Skocz do zawartości

Zimowe IO Sochi 2014


Ballas

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęło się już na dobre więc możemy porozmawiać trochę o szansach naszych rodaków w niektórych konkurencjach.

Ja osobiście nie oczekuje zbyt wiele i ucieszyłbym się z medalu u Stocha i Kowalczyk.

 

Wysłane z mojego C1505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimowych igrzyskach w przeciwieństwie do letniej olimpiady(którą śledzę bardzo mocno) interesują mnie tylko dwie dyscypliny: hokej i skoki.

 

W skokach rywalizacja powinna być gruba, jest tylu kandydatów do medalu, że hoho. Faworytem jest mimo wszystko Kamil, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby zdobył coś czego Małyszowi się nigdy nie udało. Jest też Prevc, który od TCS imponuje formą jak nikt inny. Schlielenzauer(na 99% napisałem to z błędem) na pewno będzie mocny bo w tym sezonie porzucił Puchar Świata byle tylko zdobyć złoto olimpijskie. Freund w tym PŚ jest co najwyżej niezły, ale już w Sochi na treningach to on skakał najlepiej. Ammann chce zdobyć swoje 5 i 6 złoto, ale formą nie imponuje i raczej mało kto o nim mówi. Igrzyska to jest jednak jego czas i choć czuje, że jebnie cztery dalekie skoki to aż nie chce mi się wierzyć, żeby zdobył więcej niż brąz. Dalej jest Kasai - skoczek z życiową formą w wieku 42 lat. Byłoby mi miło gdyby zdobył medal i pokonał czas. Gościu praktycznie przez 10 ostatnich lat nie skakał tak dobrze jak teraz - wielki szacuneczek dla niego. Oprócz wyżej wspomnianych groźny będzie Morgenstern, który jak już skakał w tym sezonie to skakał świetnie, Bardal, czyli zwycięzca kryształowej kuli sprzed dwóch lat i Diethart czyli ten co zepsuł marzenia Simona w TCS. 

 

Dobra napisałbym coś jeszcze, ale pierwszy konkurs właśnie wystartował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozjebał innych jak Małysz za najlepszych czasów.

 

Aż nie chce mi się wierzyć, że ten sam Stoch który kilka lat temu wydawał się być beztalenciem i głównie włóczył się po miejscach w trzeciej dziesiątce wyrósł na skoczka, który zdobywa olimpijskie złoto niszcząc konkurencje. Ciężka praca popłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, rozjebał kompletnie.

Jeszcze przed IO widziałem wywiad i dziennikarz się go pytał czego oczekuje po Soczi, a ten, żeby ładna pogoda była i dobre zawody. :D

Wyobrażacie sobie Lebrona mówiącego przed finałami ,że liczy na wysoki poziom i jak najlepsze widowisko? :D

Tak? Czytałeś w ogóle jakikolwiek wywiad z Lebronem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją ulubioną zimową konkurencją od lat jest biathlon. To co zrobił Ole Einar Bjoerndalen w sprincie jest niesamowite. 40 lat na karku, 6 Igrzyska, 12 medal w tym 7 złoty... Na prawdę gość jest chyba z innej planety. :) Dzisiaj w biegu pościgowym kolejna szansa i mam nadzieję, że ją wykorzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ole Einar Bjoerndalen w Sochi ma szanse na przyklepanie sobie tytułu GOAT sportów zimowych.

Jak dla mnie bije Deahliego tym że potrafił wygrywać na przestrzeni 16 lat, a wygranie w wieku 40 lat w takiej wytrzymałościowej dyscyplinie to niezła maskara, wielki szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś jakiś fajny link, gdzie obejrzę sobie Igrzyska po polsku?

sport.tvp.pl chyba nawet wszystkie dyscypliny nie tylko to co leci w ogolnodostepnym

 

Ole Einar Bjoerndalen w Sochi ma szanse na przyklepanie sobie tytułu GOAT sportów zimowych.

Jak dla mnie bije Deahliego tym że potrafił wygrywać na przestrzeni 16 lat, a wygranie w wieku 40 lat w takiej wytrzymałościowej dyscyplinie to niezła maskara, wielki szacunek.

 

Szkoda że nie trafił ostatniego strzału w 4 strzelaniu bo by wygrał z francuzem i miałby brąz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, szkoda, ale mam wrazenie, ze to nie bylo ostatnie słowo króla biathlonu. Biegowo wygląda jak bestia, tylko musi trochę lepiej trafiać. Ze startu wspólnego to jego ulubiony bieg także na pewno będzie się działo. Szczególnie, że Fourcade odblokował się i pewnie nie zadowoli się jednym złotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Startują Kraków, Lwów, Ałmaty, Pekin, Oslo. Sztokholm główny rywal Norwegów zrezygnował. Mamy teraz Sochi więc imo odpadają ofery z Europy wschodniej. Pekin miał w 2008 plus olimpiada zimowa w 2018 jest w Korei a 2020 w Tokio więc też małe szanse. Oslo murowany faworyt. 

Edytowane przez Stratosfear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.