Skocz do zawartości

All-time fantasy 2013 - komentarze


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Bastillon a jeśli w tym roku Miami broni z Jamesem na 108 a bez niego na 98 to czy to oznacza że James jest koszmarnym obrońcą w tym roku??? Jeśli eFg allowed jest 52,2 z nim i 48 bez niego itd.

 

Podaje takie bo chyba jeszcze nikt nie policzył DRAPM za ten rok

Lorak od razu mówię to są dane z 82 games bo prosiłeś ostatnio abym nie używał danych z media stats nba jeśli chodzi o def rtg

 

Żeby było jasne - uwielbiam statystyki uwielbiam szukać różne wpływy jak dana osoba wpływa na funkcjonowanie ataku itp ale mam wrażenie że wszystkie te statystyki mimo wszystko wiecej mówią o ataku i ogólnym wpływie na zespół niż o samej obronie bo obrona to jest coś jak sami wspomnieliście coś wiecej to wiele małych drobnych czasem skurwielskich rzeczy

 

Nota bene wg tych statystyk najlepszym obrońcą ostatnic 30 lat jest chyba Ben Wallace

nie oglądałem Miami za dużo w tym sezonie więc trudno mi powiedzieć, ale to co podajesz to zwykłe on/off a nie RAPM, a poza tym z części sezonu, więc niewiele mówi, bo tego typu dane mają sensowną wartość przy bardzo dużych próbkach.

 

poza tym mylisz się co do Bena Wallace'a, bo RAPM jest obliczane do roku chyba 98. wcześniej brak danych. w dodatku trudno porównywać różne sezony do siebie, bo czasami tak jest że w jakimś sezonie kilka osób ma RAPM np. 7 i wyżej, a czasami max 5 jedna osoba. wydaje mi się że nie wolno tak upraszczać. na pewno jednak RAPM daje nam wartościowe informacje. ale do oceny defensywy trzeba się napracować. zwykłe spojrzenie na RAPM wielokrotnie nie wystarcza. jak przyjdzie co do czego to LeBron będzie dobrze bronił, bo jego motor w playoffs w defensywie jest na zupełnie innym poziomie niż w RS.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to o czym mówisz, to SAPM (czyli oparty na boxie). natomiast w RAPM - znowu uproszczając - każdy gracz (dzięki regresji) jest traktowany jako współczynnik o określonej wartości.

Troche wypadlem z obiegu w ostatnim czasie nt. advanced stats. Rozumiem, ze SAPM (wczesniej sie nazywal RAPM) byl na tej stronie Engelmanna, tak? Teraz zas uzywany jest wlasciwy RAPM, a ten poprzedni RAPM zmienil nazwe na SAPM, tak? Jesli tak, to moglbys podrzucic jakis link (moze byc na pw) ze sposobem wyliczenia tego wlasciwego i najbardziej aktualnego rapm, ktory jak zakladam znajduje sie na tej stronie, ktora podawales kilkadziesiat stron wczesniej, right?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z teamem january'ego jako MAvs 2.0 mam kłopot, bo wybrał Jasona Kidda z Nets, który w HCO jest non-threatem z dystansu i nie wiem jak z kimś takim można stworzyć świetny HCO, szczególnie że obok biega jeszcze Bowen.

 

Skład fajny ale transition-heavy.

nie zgodzę się tutaj. Jason Kidd był zawsze dobrym spotup shooterem. jego niższa skuteczność za 3 w Nets była spowodowana tym, że wiele rzutów oddawał off the dribble. są goście którzy bardzo dobrze rzucają tylko set shots, a jak muszą zrobić dwa kozły i rzucić to już nie potrafią. Jason Kidd jest właśnie tego typu graczem. co prawda spacing to on poprawia właśnie na tej zasadzie co Bowen (let him make us pay), ale nie jest to żaden non-threat jak piszesz. zobacz sobie mecze tamtych Nets pod kątem rzutów z czystej pozycji to zobaczysz że je trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kidd też na stare lata trafiał więcej spotup 3. Bierzesz go z lat w których była krótsza linia. Naprawdę myślisz, że ktoś weźmie pod uwagę jeden wyjątek z 92 w ocenie jego umiejętności rzutów za 3, mając obok sezon później (nadal prime) w warunkach, które będą obowiązywały graczy tutaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mookie to ultimate teammate, który zna swoje miejsce w szyku robi dokładnie to o co go poprosisz. Wnosi na stół parę rzeczy (defence, trójka, toughness) i nie wynosi z niego nic.

 

Świetny pick.

 

Co do obrony zgoda, ale atak w jego wykonaniu to totalna nieefektywność, oby miał piłkę w rękach jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1

 

długo nad nim myślałem.... na koniec nie wziałem go bo pomyślałem, że mało kto się na nim pozna... hardcorowcy wiedzą że jest legit i january zrobil bardzo dobrą robotę.... gratule bo skład dobry

Miałem go ostatnio i ludzie go "kupili".

 

Na 10-20 minut grania spoko PG off ball.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.