Skocz do zawartości

Rap, hip-hop


Quickly

Płyty masz:  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Płyty masz:



Rekomendowane odpowiedzi

bez przesady, smarki dal pare dobrych zwrotek poza ta epka (chyba moja ulubiona plyta z pl rapu)

nie widze nikogo kto ma taka przyjemna, luzacka nawijke jak reno. najslabsza strona NL to bity.

 

gres nie trafia do mnie, za duzo belkotu, a moze za glupi jestem na jego liryczne wojaze, ale doceniam klimat, na jesieni zwykle puszcze kilka razy

Dał jeszcze Getto Głów ze Zbikboyem, ale od Zioła sporo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dajcie jakieś polskie świeże, ale oldskulowe kawałki/albumy

 

 

jajo tu zniszczyl, IGS zniszczyl wtedy. Ekspedycje!, tym co robił 99/01 własnie, wielu wtedy niszczyło. wiecie średnia buda na śląsku, ci wszyscy ludzie wkoło, non stop ktos miał jakas nowa kasete, jakis nowy produkt, co to za muzyka? tych własnie osiedlowych ludzi ktorych tam ktoś wcześniej wyśmiał. roznica taka że wtedy nie było tego zasranego internetu i nikt nie miał nawet takiego pomysłu żeby komuś powiedzieć ale jestes chuujowy skoro ten ktos jedyne co robił to  próbował. pamiętam jak kumpel z klasy przyniósł prolog, jedna słuchawka ja druga on, na walkmanie rzecz jasna, usłyszeliśmy wiecej szmalu, nie wiedzieliśmy co to, a za chwile nie było lekcji , niczego, było tylko to non stop, koncert kalibra z magiem w starym mega, niezapomniana miazga. gdzieś tam między muzyką pierwsze palenie, te wszystkie impry na chatach, ekipy, dziewczyny którym to wszystko tak bardzo zaczynało się podobać, szerokie gacie, wtedy jeszcze nie było o nie tak łatwo, drogie były strasznie, ale jak juz jeden kupił to trzeba było też. piękne odkrywanie tego wszystkiego, jakieś próby robienia muzy na comodore hehe ;] fajnie powspominac, ogolnie czas leci mamy 2015 a dalej slaski rap z tamtego okresu gdzies tam 96 moze troche wczesniej do 02 jest ponad wszystkim co sie w tym nurcie wydarzyło do tej pory, i nikt mi raczej nigdy nie wmówi że jest inaczej. to był klimat ktorego nie da sie powtorzyc.

 

 

Edytowane przez marzec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jajo tu zniszczyl, IGS zniszczyl wtedy. Ekspedycje!, tym co robił 99/01 własnie, wielu wtedy niszczyło. wiecie średnia buda na śląsku, ci wszyscy ludzie wkoło, non stop ktos miał jakas nowa kasete, jakis nowy produkt, co to za muzyka? tych własnie osiedlowych ludzi ktorych tam ktoś wcześniej wyśmiał. roznica taka że wtedy nie było tego zasranego internetu i nikt nie miał nawet takiego pomysłu żeby komuś powiedzieć ale jestes chuujowy skoro ten ktos jedyne co robił to  próbował. pamiętam jak kumpel z klasy przyniósł prolog, jedna słuchawka ja druga on, na walkmanie rzecz jasna, usłyszeliśmy wiecej szmalu, nie wiedzieliśmy co to, a za chwile nie było lekcji , niczego, było tylko to non stop, koncert kalibra z magiem w starym mega, niezapomniana miazga. gdzieś tam między muzyką pierwsze palenie, te wszystkie impry na chatach, ekipy, dziewczyny którym to wszystko tak bardzo zaczynało się podobać, szerokie gacie, wtedy jeszcze nie było o nie tak łatwo, drogie były strasznie, ale jak juz jeden kupił to trzeba było też. piękne odkrywanie tego wszystkiego, jakieś próby robienia muzy na comodore hehe ;] fajnie powspominac, ogolnie czas leci mamy 2015 a dalej slaski rap z tamtego okresu gdzies tam 96 moze troche wczesniej do 02 jest ponad wszystkim co sie w tym nurcie wydarzyło do tej pory, i nikt mi raczej nigdy nie wmówi że jest inaczej. to był klimat ktorego nie da sie powtorzyc.

 

 

 

Fajny post. Niespecjalnie mogę takich rzeczy słuchać, ale miły tekst z którym można się identyfikować mniej lub bardziej.

 

 

 

Takie wstawki ode mnie, jak zawsze truskulowo. Nie są to jakieś mocno nieznane rzeczy, ale w dobie argumentowania wartości krążka ilością sprzedaży komuś mogło umknąć trochę lat temu, a szkoda, bo obie ekipy dla mnie były bardzo ważne i może ktoś je równie mocno pokocha. Sam niezbyt słucham hip hopsów aktualnie, ale przez post wyżej zebrało mi się na wspominki z czasów, kiedy byłem chodzącym w szerokich spodniach alternatywem. Czasy, w których co bardziej ogarnięci w rapsach słuchali Eldo, czy OSTR, na slizgu w dalszym ciągu trwał kult Magika, a w zagranicznym wybieranie lepszego z dwójki 2Pac / Biggie i 10 postów miesięcznie. Teraz wiedza w tym temacie jest niby większa, ale chyba bardziej mierzi mnie styl bycia wszystkich niuskulowych fanów wrzucających na tablicę Kendricka niż jakiegoś randoma z mentalnością gimbazy spamującego Sulinem z dopiskiem I <3 HIP-HOP. W sumie to strasznie się ten fanbase zmienił, raczej na gorsze. 

Edytowane przez triplejohnson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.