Skocz do zawartości

Czas zacząć łowy! Free Agents i zmiany kadrowe


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

No i ja mam strasznie mieszane uczucia. Jako Polak jestem oczywiscie za, bo wiadomo rodak i to w moim klubie, do tego jak bedize gral troche to pewnie C+ zaraz sie rzuci na mecze z jego udzialem, a sa w niedziele o bardoz fajnej porze. Tyle ze w sensie sportowym to jestem przekonany ze bedzei to niewypał. Czarek nie wiadomo jakim cudem z lawki w lidze polskiej dostal sie do NBA i skad jest i ile potrafi bylo od razu widac. W NBA rozegrał niewiele spotkan, zdobył 15 punktow przez cala kariere i nie pokazal sie z zadnej pozytywnej strony. Prezentujacy sie niewiele od niego lepiej Pepe Sow w lidze letniej potrafił miazdzyc i blyszczec a C-Tryb dalej byl tym samym przecietniakiem. Kilka razy blysnał, ale przeciez mial tam 3 pkt i zb na mecz w ostatecznym rozrachunku.... Zobaczymy, zycze mu jak najlepiej, choc wielkiej kariery nigdy nie wrozylem,o to jest troche takie drewno ze wzrostem na ktore polecieci amerykanie myslac ze zrobia z niego kolejnego bialasa w stylu Dirka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!

To widać, że Trybańskiemu jest dobrze za oceanem i nie chce wracać do domu. Pewnie będzie grzał ławę cały sezon. Może dostanie jakieś 10 minut w co trzecim meczu przez które nic nie ugra. Niech lepiej wraca do Europy bo on nie nadaje się do NBA tak samo jak Lampe chociaż ten jest ciut lepszy od Czarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dostanie jakieś 10 minut w co trzecim meczu przez które nic nie ugra.

Zeby dostac 10 minut w jakimkolwiek meczu to trzeba prezentowac jakis poziom. Zobacz ze w Raps do gry sa Nesterovic, Sow. Obaj lepsi od C-Tryba i pewnie cos na 5 mimo mojej niecheci dostanie tez Bosh. Z miejscem dla Czarka bedzie wiec problem i spodziewam sie ze bedzie opcja awaryjna w przypadku kontuzji ktoregos z centrów. Nie liczylbym ze dostanie 10minut w co 3 meczu, czyli ponad 3 minuty w kazdym spotkaniu. Tak na marginesie to jest szansa na te kontuzje, bo sa sluchy o problemach z kregosłupem Pepe. Ale narazie proponuje uzbroic sie w cierpliwosc, przed Czarkiem dluga droga by grac i nie liczyc na taki wymiar minutowy, nawet w przypadku jakiegos urazy. Czarek dotad w NBA rozegrał 22 spotkania i to w roznych warunkach kadrowych, a czas gry byl marginalny. To nie przypadek, nagle nie dostanei 27 gier po 10 min.

 

EDIT.

Co do konkurencji to sa tez ludzie ktorzy licza ze Bargnani zagra na C to jzu wogole dla Tryba sie tlok robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze jakaś pomrocznosc na mój tekst padła i zamiast czytac rzucamy nazwiskami wysokich z zachodu mając chyba przy tym erekcje!

MŚ w Japonii zmyliły niejednego...

PF z SB żaden, nawet na 10 minut z SSS to głupi pomysł i zgodzę sie że bylo paru kolesi ( nawet tych co wzieli SAS) do łykniecia

 

 

weź mnie Ignazz oświec i przypomnij kto krył Novika w serii Spurs-Mavs, czy był to PF Duncan czy moze B.Bowen?

 

Dirk nie jest dla mnie PF i tyle a serie z SAS wygrał Howard i tego powinien kryc BB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa L.Deng w meczu z LAC gdzie przeciez gra Brand zebrał rekrodowe 18 zbiórek.

Po pierwsze byki ten mecz przegrały.

Po drugie na PF zagrał Allen ( na C Tyson) a potem Songalia, choc były chwile że LD z Nocim grali z przodu

Liczba zbiorek miód ale 6 ofensywnych po sporych odbiciach od obreczy ( tragiczny tej nocy FG Gordona i Denga)

Więc wynik zespołu jak i satsy (oprócz zbiórek) mizerne na 39 minut na parkiecie denga.

Ale rekord oczywisście świetny....

Dla fanów LAL przypomne że lawki Radman cisnął ładne 4 trójeczki

 

Szaku, co do MLE to Heat maja pełne 5,2 mio $ do zaoferowania dla Wellsa ( :?: 36 mio na 5 lat taką propozycję odrzucil z Kings :?: )

Z MLE są Celts, 76, Indy, PTB, Rakiety ( tylko 4,2 mio) ale problemem jest podatek od luksusu.

Miami mają 65 mio w salary wiec wydając 6-7 mio na Wellsa drugie tyle placą w podatku.

kings sprawy nie ułatwiają bo zawiesili rozmowy z BW dot. sign and trade bo im nie na rękeę ani miec Bonziego ani innych kontraktów.

W Knicks cos o oczyszczeniu slychać bo do lutego ( wtedy parę kończąćych się kontraktów można spóścic) nie musi doczekać Maurycy Taylor (buyout) Q Isjasz chce opchnąć do PTB za Milesa, a także jalen rose jesli Q zostanie.....Zmiany na lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie chlopaki z tym Trybanskim. Narazie zostal tylko zatrudniony jako mieso na oboz przygotowawczy. Z tego co sie orientuje Raptors maja komplet 15 graczy z gwarantowanymi kontraktami, wiec zeby Czarek zalapal sie na sezon, musialby pokazac sie na campie z na tyle dobrej strony, zeby zarzad Toronto zwolnil ktoregos ze swoich graczy. Malo prawdopodobne. Jedynym graczem, ktorego moglby wygryzc ze skladu jest Pape Sow, ale nawet on zarabia 750 tys. rocznie i jest przy tym gwarantem dobrej gry przez 8-15 minut na mecz, wiec taki ruch nie oplacalby sie Toronto ani z ekonomicznego, a nie ze sportowego punktu widzenia.

Sam fakt, ze Czarek wciaz pozostaje w kregu zainteresowania klubow NBA mnie jednak nie dziwi, gdyz sledzilem jego gre w poprzednim sezonie w D-League i kiedy gral regularnie to spisywal sie niezle, choc statystyki na to nie wskazuja. Byl nawet w trojce najlepszych blokujacych w lidze, tak wiec spodziewalem sie, ze predzej czy pozniej zalapie sie na jakis camp, a byc moze nawet na 10-dniowy kontrakt w trakcie sezonu. W przeciwienstwie do Lampe, Trybanskiego zawsze postrzegalem jako pracowitego zawodnika, z tym, ze gdy przychodzilo do gry to paralizowal go stres (typowa polska mentalnosc). Jezeli sobie z tym poradzil, to droga do gry w NBA niekoniecznie musi byc przed nim zamknieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izajasz negocjuje z Mo Taylorem wykupienie kontraktu. Powiedzcie mi czy wykupienie oznacza, że całkowicie płaca dla niego znika z salary cap? Jeżeli tak to dobrze bo wtedy zniknie nam 9,5mln. Thomas chyba dobrze robi, bo jeżeli by chciał go wytransferować to poraz kolejny mógłby zrobic jakiś beznadziejny trej pozyskując kolejną przepłacaną marudę.

-Jeżeli nie uda się wytransferować Q-Richa to Thomas rozpocznie rozmowy z Jalenem o wykupieniu jego kontraktu. Izajsz wziął sie ostro do roboty i dobrze więc jest chyba promyk nadzeji jeśli chodzi o przyszłość Knicks. Mogliby się pozbyć jeszcze Jerome Jamesa i byłoby ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej klasycznie jest:

- wave gracza czyli zawieszasz go lecz wypłacasz mu całą kasę z kontraktu;

- jeśli gracz dostanie angaż do następnego klubu ( vide Finley do SAS, Zo do heat ) to znika sprawa salary cup ( nie wiem czy zawsze ale na pewno przy dodatkowej umowie zw.zawodowych i przedstawicieli klubu, np.sprawa A.houstona gdzie klub miał prawo wskazac takiego gracza, )

- jesli kumam to jest buyout!

 

pozytywem tego jest dodatkowo zniknięcie z listy tzw. luxury tax czyli NYK "zyskują" podwójnie.......

 

edit: przy zwykłym wave salary zapchane ale podatku nie ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Wojownikom bardzo zależy na Melvinie Ely. I podobno pracują nad wymianą z Rysiami - Ely i Gerald Wallace za Mickaela Pietrusa i Mike'a Dunleavy Jr. Wymiana na plus dla Wojowników. Oddają przepłaconego Mike'a i całkiem solidnego defensora w postaci Pietrusa, tego drugiego już od jakiegoś czasu się chcą pozbyć. Wzamian zyskują wszechstronnego, atletycznego obrońcę w postaci G-Force który wraz z J-Richem i Baronem mogą stworzyć niezłe trio. Ely przyda im się pod koszem gdzie potrzebne jest wsparcie drużynie z Oakland. Dostarczy kilka punktów, może grać na PF i C powalczy podkoszem choć jak na jego wzrost mało zbiera, taki grajek od czarnej roboty. Kotki pobywając się Geralda Wallace'a robią chyba miejsce w s5 dla Morrisona. Chyba żle robią bo Morrison jest jeszcze zielony, i chyba cierpi na jakąś chorobę więc nie wiadomo jak będzie z jego zdrowiem. A następnym celem będzie Bonzi który wniesie nieco obrony po doejściu G-Forca. Więc jeżeli chcą pozbyć się Wallace'a to niech podpiszą Wellsa bo będzie cienko w obronie.

- Luol Deng uzgodnił warunki nowego kontraktu z Bulls, ma dostać 41 mln za 5 lat gry. Napisze jedno zostanie przepłacony, jak dla mnie więcej niż na MLE nie zasługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie niemam pojęcia dlaczego Bobcats, którzy bardzo rozsądnie prowadzą team mieliby iść na tę wymianę. W moim odczuciu wzięcie Mike'a spieprzyłoby im kompletnie dwa bardzo fajne sezony w NBA i zapchało niepotrzebnie salary. A dodatkowo oddawać przy tym Wallace'a i Ely'ego za w sumie tylko przydatnego Pietrusa i kasę z kontraktu Juniorka. Głupota i szczerze byłbym zdziwiony jakby okazała się prawdą. Myślę że to plotka wymyślona przez znudzonych wyjątkowo nieciekawym offseason pismaków

 

A co do extension dla Denga. Po pierwsze nie ma o tym nigdzie poza Hoopsem, na żadnym forum Bulls, na zadnej szanującej się stronie nic o tym niema, co oczywiście nie oznacza, że HoopsHype, NBAowy brukowiec nie pisze prawdy :wink:. Ale ja byłbym ostrożny. Byki nie uzgodniły jeszcze extension dla Kirka (co jest priorytetem), a miałyby brać się za Luola (który na mojej prywatnej liście jest drugi), a któremu zostały jeszcze dwa lata z debiutenckiego kontraktu. Dla mnie mało prawdopodobne. Możliwe, że skorzystali z Team Option na 4ty sezon, a ktoś się rozmarzył i wyszła plota. Po drugie MLE dla Denga to bardzo mała kwota zwarzywszy, jakie postępy czyni ten chłopak i w jak młodym wieku jest. Dla kogoś kto przygląda mu się z boku może i MLE to max, ale dla kibiców Bulls pewne jest, że Deng za rok nawet nie spojżałby na ofertę Bulls opiewającą na 5mln/rok. Nie w NBA, gdzie Mike Jr i Jamaal Crawford dostaja po 8 baniek za sezon. Nie ma poprostu takiej opcji. Moje osobiste zdanie jest takie, że Deng w niedługim czasie może stać się jednym z lepszych SF ligi, do najlepszych mu będzie brakowało, ale jednym z lepszym ma szansę się stać

 

A tak przy okazji jak już coś piszę to fajnie patrzy się na ruchy nowego coacha z Knicks. Napodkładał świń swoejmu poprzednikowi tylko po to, żeby go zwolnić, a teraz czyści przedpole dla swojego wybujełego "ego". Nieskromnie przyznam, że spodziewałem się takiego obrotu spraw i nawet o tym wspomniałem, za co parę osób mnie wyśmiało i nawet oskarżyło o stronniczość :roll: Kurde jak Thomas będzie tak się zabawiał to NYK mogą faktycxznie nie powalczyć o pierwszy pick w przyszłym drafcie, co mnie osobiście smuci :wink:

Nie ładnie Ajzaja, nie ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki cel mialiby Bobcats w takiej wymianie :? Pietrus jest niezły, ale podobny do Wallace'a z tym, że Wallace jest oczywiście sporo lepszy za to Dunlevy tu już nie jestem w stanie wymyślić nic sensownego chyba, że Bobcats chcą mieć dla Morrisona bardzo kosztowny wzór jakim graczem w NBA nie powinien się stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to plotka wymyślona przez znudzonych wyjątkowo nieciekawym offseason pismaków

Też tak uważam, myśle że Bernie nie jest takim idiotą aby oddać Geralda który jest ważnym ogniwem tego teamu i zamiast go oddawać powinny go przedłużyć ale oczywiście za solidne pieniądze.

 

 

Nie ładnie Ajzaja, nie ładnie.

Bardzo ładnie Ajzaja, nie będzieci się bogadzić w młodych naszym kosztem :wink: . Thomas sobie wziął chyba słowa Dolana do serca, że jeżeli nie zrobi porządku w drużynie do wypad. Zależy mu na pracy w Knicksach. Ale sprowadzenie Jalena i Francisa to był pomysł Browna który bardzo chciał mieć tych zawodników, a po 2 tygodniach twierdzi ze sa do niczego i chce aby ich zwolnić nawet Nate'a, dobrze że cię Larry już nie ma bo to on najbardziej psuł atmosferę w ostatnim sezonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sprowadzenie Jalena i Francisa to był pomysł Browna który bardzo chciał mieć tych zawodników, a po 2 tygodniach twierdzi ze sa do niczego i chce aby ich zwolnić nawet Nate'a, dobrze że cię Larry już nie ma bo to on najbardziej psuł atmosferę w ostatnim sezonie.

Słucham??? Sugerujesz, że Larry Brown, człowiek, który nie wytrzymywał w Pacers (gdzie Rose faktycznie coś jeszcze reprezentował) z Jalenem chciał go w Knicks. Ja przynajmniej o tym nie słyszałem i szczerze byłbym niezwykle zszokowany gdyby to się potwierdziło.

Jakoś mi tro nie pasuje, nawet pomijając przygodę z Indiany. Przecież Brown szukał przez cały sezon wsparcia w graczach ułożonych, mających pojęcie o defensywie, a miałby naciskać na dwóch graczy, którzy zasłynęli z niesubordybnacji i gry tylko po jednej stronie parkietu. Oj coś mi tutaj nie pasuje, ciut to naciągane i jeśli nie poprzesz tego jakimiś dowodami to nie uwierzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj coś mi tutaj nie pasuje, ciut to naciągane i jeśli nie poprzesz tego jakimiś dowodami to nie uwierzę

Oglądałem na Yotube rozmowę Dziennikarza z Dolanem i Thomasem. I tam Dolan wyraźnie mówi, że to Larry chciał tą dwójke. Po 2 czy 3 tygodniach ztwierdził że coś mu w nich nie pasuje.

[/quote:3i6k9pob]

 

Nie, raczej mało prawdopodobne.....

Zaraz sie okaże że całe zło to LB a IThomas jest cacy :lol:

właśnie sprawa nie do końca poważnych ruchów IT wysrubowała wynik Knicksów nie Larego. On po prostu dostał bagno jakiego się nie spodziewał i nie podołał. A ruchy thomasa raczej oczywiste więc zachwycać się nie ma czym.....

 

Jeśli Bobki uzgodniły kontrakt z Bonzim i robia dla niego miejsce to jest to wzmocnienie oddać G-F za Jr.

tzn BW+Jr+MP>GW+ME ale samo porównanie rzeczywiście słabo wypada........Pietrus to taki prospect G-Forca a Bonzi jest lepszy ofensywnie ale was rozumiem bo Jr mało kto lubi (tata :?: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IThomas jest cacy Laughing

Czy ktos to powiedział, to Thomas jest winny takiej sytucji w zespole nikt nie zaprzecza. Pozatym po co Dolan miałby kłamać że to Larry chciał pozyskania

Rose'a i Steve'a. Może jednak Larry nie jest takim świętoszkiem jak każdy myśli. To on co chwila pchał się przed kamerę o opowiadał mediom, że ta cała sytucja to wina zawodników i jaki on biedny nieszczęsliwy, jak dla mnie wina była po obu stronach ale Larry nie miał chyba odwagi się przyznać wiec gadał na grajków. Potem rządał od Dolana aby zwolnił(waive) Nate'a, Taylora, Jalena i Jerome Jamesa.

Ale chyba nikt nie jest taki głupi aby zwolnić zawodników z takimi kontraktami a potem im płacić chociaż nie są w rosterze. Jeśli chodzi o Larry'ego to nie wszystko jest złotem co świeci lepiej niech przejdzie na emeryturkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Larry'ego to nie wszystko jest złotem co świeci lepiej niech przejdzie na emeryturkę.

Nie, nie!

 

Niedopuszczalne jest aby banda przygłupów pokroju Starburego rządziłe zespołem. LB to stara szkoła koszykówki, trener z renoma ( owszem podupadła w NY i to smutne). Ale brakuje graczom kręgosłupa moralnego. Jeśli taka Glinka wymusza wywalenie trenera a potem łaskawie wraca, jeśli Małysza wykorzystuje się w rozgrywkach personalnych a fachowca jakim jest Larry wywala po pierwszym roku bo nie dogdał sie z banda leni pokroju Jalena któremu w głowie telefon z diamentowa klawaturą lub innym pajecem który za rolexa chciałby wykupić nr zastrzeżony to sorry..

NBA to nie liga akademicka z trenerem tatą rzucającym krzesłami ale Jax Pop czy Avery a wcześniej Red Lenny czy Pat tworzą historie także. trochę chore jest to co się czasem dzieje. i przykład NYK niestety jest najbardziej jaskrawy. Facet przyszedł z pomysłami i zastał 10 olewusów.... nie dał rady.....

1. Starrrr

2. Jalen

3. Jamaal

4. Q

5. Jerome

6. Penny też pewnie był tytanem pracy....

7. Edzio

8 Maurycy

9. Malik

10. GM idiota............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirk nie jest dla mnie PF i tyle a serie z SAS wygrał Howard i tego powinien kryc BB

no widzisz, skoro dla Ciebie Novik nie jest PF a całe sezony grał jak nominalny PF a zdarzało sie jako center, czyli sam zauwazasz zmiany, ze coraz mniej jest graczy wysokich dobrze zbudowanych o ofensywnych sporych możliwościach, ze pod koszem grają gracze mniejszych rozmiarów, alę są szybsi, dysponuja rzutem z większego obrebu parkiet. itp.

Dlatego Battier na PF na te kilkanaście minut nie jest pomysłem tak chybiony czy głupim, bo tak sie gra. Trenerzy często stosują ustawienia niską piątką eksperymentują bo gracze są uniwersalni i przypisywanie ich do jednej pozycji jest naciągane

Po pierwsze byki ten mecz przegrały.

Po drugie na PF zagrał Allen ( na C Tyson) a potem Songalia, choc były chwile że LD z Nocim grali z przodu

Liczba zbiorek miód ale 6 ofensywnych po sporych odbiciach od obreczy ( tragiczny tej nocy FG Gordona i Denga)

Więc wynik zespołu jak i satsy (oprócz zbiórek) mizerne na 39 minut na parkiecie denga.

Ale rekord oczywisście świetny....

Dla fanów LAL przypomne że lawki Radman cisnął ładne 4 trójeczki

 

po pierwsze Deng to nie Jrodan on Ci sam meczu nie wygra

po drugie Allen zagrał tylko 12 minut a rotacja wysokim w tym meczu oparała sie tylko na trójce graczy Tyson Songiala Allen, którzy razem na parkiecie spędzili 68 minut czyli jak na obstawinie dówch pozycji na boisku dośc skromnie, Wiec oczywistym jest ze Deng z nocim grali razem na skrzydłach i to dość sporoa Songaila przebywał równiez jako srodkowy.

I nie bardzo rozumiem zarzut ze zbieral ofenywe piłki bo koledzy pudłowali? to co miał nie zbierać?

Brand miał w tym meczu 6/14 Kaman 4/11 deng 4/11 jak widzisz tak tragicznie nie odstawał.

A jesli dla ciebie 17 pkt, 18 zb, 2 bl, 2as, 4/11Fg, 9/10 Ft to mizeria to wybacz, nie mam pytań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli dla ciebie 17 pkt, 18 zb, 2 bl, 2as, 4/11Fg, 9/10 Ft to mizeria to wybacz, nie mam pytań

:wink:

mizeria :wink:

bo jakby Tim mój ulubieniec miał potem taka średnią na sezon to Van by znów poeidzial że 4 raz z rzedu obniżka formy bo:

- FG dramatyczny

- mało pkt

- mało bloków

- b. mało asyst

a zbiórki to przypadek bo C w SAS brak i nie miał kto zbierać :wink:

 

nie ulega watpliwości że dobry mecz wyszedł ale te 36% to trochę słabo a mecz Byki przegrały u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.