Skocz do zawartości

najlepszy zagraniczny gracz w nba


d-fence

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli dodalibyśmy to tematu słowko "ever" bez wątpienia byłby to Hakeem Olajuwon. natomiast chciałbym poznać wasze zdanie na temat aktualnie jeszce grających zawodników. Przez epitet zagraniczny rozumiem graczy spoza USA. Nowitzki? Parker? Nash? 

 

ja sam nie chce się wypowiadać narazie bo za krotko oglądam kosza żeby wyrobić sobie jakieś konstruktywne zdanie na ten temat ale jestem ciekaw waszych opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachowały jednak autonomię i Gubernatora  i tak trochę jest jak z Barceloną i Katalonią po części trochę byś ich obraził....

 

szokujące jest dla mnie że w 1917 roku to Duńczycy sprzedali USA za 25mln$ (handelek bronia się opłacił i złoto z Europy zrobiło swoje)!

 

dla miłośników opisik......

 

 

Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych (United States Virgin Islands) – terytorium zależne Stanów Zjednoczonych w Ameryce Środkowej, w basenie Morza Karaibskiego, obejmujące 3 duże wyspy wulkaniczne i kilkadziesiąt mniejszych wysepek koralowych w południowej części archipelagu Wysp Dziewiczych. Największe wyspy to: Saint Croix - 214,7 km², Saint Thomas - 80,9 km² i Saint John - 50,8 km².

Powierzchnia terytorium wynosi 346,4 km², zamieszkuje go 108 612 osób według spisu powszechnego z (2000). Stolicą terytorium jest jego największy port morski Charlotte Amalie - 12 tys. mieszk. (1990) - na wyspie Saint Thomas. Głównym zajęciem miejscowej ludności jest obsługa turystów, których od lat 80. XX w. przybywa tu średnio 1,3 - 1,8 mln każdego roku.

Na Wyspach, w przeciwieństwie do USA, ale podobnie jak na sąsiednich wyspach, obowiązuje lewostronny ruch pojazdów. Jednak większość samochodów pochodzi z kontynentu i posiada kierownicę z lewej strony.

 

Wyspy zostały odkryte w 1493 przez Kolumba. Osiedlili się tam koloniści holenderscy oraz angielscy piraci. W 1672 nastąpił podział Wysp Dziewiczych na brytyjskie i duńskie[1]. Jako pierwsza przez Duńską Kompanię Zachodnioindyjską została skolonizowana wyspa Saint Thomas, później Saint John. Następnie przejęła ona Saint Croix, będącą przedtem posiadłością francuską. W 1754 Duńskie Wyspy Dziewicze zostały kolonią koronną[2]. W 1917 zostały wykupione za 25 mln dolarów przez Stany Zjednoczone, z przeznaczeniem na bazę strategiczną. Od roku 1954 posiadają wewnętrzną autonomię, a od 1970 same wybierają gubernatora[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieważne czy byś ich obraził czy nie ale autonomia to nie jest niepodległość. argument z gubernatorem kiepski, ja także wybieram prezydenta Gdańska.

 

a żeby było na temat. 

historycznie Dirk 

obecnie Marc Gasol

 

Hakeem jest Amerykaninem. Grał w Dream Team.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne tylko jeszcze spójrz na mapę

 

Karaiby vs kontynentalne US to trochę inna inszośż niż Prezydent Gdańska w stosunku do Prezydenta Torunia np.

 

ale oczywiście ja nie argumentuje że Tymek nie jest USrAńcem bo jest...

tylko taki wyciszony jakby tęsknił za domem po tej tułaczce przez Stany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież nie popełniłem żadnego błędu tylko z przekory wrzuciłem Duncana.

Im bardziej ktoś a widzę że już i Ty wnika w szczegóły które mnie akurat bawią tym bardziej smiać mi się chce... A już wyjeźdzanie ze słownikiem to coś pięknego.....

 

cały temat jest jałowy bo ani nie ma zbytnio wstępu a sam autor już na wstępnie strzelił "słownikowego farfocla...

 

ja zgodnie z życzeniem odpowiedziałem w podobnym tonie merytorycznym a tu już 3 osoba na poważnie rozwija temat obywatelstwa Duncana.

 

Alaska chociaż była podobnie żartobliwa

 

ale słownik? przyznanie się do błędu?

 

" polskim chłopakom brakuje luzu"

 

w dobie wymiany myśli trenerskiej, graczy i koncepcji gry na świecie oraz faktu, ze wszystko się pomieszało w sumie po co w NBA pisać o narodowościach ( tym bardziej, ze liga jest i w USA i w Kanadzie) więc już słowo zagraniczny jest kontrowersją nie na miejscu?

 

 

a jeżeli ma być na poważnie to chętnie posłucham znawco słownika definicja zagraniczny w stosunku do NBA tworu ponad krajowego.......

 

rozumiem że Kanadyjczyk Nash jest zagraniczny w stosunku do Toronto.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.