Skocz do zawartości

NBA Draft 2014


Bloniek

Rekomendowane odpowiedzi

Z którym numerem może pójść Kyle Anderson? Fajny role player może z niego być, rozgrywający o wzroscie 204 cm to rzadki przypadek. Strasznie wolny (stąd ksywa Slow Mo), ale IQ koszykarskie ma mega wielkie. Staty w NCAA - 14.6 PPG, 6.5 APG i 8.8 RPG - chyba w tym roku nikt nie miał tak wszechstronnych statystyk w collegu. Imo to może być steal draftu, przy takim wzroście, grając na PG może być prawdziwym 'matchup nightmare'. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anderson to chyba taka opcja tego czym miał być Shaun Livingston, gdyby nie kontuzje. Z nim jest też taki problem, że nie do końca wiadomo czy aby na pewno będzie grał na jedynce. Chyba raczej nie. Zbyt spora niewiadoma na szybki wybór.

 

BTW. Mi imponuje skillset Saricia. Dopiero niedawno zacząłem go odkrywać i to co widziałem to taki Kukoc z gorszym rzutem. Myślę, że z niego da się wycisnąć więcej niż z takiego McDermotta. Problemami u niego mogą być głowa, pozycja, na której miałby grać, i ojciec, który na siłę próbuje syna uszczęśliwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z którym numerem może pójść Kyle Anderson? Fajny role player może z niego być, rozgrywający o wzroscie 204 cm to rzadki przypadek. Strasznie wolny (stąd ksywa Slow Mo), ale IQ koszykarskie ma mega wielkie. Staty w NCAA - 14.6 PPG, 6.5 APG i 8.8 RPG - chyba w tym roku nikt nie miał tak wszechstronnych statystyk w collegu. Imo to może być steal draftu, przy takim wzroście, grając na PG może być prawdziwym 'matchup nightmare'. 

Pamiętam jak podobne rzeczy pisano o Turnerze przed draftem a skończyło się jak się skończyło.

 

Niby teoria głosi, że dobry koszykarski skill plus wysokie IQ zawsze powinno dać 10+ lat pro, ale problem polega na tym, że bardzo dobry skill w NCAA nie musi przekładać się na przeciętny w NBA - szczególnie przy braku atletyzmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale różnica jest taka, że Turner został wybrany z 2 numerem draftu, a Anderson będzie wybrany pewnie z numerem <20. Od Andersona nikt nie oczekuje tyle, co oczekiwano od Turnera. ;) Anderson raczej nie będzie grał na PG, bo jest po prostu za wolny i ma za słaby kozioł, pewnie będzie grał na SF, ale gdy czasami zagra jako jedynka, to może być jak już wcześniej wspomniałem 'matchup nightmare'. Szkoda tylko, że broni tak słabo. Dobre porównanie do Livingstona - też mi się od razu z nim skojarzyło, taka oldschoolowa gra, dużo gry tyłem do kosza, wolne ruchy, duży przegląd gry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ignazz

 

Tylko żeby Love tam poszedł, to LBJ musiałby tam wrócić, inaczej to z tamtą uciekłby po roku.

 

Anderson to jest pick 15-25, a co do Saricia irytuje mnie trochę jego podejście, bo uzależnia przyjście do NBA od klubu, który go wybierze...

Edytowane przez shevcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ohoooo.

 

zaczyna się

 

http://www.cbssports.com/nba/eye-on-basketball/24574767/rumor-sixers-have-considered-trading-carter-williams-to-draft-exum

 

jezeli Hinkie o tym mysli to

 

a) Exum musi byc wykurwisty

B) MCW jest mocno ovverated po rookie season

 

albo oba jednocześnie. 

 

Jebać Exuma, dawać mi Jabbariego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c)roznoszą ploty i mają nadzieję, że ktoś wcześniej weźmie Exuma :smile:



Przy takim mocnym drafcie, gdzie jest 3 wykurwistych zawodników, wybierania gracza który nie grał nawet w NCAA jest sporym ryzykiem. 

Edytowane przez Bloniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tyle nie wertowałem po losowaniu draftowym co obecnie.

 

Ploty jak pojebane, Cavs biorą Wigginsa, Embiida i Jabariego, to samo Bux, ale tu juz mowi sie o Exumie, podobnie z Sixers - tu znowu mowi sie o Exumie - zreszta coraz więcej. Już pojawiaja sie ploty, o Randle u, Vonlehu w Sixers, co przy dobrych wiatrach kogoś z big czy mogłoby zanieść nawet na 4-5 pick ;]

 

Jaja jak berety.

 

Najlepsze jest to, ze po porzednim drafcie wiem już, że po Hinkiem można spodziewać się absolutnie wszystkiego. Zaczynasz juz kogoś lubic, a za chwile zostanie wyekspediowany c*** wie gdzie. Swoja drogą, gdyby MCW był faktycznie na stole, to gdzie jest w tym drafcie jego miejsce, jako 'ROTY'? Top5 ? Top8? Top10 ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu Exum >> MCW.

MCW  - narobił takich statystyk bo grał cały czas w bardzo słabej Philli.

 

Ale Orlando by na to poszło Exum za MCW ? 

Co by im jeszcze trzeba dać. Szkoda byłoby 10, ale może Younga.

Albo do Philly Exum i pick 12 a do Orlando MCW i pick 10. Nie Orlando na to też nie pójdzie.

 

Jedno jest pewne dla kibica Philly dzień draftu to będzie mega fun.

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwiłbym się, gdyby 76ers wytransferowali MCW, żeby zdobyć Exuma.. O Exumie nie wiadomo zbyt dużo, ale potencjał ma raczej dużo większy niż MCW, w dodatku Dante jest bardzo młody, w lipcu będzie obchodzić swoje 19 urodziny, Carter-Williams ma 23 lata..

Przed chwilą natchnąłem się na coś takiego: 

 

''This is obviously a crazy trade scenario. I'll warn you now.

IF the report is true that the Sixers are willing to trade Michael Carter-Williams because they really like Dante Exum, and IF the various reports of Kyrie secretly wanting out of Cleveland and/or the Cavs mnot being willing to give him a max deal are true, who says no to THIS deal?

Cavs get: Michael Carter-Williams, #3 overall pick (PHI), #7 overall pick (LAL; whoever gets drafted for them)

Sixers get: #1 overall pick (CLE), Dion Waiters

Lakers get: Kyrie Irving

The Cavs would still have a PG of the future in MCW, and one that doesn't need as many shots. They'd be able to get whoever's left out of the Embiid/Parker/Wiggins bunch at #3, add shooting or a guy like Noah Vonleh at 7, or try to package the #3 & #7 picks for K-Love if they want. Imagine MCW-SG-Parker-Vonleh-Varejao or MCW-Gary Harris-SF-Thompson-Embiid or something like that.

It would probably be a reach at #1, but the Sixers could get their guy in Dante Exum. It would be ideal if they could've dealt their #10 pick instead of their #3 pick, but I don't think Cleveland would've agreed to trade out of the top 3 altogether. Philly would get their 2 in Waiters to pair with Exum, so they could look to add Rodney Hood at #10 if he's available. You could have Exum-Waiters-Hood-Young-Noel next year -- that's one HECK of a young nucleus.

The Lakers of course get the best plauer on the deal by trading a 1st round pick they likely wouldn't have gotten a SUPERSTAR out of, although I'm pretty high on Aaron Gordon.''

 

Troszkę wyssane z palca i mało prawdopodobne, ale coś można by pokombinować jakby się uparli.

Edytowane przez kungfubestia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie rozumiem idei wyboru Exuma przez 76ers, mając już MCW. A oddawanie MCW + #3 za Waiters + #1 to jakaś kpina, nawet w przypadku gdy MCW nadal nie ma rzutu, to może kreatorem, a z #3 i #10 dobraliby jeszcze strzelców, trochę bez sensu te ruchy...ale na Exuma robi się powoli hype większy niż Embiida 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenariusz jest prosty jak dyndanie. Exum na 99% nie zostanie wybrany w top3, więc zostaje kwestia wymiany z Orlando.

 

Jedyna, sensowna oferta jaka wchodzi w grę:

MCW + 10 pick za 4 pick

 

I pytanie, czy dla Sixers lepiej mieć Wiggins/Parker i Exum, czy Wiggins/Parker, MCW i 10pick.

Pytanie drugie, czy dla Magic lepiej mieć Exum/ktokolwiek inny, czy MCW i 10 pick.

 

W obu przypadkach odpowiedź jest dla mnie oczywista i wymiany nie będzie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.