągnięcie ręki. Jeśli tylko chce do nich przejść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się temu bliżej przyjrzeć to wygląda to dobrze:

 

dodatkowo Rondo kontrakt jest spadający (13M$) - shit JAK TEN CZAS LECI pamietam dyskusje po podpisaniu ;-)

tak samo Bassa (7), Bradleya (3,5) oraz Joela (3,8)

w oko kłuje tylko kontrakt Gerarda Wallace'a ( jeszcze 2x 10M$)

spadł Krisa 12M$ tak jak Bogansa 

w składzie w sumie jedynie Green Olynyk  i Sally

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa ci rookies jeszcze nawet nie są w NBA, a już zachowują się jak gwiazdy. Sarić będzie grał w NBA tylko wtedy, gdy wybiorą go Lakers albo Celtics, Exum unika treningów i przyjmie zaproszenia na treningi tylko od top 4 draftu, a sam przed loterią mówił, ze chciałby być w Lakers.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duży hype media jak i po częśći oni sami na siebie stwarzają i tak potem jest.... na takim Exumie , Wigginsie , Parkerze czy Embidzie jest wielkie oczekiwanie i ciąży na nich presja  , a być może gracz  typu T.J Warren  , Stauskas , Harris , Anderson , Payne lub ktoś inny  będzie odkryciem sezonu i wielkim stealem tegorocznego draftu.W ogole nie rozumiem jak Exum może tak powiedzmy : ,, cwaniaczyć '' jak te finały w których grał to nawet nie 1/3  jeśli chodzi o poziom NCAA ... o wiele bardziej cenie Smarta . To prawda Exum może być rakietą ( bo tak jest hype'owany , że kolejny All Star itp ) ale może też być normalnym , nie czołowym zawodnikiem nawet za pare lat i wtedy wszyscy ci co go wznosili na wyżyny będą sobie pluć w brode i mówic  : ,, a tak sie zapowiadał ''.

Edytowane przez Wielo18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.