Skocz do zawartości

Nowe FORUM, uwagi i inne...


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie udalo sie usunac wszystkie zlosliwe oprogramowania z serwera i uruchomic nowe forum oparte na zupelnie nowym skrypci, wydaje sie, ze jest bardziej nowoczesny i intuicyjny. JEst to zupelny poaczatek i w pierwszym rzedzie chcialem sie skupic, zeby calosc zaczela funkcjonowac i forum znowu bylo dostepne.

 

Teraz przjdzie czas na wylapywanie ewentualnych nieprawdlowosci. Takze prosba jesli zauwazycie, ze cos nie dziala, to koniecznie piszcie w tym watku, co dokladnie i przy jakiej czynnosci, zeby mogl odrazu to zglosic do firmy odpowiedzialnej za instalacje forum.

 

Jak tez zauwazyliscie strona glowna serwisu e-nba.pl obecnie nie funkcjonuje, tylko prowadzi na forum. Tak jak w innym temacie rozmawialismy zmienimy sposob dzialania strony, takze powstanie tam zupelnie nowy serwis skupiajacy sie na artykulach, bez zbednych wodotryskow, statystyk i innych "pierdol".

 

Tak samo jak oprawa graficzna, narazie zostanie zrobiona skromnie, a nastepnie jesli calosc wpali i bedzie sie cieszyc powodzeniem zaczne myslec nad modyfikacjami... obecnie priorytet to oczywiscie forum.

 

Wydaje mi sie, ze wszystko zostalo przeniesione jak nalezy, jedyna rzecza, ktorej nie udalo sie w pelni przeniesc sa avatary, takze duzej wiekszosci osob obrazki sie nie wyswietlaja, takze prosba zebyscie je wgrali na nowo.

 

Uwagi i oceny, rowniez mile widziane.

Z nowosci to mamy na glownej shoutbox tym razem funkcjonujacy sprawnie, a dodatkowo jesli ktos kliknie na gorze w shoutbox to mozna w niego wejsc na zasadzie chatu i kazdy moze zobaczyc, ze ktos na nim siedzi, takze dziala to jako zachea dla innych, ze mozna z kims pogadac online. Mysle, ze glownie przydatne w nocy przy ogladaniach meczow online, mozna siedziec cmarami i komentowac mecze online ;)

 

druga rzecz to wersja mobilna, tym razem przystosowana na komorki i inne urzadzenia przenosne, duzo osob chcialo ten dodatek, takze rowniez mam nadzieje, ze ucieszy co poniektorych. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze forum w miarę szybko wróciło. Co do problemów to jest ich kilka na starcie, nie można dać szybkiej odpowiedzi, wysłać PM'a (pisze, że wiadomośc powinna mieć więcej niż 3 znaki, mimo że ma), oraz napisać na shoutbox... Poza tymi błędami pierwsze co się nasuwa to lepsza funkcjonalnośc tego forum - kiedy wszystko będzie oczywiscie juz dzialac, więcej opcji jest. Druga rzecz to może niestety zubożała jeszcze oprawa graficzna, ale rozumiem, że niebawem nad tym popracujecie i będzie również ok :) Avatar mi przetrwał ale są chyba teraz inne rozmiary niż wcześniej bo jest obcięty (fajnie jakby były po staremu). Powodzenia w dopieszczaniu szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie rzeczy jeszcze

1. Edytowanie postów też nie działa . jak wciśniemy edytuj to w miejscu naszego posta pojawia się  " trwają prace administracyjne. Niedługo wracamy" :o

2. Tam gdzie jest to drzewo w jakim  forum się znajdujemy... to pod E-NBA.PL jest zły link, bo nie prowadzi na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz powinno wszystko dzialac. Konflikt polegal na tym, ze forum jest wstawione pod glowna domena. Normalnie powinna byc opcja, ze zmia sie glowny plik folderu glownego na np. www.e-nba.pl/forum.php

Tak jak bylo poprzednie forum, ale na tym powodowalo to duzo bledow, takze narazie poki i tak nie ma serwisu glownego forum bedzie dzialac pod glowna domena, a pozniej jak z forum juz wszystko bedzie dobrze to pomyslime nad tym problemem i wymysle najlepsze rozwiazanie.

 

Narazie moze to i lepiej, moze bedzie z korzyscia dla forum jak podziala troche pod glowna domena, serwis i tak wolal o pomste do nieba :)

 

No wiec, ponawiam pytanie z 1 posta. Piszcie wasze wrazenia z forum, a najbardziej mi zalezy na uwagach, gdyby cos komus nie dzialalo...

Sam wszystkich opcji forum nie znam, takze bede je systematycznie zglebiac.

 

Zauwazylem, za rangi nie skopiowaly sie ze starego forum, takze moze je na nowo ustalimy... Widze tez, ze jest tu opcja lubienia postow innych, ale nie ma to zwiazku z Facebookiem, tylko takie wewnetrzne lubienie, co to daje to jeszcze nie zglebialem (moze ktos zna z innego forum, to chetnie uslysze opinie i opis jak to dokladnie dziala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze tez, ze jest tu opcja lubienia postow innych, ale nie ma to zwiazku z Facebookiem, tylko takie wewnetrzne lubienie, co to daje to jeszcze nie zglebialem (moze ktos zna z innego forum, to chetnie uslysze opinie i opis jak to dokladnie dziala :smile:

Wydaje mi się, że nie wpływa to jakoś na reputację usera bo nie widać tu żadnego licznika, ale działa to tak jak na FB, wiec zamiast wysyłać kolejne posty typu "dzięki" , albo "zgadzam się', wystarczy wcisnąć przycisk, jeżeli ktoś podpisuje się pod inną wypowiedzią. Ogólnie drobna rzecz , a cieszy ;]

 

PS. mała prośba żeby można było dawać prostokątne avatary, bo póki co dopuszczony rozmiar to kwadrat, na moje oko jakies 90x90  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz widze, ze rzeczywiscie widac, kto nacisnal Lubie to :smile: mi sie tez podoba, mily dodatek.

 

Co do avatara to wydaje mi sie, ze musi zostac kwadrat, poniewaz forum jest do tego dostosowane, poniewaz teraz przy ostatnich postach na forach nie tylko jest link, ale takze miniaturka zdjecia i jakby byly nieregularne ksztalty to by sie posypalo. Sprawdze jednak czy nie da sie troche zwiekszyc kwadratu.

 

Edit: widze, ze dodawac mozna wieksze tylko system zmniejsza do 90x90. Takze pokombinuje jak z wiekszymi bedzie ladniej to zrobie ciut wieksze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo korzystna zmiana związana ze zmianą forum. Panowie wyżej powiedzieli już chyba wszystko co się dało co jest na plus :smile: 

Proponowałbym jednak wprowadzenie nowej organizacji forum. I tak jak pisałem w propozycjach odnośnie działania strony głównej serwisu tak napiszę odnośnie forum wzorując się na innym sporcie północnoamerykańskim. 

Spójrz Borys na organizację zawartości na http://forum.nhl.com.pl/ - forum postawione na tym samym formacie (nie wiem jak to nazwać, nie znam się :tongue:). Uważam, że jest fajny i przejrzysty podział na dywizje (nie powoduje to sytuacji, że dany temat o drużynie znika na drugą stronę jak tu w wypadku subforum "NBA"), jest także osobne subforum na tematy ogólne itp. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie co za kłopoty mieliście z forum, ale przez dobry kawał czasu nie mogłem tu nic napisać.

I cóż, moje życie nie straciło sensu, zaoszczędziłem nawet trochę czasu i było mi z moim nowym życiem dobrze - ale i tak wracam. Silne te narkotyki, kurde.

 

 

Dziobnie się coś na czasie, bo ogólnie brzydko porozwalaliście przegląd sił na dziesiątki drużyn.

Layout też jest taki sobie,

 

9 and still counting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo korzystna zmiana związana ze zmianą forum. Panowie wyżej powiedzieli już chyba wszystko co się dało co jest na plus :smile: 

 

Proponowałbym jednak wprowadzenie nowej organizacji forum. I tak jak pisałem w propozycjach odnośnie działania strony głównej serwisu tak napiszę odnośnie forum wzorując się na innym sporcie północnoamerykańskim. 

 

Spójrz Borys na organizację zawartości na http://forum.nhl.com.pl/ - forum postawione na tym samym formacie (nie wiem jak to nazwać, nie znam się :tongue:). Uważam, że jest fajny i przejrzysty podział na dywizje (nie powoduje to sytuacji, że dany temat o drużynie znika na drugą stronę jak tu w wypadku subforum "NBA"), jest także osobne subforum na tematy ogólne itp. 

 

 

 

również proponuję reorganizację forum, ale nie w kierunku tego na NHL.com.pl. ilość działów należy zmniejszyć, właściwie to można zrezygnować z wszystkich kategorii głównych ("koszykówka", "ligi wirtualne" oraz "inne") dzięki czemu będzie przejrzyściej, a działy ułożyć według ich popularności, czyli od góry patrząc:

 

"NBA"

"fantasy basketball - ligi roto"

"fantasy basketball - ligi fantasy points" (czyli połączyć działy "west" oraz "east")

"fantasy basketball - ligi keeper"

"fantasy basketball - sim basket"

"inne"

 

pozostałe natomiast wrzucić do jednego worka, choćby do tego archiwum, bo niemal nic się w nich nie dzieje, no może ewentualnie "NBA live/2k" zostawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.