Skocz do zawartości

1/4 sezonu 2013/14 koszykarskiej ligi zawodowej NBA


Chytruz

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie i jest nim Curry, Klay zaś w takiej dyskusji się nawet nie powinien pojawić.

 

No i się nie pojawił, bo przecież nikt na niego nie zagłosował. Wielokrotnie pojawił się za to Afflalo, ja tylko chciałem zwrócić uwagę na absurdalność tej sytuacji, wskazując zawodnika, który pojawił się 0 razy, a jest lepszym graczem z lepszego zespołu.

 

No i widzę już, że sam głosowałeś na Afflalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się nie pojawił, bo przecież nikt na niego nie zagłosował. Wielokrotnie pojawił się za to Afflalo, ja tylko chciałem zwrócić uwagę na absurdalność tej sytuacji, wskazując zawodnika, który pojawił się 0 razy, a jest lepszym graczem z lepszego zespołu.

 

No i widzę już, że sam głosowałeś na Afflalo.

Ale Klay nie jest od Afflalo lepszy i w tym cały sęk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz chytruz ja też nie rozumiem wielu rzeczy ale jednak Klej aż 71 % rzutów ma asystowanych a za 3 to wręcz 93% . Facet po zejściu Curry ma tylko eFg 33 % zamiast 55 %, Po kotuzji Iguodali trener Golden widzi ta przypadłośc i praktycznie w tej chwili Thompson jest przyklejony do Curryego i tylko 10% czasu biega bez niego.

 

Każda porządna obrona będzie go odcinać od podań i może być ciekawie. Po prostu jak na rzucającego obrońcy to gościu nie ma totalnie rzutu z kozła i co gorsza nie potrafi wykreować sobie sam pozycji do rzutu - jak dla mnie to mocno dyskusyjne czy on akurat jest w tej chwili lepszy od Afflalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście nie neguje Twoich statystyk ale akurat trochę podajesz bardzo negatywny obraz Klaya. 

tutaj wziąłem highlity z memphis a są dostępne z bobcats i kogoś tam.

http://www.youtube.com/watch?v=WPd4zowEfVo

 

oprócz jednej kreacji curryego to wszystkie punkty są w inny sposób. chyba że dajesz punkty curry za to że jak za zasłon wychodzi klay i dostaje od niego piłkę po zasłonach to trafia. bastillion miał na to określenie calderonowe asysty "nabite". 

 

trzeba patrzeć na to kto wchodzi za curryego a to nie jest wesołe.wiem tylko jedno że koleś co rok robi postęp i rok temu w PO jako debiutant tego etapu rozgrywek się nie obsrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz chytruz ja też nie rozumiem wielu rzeczy ale jednak Klej aż 71 % rzutów ma asystowanych a za 3 to wręcz 93% . Facet po zejściu Curry ma tylko eFg 33 % zamiast 55 %, Po kotuzji Iguodali trener Golden widzi ta przypadłośc i praktycznie w tej chwili Thompson jest przyklejony do Curryego i tylko 10% czasu biega bez niego.

 

Każda porządna obrona będzie go odcinać od podań i może być ciekawie. Po prostu jak na rzucającego obrońcy to gościu nie ma totalnie rzutu z kozła i co gorsza nie potrafi wykreować sobie sam pozycji do rzutu - jak dla mnie to mocno dyskusyjne czy on akurat jest w tej chwili lepszy od Afflalo

 

Ja tam widziałem u niego rzut z kozła nie raz.

 

W ostatnich 2 meczach było ich 12 jeśli dobrze patrzę.

 

To jest off guard, shooter, Warriors mają dwóch ballhandlerów w S5 i dużo grają przez Lee, więc będzie miał dużo rzutów asystowanych. Do tego nie są tankującym zespołem D-Leaguerów, więc nikt tam nie musi wychodzić poza swoją optymalną rolę, bo jakby go teraz sprzedali do Celtics albo Sixers, to by mu asystowane rzuty spadły, think: Ray Allen z Sonics do Celtics. Nie wiem, gość ma się wyłamywać i grać pod siebie, żeby mieć bardziej wszechstronne staty i uchodzić za scorera 1 on 1 czy o co chodzi?

 

 

 

Każda porządna obrona będzie go odcinać od podań i może być ciekawie

 

Mają zamiar zacząć jak już pobije rekord all-time w trójkach swojego kolegi, czy jednak wcześniej? Bo na razie im to odcinanie średnio wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mają zamiar zacząć jak już pobije rekord all-time w trójkach swojego kolegi, czy jednak wcześniej? Bo na razie im to odcinanie średnio wychodzi.

Z drużynami w top10 ligi jak na razie Klay zagrał razy 8. Bilans ma 2-6, średnią punktów 16 ppg, a w trójkach jest 18/51. Jest to 2,2 trójki na mecz, więc ten rekord do bicia to od Boguta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drużynami w top10 ligi jak na razie Klay zagrał razy 8. Bilans ma 2-6, średnią punktów 16 ppg, a w trójkach jest 18/51. Jest to 2,2 trójki na mecz, więc ten rekord do bicia to od Boguta?

 

Zapomniałem, że rekordy all-time są bite na teamach z top 10 ligi.

 

No i coś chyba źle policzyłeś, mnie wychodzi 18,4 ppg i 18/42 za 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chytruz ale o czym ty mówisz. W ostatnich dwóch meczach on trafił 12 rzutów z czego tylko 1 akcja można nazwać że była rzutem po koźle i druga powiedzmy że też dało by się to podciągnąć. Z Mavs miał dużo prób rzutu po koźle i wszystkie niecelne więc jakby to powiedzieć - chodziło mi że on nie ma SKUTECZNEGO rzutu po koźle

 

Po drugie w temacie obrony : Golden zagrało następujące mecze z TOP 10 obrony

Clippers - 10pkt (1/2 za 3)

Rockets - 5 pkt ( 0/4)

Spurs - 11 pkt ( 1/5)

Bobcats -21 ( 4/12)

Thunder mecz nr 1 27 pkt ( 6/9 )

Thunder mecz nr 2 16 pkt( 2/9)

 

I to miałem na myśli kiedy pisałem o dobrych obronach, Na 6 meczy tylko raz zagrał naprawdę dobrze we wczesnej fazie Thunder kiedy ci jeszcze byli średnio ogarnięci w obronie . Możemy nazwać że z Bobcats był mecz niezgorszy a reszta to kaszana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chytruz ale o czym ty mówisz. W ostatnich dwóch meczach on trafił 12 rzutów z czego tylko 1 akcja można nazwać że była rzutem po koźle i druga powiedzmy że też dało by się to podciągnąć. Z Mavs miał dużo prób rzutu po koźle i wszystkie niecelne więc jakby to powiedzieć - chodziło mi że on nie ma SKUTECZNEGO rzutu po koźle

 

 

Bądźmy poważni, będziesz brać FG z dwóch meczów, w których miał łącznie 12/33? LeBron miał w ostatnim swoim 17pkt, 5 strat i 37% z gry, trejdować beztalencie.

 

 

Po drugie w temacie obrony : Golden zagrało następujące mecze z TOP 10 obrony

Clippers - 10pkt (1/2 za 3)

Rockets - 5 pkt ( 0/4)

Spurs - 11 pkt ( 1/5)

Bobcats -21 ( 4/12)

Thunder mecz nr 1 27 pkt ( 6/9 )

Thunder mecz nr 2 16 pkt( 2/9)

 

I to miałem na myśli kiedy pisałem o dobrych obronach, Na 6 meczy tylko raz zagrał naprawdę dobrze we wczesnej fazie Thunder kiedy ci jeszcze byli średnio ogarnięci w obronie . Możemy nazwać że z Bobcats był mecz niezgorszy a reszta to kaszana

 

Rockets to nie jest top 10 obrony. Pominąłeś za to Minnesotę, przeciw której miał 30 pkt i 6/9 za 3.

 

No i jeśli dyskredytujemy mecze, bo były we wczesnej fazie, to w obie strony, a nie tylko te dobre, więc wyrzuć mecze ze Spurs i LAC sprzed tego z OKC.

 

Wtedy wychodzi mu 23,3 ppg przeciw top 10 ofensywom - voila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn u mnie na 10 jest Wizards a Sota jest 11 ale możliwe że się mylę a Rockets ma obronę nr 8 - a co do wczesnego Thunder to chodziło mi o to że broniło gorzej niż teraz niemniej nie mam zamiaru tamtego meczu odcinać - wypisałem wszystkie które się mieściły - możemy ten z Sotą dorzucić bo w sumie Golden jest w TOP 10 obrony więc ta Sota się też łapie

 

Więc na 7 meczy ma 2 dobre nawet b, dobre - jeden nienajgorszy ( ale akurat za 3 mu w tym meczu Bobcats utrudniali życie) i 4 słabe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech Chytruz mamy jak widać rózne podejścia do tematu bo tylko na basketball reference Rockets jest na 11 miejscu we wszystkich innych jest TOP 10 a poza tym jak widzę dla Ciebie taki sobie mecz jest nr 2 z Thunder gdzie rzucił 16 pkt ale zrobił to rzucając 19 rzutów.

 

Więc to jest tak że zakładasz mega różowe okulary i widzisz sumarycznie że sobie świetnie radził a aj widzę że na 7 meczy 4 razy dobre obrony go zatrzymały a raz mocno utrudniły. Dla mnie Klay jest strasznie uzależniony w swojej ofensywie od podań  dla Ciebie jest świetnym graczem nawet na all 2nd nba team. W tej chwili nei znajdziemy ani wspólnej płaszczyzny ani nawet nie przekonamy się wzajemnie więc możemy sobie spokojnie to odłożyć i wrócić do tematu po pierwszej rundzie PO gdzie przyjdzie się Golden zmierzyć ze spurs-thunder-clippers lub rockets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 a poza tym jak widzę dla Ciebie taki sobie mecz jest nr 2 z Thunder gdzie rzucił 16 pkt ale zrobił to rzucając 19 rzutów.

Uśredniłem z meczem z Bobcats, nie musimy chyba rozróżniać między meczami takimi-sobie-wcale-nie-najgorszymi, a raczej-słabymi-bez-szału-ale-w-sumie-nie-aż-tak-złymi.

 

 

 

Więc to jest tak że zakładasz mega różowe okulary i widzisz sumarycznie że sobie świetnie radził a aj widzę że na 7 meczy 4 razy dobre obrony go zatrzymały a raz mocno utrudniły.

 

Tak to właśnie działa w NBA, że się klepie gorszych, a trudniej gra z lepszymi. Afflalo ma z lepszymi 18ppg i 40% z gry. Nie sądzę żebym zakładał mega różowe okulary, Klay jest moim najmniej ulubionym zawodnikiem Warriors, po prostu jak widzę argumenty w stylu "o, zobaczymy jak sobie poradzi ze Spurs i Pacers i czy wtedy będzie taki cwany" odzywa się moje poczucie niesprawiedliwości, bo o ile mi wiadomo drużyny dobre w obronie są dobre w obronie właśnie dlatego, że zawodnikom się gra trudniej przeciwko nim. I to wszystkim, a nie tylko Klayowi Thompsonowi.

 

 

Dla mnie Klay jest strasznie uzależniony w swojej ofensywie od podań  dla Ciebie jest świetnym graczem nawet na all 2nd nba team

 

 

Nigdzie nie powiedziałem, że jest dla mnie graczem na all-nba 2nd. Powiedziałem jedynie, że: 1. nie jest nim Afflalo, 2. Klay jest lepszy niż Afflalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić rachunek sumienia i policzyć mecze Afflalo w tym sezonie, które widzieliście.

Jak już jesteśmy przy czynniku dobrej obrony i "obsrywania się" to Afflalo ma zdecydowanie większy potencjał w tej materii, od kiedy wykorzystuje 76% ruchów widzianych na mixtape'ach AND1.

 

Defensywie też bazuje na opinii z przeszłości, bo ostatnimi czasy nieźle się opiernicza, kosztem podłapania dobrych statów do trade'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chytruz ja akurat jakoś nie dałem Afllalo do drugiej piątki bo dla mnie on nie jest wybitny choć trzeba przyznać że grając tylko minutę więcej wykręca o wiele lepsze cyferki niż rok temu ale Thompsona jakoś mi ciężko ustawić w opozycji i powiedzieć że jest wybitnie lepszy. Golden oglądam dużo i po prostu widzę jak on kiepsko sobie radzi z kreowaniem pozycji sobie do rzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golden oglądam dużo i po prostu widzę jak on kiepsko sobie radzi z kreowaniem pozycji sobie do rzutu

 

plays              /     % akcji   /     ppp     /    rank

 

Iso                      10%           0.66           61

Post up               10.3%       0.96           15

pnr ballhandler    8,7%         0,82           36

 

Wszystko to akcje, w których zawodnik kreuje sobie rzut sam, wymagające kozłowania, we wszystkich prezentuje poziom więcej niż kompetentny, na post upach nawet należy do ścisłej czołówki w lidze.

 

Do tego sprawdziłem jeszcze kilka meczów i zawsze ma 5-7 rzutów po koźle.

 

Dołóż elite defense i nie wiem czego jeszcze chcesz, żeby był LeBronem i odstawił Curry'ego do rogu boiska? Biega po zasłonach i rzuca spot upy, bo tak najlepiej się wykorzystuje topowych shooterów, szczególnie, że gość to prawie typowy off guard, który nie ma problemu ze spędzaniem większości akcji bez piłki i kazać mu grać izolacje dla samego faktu grania izolacji byłoby takim samym marnotrawstwem jak wystawiać Hibberta do bronienia obwodowych scorerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.