Skocz do zawartości

Miami Heat 2013/14


heronim

Rekomendowane odpowiedzi

Dłoni na piłce*. Ciekawe jak miał uderzyć legalnie w dłoń Lebrona, która była w tym momencie po drugiej stronie piłki? Nie rozchodzi się tu w ogóle o wspomnianą przez Ciebie zasadę.

 

Jeśli ktoś ma konto na 6graczu chętnie bym się dowiedział co na to sędzia: http://szostygracz.pl/2014/04/09/plumlee-zatrzymal-james-czy-blok-byl-legalny/

A o co się rozchodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba w ogóle nie rozumiesz o co tutaj chodzi. Zasady mówią, że blok na dłoni jest tak samo uprawnionym defensywnym zagraniem jak blok na piłce, to czy decydującym czynnikiem był palec, kutas czy woreczek żółciowy nie ma nic do rzeczy.

 

No a to Plumlee zablokował Jamesa? Czy tylko lekko dotknął piłki? Te muśnięcie to blok? Bo według mnie gdyby nie trafił LeBrona w rękę, to by piłka nie wyleciałaby LBJ z rąk. Plumlee szczęśliwie zdołał palcem dotknąć piłki i dlatego mógł Jamesa uderzyć w nadgarstek, tak?

 

Gdyby Miles najpierw łapą trafił w piłkę i przez to uderzenie ona wyleciałaby Jamesowi z rąk, a później dopiero trafiłby swoją ręką w nadgarstek Jamesa, to nie byłoby tematu. Tutaj jednak uważasz, że te dotkniecie piłki małym palcem to blok i przez to LBJ stracił kontrolę nad piłką, a ja natomiast uważam, że przez uderzenie w nadgarstek i dlatego powinien być odgwizdany faul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego, kiedy uderza się w piłkę, trafiając przy okazji w palce, bo trudno inaczej przy wielkich łapach dwumetrowych murzynów. A co innego, kiedy jest uderzenie ewidentnie w rękę z muśnięciem piłki jednym palcem.

 

Jeżeli mimo wszystko interpretacja tej zasady jest taka, jak wskazuje brak gwizdka, to moim zdaniem jest ona do dupy.

 

 

uuuu Piercowi na pewno to sie spodoba ;]

 

w końcu zaczyna konkretnie gadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczytywalem sie w te reguly i faktycznie, jesli musnal nawet najpierw pilke a pozniej przybil piatke, jak bylo w tym wypadku, mamy clean blok (regula reka na pilce = pilka) co samo w sobie moim zdaniem jest chore i to powinien byc faul bo nie dociera do mnei jak mozna kogos klepnac w lape, d=musnac pilki paznokciem i nie uslyszec gwizdka. but, don't hate the players, hate the game.

 

jak dla mnie, gdyby byl gwizdek byloby to duzo bardziej z duchem gry. z 2 strony moze to i dobrze, ze sam lebron nie dostal gwizdka w takim momencie. licza sie reguly a nie gracz.

 

choc doskonale pamietam czasy mj'a i to bylo nie do pomyslenia by w takim momencie mj nie dostal gwizdka...

 

jeszcze pare spotkan i bedzie mozna w koncu cos obejrzec:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemniej nets to wielka niewiadoma. tez nie robiilbym z tego sensacji, bo to przede wszystkim nets musza sie martwic by doczlapac sie do kolejnej rundy playoffs. dostaja mlodych raptors i choc powinni ich przejsc majac w skladzie tylu doswiadczonych graczy, nie sadze by udalo im sie w mniej niz 6 meczach. a zatem trafiaja na dzien dobry na wypoczetych heat, zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam wrażenie, że Miami i Indiana uwzięły się, żeby koniecznie nie wygrać Wschodu w regularze? Przecież to zakrawa na jakąś parodię. W drugiej połowie sezonu pierwsi grają w kratkę, a drudzy to już kompletna zapaść. Nie wiem, może jedni i drudzy chcą na siłę pokazać, że HCA nie potrzebują? To wyścig na wtopy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.