Skocz do zawartości

NBA Draft 2014


Bloniek

Rekomendowane odpowiedzi

Saric bardziej mi wygląda na lepszego koszykarza obecnie, niż na lepszego prospecta.

Tyle że on w ostatni rok zrobił duży postęp. Poprawił rzut, zdecydowanie poprawił obronę. I wciąż ma 20 lat.

 

Wyobraź sobie że do NBA wchodzi murzyn z NCAA z jego umiejętnościami. Wysoki co rzuca za 3 ma dobry mid range świetnie kozłuje jak na wysokiego, robi wjazdy z lewej i prawej strony , bardzo dobrze zbiera i nie jest dziurą w obronie. Ostatni rok grał w bardzo dobrej lidze adriatyckiej w której dominował. Świetnie ustawia się pod tablicą , potrafi wypchnąć silniejszych i większych od siebie centrów

 

Z drugiej strony jak patrzę na takiego Gordona którego widziałem rok temu na żywo w Pradze i widze go teraz to ja nie za bardzo wiem gdzie on się poprawił bo dla mnie to on jest dokładnie tym samym atletycznym skrzydłowym z koszmarnym rzutem i fatalnym na linii . I oczywiście elitarna obroną. Bo w obronie to on może być nawet najlepszy w tym drafcie. Akurat jego obrona sprawiała że już w Pradze unosiłem brwi ale już jego próba gry w poście wyglądały komicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno nie było chyba dobrego Chorwata w NBA.

W końcu musi jakiś talent wybuchnąć. A Chorwaci na ogół mają lepiej ułożone w głowie niż Serbowie, bardziej przewidywalni. Np w piłce bardzo cenieni. Charakter zwycięzcy.

 

Ja bym go brał z 10 jakby się udało załatwić 3 wyższy pick dla Philly za Teda.

 

Co do gry w Europie to czytałem teraz, że jego ojciec mówił w ogóle aż o 2 latach, ze względu na rozwój, ale nic nie jest postanowione. Może od razu zagrać w NBA, bo zależy pewnie gdzie trafi, w Philli od razu by dostał dużo minut. A w takim Hornets już pewnie mniej.

Edytowane przez mcreativo.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafili się na razie nie Gasole, Nowtizki i Rubio, jak sugerujesz, a Gasole, Notwitzki, Rubio, Parker, Manu, Diaw, Splitter, Belinelli, Gortat, Deng, Ibaka i to tylko wyliczanka na szybko.

Tylko że połowa z tych co dodałeś to nie Europejczycy.

Edytowane przez kulfon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że on w ostatni rok zrobił duży postęp. Poprawił rzut, zdecydowanie poprawił obronę. I wciąż ma 20 lat.

 

Wyobraź sobie że do NBA wchodzi murzyn z NCAA z jego umiejętnościami. Wysoki co rzuca za 3 ma dobry mid range świetnie kozłuje jak na wysokiego, robi wjazdy z lewej i prawej strony , bardzo dobrze zbiera i nie jest dziurą w obronie. Ostatni rok grał w bardzo dobrej lidze adriatyckiej w której dominował. Świetnie ustawia się pod tablicą , potrafi wypchnąć silniejszych i większych od siebie centrów

 

Z drugiej strony jak patrzę na takiego Gordona którego widziałem rok temu na żywo w Pradze i widze go teraz to ja nie za bardzo wiem gdzie on się poprawił bo dla mnie to on jest dokładnie tym samym atletycznym skrzydłowym z koszmarnym rzutem i fatalnym na linii . I oczywiście elitarna obroną. Bo w obronie to on może być nawet najlepszy w tym drafcie. Akurat jego obrona sprawiała że już w Pradze unosiłem brwi ale już jego próba gry w poście wyglądały komicznie.

 

Nie wiem, Ely, nie będę się upierał, bo nie widziałem Sarica w żadnym pełnym meczu, ale jak widzę, że w uproszczeniu główną zaletą kolesia jest skill, a słabszą stroną atletyzm, to mi to bardziej podchodzi pod gotowy produkt na teraz, niż wysoki upside.

 

Z drugiej strony, Gordona w Pradze też nie widziałem, ale na pewno nie mogę się zgodzić z tym, że jego rzut jest koszmarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deng i Jebaka do murzyni, poza tym Serge to byl zdaje sie 20którys pick

 

Manu wszedł do ligi mają 25 lat, był już wpełni ukształtowany, trafił do zespołu grającego mocno europejski basket (w sensie taktyki, iq boiskowego), a i tak mial cięzkie 2 pierwsze sezony. 

 

Parker to 28 pick draftu.

 

Diaw 21 pick

 

Rubio poszedł z 5  niezłego draftu i poki co lepsze kariery mają Curry, Holiday, Lawson, Jeff Teague wybrani w tym samym drafcie po nim. 

 

Marc to pick 53 ? 

 

Splitter 28, wszedł do ligi w wieku 26 lat. 

 

Bellineli to nie jest zawodnik o jakiego zabijałbym się w top 15 mocnego draftu.

 

 

Powiedz mi kolego, co się nie zgadza z tym co powiedziałem - Euros to może i dobry wybór, ale na 2 dziesiątke draftu, najlepiej contedera, bo jest to low risk-high reward?

 

To, że tacy gracze okazalo się stealami i ja bym nie pogardził wybraniem Parkera, Manu czy Ibaki w top10 nawet mocnego draftu. Ba, nawet top5 bym się poważnie zastanawiał.

Tylko że połowa z tych co dodałeś to nie Europejczycy.

Ale grali w Europie do nba przyszli stamtąd nasiąkajac ichnią kulturą gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nadal może 5-6 zadownikow (2x Gasol, Dirk, TP, Ibaka, Manu, Deng), których brałbym w top6 draftu na przestrzeni prawie 20 lat. 

 

Co innego jest uzyc 15-30 picku i zrobić steala, a co innego jest zaryzykować wybór kogos takiego w top10. 

 

Ten sam klimat jest np. dzisiaj z Randlem. W top5 bym go nie wybrał, ale szansa na to ze bedzie 20/10 i wybór z 10 to już bardzo kusząca opcja. 

 

Ile było bustów? Bargnani, Milicić, Araujo, prawie w kazdej 10 draftu jest jakeis białe drewno. Gracze po NCAA rywalizuja przynajmniej na podobnym do siebie poziomie, łatwiej jest ich sklasyfikowac

Edytowane przez Julius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej 10 draftu jest jakiś czarny bust z ncaa. Zwykle po kilka.

Jeśli zaś byś ograniczył do ostatnich 12 lat, masz takich graczy: Ibaka, Manu, Parker, Dragic, Deng, 2xGasoli. Czyli 7, jeden na mniej dwa drafty. Zawsze się mozesz skuć i łagodzi, że skucie okaże się być tylko Scolą, Splitterem czy Diawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, naprawdę ten draft wydaje się wam tak mocny? Jest dobry (przynajmniej w TOP5-TOP7), ale im dalej to już wygląda co najwyżej średnio.

Ja się nie znam, ale w moim odczuciu od 8 picku to już lekka loteria kto się okaże być allstarem, a kto nikim. To znaczy z punktu widzenia postronnych osób, a nie skautów i będziemy mieli znowu w dalekich pickach jakiegoś Ibakę, Arenasa czy Kobiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, naprawdę ten draft wydaje się wam tak mocny? Jest dobry (przynajmniej w TOP5-TOP7), ale im dalej to już wygląda co najwyżej średnio.

ale to chyba od początku wszędzie pisali, że draft mocny, ale dość płytki.

 

różnica jest taka, ze zazwyczaj jest 1-2 kandydatów do jedynki, teraz jest tak naprawde 3 mocnych i dodatkowo Exum, który aspiruje do tego grona.

 

Potem są jeszcze Randle, Smart, którzy zazwyczaj byliby pewnie w top3. A dalej Mcdermott, strauskas, Gordon, Harrisy, Youngi to już chyba dośc przeciętna jakosc jak na okolice 10 picku

 

No i jest wypas jesli chodzi o pozycje. Draft Curryego był draftem własciwie wyłącznie PG, a tutaj mamy 2 SFów, 1xC, 2 PG/SG (exum, smart), 2 pf (vonleh, randle),

są NBA ready (Parker McDermott Smart) są upsiderzy - Embiid, Vonleh, Gordon. są wybitni obrońcy, są wybitni scorerzy, shooterzy, i 2-way playerzy. Także pod tymi względami jest mega na bogato.

Edytowane przez Julius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętając poprzednie drafty to on jest serio mocny bo jest się o kogo bić w top pickach a nie tak jak rok temu gdzie nikt niechciał wybierać wysoko bo za cholerę nie waidomo było kogo brać, ludzie mówią i mówili że płytki sam się pod tym podpisywałem jeszcze niedawno ale jak prześledzić dokłądnie to jest chyba też ok jeśli chodzi o głębie w sensie jest kilu ciekawych grajków nawet pod koniec pierwsześ rd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ten draft nie będzie płytki

 

Np ok 25 pójdzie pewnie taki Early który potrafił w MM ostatnio rzucić 30 pkt  Kentucky , jest kliku graczy którzy będą bardzo dobrymi zadaniowcami jak Mc Daniels czy Warren a pójdą ok 20-25 picku

 

Chyba już dawno np nie szło do NBA tylu dobrych kolesi po pełnych 4 latach : Mc Dermott, Payne, Early czy nawet Napier

Masz dużo niezłych freshmenów jak LaVine czy Ennis którzy pójda niżej masz dużo drugoroczniaków którzy poczekali rok dłużej na uczelni a w tym roku idą

 

Już dawno nie było tak że contenderzy moga wyciągnąć w końcówce 1 rundy graczy którzy z miejsca wskoczą im w rotacje.

Ostatnie tak głęboki draft był chyba w 2003r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie chyba tylko dwóch graczy skorzystało z PO po pierwszym kontrakcie?

 

Gordon i Oden?

 

Kolejnym kandydatem wydawał się Irving i gdyby nie był takim złamasem może by to rozważał,a tak na 99% weźmie maksa jako zabezpieczenie przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2008 w pickach 24-26 poszli Batum, Hill i Ibaka.

Dużo lepiej niź w 03, 2008 to najgłębszy draft w XX wieku.

Twoja miłość do draftu 08 czasem poraża.

Między 11 a 30 wybrano tak naprawdę 5 graczy którzy grają w s 5 : Twoja trójka + Hibbert+ Anderson . Dorzućmy R.Lopeza i od biedy Koufosa i mamy na 20 picków 7 graczy którzy coś znaczą

W 03 po 5 latach gry miałeś znacznie więcej graczy łapiących się na rotacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie chyba tylko dwóch graczy skorzystało z PO po pierwszym kontrakcie?

 

Gordon i Oden?

 

Kolejnym kandydatem wydawał się Irving i gdyby nie był takim złamasem może by to rozważał,a tak na 99% weźmie maksa jako zabezpieczenie przyszłości.

 

Irving byłby głupi, nie biorąc maksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja miłość do draftu 08 czasem poraża.

Między 11 a 30 wybrano tak naprawdę 5 graczy którzy grają w s 5 : Twoja trójka + Hibbert+ Anderson . Dorzućmy R.Lopeza i od biedy Koufosa i mamy na 20 picków 7 graczy którzy coś znaczą

W 03 po 5 latach gry miałeś znacznie więcej graczy łapiących się na rotacje

Granie w S5 Memphis to jakaś ujma?

I kogo miałeś w 03?

Westa, Diawa, Josha i co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://twitter.com/dmorey/status/469888834096730113

Daryl Morey @dmorey 1 godz.

Pick #25 has a very good chance to be a solid player. Likely the deepest draft since my first NBA draft in 2003. Similar to 2005.

+

http://grantland.com/the-triangle/ryen-russillos-nba-draft-confidential-real-scouts-on-wiggins-randle-embiid-and-parker/

Edytowane przez Mentor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.