Skocz do zawartości

All-time fantasy 2013 - komentarze


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

tak oczywiście. Zresztą wystarczy wspomnieć ze LAL mieli 4 i 6 obronę w sezonie zasadniczym. Oczywiście duży w tym udział miał Bynum i Artest. Aczkolwiek wg mnie Gasol zyskał z powodu gry w czasach gdzie ogarniętych w ataku podkoszowych jest bardzo mało.

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy Gasola to Dwight, Yao czy KG, mocne frontcoury Jazz i Nuggets, Amare z kolanami itp., nie powiedziałbym, żeby było wtedy mniej ogarniętych w ataku wysokich.

 

Zresztą, akurat na low poscie Pau był mimo łatki "soft" bardzo trudny do ogrania (o ile dobrze pamiętam, Dwight w finałach ANI RAZU na nim nie zdobył punktów), nieco gorzej w innych aspektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dobre obrony to przede wszystkim centrzy dobrze grający w team D.

 

 

tak oczywiście. Zresztą wystarczy wspomnieć ze LAL mieli 4 i 6 obronę w sezonie zasadniczym. Oczywiście duży w tym udział miał Bynum i Artest. Aczkolwiek wg mnie Gasol zyskał z powodu gry w czasach gdzie ogarniętych w ataku podkoszowych jest bardzo mało.

Ciekawi mnie jak duży udział na obronę LAL miał Artest grając w Houston. Trochę większy może i miał Bynum, ale LAL 5. w 08 gdzie startował 25 nie świadczy o za dużym.

Memphis z Gasolem jako centerpiece miało 2. drtg I nie mam na myślu tutaj Marca.

Gasol do tego na low poście świetnie bronił, choćby i Howarda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jendras

 

Gasol był trudny do ogarnia 1on1 i świetnie pracował na nogach (jest też niedoceniany jako shot blocker), ale w obronie pick and rolli już nie jest taki mocny, a podejrzewam, że przeciwnicy Rappara będą często korzystać z tego elementu, żeby uwolnić się od Pippena/George'a.

 

Bynum jako anchor w obronie to mit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Gasol w swoich czasach był podstawą mistrzowskiej obrony.

bądźmy poważni - był członkiem świetnej team D w 2010 roku. na tym jego obrona się kończy. przez całą karierę miał problem z obroną pick and rolli - nic dziwnego - przy takim wzroście fizycznie ma zbyt słabe quickness. poza tym zawsze był za mało fizyczny. często kibice Lakers chwalili Gasola jakby był ich anchorem, ale nigdy tego nie potrafiłem zrozumieć. najlepszy atut Gasola to że świetnie sprawdzał się w motion-based offense z 08-09. dawał im niesamowitego kopa ofensywnie jako center. tutaj kompletnie się jednak do takiej gry nie nadaje, bo poziom wysokich w all time ligach jest strasznie mocny. taki Moses to by miał moim zdaniem więcej zbiórek w ataku niż Gasol overall. dlatego też Gasol się nie nadaje do gry na tym poziomie. jedyna zaleta to umiejętność gry w trójkątach - dla składu Rappara pod tym względem jest dobrym fitem.

 

z drugiej strony branie Bosha ze względu na jego obronę... kompletne nieporozumienie. są tony lepszych obrońców na PF którzy dalej są dostępni. Parish-Bosh to beznadziejny frontline na all time lige. musicie zrozumieć że połowa druiżyń ma Shaqa, Hakeema, Mosesa, Ewinga, Malone'a, Duncana etc. tutaj trzeba mieć tip top tablicę i fizyczność po obu stronach boiska żeby w ogóle nawiązać walkę. jak widzę team po jednej stronie gra Ewing/Mailman a po drugiej Bosh/Parish to nieważne jaka jest reszta zawodników - przewaga pod koszem jest tak gigantyczna że trudno wyobrazić mi sobie nawiązanie walki przy kompletnej kontroli pomalowanego po obu stronach przez Ewinga i Karla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie koncepcja agresywnegochomika póki co.

 

Nie wiem tylko czy Bobby Jones dostanie "credit" na tym forum, ale ogólnie teammate i mistrzowski role player z niego. Bo Durant na przykład nie dostał skoro ostał się aż do II rundy (MEGA szok).

no ja go zajebiscie chcialem miec jako 6-th mana :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bądźmy poważni - był członkiem świetnej team D w 2010 roku. na tym jego obrona się kończy. przez całą karierę miał problem z obroną pick and rolli - nic dziwnego - przy takim wzroście fizycznie ma zbyt słabe quickness. poza tym zawsze był za mało fizyczny. często kibice Lakers chwalili Gasola jakby był ich anchorem, ale nigdy tego nie potrafiłem zrozumieć. najlepszy atut Gasola to że świetnie sprawdzał się w motion-based offense z 08-09. dawał im niesamowitego kopa ofensywnie jako center. tutaj kompletnie się jednak do takiej gry nie nadaje, bo poziom wysokich w all time ligach jest strasznie mocny. taki Moses to by miał moim zdaniem więcej zbiórek w ataku niż Gasol overall. dlatego też Gasol się nie nadaje do gry na tym poziomie. jedyna zaleta to umiejętność gry w trójkątach - dla składu Rappara pod tym względem jest dobrym fitem.

 

 

Ostatnią linię obrony dwukrotnego mistrza nazywasz "elementem", jakby to był Matt Barnes?

 

I co z tego, że był mało fizyczny - jakoś nie przeszkodziło mu to zatrzymać Dwighta czy zrobić jesień na deskach Bostonu. Z tą fizycznością to już trochę mit, bo Pau w latach mistrzowskich był on the mission i właśnie udowodnił, że miękki nie jest.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobby Jones swietny fit. Lepszy niz Manu jako 6th man.

 

Dawał size, length, defence, do tego przyzwoitą ilość punktow, asysty, bloki, zbiórki. Mega all-around, do tego bez ambicji na zabieranie gry i znający swoją rolę.

 

Co nie zmienia faktu, ze na miejscu chomika wolalbym sobie pierdolnąć kogoś konkretniejszego na C, czy PF niż turbo 6thmana na ławke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.