Skocz do zawartości

All-time fantasy 2013 - komentarze


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Ignazz, byłeś w biegu więc nie pogadaliśmy ale mam nadzieję, że tekst o stopowaniu draftu potraktowałeś zgodnie z jego przeznaczeniem bo nie wybaczyłbym sobie, gdybyś uwierzył, że przed sylwestrem zadzwoniłem Ci zawracaćtym dupe. Chciałem Ci dobrze pożyczyć :( a Ty wrzuciłeś pick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pippen nie ganiał na full-time za wszystkimi PG (co samo w sobie jest bardzo męczące - patrz: Lebron vs Parker), tylko Jax rzucał go na te bardziej niekorzystne matchupy jak Magic czy Penny - ilu masz 2 metrowych PG?. A sam Mark Jackson, którego krył w 98 (w celu rozwalenia ofensywy) to też przecież zawodnik już dużo mniej mobilny niż kiedyś (grał sporo post up) - bo na przykład tego samego, szybszego Jacksona w 91 krył już Paxson.

 

Bieganie za szybkimi PG rywala i jednoczesne kontrolowanie ofensywy (nawet w Triangle) to zadanie bardzo obciążające. Poza tym Pippen to GOAT team defender i mam duże wątpliwości czy granie nim przyklejonym "na plaster" do jakiegoś rozgrywacza to wykorzystanie jego największcyh atutów. 

 

 

Myślę, że gdyby Jackson miał Paula George'a w składzie, to z radością rzucałby jednego z nich full time na pg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest też powód dla którego zespół z Pippenem nigdy nie rezygnował jednocześnie z full-time PG czy to w Chicago czy Portland

Mam go z 94, kiedy to gra z Bj. Amstrongiem notującym w 33 min 3,9 apg i mających piąte(!) w zespole asyster per 36. Jeśli to jest ten pełnokrwisty full time PG o jakim mówisz, to faktyczne musiał być jakiś powód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karpik January i havlicek mam wrażenie, że co wybór to gorzej. W ogóle żeby do DW dobrać dwóch grających podobnie zawodników to jest paranoja. 

 

Po co Hill do Ervinga? Obaj nie zagrają na PF ani na SG a dziura na C w oczy kole a zmarnowanie potencjału Dirka w all-time drafcie to jak zmarnowanie Magica- trudne do zrobienia ale obecnie bardzo prawdopodobne. 

 

Raper fajny team całkiem i choć pierce to żaden SG z tych sezonów to możliwość elastycznego dopasowania całkiem w pyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie pooglądałem więcej 80's w związku z tym draftem i dochodzę do wniosku że jakby Birdowi dodać fajną atletykę (czyli niekoniecznie freak a'la LeBron, ale taka 'powyżej średniej') + zdrowie to ze swoim skillsetem i mindsetem to byłby GOAT. (markietning zaczynam hihi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie pooglądałem więcej 80's w związku z tym draftem i dochodzę do wniosku że jakby Birdowi dodać fajną atletykę (czyli niekoniecznie freak a'la LeBron, ale taka 'powyżej średniej') + zdrowie to ze swoim skillsetem i mindsetem to byłby GOAT. (markietning zaczynam hihi)

A gdyby Amare nauczyć bronić, to by poszedł w pierwszej rundzie.

Gdyby nauczyć Shaqa rzucać, byłby goatem.

Już nie mówiąc co by robił Chris Paul, gdyby zachowując jego motorykę i skillset, dac mu ze 30 cm więcej.

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bird nie potrzebował atletyzmu żeby grać na poziomie GOAT. on w tamtych sezonach GRAŁ na takim poziomie. wziąłbym kilku przed nim, ale niewątpliwie the same ballpark.

co do Adamsa i obrony Suns - z tego co pamiętam to ogromny impact miał tam DJ. kiedyś analizowałem jego karierę w jakimś temacie na realGM i byłem zaskoczony że guard może tak bardzo odmieniać team defense. wątpie żeby Adams robił różnicę. w tym przypadku musiałbyś mieć mocne dowody by mnie przekonać, bo wiem co widziałem. widziałem centra który fizycznie nie nadaje się do gry w obronie. tutaj będzie pod tym względem jeszcze gorzej i to nawet jako PF.

co do Pippena - też mało zrozumiałe dla mnie są porównania do Bulls. przecież on tam grał w zupełnie innej roli po obu stronach boiska. Pippen w triangle nie był żadnym PG i wychodził we wszystkich setach do piłek jako SF. triangle jest bardzo specyficzne, inaczej gra się jako PG, inaczej jako SF. w szczególności Pippen często schodził po piłkę z low post na midpost/high post. jakoś nie widzę tego skoro jako PG przeprowadza piłkę przez połowę, więc zaczyna w zupełnie innych pozycjach. jeżeli Pippen ma grać to co grał w Bulls wedle założeń Rappara - to powinien grać jako SF. natomiast granie Pippenem na PG w obronie jest zwyczajnym marnowaniem jego talentu w help defense. gra znacznie dalej kosza (a więc dalej do defensywnych zbiórek, boxoutowania, help side blocks, właściwie nie ma mowy o wymuszaniu ofensów). porównania do Bulls znowu zupełnie nietrafione już z tego powodu, że tam nigdy nie krył PG full time. okazji była ku temu masa.
 



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo Bird robił wszystko, brakowało mu tylko atletyki/zdrowia . Wszyscy trzej wymienieni mają więcej braków (ok shaq jako center gdyby miał lepszy rzut to byłby praktycznie kompletny)

 

CP3 też jest kompletny, dasz mu 30 cm więcej i żaden 7-footer go nie pokryje, a jak dasz pg, to będzie rzucał nad nimi, nie mówiąc o tym, że będzie miał lepszą wizję przy podaniach, i będzie mógł bronić pomalowanego, a skille obronne ma dobre. Full package.

Bird nie ma atletyzmu i o tym każdy wie. Dlatego też poza Shaqinatorem, 4/5 pierwszych picków to gracze bez braków. 

 

 

 jakoś nie widzę tego skoro jako PG przeprowadza piłkę przez połowę, więc zaczyna w zupełnie innych pozycjach.

Ale Pippen też tą piłkę przez połowę przeprowadzał bardzo często. Swoją drogą także Jordan. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.