Skocz do zawartości

All-time fantasy 2013 - komentarze


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Odom na sf spędził wtedy raptem parę miesięcy i nigdy nie był jakoś wybitnie szybki na nogach. Lamar z tamtego okresu według mnie kompletnie nie nadaje się do tej zabawy, w latach mistrzowskich był lepszy po obu stronach parkietu.

W 06 na SF grał bardzo dużo. Pamiętam linepy z Cookiem i Brownem albo Mihmem. Lakers z repeatu był bardzo mocno napakowany talentem i rola Odoma była zredukowana, dlatego wyglądał lepiej, ale to nie jest tak, że zrobił on jakiś wybitny postęp od tamtych sezonów. Odom raczej nie jest typem człowieka, który ma potrzebę stawania się z każdym rokiem lepszym, dlatego nigdy nie osiągnął swojego sufitu. Ja po prostu wziąłem jego mobilniejszą wersję, już ograną, już dobrą w obronie i jeszcze zdolną biegać za SFami. Trochę jego obraz (tak jak tamtego Kobego) zakrzywia ich otoczenie w Lakers.

 

Natomiast Karpik śmieszne w tym jest to że Ci gracze z lat 80 mieli chyba lepszy (lub nie gorszy) rzut niż Ci teraz. Wystarczy popatrzyć na FT% ale skoro się nie rzucało to na mało który potrafił się przestawić. W zasadzie przez to ich rzut jest niedoceniany.

Są oni w pewnym sensie ofiarą szkolenia jeszcze z lat 70-tych. Wtedy nie było trójek, a w NCAA 3 point line weszła jeszcze później niż w NBA. Nie kładzono takiego nacisku na rzut z dystansu, do tego przepisy nie pozwalały dowoli podwajać (i tym samym zostawiać innych wide open).

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg bb-reference grał na sf około 12-17% wiec około 4-7 min. Sezony wcześniej nie pokazywał się na SF a sporo minut spedził na C wiec nie jestem pewien czy faktycznie to jeszcze była mobilna wersja Odoma. Dodatkowo +- i on/off ma w dwoch kolejnych sezonach niż wybrane zdecydowanie bardziej na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 05-06 3 główne lineupy Lakers to:

Parker-Bryant-Odom-Cook-Mihm

Parker-Bryant-Odom-Cook-Brown

Parker-Bryant-Odom-Brown-Mihm

 

W następnym roku Odom to bardziej PF, ale też pamiętać należy, że grał często z Waltonem lub Radmanem i czasem biegał za zbyt szybkimi na nich SFami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpik zgadzam się, że Odom może być twoim sf-em, ale jednak jako PF w all-time wydaję się być lepszy fitem.

generalnie Odom z b2b to mega przejebany gracz, oglądanie go w seriach z Nuggets, Suns czy Celtics to była prawdziwa przyjemność.

Gość robił wszystko, przeprowadzał piłkę, świetnie podawał, rzucał z daleka, wchodził pod kosz, bronił, zbierał, ciągnął zespół w ważnych momentach. really fun to watch jak dla mnie, i świetny fit dla większości zepołów w ogóle

Edytowane przez metlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpik zgadzam się, że Odom może być twoim sf-em, ale jednak jako PF w all-time wydaję się być lepszy fitem.

generalnie Odom z b2b to mega przejebany gracz, oglądanie go w seriach z Nuggets, Suns czy Celtics to była prawdziwa przyjemność.

Gość robił wszystko, przeprowadzał piłkę, świetnie podawał, rzucał z daleka, wchodził pod kosz, bronił, zbierał, ciągnął zespół w ważnych momentach. really fun to watch jak dla mnie, i świetny fit dla większości zepołów w ogóle

On to wszystko robił dużo wcześniej ;] Wziąłem go młodszego (zgadzam się, że może nie tak dobrego jak z repeatu, ale tutaj wielkiej różnicy nie ma - sukcesów nie było, bo grał w ujowym zespole ze Smushem i Kwame), bo chce mieć gracza mogącego zagrać SF i PF. Ten z repeatu jest jednak za wolny na SF.

 

Tak mi sie przypomniało

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie, skoro tak twierdzisz to rozumiem tym bardziej, że masz już jednego rezerwowego na pozycje wysokiego gracza, ale dziwię się jednak, że nie wziąłeś Odoma PF bo jednak wyciągnąć jakiś fajnych swingmanów czy jedynkę jest dużo łatwiej niż takiego gracza jak Lamar 09/10, no ale ograniczenie mu minut przy Barkleyu byłoby średnie, poza tym teraz jak przyjrzałem się twojemu skladowi to myślę, że zgarnąłeś grajka który pasuje do twojego teamu średnio i na pewno komuś go sprzątnąłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie, skoro tak twierdzisz to rozumiem tym bardziej, że masz już jednego rezerwowego na pozycje wysokiego gracza, ale dziwię się jednak, że nie wziąłeś Odoma PF bo jednak wyciągnąć jakiś fajnych swingmanów czy jedynkę jest dużo łatwiej niż takiego gracza jak Lamar 09/10, no ale ograniczenie mu minut przy Barkleyu byłoby średnie, poza tym teraz jak przyjrzałem się twojemu skladowi to myślę, że zgarnąłeś grajka który pasuje do twojego teamu średnio i na pewno komuś go sprzątnąłeś ;)

Lamar 09/10 przy Barkleyu nie dostałby wielu minut, Lamar 3 lata młodszy już może z nim grać, bo jest wystarczająco szybki. Ogólnie dla mnie Odom to skarb i pasuje wręcz idealnie, zwłaszcza przy tym co mam nadzieję wyciągne w 3 ostatnich rundach. No a to, że komuś go sprzątnąłem to już nawet wiem, ale nieświadomie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpik bardzo mi się nie podobają twoje picki, juz bardziej jakbys sie poddal i podbieral innymfit kompletnie c***owy.

Odom na SF i tak będzie ruchany przez każdego dobrego SF, to że biegał za SF nie oznacza, że pokryje Duranta czy Lebrona. Żaden z niego stoper. Do tego o ile jako pf zajebiście rozciaga grę, to już na sf nie ma wybitnego rzutu. Masz więc na razie 5 graczy, wszyscy bez rzutu, więc nie dość, że zrobiłeś zespól z dwoma dziurami w obronie, to jeszcze masz go słaby w ataku. Brak miejsca do gry z dwoma dominującymi graczami lubiącymi post up, dwoma centrami, z których Mutombo to średnia ligowa w ataku, a Ben Wallace legendarny inwalida i Odomem. Nie wiem czy budowałeś z jakąś koncepcją, ale ja je na pewno nie kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpik bardzo mi się nie podobają twoje picki, juz bardziej jakbys sie poddal i podbieral innymfit kompletnie c***owy.

Odom na SF i tak będzie ruchany przez każdego dobrego SF, to że biegał za SF nie oznacza, że pokryje Duranta czy Lebrona. Żaden z niego stoper. Do tego o ile jako pf zajebiście rozciaga grę, to już na sf nie ma wybitnego rzutu. Masz więc na razie 5 graczy, wszyscy bez rzutu, więc nie dość, że zrobiłeś zespól z dwoma dziurami w obronie, to jeszcze masz go słaby w ataku. Brak miejsca do gry z dwoma dominującymi graczami lubiącymi post up, dwoma centrami, z których Mutombo to średnia ligowa w ataku, a Ben Wallace legendarny inwalida i Odomem. Nie wiem czy budowałeś z jakąś koncepcją, ale ja je na pewno nie kupuje.

Magic nie ma rzutu? Chcesz do łapu-capu?

 

Poza tym Odom 06 to 37%3P, rok później gorzej, ale to dlatego, że miał kontuzję barku.

 

Z ocenami proponuję się wstrzymać aż wszyscy wybiorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma trójki . O to mi chodziło, wiem że ma to 90% za ft i mid range, nawet long jumpery ma świetne, ale trójka to trójka. 40% za 3 to więcej niż 50% z long range.

A rok wcześniej 31%, to akurat jeden sezon tak rzucał, a nie kontuzje. I do tego jeden fgm na mecz, nie był to regularny trójkowicz, a taki do Magica, Mutombo i Barkleya w cholerę by Ci podpasował.

Odom zajebisty pick, ale do twojego składu wybitnie nie pasuje, o ile według mnie w poprzedniej zabawie miałeś najlepszy obok Loraka skład, tak teraz widzę go jako najgorszy obok Kucia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójki to nie wszystko. Magica nie zostawisz wolnego na obwodzie. Odom z dystansu jest groźniejszy choćby od Pippena, a 31 + 37% od SF/PF to nie jest wcale tak mało, mi on do mojej koncepcji pasuje doskonale, w sumie wykonuję teraz plan B, bo plan A poszedł się jebać po jednym z wyborów. Mam jeszcze 3 wybory, a Ty się zachowujesz jakbym właśnie napisał gameplan, w którym Mutombo jest moim playmakerem, a Ben Wallace ma walić trójki z rogu. Skład będę miał taki jak trzeba ;]

 

Składu z poprzedniej zabawy bym nie powtórzył. Z perspektywy czasu mi się nie podoba ;]

 

Mi tam wybranie Odoma wyjaśniło poprzedni pick karpika. Faktycznie mając w defensywie tercet Magic-Barkley-Odom, z których LO będzie krył SFa, Barkley 4kę, a Magic 1/2 Mutombo i Wallace mogą wylecieć za faule i w 15 minut.

Odom to ponad przeciętny obrońca. Jako fan Lakers powinieneś o tym wiedzieć.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójki to nie wszystko. Magica nie zostawisz wolnego na obwodzie. Odom z dystansu jest groźniejszy choćby od Pippena, a 31 + 37% od SF/PF to nie jest wcale tak mało, mi on do mojej koncepcji pasuje doskonale, w sumie wykonuję teraz plan B, bo plan A poszedł się jebać po jednym z wyborów. Mam jeszcze 3 wybory, a Ty się zachowujesz jakbym właśnie napisał gameplan, w którym Mutombo jest moim playmakerem, a Ben Wallace ma walić trójki z rogu. Skład będę miał taki jak trzeba ;]Składu z poprzedniej zabawy bym nie powtórzył. Z perspektywy czasu mi się nie podoba ;]

Nie od SF/PF tylko od SF.

Skład z poprzedniej zabawy był dla mnie epic ułożony z konkretną zajebistą koncepcją elite -D która wymuszając straty i zbierając zbiórki ma alltime best transition. Wygładało to pięknie. Tutaj jest zaś ubogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od SF/PF tylko od SF. Skład z poprzedniej zabawy był dla mnie epic ułożony z konkretną zajebistą koncepcją elite -D która wymuszając straty i zbierając zbiórki ma alltime best transition. Wygładało to pięknie. Tutaj jest zaś ubogo.

Znaczy się Ty mi nie pozwalasz go używać jako SF/PF czy jak?

 

Skład z poprzedniej zabawy był źle ułożony pod LeBrona, jak i pod Dwighta. Elite transition miał co drugi zespół, ja być może miałem najlepsze, ale nie na tyle, żeby zniwelować różnicę w HCO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 



Skład z poprzedniej zabawy był źle ułożony pod LeBrona, jak i pod Dwighta. Elite transition miał co drugi zespół, ja być może miałem najlepsze, ale nie na tyle, żeby zniwelować różnicę w HCO.

Kidd Lebron Howard Carter

Każdy miał elite, a i tak byłeś półkę wyżej. Do tego HCO nie było takie biedne. Lebron to Lebron, Pau jest genialny w HCO, miałeś bdb spacing. 

 

 

Znaczy się Ty mi nie pozwalasz go używać jako SF/PF czy jak?

Czyli jeśli grasz nim na PF, masz go na SF dajmy na to na 24 min. Będziesz strasznie katował minutami i do tego goście z rundy 8 będą u Ciebie grali +30 minut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.