Skocz do zawartości

NBA Draft 2014


Bloniek

Rekomendowane odpowiedzi

btw. Young + 10 za siódemkę? Rozważyłbym z perspektywy Lakers. Tadek i np. Hood to fajny pakiet.

Z mojej perspektywy tylko, jeśli z tą 7 byłby dostępny ktoś, kogo Hinkie baaardzo lubi do spółki z Brettem. Nie czarujmy sie, Lakers to zespół, który bez problemu wzmocni się w tradach i FA. Sixers do jednego i drugiego na razie daleko - bo buduje sie na drafcie. 

 

Thadd to niezły starter, a świetny 6th man. Na motanie dobrego 6th mana będzie czas, jak będzie dobra piątka, a na razie od 2-4 jest przeciąg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale czy taki Gordon jest na tyle lepszy od Younga, żeby odpuścić zawodnika z top 10 mocnego draftu?

Przed Sixers na 100% jeszcze rok tankowania, ogrywania młodych. Tutaj nie patrzą na to ile Young wnosi do drużyny, bo i tak zanim coś zbudują to odejdzie. Tutaj patrzą na to ile są za Younga w stanie otrzymać. Jeśli parę numerów wyżej pójdzie zawodnik który ich mocno interesuje, to nie widzę problemu, aby dali ten swój pick i Younga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale czy taki Gordon jest na tyle lepszy od Younga, żeby odpuścić zawodnika z top 10 mocnego draftu?

Wątpie by Gordon był lepszy kiedykolwiek od obecnego Younga. Taki typek na PF w obecnych czasach to skarb.

 

Dla LAL taki deal to no-brainer, chyba że do 7 ostałby się Smart, ale to nadal byłaby opcja do rozpatrzenia. Wtedy z 10 powinni brać Tylera Ennisa - świetny fit na PG pod mambę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toronto a Wiggins

 

 

a ja patrzę na assety Raptors aby zapukali do cavs

 

bezposrednio z czym do luda?

 

ale pośrednio?

mają 3 ładne kończące się kontrakty więc mogliby być czyścicielami salary innym za picki aby zebrać 3 pierwszorundowce i potem wysłać pakiet do Cavs

 

niestety sukcesy tego roku ( byłoby to IDEALNE rozwiazanie gdyby nie weszli do PO oczywiście) nie pozwalaja zawalać tej ekipy obecnie na 2-3 lata głupimi kontraktami bo zmarnuje się potencjał Rozana Amira i Valancionusa WIĘC do zamrażarki ale z Wigginsem nie mozna tego wsadzić.....

 

powolutku:

 

Toronto ma #20 pick

Lowry idzie za pick w snt

18 baniek spadajacych  Hayesa Fieldsa i Cambiego to 1-2 bardzo złe kontrakty przechwycane (d-will?) plus pick/2 picki

 

pakiet do 4 picków pierwszorundowych (?)

 

może jednak ktos z talentu Ross Vale Amir na osłodę Cavs?

 

mało realne ale zakładam że Raps bardzo chcą ;-)

 

założeniem jest 2 kroki w tył teraz ale na 5 lat mamy Wigginsa a w końcy te złe kontrakty spadną

 

reasumujac obecne salary osłabia wartosc spadajacych kontraktów i trywialnie sukcesik raps oddala ich od jedynej słusznej akcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, których kojarzę z lig fantasy, i tych, których kojarzę mniej :-)

Wtrącę się, bo zainteresował mnie temat sposobów na ucieczkę z "małego rynku", jak to umownie nazwę.

- kontrakt jednoroczny? Do zrobienia raczej i nie widzę powodów, by liga miała podstawy interweniować. Problemy? Wspomniane już prawa Birda i brak gwarancji na te kilkadziesiąt baniek, które każdy topowy młodzian sobie zazwyczaj zaśpiewa. I o ile sam zawodnik może czasem dać się ponieść fantazji, o tyle jego agent rzeczywiście będzie się za wszelką cenę starać uciec od takiego pomysłu. Kasa przede wszystkim.
- kontrakt pięcioletni z player option po pierwszym roku? Zabrzmiało to dla mnie ciekawie, ale mam wątpliwości (nie sprawdzałem), czy da się legalnie umówić na PO tak wcześnie. Z moich prywatnych konsultacji rysuje się przekonanie, że player option może ściąć jeden - góra dwa sezony z kontraktu, nie cztery.

Generalnie - po pierwszym grubym kontrakcie zazwyczaj gracz zaczyna tęsknić za wynikami równie mocno, co za kasą. I wówczas rozpoczynają się jazdy, tak jak ta z Love. Co więksi oczywiście mogą zacząć marudzić wcześniej i czasem wymęczą wymianę... Zazwyczaj siłą rzeczy nieco patrosząc pozostałe aktywa nowej drużyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slawekmoroz

 

Ja już to sprawdziłem dokładnie tutaj: http://www.cbafaq.com/salarycap.htm

 

1) Kontrakt jednoroczny nie ma sensu, bo jak zawodnik się uprze i nie będzie chciał z nikim umowy podpisać to i tak zostaje na 1 rok w macierzystym klubie(Więc tak teoretycznie jak się jakiś klub robił przeszkody zawodnikowi i choćby nie wiem co to najwcześniej po 5 latach młody może czmychnąć)

Ale tak jak piszesz, każdy chce pewności długoletniego kontraktu, chyba, że naprawdę byłoby zaufanie i jakiś klub obiecałby mu, że co kolwiek nie będzie to za rok zaproponują mu wielomilionowy kontrakt.

 

2) Player option można podpisać tylko na ostatni rok.

Edytowane przez mcreativo.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby z nikim nie podpisał umowy na rok, to zostaje na rookie scale. A ta jednoroczna umowa mogłaby już być soczysta na maksymalny możliwy pułap. 

Co oczywiście nijak się ma do tych wypasionych umów pięcioletnich. Dlatego zespoły macierzyste są tak uprzywilejowane. A i potem mają narzędzia, by kusić swoich graczy, stą wielu nalega na rozwiązania typu s'n't.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z Wigginsem Toronto mogliby uwolnić Bennetta i wyciągnąć Nasha z LA (razem z pickiem dla Cavs).  Jak już robić Team Canada to na całego ;-)

 

LAL: Lowry, Waiters

CLE: pick LAL, DeRozan

TOR: pick CLE, Nash, Bennett

 

kasa się zgadza :-)

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie by Gordon był lepszy kiedykolwiek od obecnego Younga. Taki typek na PF w obecnych czasach to skarb.

 

Dla LAL taki deal to no-brainer, chyba że do 7 ostałby się Smart, ale to nadal byłaby opcja do rozpatrzenia. Wtedy z 10 powinni brać Tylera Ennisa - świetny fit na PG pod mambę.

7 pick to może być zarówno Gordon, jak i Randle, Vonleh, Smart. Jak dla mnie jest spora szansa, że każdy z nich będzie lepszym starterem niż Thadd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze małe słówko na temat Saricia. Ja wiem że to tylko liga adriatycka ale on nie jest słabym obrońcą. Powiedziałbym że gdyby nie to że nie chce tak od razu iść do NBA to facet powinien być brany od ręki w TOP 6 bo potencjał ma lepszy niż Gordon a pewnie i Randle

 

http://www.youtube.com/watch?v=rCk4vUx0_J0

 

Przy okazji można w kilku akcjach zobaczyć też Nurkicia o którego było tu pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dorobek Landrego w tym sezonie to 76 punktów, 57 zbiórek, 5 asyst, 3 przechwyty  9 strat ,34 faule i 1 blok. 

Kontrakt 20,250,000/3 lata , 30 lat na karku, brak centymetrów pod koszem, po ciężkiej kontuzji.  

 

Nie widzę argumentów za tym, aby był lepszy od Williamsa czy Thompsona.

 

 

 

 

Dobra przez kontuzje grał mało, ale popatrz na jego statystki per 36 i per game. Jak widzę, że Williams gra dwa razy dłużej, a robi średnio 1.2 TRB więcej i rzuca 4.3 pkt więcej to nie krzyczę łał. Thompson jeszcze gorzej, bo grał też dwa razy dłużej, a punktował średnio 7.1 na mecz, a Landry 4.2. Zbiórki w jego wypadku wypadły lepiej, bo 6.4-3.2 i to się broni. Ale jeżeli coś chcą z tych trzech zostawić i opchnąć z dwóch gdziekolwiek, to i tak zostawią 30-latka niż dwóch jeszcze dwudziestoparolatków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy ten Sarić do rzutu składa się 3 dni ?

 

Ja mam dość eurosów w top 10, top 15 - moze w słabym drafcie, ale k**** ileż to juz było next Dirków, next Birdów, next Gasolów itd w drafcie ? 

 

A potem wychodzi taki Lampe, Mozgow, czy inny Milicić. Trafili sie na razie bracia Gasol, 20 lat temu Nowitzki. Rubio wydawał sie spoko, ale z tą swoją nieumiejętnoscią zdobywanie punktów wyglada coraz gorzej. Fernandez, Rodriguez, Navarro wrócili do Europy, Jaske zagrał w NBA fajną emeryturę. Valanciunas costam rokuje. Rok temu mozna bylo brac Saricia w 10, dzisiaj uważam ze powinni się w niego bawic contenderzy + 20 pickiem low rik-high reward. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafili się na razie nie Gasole, Nowtizki i Rubio, jak sugerujesz, a Gasole, Notwitzki, Rubio, Parker, Manu, Diaw, Splitter, Belinelli, Gortat, Deng, Ibaka i to tylko wyliczanka na szybko.

 

Deng i Jebaka do murzyni, poza tym Serge to byl zdaje sie 20którys pick

 

Manu wszedł do ligi mają 25 lat, był już wpełni ukształtowany, trafił do zespołu grającego mocno europejski basket (w sensie taktyki, iq boiskowego), a i tak mial cięzkie 2 pierwsze sezony. 

 

Parker to 28 pick draftu.

 

Diaw 21 pick

 

Rubio poszedł z 5  niezłego draftu i poki co lepsze kariery mają Curry, Holiday, Lawson, Jeff Teague wybrani w tym samym drafcie po nim. 

 

Marc to pick 53 ? 

 

Splitter 28, wszedł do ligi w wieku 26 lat. 

 

Bellineli to nie jest zawodnik o jakiego zabijałbym się w top 15 mocnego draftu.

 

 

Powiedz mi kolego, co się nie zgadza z tym co powiedziałem - Euros to może i dobry wybór, ale na 2 dziesiątke draftu, najlepiej contedera, bo jest to low risk-high reward?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.