Skocz do zawartości

Czas zacząć łowy! Free Agents i zmiany kadrowe


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

W meczach przygotowawczych do MS batier byl najlepszym graczem Us team. A w obronie w tym roku zajmie szanowane przeze mnie miejsce Bruca B. A zagrozenie ofensywne znacznie wieksze od BB.

Do radmanowicza porównanie nie na miejscu ze względu na fakt o wiele wyższego IQ. I takiego gracza patrząc na TMG BW JH a nawet Yao potrzeba było. dam głowe uciąć że z coachem nawiążą więż i będą komunikatorami na parkiecie. Grając z Suns (PF Matrix) lub z dallas (PF Novik) LAL (odom) nawet SB na PF pasuje a Howard cóż niespełniony ale przy 4 lepszych graczach w Rakietach taka 5 opcja nienajgorsza .........

 

było nie było dostał 105 baniek od Miami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jezeli Twoja ocena danych graczy opiera sie na tym kto ma ile zbiórek i jakie robi statsy to faktycznie nie przekonam cię!

Nawet nie będę próbował

ps Bonzi Wells Zbierał ostatnio 7,7 piłek moze on pomoze Yao

ps2 dalej nic nie dowiedzialem sie o taktyce LA przecież podobno Cook to rewelka na dystnasie?

Odom I Parker rowniez nie ciecie i tez trafiali z pewna reguralnością co zmieni w taktyce LA Radman?

Co ty próbujesz mi wmówić, ja tylko przytoczyłem jego średnią zbiórek, żeby pokazać, że jego gra na PFw przyszłym sezonie to nie jest dobry pomysł i to nie jedyny argument, juz to było wałkowane na forum, jest za słaby fizycznie i po prostu nie da rady walczyć z duzo silniejszymi rywalami i tyle. o Wellsie już rozmawialiśmy i nie odbieram mu umiejętności, nie napisałem nic takiego, że jest słaby czy coś podobnego, więc nie wiem po co te głupie teksty. Wells na pewno grał bardzo dobrze w Sacto, ale teraz już jest inna drużyna inne realia i nikt nie wie jak będzie grał aczkolwiek powinien grać na wysokim poziomie, bo bedzie walczyło o jak najwyzszy kontrakt na następny sezon.

Taktykę Lakers opisałem ci po krótce w poprzednim poście i nie wiem czego nie rozumiesz, chyba to jest proste jak budowa cepa, Cook stosunkowo rzadko bywał na boisku a Odom jest drugą opcją w ataku i to właśnie między innymi jemu ma się łatwiej grać dzięki obecności Radman na parkiecie. Parker raczej mocarzem jeśli chodzi o dystans nie jest, więc nie trafny przykład.A z resztą to chyba oczywiste, że im więcej dobrych strzelców na boisku tym gorzej dla rywali, więc Radman będzie bardzo przydatny, bo rywale będą musieli się obawiać nie tylko Kobe'ego czy Odom'a ale także odegrania do Vlade i jego rzutu z dystansu i podejrzewam, że na tym będzie się skupiała jego rola. Mam nadzieję, że teraz zauważysz, ze napisałem coś o taktyce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tej calej wymianie ktorej moim zdaniem prawdopodobienstow wynosi cos blisko 0 zastanawia inna sprawa. Niech juz bedzei ze Kobe i T-mac beda w jednym zespole. I co dalej? Na papierze wyglada to bardzo dobrze ale dwojka ich liderów to wielkie osobowosci, osoby ktore chca prowadzic swoj team do zwyciestw, ktore potrzebuja sporej ilosci pilki, a takze wielu rzutow i ogromnych ilosci zdobywanych punktow.Przy calym szacunku dla obu nie widzimi mi sie ta dwojka w jednej ekipie, potrafia podac ale nie na tyle by wykreowac siebie nawazajem, moim zdaniem mogloby dojsc do lekkich sprzeczek jezeli chodzi o podzial rol w zespole. Poza tym wiadomo ze ta dwojka gralaby pierwsze skrzypce wiec pojawia sie kolejny problem-podkosz. Van zasugerowal ze wstawiacie tu Radmana, ale to wam punktow z pomalowanego nie da, on lubi uciekac na dystans, a co do Kwame to o ile o obrona sa spory to w ataku chyba nikt nie ma watpliwosci ze jest slaby. Problem spory bo raz ze przy KB i Tracy'm nie byloby specjalnie wielu dogran w pomalowane to jeszcze nie za bardzo mialby je kto wykanczac, a bez oczek z trumny mistrzostwa nie ma, o czym swiadczy chociazby przyklad Mavs sprzed kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że w każdej drużynie potrzebny jest typowy strzelec, tylko o to chodzi, że w poprzednim sezonie w Lakers takiego właśnie strzelca brakowało i dlatego uważam, że sprowadzenie Radmana do LA to dobry ruch i bardziej się przyda w obecnej sytuacji niż taki Battier. A czytając wasze posty mam wrażenie, że Shane to gracz niewiel gorszy od najlepszych w lidze, a realia są chyba trochę inne. on ma grać w Rockets na PF, a w poprzednim sezonie miał niespełna 6 zbiórek w każdym meczu, więc niesamowitym wsparciem dla Yao to on, mam wrażenie, nie będzie i na pewno jest on solidnym średniakiem ale nic więcej

do tego sie odnioslem, ja ci nie próbuje wmówic sam to piszesz...

I nikt nie pisał ze ma grac 48 minut w rockets jako PF sami sobie to wymysliscie ja tylko sugerowałem ze moze grac tam kilkanascie minut w sprzyjajacych do tego momentach.

a co ma liczba zbiórek do grania na Pf? skoro w Mem miał gasola wrighta Taskalidisa... skad pewnosc ze nie moze zbierac więcej?

mógłbys zdefiniowac slowo taktyka?, bo piszesz mi tu jakies wyswiechtane frazesy, to jest ta trudna do opanowania taktyka trójkątów?

Czyli najwiekszym problemem LA w zeszył sezonie byl brak rzucającego trójki beznadziejnego defensora eurosa?

Rewelka! Kogo bedzie bronił radman, gdy przyjdziemu tak odciązać liderów w ataku przez sporą część meczu?

a zapomniałem na zachodzie sie nie broni.

Jakbys widział co gra Battier a co gra Radman to bys nie pisał jak to lepiej pasuje to taktyki LA Radman.

ps.Moglibyscie sie zdecydowac z tą taktyką Van podkreslał, ze ofensywy LA trzeba było sie uczyć pół sezonu teraz piszą, ze to proste jak budowa cepa, to jak to w koncu jest? koszykarze tak wolno kumają?

ps2 statsy sie przydaja Cook podobno grał 19 minut i jest to czwarty czas wsród podkoszowych graczy, czyli jakims pionkiem nie był, piąty strzelec ekipy, Van pisał ze w przekroju całego sezonu najpewniejszy rzut z dystansu więc nie wiem ile to jest Cook stosunkowo rzadko bywał na boisku ?

Dla mnie rzadko to grał Bynum, ale Cook.... hm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, idziemy dalej, Byku próbujesz dopisywac do mojej wypowiedzi tezy których nie postwiłem i nie rozumiem tego, czy ja napisałem, że zatrudnienie Radmana to najlepsze co mogło nam się przytrafić, że to nasza jedyna luka i teraz wszystko będzie git :? Przecież napisałem tylko, że uważam sprowadzenie go za bardzo dobry ruch Kupchacka i że na pewno Vlade będzie przydatny w Lakers. Dalej taktyka i znowu nie zrozumiałeś, to chyba oczywiste, że nie uważam taktyki trójkątów za prostą jak budowa cepa, przecież pisałem to przy opisywaniu konkretnej sytuacji i roli Radmana w zespole, a to chyba nie jest zbyt skomplikowane, z resztą wyjaśniłem to już bardzo dokładnie w poprzednich postach.

Jeśli chodzi o Cook'a to coż mogę napisać, może i 19 minut w meczu to nie jest mało, w każdym bądź razie wiadome jest, że jego najsilniejszą bronią jest rzut z dystansu i półdystansu, a to, że wchodzi z ławki i można na niego liczyć i daje punkty z ławki, to chyba nie bedzie przeszkadzało Radmanowi w pełnieniu podobnej roli, tym bardziej, że Radman może wychodzić w S5, a wtedy będzie zminiany przez Cooka, więc zespół tylko na tym zyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wyście się wszyscy tek tego Battiera na PF uczepili :? Kurde Byku raz napisał, że ma sanse tam GRYWAĆ (nie grać), a wy tutaj już snujecie plany z kim może konkurować a z kim na to szans niema. Graboś co to za argument, że Battier grający na PF, zbierający 6 piłek jest zły. Taka złosliwoć z mojej strony- Diaw grał w Suns na C i też miałok 6rpg :wink:

Ale zostawmy to. Radman czy to jako zbawca lakers, czy jako gracz inej ekipy nie ma zadnego porównania z Battierem i w każdej taktyce czy na imprezie przegrywa z kretesem jakiekolwiek porównania. Śmiem twierdzić, że radman to niewiadoma, która po dostaniu kasy może się rozpłaszczyć i nie piszcie mi tu o Jaxie bo ja już to wiem, pewnie lepiej od was! Ale też nie mogę zapomnieć kilku głośnych w NBA nazwisk, ktore po grze u Jaxa całkowicie znikały ze sceny. Jasne, że jax to koleś, który zmotywował Rodmana, dla którego mało kto widział miejsce w NBA, jasne, że wyciągnął z takich pionków jak Williamsy, Longleye, Browny czy inne Shawy maxa, ale Radman to wciąż niewiadoma i dopiero po kilkunastu meczch można pisaćo jego zbawiennym wpływie na zespół.

Battier moim zdaniem w lakers przydałby się znacznie bardziej od Radmana (w każdej ekipie). Van nie dalej jak dwa dni temu zachwalał skuteczność Odoma w drugiej części RS i śmiem twierdzić, że prędzej liczyłbym na jego utrzymanie formy, niż na wielki wkłąd radmana w rozciąganie (skuteczne) defensywy trójkami. Battier to rola o 2, moze 3 klasy lepszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie wolałbym w Lakers mieć na trójce Battiera niż Radmana rzut ma z dystansu może i słabszy, chociaż też dobry, ale w defensywie już w ogóle nie ma porównania (chociaż Radman jest słaby, ale nie tak beznadziejny jak to się go niektórzy starają przedstawiać) także biorąc całokształt pod uwagę wolałbym mieć Battiera, który jak pisałem dla mnie jest role playerem nie na poziomie Radmana, ale raczej Kwame.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Battier to na pewno bardzo przydatny gracz dla Rockets(nie wiem, który raz już to piszę) i może nawet dla Lakers byłby bardziej przydatny niz Radman, ale na każdą sytuacją każdy może mieć swój pogląd i mozemy długo o tym pisać, a i tak wszystko okaze się w czasie sezonu. Uważam tylko, że Battier powinien grać w Houston na SF i tam będzie według mnie bardziej przydatny niż na PF. Może ja przecenima Vlade, ale chyba wy zdecydowanie przeceniacie Battier'a, rozumiem, że zagrał na MŚ, pokazał się z dobrej strony, ale my musimy brać pod uwagę to co on prezentował w NBA, w poprzednim sezonie, a wtedy nie widzę jakiś wielkich przewag Shane'a nad Radmanem.

 

J, rozumiem, że możesz uważać Battiera za lepszego gracza niż Radman, ale czy nie zapędziłeś się za bardzo pisząc, że gracz Rockets prezentuje się lepiej o 2 czy 3 klasy, ja mogę traktować to tylko w kategori żartu, Battier to jest może jest lepszy o 2 klasy, ale od takiego np. Czarka Trybańskiego. :) I na pewno Radman nie jest tak słaby jak to opisujesz, że nie ma porównania we większości klasyfikacji z Battier'em itd. Muisisz też doceniać gracza Lakers, który pionkiem nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro kibice Lakers tak strasznie przeceniają swoich zawodników w tym Radmana to może poczytajcie trochę opinni o nim pisanych w temacie o Sonics przez Key, który chyba najwięcej z nas wszystkich się go naoglądał:

 

Szczerze to dla mnie pod wzgledem roli spelnianej w teamie oraz umiejetnsociami istnieja powazne roznice pomiedzy Hedo, a Radmanem.

Przede wszystkim tak jak mowie Radman bije go wszechstronnoscia, jesli idzie o umiejetnosci. Zas gdy idzie o role w teamie to tutaj roznica jest doc pokazna. Zobacz pare meczykow Sonics z zeszlego RS z udzialem Radmana i zmienisz zdanie. Po Allenie i Lewisie decydujacy wplyw na gre w teamie mieli rownorzednie moim zdaniem: Ridnour, Daniels i Radman. Ja kzobaczysz pare meczy to bedziesz wiedzial jaki wplyw mial Radman na team.

Dobrze broni nawet, gra pomiedzy SF/PF, ale jesli chodzi o tablice to raczej od nich ucieka. Dysponuje dobrym rzutem z dystansu w tym za 3. U niego wiele jest takiej gry, ktora nie przejawia sie w cyferkach.

Widze wnim znacznie wiecej niz zwyklego rolse'a. To zawodnik, ktory potrafi podtrzymac zespol. Chodzi mi teraz o cos takiego, ze np Lewis i Allen nie sa w formie danego wieczoru, wtedy on zabiera sie za robote i konczy sie to bardzo pozytywnie dla teamu. Ponadto mozna liczyc na jego wsparcie z lawy co noc, solidne wsparcie. Dlatego to dla mnie zawodnik o wiekszym znaczeniu niz zwykly role player.

ja obserwuje Radmana od poczatku przyjscia do NBA i wraz z kolejnymi latami staje sie coraz to wazniejsza czescia zespolu. Co raz wiecej dla niego robi.

 

Dla mnie ktos, kto robi to co Radman to ktos wiecej niz zwykly rolse. A moze inaczej, jak by podzielic rolse'ow na slabych srednich i dobrych to wrzucilbym go do dobrych.

Wiesz Radman to nie tylko gosc, ktory staje na dystansie, badz za linia za 3 i miota. Nie jednokrotnie potrafi spenetrowac itp choc to nie jego styl. Co do rzutow za 3 to mialem na mysli cos takiego jak oddawanie rzutow w decydujacych moentach czy np bycie autorem runow majacych czesto decydujacy wplyw na losy meczu. Vladek nie jednokrotnie juz oddawal rzuty w decydujacych momentach. To akurat, ze wiecej rzuca co niesie ze soba zazwyczaj obnizenie skutecznosci oznacza tylko, ze albo powinien popracowac nad shoot selection albo nad rzutem za 3. Jednak on to rekompensuje trafnymi rzutami w odpowiednich momentach.

Radman gra stylem wlasnie SFowym i sprawdza sie na tej pozycj i swietnie. A ocena jego jako tylko tego co potrafirzucac za 3 znow razi Twoja nie wiedza. Ale niechce sie po raz kolejny rozpisywac na temat, ktory byl juz ttaj omawiany.

Ja sadze, ze jak najbardziej raki Radman jest godny gazy w wysokosci 7 mln na rok biorac oczywiscie pod uwage obecnie panujace warunki finansowe w NBA.

jeśli to co pisał o nim Key to prawda to i ja nie do końca doceniałem tego gracza 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba Key pisał jak Radman starał sie o przedłuzenie kontraktu ktorego ostatecznie nie dostał.

ps. widac jak fani swojego zespolu obiektywnie patrza na swoich graczy1

Ja natomiast pamietam opinie z innego forum kibica sonics który ostro jechał radamana w sezonie tym i minionym, postaram sie poszukac i też wrzucic jak przeciwaga tych opini z którym poniekąd w większości sie nie zgadzam.

A w szczegóności z ta obrona :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba Key pisał jak Radman starał sie o przedłuzenie kontraktu ktorego ostatecznie nie dostał.

 

ale przecież Radman w zasadzie na podobnym poziomie grał wcześniej, najlepszy i tak miał chyba sezon 2003/04. Poza tym to nie jest sytuacja gdzie gość mający 30 czy więcej lat dostaje swój ostatni wysoki kontrakt w karierze więc z finansowego punktu widzenia może już mu tak bardzo nie zależeć. Radman ma 26 lat podpisał z Lakers kontrakt 5-letni, ale tylko na cztery gwarantowane i to na zdecydowanie mniej niż wcześniej chciał, więc jak będzie w wieku chociażby takiego Stojakovica, ktory zgarnął ponad 60 milionów tego lata będzie znowu FA więc nie sądzę, żeby również z powodów finansowych (jeśli kogoś inne nie przekonują ) nie czynił dalszych postępów, ten gość się bardzo ceni nawet za bardzo więc wydaje mi się naprawdę bardzo mało prawdopodobne żeby nie zrobił wszystkiego żeby grając w Lakers się wypromować na tyle żeby za te 4 lata dostać kontrakt, który będzie go satysfakcjonował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van, troche naciagane jest to, ze facet ma lat tyle i tyle, to sie bedzie starał od zaraz, bo to jeszcze nie jego ostatni kontrakt. Z tego co mozna zaaobserowac to bez wzgledu na wiek ostatni rok kontraktu jest tą pełną zdwojoną moblizacją ze strony gracza a nie fakt ze mam dwadziescie kilka lat musze jeszcze załatwić sobie jeden kontrakt przed koncem kariery to zapieprzam od podpisania tej umowy.

No, ale dobra zostawmy tego Radmana, na pewno cegiełke swoja w ataku dołozy...

albo nie, dalej nie wiem dlaczego według Garbosia radman do taktyki LAL pasuje idealnie i nadaje sie lepiej niz Battier choc obaj maja idnetyczne wskaźniki procentowe rzutów z dystansu a obrona radman przy Shwane jest beznadziejna i do tego piłem piszac o jego beznadziejnej obronie bo Grabos pisał o nim jak o przecietniaku a Vlade jak koles lepiej pasujacy do taktyki, ba lepiej Radmana do LA to dobry ruch i bardziej się przyda w obecnej sytuacji niż taki Battier.

Według mnie, jesli kierujac sie tymi kryteriami co Garbos, lepiej powinien wygladac w drugiej druzynie z miasta aniołów a mianowicie w Clippersach (i wygladał lepiej niz w SSS). Z tego powodu iz frontcourt bije na głowę frontcourt Sonics i jest tez lepszy od LAL a jak mi wiadomo idąc tokiem myślenia: Radman stoi na obwodzie i czeka na piłke gdy inny gracz bedzie podwajany, to własnie w Clipsach Brand i Kaman stanowia dosc spore zagrożenie ofensywne a ilość asyst Eltona swiadczy, że wie co z piłką robić, gdy zwiększa się ilość graczy kryjących go, nie było takiego gracza w SSS i w LAL w tej podobnej sytuacji jest gorzej niz w Clips. Wiem o wszechtronnosci Odoma wiem ,ze Kobe potrafi grac zespołowo. Ale, to podowojenia pod samym koszem podowdują najwieksza swobode dla obowodu, czyli tam gdzie operuje Brand a gdzie Kobe ze swoimi pentracjami zaglada jednak z sezonu na sezon coraz rzadziej, gdyz czesciej stosuje jump shot fadeway'e, sam rzuca zza łuku. Oczywiscie że zdobywa tez punkty spod kosza i tez moze wtedy odgrywac na obwód bo zwyczajowo jest wtedy ilosc graczy przy nim wieksza niz jeden, ale nie czyni tego z tak duza czętotliwością jak kiedys ani tak czesto jak rasowy PF. Odom to równiez gracz jednak lubujacy sie w grze dalej od kosza czyli tez tych sytuacji ma mniej, a przeciez nawet Kobasa nie podwajają na swojej połowie. A przeciez by Radman mógł trafiac z pewna reguralnoscią powinien miec tych pozycji w meczu sporo, by faktycznie udowodnic swoja wartośc, bo bądzmy szczerzy to rzut z dystansu jest jedyną rzecza która ma do zaoferowania na dobrym poziomie.

Zeby nie było potem iz nie bedzie miął pozycji do rzutu. Bedzie miał, ale w LAC było z tym lepiej. Dlatego tez sie pytałem co to za taktyka LAL która ma tak podpasowac Radamanowi , usłyszałem standrdowe bedzie strzelba bedzie odciazał liderów itd. No tak, ale taki gracz najlepiej czuje sie gdy pod koszem jest ktos kto jest reguralnie podwajany w ataku i ma dobre podanie. Z calym szacunkiem dla Kwame, Mihma i reszty, ale nie ma tam jeszcze takiego kogoś, chyba ze Odom nalge po tylu latach zacznie reguralnie, powtarzam reguralnie zdobywac punkty po jakis post moves itp.

No i dlatego sadziłem, ze to trójkątna ofensywa ma być tą ofensywną furtka dla Vlade, cóż zobaczymy w praniu, na trójkatach nie znam a gre outside-inside LA nie wierzę.

 

ps.A Van pisałeś, ze Clips chcieli zatrzymac Vlade, i słusznie po pasował do nich z tym rzutem to raz a dwa, bo troche dali sie ojajić, oddali fajnego podkoszowca za strzelca, ktory spedził u nich pól sezonu i odszedł, dlatego nie dziwie sie, ze chcieli go zatrzymac. Pozyskanie Tima thomasa to wydaje sie porównywalne uzupełnienie, tez strzelec tez z nową umową i w przeciwnieństwie do Radmana trafił ten rzut w playoffs którego euros nie trafił. Sądze ze to gracze o podobnym potencjale ze wskazaniem na Radamana.

 

Grabos

ale chyba wy zdecydowanie przeceniacie Battier'a, rozumiem, że zagrał na MŚ, pokazał się z dobrej strony

Nie wiem jak Ty, ale ja Battiera sledze chyba od poczatku kariery, kiedys chyba nawet na tym forum rozmawilismy o nim z Jo, chetnie wtedy widziałbym go w druzynie Bulls, bo to bardzo intelignetny player, z dobrym rzutem nienaganna etyka pracy, potrafiacy dostosowac swoje koszykarskie ego do potrzeb druzyny a o jego obronie napisano juz chyba tutaj wystarczajaco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego powodu iz frontcourt bije na głowę frontcourt Sonics i jest tez lepszy od LAL a jak mi wiadomo idąc tokiem myślenia: Radman stoi na obwodzie i czeka na piłke gdy inny gracz bedzie podwajany, to własnie w Clipsach Brand i Kaman stanowia dosc spore zagrożenie ofensywne a ilość asyst Eltona swiadczy, że wie co z piłką robić, gdy zwiększa się ilość graczy kryjących go, nie było takiego gracza w SSS i w LAL w tej podobnej sytuacji jest gorzej niz w Clips. Wiem o wszechtronnosci Odoma wiem ,ze Kobe potrafi grac zespołowo. Ale, to podowojenia pod samym koszem podowdują najwieksza swobode dla obowodu, czyli tam gdzie operuje Brand a gdzie Kobe ze swoimi pentracjami zaglada jednak z sezonu na sezon coraz rzadziej, gdyz czesciej stosuje jump shot fadeway'e, sam rzuca zza łuku. Oczywiscie że zdobywa tez punkty spod kosza i tez moze wtedy odgrywac na obwód bo zwyczajowo jest wtedy ilosc graczy przy nim wieksza niz jeden, ale nie czyni tego z tak duza czętotliwością jak kiedys ani tak czesto jak rasowy PF.

Byku a kto mówi, że to ma się opierać tylko na tym, że Radman dostaje piłę kiedy wjeżdżający pod kosz Bryant jest podwojany :?: zobacz w jaki sposób grywał z Cookiem wysokie zasłony na trójce i odegrania, w tej sytuacji jak grasz pick'n'rolla parą Bryant-Radman masz do wyboru albo zostawisz wolnego Radmana na trójce albo Bryanta w dogodnej sytuacji do zdobycia punktów. Elton jest świetnym PF, ale w życiu nie będzie ściagał na siebie takiej uwagi defensywy jak ktoś taki jak Bryant, któremu gdzie byś nie zostawił więcej swobody to jest spore prawdopodobienstwo, że stamtąd rzuci i trafi. Radman to jako shooter już uznana marka w lidze i przeciwnicy muszą respektować jego obecność na trójce sama obecność kogoś takiego na parkiecie nawet gdyby nie rzucał często będzie sprawiać, że obrońcy nie będą mogli tak chętnie skupiać się na KB a częstsze zostawianie go z jednym obroncą dla defensywy się najlepiej nie skończy. Trójkąty stwarzają naprawdę całą masę sytuacji strzeleckich Sasha, Smush, Cook, George, Walton, Lamar bardzo często w zeszłym sezonie, któryś z nich w zasadzie co akcję przy odpowiedniej egzelucji znajdował się na czystej pozycji na dystansie a żaden z nich nie pokazywał, że potrafi trafiać te trójki w jednym meczu w takich ilościach jak Radman, który dostając parę rzutów z dobrych pozycji nie ma problemów żeby wejść w rytm i rozrzucać się na dobre. W Lakers będzie miał zdecydowanie więcej pozycji strzeleckich, w Clippers Kaman przecież ofensywnie nie stanowi wielkiego zagrożenia a Elton tak, ale to przecież nie jest gracz, któremu trenerzy rywali poświęcają mówiąc o defensywie więcej czasu niż grając z Lakers i zastanawiając się na graniem w obronie przeciwko Bryantowi.

 

Wolałbym Battiera w Lakers, ale tylko ze względu na jego defensywę ofensywnie bardziej pasuje mi do tych Lakers Radman, jeśli chodzi o zbiórki średnia z kariery Radmana to 4.6 przy 25 minutach na mecz a Battiera 4.8 przy 32 (co jego grze na PF nie wróży chyba najlepiej ). Ja wybrałbym Battiera ponieważ zawsze mając do wyboru gracza nawet trochę lepszego ofensywnie i zdecydowanie lepszego defensora wybrałbym tego drugiego. Rozumiem też częściowo podejście Grabosia do tej kwestii Radman to gracz, którego chcieli Lakers, którego chciał Jax i Kobe wydzwaniający do niego zaraz jak tylko było to dozwolone a ten drugi nawet podobno coś gadał o zdobywaniu przez niego 18-20 PPG( w co nie wierzę, żeby była jasność ) ale świadczy to wszystko o tym, że tych dwóch widzi w nim coś co sprawia, że uważają go za idealnego zawodnika do tego co mają grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elton jest świetnym PF, ale w życiu nie będzie ściagał na siebie takiej uwagi defensywy jak ktoś taki jak Bryant, któremu gdzie byś nie zostawił więcej swobody to jest spore prawdopodobienstwo, że stamtąd rzuci i trafi. Radman to jako shooter już uznana marka w lidze i przeciwnicy muszą respektować jego obecność na trójce sama obecność kogoś takiego na parkiecie nawet gdyby nie rzucał często będzie sprawiać, że obrońcy nie będą mogli tak chętnie skupiać się na KB a częstsze zostawianie go z jednym obroncą dla defensywy się najlepiej nie skończy.

No to mam przykładzik jak to już tak nie dominujący Shaq robił miejsce dla DJa, a wcale nie mniej straszny od KB- LeBron już mu tyle swobody nie zostawiał. Pradwa jest taka, że nikt poza Dirkiem nie jest PFem tak strasznym na całym parkiecie i tak grożącym rzutem jak gracze obwodowi i taki arguemnt jest dla mnie śmieszny. Oczywiście, że KB jest groźniejszym strzelcem, bo z uwagi na swoją pozycję i zadania ma szersze pole manewru niż taki Brand, którego zadania skupuiają się na grze w trumnie z opcją krótkiego połdystansu. Van nie naginaj faktów, opcja inside-outside od zawsze najlepsze rezultaty miała w sytuacji wspomnianej przez Byka. Houston z Olajuwonem i Elie'em, Kennym czy nawet Drexlerem, Spurs z Duncanem czy Dave'em i Elliotem, Del Negro, Elie'em, Porterem, J.Jacksonem czy Kerrem, no i Heat z Shaqiem na środku i D.Jonesem, E.Jonesem, Poseyem czy nawet Ceglarzem! Czy uważasz, że produktywność tych graczy byłaby równie duża przy KB- ja jestem niemal przekonany, że tak by nie było, bo groźny gracz w pomalowanym stwarza o wiele więcej dogodniejszych sytuacji dla czystych shooterów takich jak właśnie Radman.

Nie wykluczam tutaj, że sięsprawdzi i będzie silnym punktem w ataku, ale naginanie faktów porównując podwojenia na KB, a podwojenia na Bradzie nie mogłem przepuścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam przykładzik jak to już tak nie dominujący Shaq robił miejsce dla DJa, a wcale nie mniej straszny od KB- LeBron już mu tyle swobody nie zostawiał.

cóż DJ nie jest jedynym, któremu statsy się pogorszyły grając z Lebronem a Radman nie byłby zdecydowanie pierwszym, któremu te by się po grze z KB poprawily.

 

Van nie naginaj faktów, opcja inside-outside od zawsze najlepsze rezultaty miała w sytuacji wspomnianej przez Byka. Houston z Olajuwonem i Elie'em, Kennym czy nawet Drexlerem, Spurs z Duncanem czy Dave'em i Elliotem, Del Negro, Elie'em, Porterem, J.Jacksonem czy Kerrem, no i Heat z Shaqiem na środku i D.Jonesem, E.Jonesem, Poseyem czy nawet Ceglarzem! Czy uważasz, że produktywność tych graczy byłaby równie duża przy KB- ja jestem niemal przekonany, że tak by nie było, bo groźny gracz w pomalowanym stwarza o wiele więcej dogodniejszych sytuacji dla czystych shooterów takich jak właśnie Radman.

chwila a czy ja powiedziałem coś takiego, że Bryant stwarza więcej miejsca shooterom niż robił to Shaq, Duncan czy Hakeem czy mówilem, że więcej swobody ma się grając z nim niż z Eltonem Brandem :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż DJ nie jest jedynym, któremu statsy się pogorszyły grając z Lebronem a Radman nie byłby zdecydowanie pierwszym, któremu te by się po grze z KB poprawily.

Ok, ok wiesz, że ja mam trochę inne zdanie na temat KB i jego robienia innych super graczami, a przykładem niech będzie sezon bez jaxa i Shaqa, w tym na progres złozył się w dużym stopniu Jax wiec po raz kolejny nie zapuszczajmy się w te rejony, bo to już przerobiliśmy :wink:

A poza tym pamitaj słowa Kerra i LeBronie i czynieniu innych lepszymi :lol:

chwila a czy ja powiedziałem coś takiego, że Bryant stwarza więcej miejsca shooterom niż robił to Shaq, Duncan czy Hakeem czy mówilem, że więcej swobody ma się grając z nim niż z Eltonem Brandem :?:

Ej Van nie przesadzaj, wiesz doskonale co miałem na myśli. Wiesz, że chodzi mi o porównanie skuteczności shooterów kiedy mają dobrego podkoszowca, a kiedy go nie mają. Wiesz, że z podkoszowcem ściągającym uwagę rywali shooter ma większe szanse na rzut niż z graczem obwodowym pewłniacym rolę tego, którym się defensywa przejmuje najbardziej i nie ma różnicy czy mówimy i Brandzie czy o Robinsonie. Gracz, który gwarantuje z pomalowanego 20ppg zawsze skupia na sobie uwagę oborny i tym samym ułatwia robotę shooterom w większym stopniu niż gracze obwodowi i to jest FAKT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok wiesz, że ja mam trochę inne zdanie na temat KB i jego robienia innych super graczami, a przykładem niech będzie sezon bez jaxa i Shaqa, w tym na progres złozył się w dużym stopniu Jax wiec po raz kolejny nie zapuszczajmy się w te rejony, bo to już przerobiliśmy :wink:

A poza tym pamitaj słowa Kerra i LeBronie i czynieniu innych lepszymi :lol:

wiesz Odom, Butler, Atkins, Mihm, Jumaine Jones w tamtym sezonie wszyscy grali na lepszej skuteczności niż rok wcześniej a przecież o tym tu właśnie dyskutujemy ściąganiu na siebie defensywy i stwarzaniu lepszych warunków do rzucania pozostałym.

 

Ej Van nie przesadzaj, wiesz doskonale co miałem na myśli. Wiesz, że chodzi mi o porównanie skuteczności shooterów kiedy mają dobrego podkoszowca, a kiedy go nie mają. Wiesz, że z podkoszowcem ściągającym uwagę rywali shooter ma większe szanse na rzut niż z graczem obwodowym pewłniacym rolę tego, którym się defensywa przejmuje najbardziej i nie ma różnicy czy mówimy i Brandzie czy o Robinsonie. Gracz, który gwarantuje z pomalowanego 20ppg zawsze skupia na sobie uwagę oborny i tym samym ułatwia robotę shooterom w większym stopniu niż gracze obwodowi i to jest FAKT

jasne, ale w pewnych sytuacjach możnaby się jednak bliżej temu przyjrzeć i zastanowić czy faktycznie każdy gracz, który robi 20/10 skupia na sobie uwagę defensywy w większym stopniu niż SG tak dominujący jak Bryant. Aż mi się ciśnie samo to klawiaturę pytanie o innego SG, o którym mówiło się, że czynił innych lepszymi i spytać o różnicę :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.