Skocz do zawartości

Książki


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem jakoś ~10 książek Lema i Kongres super. 

Chyba jedyna pozycja, która mnie męczyła to Pamiętnik znaleziony w wannie. 

Śledztwo mam na półce, ciekawe kiedy się zabiorę xd

W dniu 14.05.2026 o 13:59, P_M napisał(a):

właśnie zaczynam perfekcyjną niedoskonałość

i jak? Wspomniałem kiedyś, że zacząłem, ale mi nie siadła i w pewnym momencie odpuściłem. Trochę mi spadł wtedy zapał do Dukaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Braveheart22 napisał(a):

jak? Wspomniałem kiedyś, że zacząłem, ale mi nie siadła i w pewnym momencie odpuściłem. Trochę mi spadł wtedy zapał do Dukaja

Na razie jestem w 27%. Te pierwsze 25% to trochę jakby autor/narrator był zafascynowany sluchaniem własnego głosu i buduje zdania, które mają pięknie brzmieć, ale treść jest trudna do zwizualizowania dla czytelnika, dodatkowo przerywana wielokrotnymi zmianami otoczenia i myśli.

Na pewno jednak nie odpuszczę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2026 o 00:02, Braveheart22 napisał(a):

Przeczytałem jakoś ~10 książek Lema i Kongres super. 

Chyba jedyna pozycja, która mnie męczyła to Pamiętnik znaleziony w wannie. 

Śledztwo mam na półce, ciekawe kiedy się zabiorę xd

i jak? Wspomniałem kiedyś, że zacząłem, ale mi nie siadła i w pewnym momencie odpuściłem. Trochę mi spadł wtedy zapał do Dukaja.

Zacznij szybko Oko Potwora, zmienisz zdanie do Dukaja od razu.

Piękny hołd Lemowi z średniego okresu twórczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem Problem Trzech Ciał i skończę trylogię, ale dla mnie daleko tej książce do jej renomy.

Po pierwsze warsztat pisarski bardzo kiepski.
Po drugie jak na hard sci fi bardzo dużo elementów "magicznych"

I tak polecę, bo po pierwsze książka bardzo ciekawa z tego powodu, że pokazuje mentalność chińską i kompletnie inny punkt widzenia. Przy obecnych trendach, to złoczyńcy Cixina byliby bohaterami w książkach amerykańskich.

Po drugie jednak oryginalny koncept podejścia do pierwszego kontaktu i zdrady ludzkości.

Po trzecie świetny opis rewolucji kulturowej, człowiek niby coś wiedział, ale w szczegółach - tragedia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wujek Wójcik napisał(a):

Smierć frajerom M. Puzo, świetna, w trakcie Grona gniewu Steinbecka i ostatnia część Harrego Pottera ;)

A na urlop zabieram Dallas 63 Kinga.

Czytał ktoś Niewyczerpany żart Wallace'a?

Czytałem. Ciężka, nieco depresyjna lektura, choć bardzo zmuszająca do myślenia.

A Dallas 63 jestem w trakcie akurat;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.