Skocz do zawartości

Czas zacząć łowy! Free Agents i zmiany kadrowe


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Terry'ego to tak samo jak tomaszan myślę, że są to dobre pieniądze jak na takiego zawodnika, chociaż na pewno nikt nie miał by pretensji do Jasona jeśli domagałby się większej płacy, ponieważ on jest w wielu meczach prawdziwym liderem mavs, który ciągnie drużynę, szczególnie w trudnych momentach, a tego chociażby Dirkowi, wydaje mi się, trochę brakuje. Terry był jednym z lepszych, jeśli nie najlepszym zawodnikiem mavs w finałach przeciwko heat, a jest jeszcze młody, więc w przyszłym sezonie może być jeszcze lepszy. Jego wadą jest zapewne to, ze nieraz ponoszą go emocje i oddaje nieprzygotowane rzuty, zamiast jako rozgrywający kreować do gry partnerów. Terry jest jednak na pewno bardzo dobrym graczem i pieniądze które dosatnie są w miarę odpowiednie jak na tej klasy gracza, ale... ten Nene :twisted:

 

Toczy się dyskusja o Wells'ie, więć i ja coś dorzucę i uważam, że Wells jest dobrym graczem i zapewne jest to duża strata dla Sacto, taki gracz przyda się w każdej ekipie, a w sacramento był jednym z lepszych zawodników w składzie, w playoffach chyba nawet najlepszym i był okres w PO kiedy był jednym z najlepszych zbierających w lidze, a także zdobywał sporo punktów. Wydaje mi się jedank, ze z Bonzim może być podobna sytuacja jak z Banksem, on chciał dużo, za dużo pieniędzy i tak samo postępuje Wells, Sacto mu tej kasy nie zamierzali dać, więc odszedł, jednak offseason trwa i Wells niedługo zacznie mięknąć i obniży swoje rządania jak Banks albo nie znajdzie klubu, a znalezienie klubu to chyba dla niego priorytet, więc co zrobi :?: , wnioski nasuwają się same :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdemu zależy na kasie, jak dla mnie danie Salmonsowi MLE czy czegoś w tych okolicach jest głupszym pomysłem niż przepłacenie Wellsa.

Zależy jak na to patrzeć. Skoro Kings oszczędzają to danie mniejszej kasy za gorszego zawodnika jest logiczne. Sacto to nie New York, albo Dallas, którzy płacą tylko ile zawodnik chce i mogą mieć tych na których najdzie ich ochota.

Przecież już od dwóch lat wiadomo, że Kings podążają drogą oszczędności, więc dla nich wydanie na 30 letniego Wellsa 10 mln na sezon, to strata kasy, skoro za 10 mln mogą mieć 3 młodych rozgrywających Salmonsa, Martina i Garcie (który wq mnie w nie długiej przyszłości będzie podobym zawodnikiem do Tay'a Prince).

 

A Martin daj spokój jest chudy jak patyk i żadna z niego zapora defensywna

Mimo wszystko go nie doceniasz.

Już w tym roku pretendował do dwóch tytułów: MIP i 6th Men.

On po prostu bazuje na zupełnie innych możliwościach niż Bonzi. Jak już mówiłem on walczy szybkością a nie gabarytami.

Jeśli mówiłeś, że oglądałeś mecze Kings to chyba nie zwracałeś uwagi na Kevina. Bo to strasznie żywiołowy gracz, swoimi dunkami, przechwytami potrafi rozgrzać publiczność jak i pociągnąc drużynę, a że w obronie 1on1 jest przeciwko większym zupełnie bezużyteczny to inna kwestia. Może Mussleman wyciągnie jeszcze więcej niż zrobił to Adelman.

Sacramento jest miękkie pod koszem i stracili właśnie jednego z dwóch graczy, którzy swoim siłowym stylem gry mogli rekompensować to, że ich wysocy do twardzieli nie należą.

Tu nie pozostaje mi nic innego jak się zgodzić. Bo Miller to chłopaczek z Indiany, który lubi wchodzić na ten swój pieprzony obwód i odpalać co rusz trójki, a że mu czasem wpada 2-2, albo 3-4 to nic nie zmienia, bo Brad robi sobie w meczu 7 zb i jest straszliwie zadowolony, ale może reprezentacja w tym roku będzie dla Millera z korzyścią w sezonie. Bo w końcu jako tako, ale będzie musiał popracować w lato.

Ale ze straty Bonziego może wyjść jedna dobra kwestia oprócz oszczędności może dostaniemy jakieś twardziela podkoszowego, może średniaka pod względem umiejętności, ale twardziela podkoszowego na co liczę i myślę, że o takiego Petrie będzie walczył.

w playoffach chyba nawet najlepszym i był okres w PO kiedy był jednym z najlepszych zbierających w lidze, a także zdobywał sporo punktów

Tak tylko czy ta wielka ochota do gry nie była spowodowana chęcia wywalczenia dobrego kontraktu? Tego nie wiadomo, bo w RS grał dobrze, stabilinie a w PO wielkie wystrzelenie i świetna gra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wells wpasowywal sie swietnie w Kings. Razem z Artestem stanowili swietna linie obrony co raczej podobaloby sie defensywnie nastawionemu Musselmanowi. Niestety pazernosc wygrala i Wells niestety zostanie przez Artesta zabity :wink: . Na jednym z amerykańskich forum Kings przeczytalem ze mozliwe bedzie 'singn and trade' z Golden State za Pietrusa i Biedrinsa.

 

Co do Martina nie można go nie doceniac. Zrobił on ogromny postęp i sądzę, że jego umiejętności nadal będą rosły. Musi nabrac tylko większej masy bo tak jak już wcześniej było mówione praktycznie każdy skrzydłowy go zmiażdży. Zawsze wtedy jest jeszcze Garcia, Salmons i Douby. Od biedy Artest może zejśc na 2 a Big Nasty wejdzie i da więcej fizycznego wsparcia. :wink: Więc pozycje od 1 do 3 są świetnie obsadzone gorzej jest pod koszem . Jeśli pierwsza piątka w tym względzie nadal będzie wygląda: Kenny Thomas i Brad to raczej nie można wrózyc różowej przyszlosci Sacto. Po odejsciu Wellsa bedzie brakowalo jego zbiorek i tu trzeba cos zrobc... Co prawda podpisali młodego Justina Williamsa która miał 6,4 zbiórki i 1,8 bloku na mecz lecz to nie wystarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solv mogę ci napisać, że prawodpodobnie nie będzie - ponieważ Kings znajdują się pod linią podatku od luksusu, której za cholerę nie chce przekroczyc Petrie jak i bracia Maloof.

I jeśli Petrie będzie skutecznie bronił się przed tym limitem to może zaproponować Bonziemu tylko 3 mln $ na co nie pójdzie.

I ewentualnie może dostać od jakiś 10 zespołów całe MLE - czyli 5 mln za sezon. Od Bobcats może dostać powyżej 5mln, ale im nie jest Wells potrzebny bo mają Morrisona i Wallace. Zważywszy na to, że Kings propnowali Wells'owi w okolicach 8-9 mln to dostanie raczej ostro po dupie, chyba że Petrie pójdzie do Artesta, który najpierw go skopie a później pójdzie klękać przed Petrie i prosić o s'n't i może jakaś mała nadzieją jest, że się zgodzą, w co jednak na dzień dzisiejszy i chwilę obecną wątpie, ale albo Musselman chcę mieć wielką grupę zawodników w preseason, albo szykują się wymiany bo po co mu obecnie 5PG?

Solv o pozycję 2-3 to na prawdę nie ma co się martwić. Ja się martwię czy Muss wykorzysta defensywny potencjał Harta czy da rozgrywanie podczas nie obecności Bibby'ego np. Garci - jak to robił Rick.

I podobnie jak ty obawiam się o pozycję 4-5. Kibice w Stanach coś dużo ostatnio mówią o wymianie Thomasa może coś się święci?

 

 

 

Solv czy odwiedzasz polską stronę o Sacto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, rzeczywiscie... Wiec teraz albo bracia Maloof sie przekonaja do tego podatku albo Wells sobie powedruje gdzies jak Mobley w zeszlym sezonie... Tyle, ze nie dostanie tyle kasy ile by chcial. Co do 5PG to w pierwszej kolejnosci do polecenia widze Harta ktory nic nie pokazal w ubieglym sezonie. Price moglby byc dobrym zmiennikiem Bibbyego. Pokazal sie z dobrej strony w lidze letniej i przydaloby mu sie wiecej minut na ogranie w sezonie bo chlopak ma potencjal. Dalej bardzo chetnie widzialbym gdzies indziej albo na lawce Thomasa a SARa w starting 5. A o rozegranie nie ma co sie zupełnie martwic. Zarówno Garcia, Price jak i Artest, co czesto robił podczas nieobecnosci Bibbyego moga rozgrywac. Na pewno Potapenko dostanie wiecej minut lecz watpie czy jest to to co brakuje Sacto. Najbradziej bedzie brakowalo zbiorek i czegos czego nie ma... blokow. Co do Thomasa, tak jak mowilem, chetnie bym sie go pozbyl tylko nie wiem, ktora druzyna by go chciala, ma nawet spory kontrakt jak na swoje mozliwosci i dosc dlugi... Odwiedzam strone Sacto choc do niedawna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wzmocnienie na na centrze ale jednak spodziewałem się czegoś więcej :wink: Od razu muszę się przyznać, że chyba nigdy Moore'a w akcji nie widziałem, a przynajmniej sobie nie przypominam. Dobre chociaż to, że w sumie za darmo przyszedł, ale nie ma się co po nim czegoś wielkiego spodziewać. W S5 raczej na bank nie będzie grał, no ale chociaż będzie ktoś, żeby troszkę pofaulować za Collinsa :wink: No ale nie ma co go skreślać zanim się sezon zaczął tak więc zobaczymy.

 

Szkoda trochę bo to raczej zapowiada koniec wzmocnień, zanim się w sumie na dobre rozpoczęły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krociutka ploteczka dotyczaca New Jersey Nets, zespol jest zainteresowany zatrudnieniem Eddie'go House'a albo D.George'a.

Ale najwieksza bomba jest "wymysl" jednego z dziennikarzy ze Vince Carter nie chce i nie przedluzy swojego konczacego sie za sezon kontraktu. Sugestia gdzie skieruje swoje kroki w przyszle lato? Prosciutko nad jezioro Michigan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krociutka ploteczka dotyczaca New Jersey Nets, zespol jest zainteresowany zatrudnieniem Eddie'go House'a albo D.George'a.

Ale najwieksza bomba jest "wymysl" jednego z dziennikarzy ze Vince Carter nie chce i nie przedluzy swojego konczacego sie za sezon kontraktu. Sugestia gdzie skieruje swoje kroki w przyszle lato? Prosciutko nad jezioro Michigan...

Ja słyszałem, że zarówno Carter jak i New Jersey postanowili czekać, co w praktyce oznacza odejście zawodnika do innej drużyny. A co do tego gdzie skieruje swoje kroki, to zaczynam się powoli obawiać, że może chcieć wrócić bliżej rodzinnych stron i co gorsza przyjmą go tam z otwartymi ramionami. Tak wynika z sygnałów płynących z Orlando, ale pozostaje mieć nadzieję, że to tylko zasłona dymna przed przyjściem kogoś kto się tam naprawdę przyda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Nets zaszaleli.. Jezeli to ma byc podkoszowiec naszych marzen z ktorych zawojujemy lige to mi sie to nei widzi. Wzmocnienie raczej słabe, mzoe i ten kolo pogra u nas w pomalowanym ale to nei jest osoba z ktora mozemy startowac do rywalizacji na szczytach, a takie przeciez mamy plany, tyle ze trzeba solidengo podkoszowca,conajmniej o klase a najlepiej o dwie lepszego od Moore'a.

Ps. Spabloo czemu tak mocno nie chcesz Cartera u siebie??

A co do Nets to chyba szykuje sie gruntowna przebudowa. Carter out, Kidd coraz starszy, bedzie im ciezko bez tego rozgrywajacego. Ciekaw jestem co Gm tej ekipy za rok zdziałą, bo jak sprawdza sie powyzsze prognozy to raczej nie powinien byc taki pasywny jak w tym OS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zaczynam się powoli obawiać, że może chcieć wrócić bliżej rodzinnych stron i co gorsza przyjmą go tam z otwartymi ramionami. Tak wynika z sygnałów płynących z Orlando

Też o tym słyszałem, chociaż podobno opcja nr 1 to Josh Howard :D . Pytanie tylko, czy będzie dostępny, w co szczerze wątpię, ale to byłby chyba najlepszy wybór na chwilę obecną. Ale jeśli jednak miałby to być Carter (czym również zachwycony nie jestem), to mam nadzieję, że jednak nie za maksymalny lub zbliżony do takiego kontrakt :twisted: .

 

Może to nie dotyczy zbytnio topic'u, ale wrzucę tu listę najważniejszych wolnych agentów po następnym sezonie, skoro już ten temat został poruszony:

Josh Howard 6"7 Age 27 ®

Boris Diaw 6"8 Age 25 ®

Andres Nocioni 6"7 Age 25 ®

Gerald Wallace 6"7 Age 25 (U)

Vince Carter 6"6 Age 30 (U)

Kendrick Perkins 6"10 Age 23 ®

Anderson Vareajo 6"10 Age 25 ®

Mickael Pietrus 6"6 Age 25 ®

Luke Walton 6"8 Age 27 (U)

Mo Williams 6"1 Age 27 (U)

David West 6"8 Age 27 ®

Travis Outlaw 6"9 Age 23 ®

Antonio McDyess 6"9 Age 33 (U)

Eddie Griffin 6"10 Age 25 (U)

Rashard Lewis 6"10 Age 28 (U)

Powiem szczerze, że wyboru rewelacyjnego nie będzie. Ale pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie powiedział ze jest tak zle, choc lato 2007 zapowiadało sie o wiele goracej. Jednak wiekszosc gwiazd podpisała swoje kontrakty wczesniej niz przewidywano i bedzei jak bedzie. Z wielkich gwiazd jest Carter, jest też Lewis, poza tym napewno solidnymi wzmocnieniami beda Howard, wszechstronny i czyniacy postępy Diaw, a takze ciagle rozwijajacy sie i juz bardzo dobry w defensywie Gerald Wallace. Moze przesytu nie bedzie ale na pozycjach SG-SF mozna sie naprawde solidnie wzmocnic. A na frontcourt tez sie cos znajdzie bo jest np McDyess ktory nie wiadomo czy zechce pozostac w coraz slabszych Pistons

 

Tak wogóle to w Knicks po tym sezonei dosc mocno rozluzni sie salary. Odpadnie gigantyczny kontrakt Houstona i nie mniej ciazacy na nich Rose'a-razem prawie 38 milionów. Ja na miejscu włodazy z tego klubu zostawilbym ich w spokoju i nawet nie dawał oferty gry. Dodajac do tego jeszcze 8mln Andersona grajacego obecnie dla Heat mamy 46 mln. Dalej beda mieli zapchane salary ale w nastepnym OS wiele moze pojsc do przodu, nie podpisujac nikogo kto bedzei wolnym agentem za rok ich cup wyniesie tylko 65 mln. Jest to jednak raczej niemozliwe, ale w jeden sezon napewno moga zredugkowac ich płace z 133 do ok.75-80 czyli prawie o połowe. Do tego wszystkiego beda mieli tania i zdolna młodziez. W nowym jorku szybciej niz sie wydaje moze byc ciekawie na boisku a takze w papierkach.Moze uda sie chociaz zrobic cos(tzn. wymienic na kogos wartosciowego albo z konczacym sie kontraktem i zwolnic kolejna kase) kogos z czworki Q, Jamal, Francis i Marbury, ktory w sezonie 2008/2009 dostanie -o zgrozo- 22 mln dolarow za jeden sezon :? Teraz trzeba tylko podejmowac odpowiednie ruchy i w zadnym wypadku nie przeplacac nikogo, grac młodzieza ktorej dac odpowidnie do wartosci kontrakty, po czasie odpadna te wielkie i ciazace co spowoduje unormowanie salary. Jest tez sporo szczescia w tym ze niezaleznei od sytuacji w NYK ktos chce grac, wiec na brak chetnych narzekac nigdy nie beda, jest w kim wybierac i wielu powinno zgodzic sie na rozsadna cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dosyc pewnych zrodel wiem ze NY Knicks zaoferowali kontrakt SF Jared'owi Jeffries'owi, nie znam poki co zadnych danych finansowych. Washington ma teraz 7 dni zeby przebic oferte (Jeffries to RFA), jednak ploteczki ze Izajasz go zaatakuje okazaly sie prawdziwe. Teraz ruch nalezy do Wizards...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plotki krążą, że 30,247 mln $ za 5 lat.

Jeffries to młody i fajny zawodnik, bardzo dynamiczny, nieźle zbiera, ale nie ma do końca ułożonego rzutu, co wpływa na jego średnie z wolnych i za 3 pkt. Jednak jego wzrost jak na trójkę (bo raczej na tej pozycji gra) jest imponujący, a przy tym jest naprawdę szybki. Jeśli poprawi rzut, to będzie wart tych pieniędzy :twisted: .

 

choc lato 2007 zapowiadało sie o wiele goracej. Jednak wiekszosc gwiazd podpisała swoje kontrakty wczesniej niz przewidywano i bedzei jak bedzie. Z wielkich gwiazd jest Carter, jest też Lewis, poza tym napewno solidnymi wzmocnieniami beda Howard, wszechstronny i czyniacy postępy Diaw, a takze ciagle rozwijajacy sie i juz bardzo dobry w defensywie Gerald Wallace.

No właśnie. Cała czołówka draftu 2003 i Pierce podpisała kontrakty, więc na pewno ranga wolnych agentów '07 znacznie spadła. Nie mówię, że nie ma czego wybrać, ale jednak ci "najwięksi" dostępni nie będą. A jednak zawsze podgrzewa atmosferę, gdy jest możliwość pozyskania superstar'a. Wydaje się, że ta piątka, o której napisałeś, będzie najbardziej "gorącym" towarem, no chyba że Nowitzki nie skorzysta z player option :twisted: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plotki krążą, że 30,247 mln $ za 5 lat.

Teraz ruch nalezy do Wizards...

na hoopshype pisali, że Wash składali już Jeffriesowi ofertę (odrzuconą) na 6 lat i $33mln., czyli tylko nieznacznie mniej niż oferta Knicks, a więc prawie na bank Wizards powinni ją wyrównać....tym bardziej, że będą wtedy wciąż (nieznacznie) poniżej podatku od luksusu

 

I teraz pytanie ladowac sie w 23 banki z Songaila czy lepiej podpisac Jeffriesa ktory juz podobno ma sie zgodzic na 3 banki na 1 rok...

tak pisałeś danp jeszcze dwa tygodnie temu....i co się okazuje? że Jefrries będzie zarabiał 1,5 raza więcej od Songaili!* dalej uważasz, że Litwin jest przepłacony? :wink:

 

 

* przynajmniej hoopshype podaje, że ostatecznie ma 21 baniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

a więc prawie na bank Wizards powinni ją wyrównać

Już czytałem, że Wiz mają zamiar przebić oferte Knicksów, ponieważ bardzo zależy na zatrzymaniu Jeffriesa właścieciolowi i coachowi.

- Clippers i Aaron Williams są bliscy podpisania 2-letniego kontraktu który wynosi ok. 4mln. To Clipps zapełnili miejsce po Walterze McCarthy, któr ostni sezon nie miał za udany. Williams po przeniesieniu do Hornets, troche odrzył i jego statystki z 1,8ppg-1.1rpg (Raps) wzrosły do 5,8ppg-4.9rpg(NOK)

Będzie lepszym pomocnikiem pod kosz niż Rebarca który jest wiecznie kontuzjowany.

- Między Bucks a Blazers trwają rozmowy na temat trejdu Magliore za Skinnera, Blake'a i Seung-Jina. Jeżeli trej doszedł do skutku to chyba Przybilla straci miejsce w s5, a z drugiej strony też nie wiadomo jak Joel będzie się prezenotwał w nowym sezonie tak więc pozyskanie Magliore to ubezpieczenie przed takim przypadkiem i zarazem pozyskanie solidnego prwdziwego Centra, którym Joel jescze do końca nie jest. Tak więc Blazers mieliby nieźle pod koszem Z-Bo, Joel, Aldrige, Magliore(może). Jeszcze sensowny trejd z Milesem i byłaby niezła fajna młoda ekipa.

-Cavs po weekendzie mają zamiar spotkać się z Reggie Evansem który miałby zastąpić Goodena z którym Cavs nie moagą sie dogadać. Przydałby sie Cavs taki walczak pod koszem, i będzie miał kto zbierać piłki prócz Big Z.

Sonics rozpoczeli ponowne rozmowy z Wilcoxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

Witaj

 

-Cavs po weekendzie mają zamiar spotkać się z Reggie Evansem który miałby zastąpić Goodena z którym Cavs nie moagą sie dogadać. Przydałby sie Cavs taki walczak pod koszem, i będzie miał kto zbierać piłki prócz Big Z.

Tak, tylko BigZ zbiera w Cavs. :D To, że gość ma te 7'3'' nie musi oznaczać, że jest świetnym rebounderem. LeBron i przede wszystkim Drew zbierają lepiej. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Spabloo czemu tak mocno nie chcesz Cartera u siebie??

Po pierwsze 30 lat.

Po drugie kontrakt będzie prawdopodobnie 5-letni za maksymalną możliwą kwotę (jeśli spojrzeć na "po pierwsze" to bardzo duże ryzyko).

Po trzecie mam wątpliwości co do jego charakteru i zaangażowania, co przy dwóch młodych pracusiach w Orlando może nie dać oczekiwanej reakcji chemicznej (a co to może oznaczać widzeliśmy na przykładzie Francisa).

Po czwarte w Orlando przydałby się zawodnik obwodowy, który poza zdobywaniem punktów umie porządnie bronić (stąd być może skłaniamy się ku Joshowi Howardowi).

 

Na dzień dzisiejszy nie widzę Cartera jako gościa, który dałby Orlando coś więcej niż I runda PO. Wszystko może jednak zweryfikować nadchodzący sezon. Wiele zależy od postępów młodych zawodników Magic. Jeśli gra ofensywna będzie się układać, to Vince w Orlando jest zbędny.

 

Edit:

Jak podaje NBA.com Nocioni to rocznik 79, więc za rok będzie miał 28 lat a nie 25. Nie zmienia to faktu, że chętnie podzieliłbym kasę jaką Orlando miałoby wydać na Vince'a na Nocioniego i... Tu musiałbym się zastanowić ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.