Skocz do zawartości

Mocne rzygowiny, czyli rozczarowania sezonu '13


Chytruz

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym się zgodzę. Jednak myślę, że ludzie nie powinni brać wszystkiego aż tak bardzo do siebie. Tym barrdziej, że to tylko forum. 

 

Chociaż akurt 'Pan A.' przesadził, ale tacy też się zdarzają. Więc myślę, że Alonzo, który pewnie spędził na tym forum sporo czasu nie powinien przez jednego użytkownika od razu opuszczać forum. I uważasz, że jestem z liceum czy coś ? 

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzruszyłem się Alonzo. Te forum straciło wielkiego znawcę NBA, osobę o wielkiej wiedzy, kąśliwym żarcie, ale przede wszystkim wielkiego komentatora bieżących spraw w lidze - niezapomniane " Niestety wyszła duża intensywność jego gry o czym pisałem cały sezon. Heat chuchali i dmuchali na Wadea - uroki skróconego bardzo ciężkiego sezonu" o kontuzji Rosa.

 

RappaR

 

Skoro Alonzo jest po 30, a ja przed to nie jestem od niego 2 razy młodszy. A moje teksty nie są chamskie, lecz w sposób dosadny skomentowałem jego porównywania się do niektórych użytkowników.

 

Co do Spo. Dla mnie to taka żeńska odmiana Mika Browna. Tamten też już od pewnego czasu pod koniec u LeBrona i u Kobego już na całego, ganiał w legginsach, ale Spo to już pełną gębą, nawet nie trener, ale asystentka koszykarzy Heat. Tyle.

 

Gorsze rzeczy i teksty innych użytkowników przechodzą, dlatego mam nadzieję, że moja twórczość też nie zostanie usunięta przez polityczną poprawność.

 

Ja również, zawieszam swoje pisanie ( co akurat w moim przypadku nie będzie trudne ) do czasu powrotu Alonzo, bo i te forum bez niego to już też nie to samo!

Edytowane przez Pan A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzruszyłem się Alonzo. Te forum straciło wielkiego znawcę NBA, osobę o wielkiej wiedzy, kąśliwym żarcie, ale przede wszystkim wielkiego komentatora bieżących spraw w lidze - niezapomniane " Niestety wyszła duża intensywność jego gry o czym pisałem cały sezon. Heat chuchali i dmuchali na Wadea - uroki skróconego bardzo ciężkiego sezonu" o kontuzji Rosa.

 

RappaR

 

Skoro Alonzo jest po 30, a ja przed to nie jestem od niego 2 razy młodszy. A moje teksty nie są chamskie, lecz w sposób dosadny skomentowałem jego porównywania się do niektórych użytkowników.

 

Co do Spo. Dla mnie to taka żeńska odmiana Mika Browna. Tamten też już od pewnego czasu pod koniec u LeBrona i u Kobego już na całego, ganiał w legginsach, ale Spo to już pełną gębą, nawet nie trener, ale asystentka koszykarzy Heat. Tyle.

 

Gorsze rzeczy i teksty innych użytkowników przechodzą, dlatego mam nadzieję, że moja twórczość też nie zostanie usunięta przez polityczną poprawność.

 

Ja również, zawieszam swoje pisanie ( co akurat w moim przypadku nie będzie trudne ) do czasu powrotu Alonzo, bo i te forum bez niego to już też nie to samo!

JAk to powiedział klasyk w pewnym spaghetti westernie to ...

Jak brakuje siły argumentu to zawsze pozostaje argument siły

 

Kiedy na koniec dyskusji postanowił po prostu rozbić dębową beczkę na głowie adwersarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RappaR

 

Skoro Alonzo jest po 30, a ja przed to nie jestem od niego 2 razy młodszy. A moje teksty nie są chamskie, lecz w sposób dosadny skomentowałem jego porównywania się do niektórych użytkowników.

 

To wybacz pomyłkę, zmyliłeś mnie tym, że zachowujesz się jak gówniarz. I dalej w tym trwasz, bo twój tekst był chamski w pełnym znaczeniu tego słowa. I to już pomijając sam fakt, że odnośnie społeczności tego forum to twoja wiedza jest w kategorii: "w dupie byłeś, gówno widziałeś".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat g6 to błąd graczy którzy powinni złamać szczękę cokolwiek ale powinni od razu faulować zbierającego Bosha. To no brainer przy -3 i kilka sekund do końca meczu

To zdanie świetnie obrazuje Twój punkt widzenia w moich oczach. Sukces Spurs - zasługa Popa. Fail - wina graczy. Czy nie sądzisz, że Pop mógł im definitywnie zakazać faulować??

 

A co do Splittera to przy takiej konstrukcji jaka jest na Zachodzie - Spurs potrzebują drugiej wieży. Taki drobiazg pod koszem broni 4,7 rzutu na mecz ze skutecznością 26,8% co jest najlepszym wynikiem dla podkoszowych( przepraszam jest jeszcze Taj Gibson). Dla porównania Diaw broni 4,2 rzuty na skutecznosci 61%.

Tiago robi te małe drobne rzeczy których nie widać w boxscore( ok zgoda finały miał fatalne ale pamiętajmy że Spurs ze względu na wiek Duncana nie jest mistrzem świata w bronieniu przeciw niskiemu składowi)

A Derrick Favors to clutch FT-shooter ... Skoro Tiago to taki przydatny gracz według Ciebie, to zgodzisz się, że Pop dał mocno ciała w tym, że go aż tyle benchował w finałach?

 

Spurs musieli kryć od trójki, dlatego posadzili Duncana na rzecz bardziej mobilnych graczy. Całkowicie uzasadniona decyzja.

To czemu nie wprowadzić Parkera,Millsa,Neala,Josepha,Greena? To najbardziej mobilni gracze. Z drugiej strony Spo potrzebował trójki, to według Ciebie powinien wprowadzić Chalmersa,Allena,Millera,Jonesa,Lewisa??

To chyba tak nie działa. Trzab znaleźć odpowiednią równowagę. W mojej opinii to Spo postapił słusznie - wybrał najlepsze opcję na te kluczowe akcje i podjął odpowiednie decyzje. Pop 'ryzykował' będąć przekonanym (i nadal pewnie myśli że to JEDYNA słuszna opcja w takim momencie - zrobił to samo w tegorocznym meczu z Suns) że to jedyna słuszna decyzja. W obronie oprócz mobilności (której i tak w zeszłym sezonie nie brakowało aż tak bardzo Timowi, biorąc pod uwagę Jego zasięg) liczą się też inne cechy. W mojej opinii Duncan,Hibbert są lepszymi obrońcami od Westbrooka,Parkera,Rose,Walla mimo że mobilnie nie ma nawet co porównywać.

 

Dwa, Danny Green grał totalny kosmos, bo miał mnóstwo open looków dzięki świetnie zaprojektowanym przez Popa akcjom, które oszukiwały obronę Heat.

Skoro pod koniec serii przestał grać kosmos, można śmiało rozumieć, że to zasługa Spo który wprowadził świetne adjustments?

 

Największe zarzuty do Popa z finałów:

1. Posadzenie na ławkę Duncana w obu tych akcjach (z tym, że w przypadku drugiej jest to dużo większa wtopa-rozumiem raz popełnić błąd,ale zrobić go ponownie po tak krótkiej przerwie? Wychodzi tu podejście Popa, że on się nie może mylić).

2. Nie faulowanie w ostatniej akcji.

3. Dlaczego nie wprowadził do gry pod koniec najlepszych strzelców z osobistych? Manu w tamtym sezonie kompletnie nie miał rzutu.

4. Po pierwszej połowie można było się zorientować, że ten mecz Manu powinien oglądać z ławki, a ten go trzymał długie minuty i co gorsza dawał sporo klepać.

5. Wpuszczenie zamrożonego przez samego siebie Splittera na przełomie 3/4 kwarty, co pozwoliło Lebronowi na łatwe akcje i w konsekwencji zwiększenie Jego pewności siebie (co nadal dla mnie jest kluczem jeśli chodzi o tego gracza)

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty ogólnie mac umiesz się trzymać dyskusji czy ogólnie rzucasz argumentami na lewo i prawo nawet jak nie maja one sensu np: co robi Favors w dyskusji o Splitterze - brakuje ci siły argumentów

 

pkt 2- prosiłbym o czytanie postów ze zrozumieniem - po pierwsze napisałem że finały miał słabe ale bez Tiago nie byłoby tych finałów. A miał słabe bo para Splitter-Duncan nie nadaje się do gry kontra niskie ustawienie i dlatego szybko siadał - więc co ma fakt że z Tiago ogólnie Spurs dobrze broni i na dodatek jest dobrym rim protectorem do Twojego ogólnego widzimisię. To że ci się nie podoba Tiago to ok ale może spróbuj to umocować jakimiś argumentami bo jak na razie to nie dajesz żadnych. Wykaż proszę ja Ciebie dlaczego uważasz że Tiago to zły pomysł i w jaki to sposób Splitter obniża siłę San Antonio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój post wyżej ma gwiazdkę i napis "popularny".

 

Jestem gwiazdą.

takie czasy nastały, niedługo na wp będa o tobie pisać :P

 

A co do Splitera to pewnie sporo gorszych umów i wysokich by się znalazło w tej lidze, chociaż mając Duncana to imo mogli ten hajs na Sapa wydać i efekty byłyby chyba lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty ogólnie mac umiesz się trzymać dyskusji czy ogólnie rzucasz argumentami na lewo i prawo nawet jak nie maja one sensu np: co robi Favors w dyskusji o Splitterze - brakuje ci siły argumentów

Przepraszam, użyłem zbyt dużego skrótu myślowego. Swego czasu postawiłeś tezę, że Favors to clutchFT shooter jak na centra, a jako argumentu użyłeś, że ma on w takich sytuacjach 75% skuteczność. Kolega Karpik przyszedłm z pomocą i wyjaśnił, że te 75%=3/4. W takiej sytuacji chyba rozumiesz, że 'argument' 75% był b słaby? Tutaj podałeś jako argument na obronę Tiago ponownie jakieś procenty, na szczęscie podając jakąś wielkość próbki. Jednak to za mało. Wskaż prosze o jaki sezon chodzi a najlepiej podaj proszę źródło skąd te informacje. Finał miał fatalne, mimo krótkiego czasu przebywania na parkiecie drużyna z nim grała dużo gorzej. To, że bez niego nie byłoby finałów to czyste gdybanie. W sezonie regularnym czy PO grał nie duże minuty i nie miał aż takiego wpływu na sukces Spurs. Gdyby zamiast niego rotować Diawem, Bonnerem finał byłyby również w zasięgu.

 

 

Ja uważam Tiago za całkiem dobrego gracza, nawet na poziomie s5 w jakimś zespole. Jednak jest to center i dubluje się pozycją z Timem, który jest lepszym graczem od niego. Nie jest wart takiej kasy jaką otrzymuje za to co wnosi do zespołu. SAS ma świetny scouting i potrafi znaleźć odpowiednich graczy za niewielkie pieniądze, którzy dobrze uzupełniają trzon. Pieniądze w te lato Spurs mogli lepiej wydać:

Smith,Millsap,Kirilenko,Iggy. Każdy z nich przydałby się na ewentualne serie z OKC czy Heat bardziej niż Tiago.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę od siebie w dwóch kwestiach:

 

1. Rozmowa z maciem na temat finałów nie ma sensu. Dla niego Spo rozjebał Popa i koniec, nie przetłumaczysz. Nie wiem dlaczego.

 

2. Z całym szacunkiem dla wszystkich ale jeśli ktoś przyjmuje do siebie cokolwiek co powie ktoś na forum internetowym to niezależnie od wieku ma jakieś problemy z samooceną. @Jendras: w sensie co mają zrobić admini/moderatorzy? Jak ktoś chce odejść to odchodzi, nikt tu nikogo siłą nie zmusza. Ogólnie afery kręcicie na tym forum o pierdoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, użyłem zbyt dużego skrótu myślowego. Swego czasu postawiłeś tezę, że Favors to clutchFT shooter jak na centra, a jako argumentu użyłeś, że ma on w takich sytuacjach 75% skuteczność. Kolega Karpik przyszedłm z pomocą i wyjaśnił, że te 75%=3/4. W takiej sytuacji chyba rozumiesz, że 'argument' 75% był b słaby? Tutaj podałeś jako argument na obronę Tiago ponownie jakieś procenty, na szczęscie podając jakąś wielkość próbki. Jednak to za mało. Wskaż prosze o jaki sezon chodzi a najlepiej podaj proszę źródło skąd te informacje. Finał miał fatalne, mimo krótkiego czasu przebywania na parkiecie drużyna z nim grała dużo gorzej. To, że bez niego nie byłoby finałów to czyste gdybanie. W sezonie regularnym czy PO grał nie duże minuty i nie miał aż takiego wpływu na sukces Spurs. Gdyby zamiast niego rotować Diawem, Bonnerem finał byłyby również w zasięgu.

 

 

Ja uważam Tiago za całkiem dobrego gracza, nawet na poziomie s5 w jakimś zespole. Jednak jest to center i dubluje się pozycją z Timem, który jest lepszym graczem od niego. Nie jest wart takiej kasy jaką otrzymuje za to co wnosi do zespołu. SAS ma świetny scouting i potrafi znaleźć odpowiednich graczy za niewielkie pieniądze, którzy dobrze uzupełniają trzon. Pieniądze w te lato Spurs mogli lepiej wydać:

Smith,Millsap,Kirilenko,Iggy. Każdy z nich przydałby się na ewentualne serie z OKC czy Heat bardziej niż Tiago.

Player tracking data na nba.com - są to dane zbierane z kamer zainstalowane we wszystkich obecnie halach NBA

 

http://stats.nba.com/playerTrackingDefense.html?pageNo=1&rowsPerPage=25&filters=MIN*GE*20&sortField=FGP_DEFEND_RIM&sortOrder=ASC

 

Założyłem sobie 20 minutową zakładkę aby wyeliminować kolesi co wchodzą na końcówki albo na rezerwowe składy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, dla mnie starczy.

Najpierw  user JH13, który najwyraźniej nie ma bladego pojęcia kim byli Stalin i Hitler, a teraz inny user z 40 postami sprowadza poziom dyskusji do poziomu rynsztokowego, gdzie może triumfować z oczywistych względów.

Prawdopodobnie jestem jednym z najstarszych fanów Heat w Polsce (od jesieni 1995r., gdy Zo i Riles przychodzili do Heat), gdyż tylko w okresie tzw. "intensywnego studiowania" po przepiciu nie było czasu na bieżące śledzenie wszystkich dostępnych inf. o Heat.

Siłą rzeczy o pewnych oczywistościach o Heat nawet mi się nie chciało dyskutować, gdyż na tyle ile to możliwe z dystansu znam tą organizację od podszewki. Na ich meczach byłem dwukrotnie, ale nie w Stanach, gdyż nikogo o wizę się nie będę nigdy prosił.

Za kasę wygraną u buka na sukcesach Celtics w 2010r. (byłem jedną z dwóch osób na forum, która cały czas była pewna ich potencjału, widząc ich sprytne kunktatorstwo w sezonie i gdyby nie kontuzja Perka uważam, że by wtedy wygrali) - ponad 13tyś złociszy byliśmy z żoną wtedy w Indiach).

Nie chce mi się już kopać z końmi (JH13, Pan A.), za stary na to jestem.

 

Miło się z wieloma Userami dyskutowało przez te wszystkie lata na tym i wcześniejszym e-basketowym forum.

Lorak - masz gigantyczna wiedze o statsach.

Chytruz - Twój dowcip w odróżnieniu od co poniektórych nigdy nie schodzi z pewnego poziomu.

Jendras - miło było dyskutując z Tobą o starych poczciwych Bulls Jordana, czy Lakers.

Fajnie się obserwowało rozwój koszykarskiej wiedzy u Bastillona.

Miło się wymieniało poglądy z fanami Heat o zmianach w tej drużynie przez te wszystkie lata (VeGi, Luki, Deco). Deco  - jeszcze raz dzięki za płyty :eek:

 

Moja prognoza co do Heat jest taka, że wygrają nie tylko w tym sezonie, ale pokażą klasę jeszcze w kolejnych sezonach. Dopóki tam będzie Riles jestem spokojny o tą  organizację.

James zostanie w Heat.

Spo wybitnym coachem będzie.

Wade zakończy karierę w Heat.

Natomiast mój człowiek Michael Beasley jeszcze nie postawił kropki nad "i" jeżeli chodzi o swoje dokonania w tej lidze- jak mawiał mój tragicznie zmarły w tamtym tyg. przyjaciel.

 

To jest mój ostatni post na forum.

Pozdrawiam Wszystkich użytkowników forum i życzę, by forum cały czas się rozwijało i ewoluowało w możliwie jak najlepszym kierunku. :eagerness:   

Nie oczekujesz chyba od moderatorów, że zapobiegą takiej wypowiedzi w twoją stronę? Bo technicznie to jest niemożliwe, znajdą się zawsze takie osoby które w ogniu dyskusji zrobią personalną wycieczkę ale to chyba nie nowość, nie mów, że się z tym nie spotkaleś a odchodzenie z forum tego nie zmieni bo również wcześniej mogło cię to spotkać

 

Może i biorą, ale moderatorzy, zamiast zajmować się naprawianiem czegoś, co nie jest zepsute, powinni reagować na takie utarczki i zapobiegać sytuacjom, w których userzy odchodzą z forum.

O to walczę, zwłaszcza, że forum ostatnio jest bardzo ale to bardzo aktywne, i zrobie wszystko zeby to nie zostalo spierdolone, spokojnie. Dlatego staram się nie włączać niepotrzebnie i nie ostrzegać jak nie trzeba i monitorować czy konflikty gasną czy nie, każdą dyskusję na forum, każdą, przeglądam, przez pewien okres czasu praktycznie nie miałem czasu na forum, matek robił swoje wydzielał tematy co jest w cholere trudne na forum o takiej specyfice jak nasze gdzie wiele dyskusji ma ze sobą związek, usera który wyskoczył tutaj z wycieczkami osobistymi już nagrodziłem odpowiednio, ale nie widzę powodu żeby odrazu kogoś wykluczać z dyskusji, każdemu się zdarza.

 

Utnijcie jak możecie już te pogaduszki o fotkach, fejsbukach, nie powiem zeby zabawne to nie bylo ofc

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.