Skocz do zawartości

David&Stu- Konsekwentni


josephnba

Rekomendowane odpowiedzi

MOD

Posty wydzielone z tematu o serii SAS-Sacto, w którym wynikła dyskusja nad konsekwencją lub jej brakiem w przypadku rozdawania kar/zawieszeń

 

Celowe uderzenie w glowę przeciwnika to surowa kara natychmiast.

tak czy inaczej ja przychyliłbym się do kary pieniężnej, lecz interpretacja Stu była lekko odmienna. Teraz Ron ron ma więcej czasu na przygotowanie się do kolejnego meczu tzn. meczu nr 3 i tam bedzie dopuero gorąco i jeszcze ta widownia....oj bedzie się działo.

Sheed może nam szerzej o tym opowiedzieć :cool:

 

Znowu wyszła niekonsekwencja Stu i całego tego bajzlu na kółkach, który co dla mnie dziwne nie pamięta już co wyczyniał przed paroma laty Wallace. W tym konkretnym przypadku zgadzam się z opinią Vana, że są równi w równiejsi :?

 

Żeby nie było niedomówień- kara zawieszenia dla Artesta jest sprawiedliwa, a kara pieniężna dla Sheeda nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu wyszła niekonsekwencja Stu i całego tego bajzlu na kółkach, który co dla mnie dziwne nie pamięta już co wyczyniał przed paroma laty Wallace. W tym konkretnym przypadku zgadzam się z opinią Vana, że są równi w równiejsi :?

 

Żeby nie było niedomówień- kara zawieszenia dla Artesta jest sprawiedliwa, a kara pieniężna dla Sheeda nie

Hmm może nie dokładnie o to chodzi. Ale przecież 'liga' wie co jaki zawodnik już wcześniej porabiał i chcą zapobiegać pewnym zdarzeniom.

Każdy tak czy inaczej bedzie sobie przewinieniaanalizował pod własnym kątem.

Proponuję oblookać

http://www.nba.com/analysis/rules_12.ht ... rticleList

 

Tak więc nie wiem tak do końca o jakim bajzlu mówisz Dżozefie ???

Niekonsekwencja? Czy właśnie konsekwencja?

A wydaje mi się ,że na równość nie ma co liczyć skoro ma się już parenaście wykroczeń.

CZy ożeniłbyś się z przestępczynią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Przem, ale jest to niekonsekwencja władz i to duża. Bryant w rewanżu zdzielił łokciem Mike'a Millera potem sie do tego przyznał dwa mecze zawieszenia ( a on raczej historii takich przewinień nie ma) Sheed w rewanżu za wcześniejsze uderzenie do czego się także przyznał rozwalił Ilgauskasowi głowę dostał 5 czy 10 tyś kary, i teraz Artest chyba także w rewanżu bo na początku meczu Manu jego łokciem w twarz zdzielił dostaje jeden mecz zawieszenia. Naprawdę nie widzisz w tym niczego dziwnego, że w zasadzie tylko w jednym z tych przypadków nie było kary i to w takim, w którym skutki uderzenia były najbardziej widoczne :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowość zagrania panie Van.

 

Manu nie uderzył specjalnie swojego oponenta. Artest tak.

Kobe także czekał na Millera i mu przywalił z premedytacją 2 mecze zawieszenia.

Shweed? Nie wiem nie widziałem. Więc nie bedę do tego się odnosił.

 

Coś jeszcze w kwestii wielkiej niesprawiedliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowość zagrania panie Van.

 

Manu nie uderzył specjalnie swojego oponenta. Artest tak.

Kobe także czekał na Millera i mu przywalił z premedytacją 2 mecze zawieszenia.

Shweed? Nie wiem nie widziałem. Więc nie bedę do tego się odnosił.

 

Coś jeszcze w kwestii wielkiej niesprawiedliwości?

Sheed też celowo, co przyznał po meczu. nieuważnie czytasz - te akcje miały tą wspólną cechę, że wszystkie były celowe.

 

EDIT

Zaraz Ci rzucę linkiem do Sheeda to oberasz.

 

EDIT 2

Z moich prywatnych zbiorów :)$$ij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheed też celowo, co przyznał po meczu. nieuważnie czytasz - te akcje miały tą wspólną cechę, że wszystkie były celowe.

Z Pietrasem jest zawsze tak ,że na pozcątku Tobie zawsze coś zarzuci, zawsze.

 

Otóż nie widziałem tego zdarzenia Walleca. Nie wiem jak wyglądało. Są różne sytuacje na parkiecie :)

 

Artest i Kobe to było zdecydowanie celowe. jak mozesz to mi opisz Sheeda równiejszego który ma techników co nie miara.

 

nadal nie widzę tej ogromnej niesprawiedliwości. Nikogo nie ominęła kara przecież.

 

edyt

 

EDIT

Zaraz Ci rzucę linkiem do Sheeda to oberasz.

Okay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Pietrasem jest zawsze tak ,że na pozcątku Tobie zawsze coś zarzuci, zawsze.

Tak jest prawie zawsze. A to dlatego, że ja nie lubię pisać dla pisania i opisywania meczy czy coś. Rzadko to robię. Wolę same, czyste wymiany zdań. Dlatego zawsze zjawiam się jak można się czepić, albo jestem czepiany :)

 

Otóż nie widziałem tego zdarzenia Walleca. Nie wiem jak wyglądało. Są różne sytuacje na parkiecie :)

Właśnie chodzi o to, że Sheed przyznał po meczu, że zrobił to celowo, więc "przewaga" KB czy Artesta nie istnieje w tym elemencie. A jeśli chodzi o brutalność zagrania to chyba Sheed wygrał i to zdecydowanie. 5 szwów jak pamiętam.

 

Teraz sobie obejrzysz akcję Sheeda i sytuacja już będzie czysta. Nadal uwarzasz, ze to było TYLKO na 5 tysięcy kary? (szczególnie przy trochę bardziej surowych decyzjach dla KB i Artesta)

btw Artest, jako że recydywista wg Ciebie, dostał mecz kary, a nie $$ grzywnę. Więc za co KB dostał aż 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PI3TR45: Sheed też celowo, co przyznał po meczu. nieuważnie czytasz - te akcje miały tą wspólną cechę, że wszystkie były celowe.

Co Wy panowie. Sheedy wywodzi się z Miasta Braterskiej Milosci. A to już wiele o nim mówi. Co niby specjalnie. On jest łagodny jak baranek <wielki lol> No fakt czasami ma swietne zagrania jak chocby to z pamietnego sezonu w Blazers. Juz jak wychodził po treningu i zobaczył dzielnie cwiczącego rzuty z wyskoku Rubena Boumtje Boumtje, powiedział do Bonanzy Wells'a: Patrz co teraz zrobię I z całej mocy cisnął piłą w biednego Kamerunczyka, który padł jak nieżywy na parkiet. Obaj wyszli smiejac się do rozpuku. POLECAM ARCHIWALNY ART< WUJKA I MICHAŁA> KLUB WESOŁEGOS ZAMPANA Sheed "Fade Away" Wallace to rowny gość i, ze czasami komuś przywali to co. Taka już jego natura. I za to go lubie.

 

Co do meczu. Dzisiaj na CCTV5 transmituja, w narzeczu nie wiem jakim ale po Chinsku co zwiastuje po piersze niezly ubaw a po drugie niezły ubaw. Czekam na ten mecz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEE z Shweedem wcale tak źle to nie wyglądało. Nie chciał dopuścić do zdobycia kosza i piedyknął "Z".

Liga mogła go zawiesić, ale skonczylo się na karze. Nadal nie jest to wielki rorzut pomiędzy karami.

 

Kobe? To co zrobił Kobe to było cholerstwo bo to co zrobił nie wynikało z akcji. Podobnie Artest.

Shween w akcji nie dopuścił do zdobycia kosza i mógł być dany Flagrnat 2. No cóż tak już jest.

Możecie mi wyjaśnić tą niesprawiedliwość?

Wszystkim mieli dać te same kary czy jak? Bo problem w tym ,że 'oni' rozważają każdą sprawę oddzielnie...

 

fajnie ,że ten topic zupełnie przeszedł w offtop, ale tak czy inaczej modzi zmieńcie tytuł tematu. :roll: :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEE z Shweedem wcale tak źle to nie wyglądało. Nie chciał dopuścić do zdobycia kosza i piedyknął "Z".

Może i dałoby się to wytłumaczyć w ten sposób jeśli nie byłaby to pierwsza nadarzająca się dla Sheeda okazja do rewanżu, który sam początkowo mylnie oceniłem, ale później jak przeczytałem wypowiedź Sheeda zdałm sobie sprawę, że coś takiego jest niedopuszczalne. To jest jeszcze bardziej ewidentny przypadek niesportowej gry niż ten, który niedawno omawialiśmy (BBowen), bo tutaj nie poszło tylko o danie rywalowi do zrozumienia w niesportowy sposób kto jest "górą", ale też doszło do uszczerbku na zdrowiu i mogło skończyć się zdecydowanie poważniej niż tylko kilkoma szwami na głowie. Niby takie są realia kontaktowego sportu, ale działać z premedytacją mając na celu okaleczenie innego gracza jest nie na miejscu, zwłaszcza w profesjonalnym spotcie

Liga mogła go zawiesić, ale skonczylo się na karze. Nadal nie jest to wielki rorzut pomiędzy karami.

Niewielki rozrzut? Czy ja dobrze czytam. Zapłata 5-15tyś dolców dla kolesia, który tyle w godzinę wyciąga w porównaniu z zawieszeniem na mecz/dwa i tym samym osłabieniem zespołu to niewielki rozrzut. To co Twoim zdaniem jest wielkim rozrzutem- chyba tylko kara 5tyś vs. eliminacja na cały sezon badź na dwa jak w przypadku Ptaszka...

Kobe? To co zrobił Kobe to było cholerstwo bo to co zrobił nie wynikało z akcji. Podobnie Artest.

A od kiedy toleruje się okładanie (celowe) rywali w trakcie spotkań? Czy w grze dopuszcazalna jest wolna amerykanka w imię zasady- nie zdobył kosza, jest gites :?

Wszystkim mieli dać te same kary czy jak? Bo problem w tym ,że 'oni' rozważają każdą sprawę oddzielnie...

Może nie te same ale przydałoby się trochę konsekwencji w postępowaniu. Powiedz mi czym różni się uderzenie Artesta od uderzenia Bryanta? I czym te uderzenia róznią się od akcji Sheeda? Czy fakt, że jedno było przy akcji a drugie nie czyni z tego przewinienia automatycznie lżejsze, skoro we wszystkich przypadkach sprawcy publicznie przyznali, że było to działanie celowe mające być zemstą? Dla mnie nie ważne czy Sheed chciał niedopuścić do zdobycia pts, ale ważne jest to, że taki recydytwista (podobnie jak Ron) za tak brutalne zagranie, do którego się przyznał dostał minimalny wymiar kary, przy czym dwaj gracze, którzy zrobili dokładnie to samo, czyli działali z tych samych pobudek dostali niewspółmierne do tego kary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga mogła go zawiesić, ale skonczylo się na karze. Nadal nie jest to wielki rorzut pomiędzy karami.
Niewielki rozrzut? Czy ja dobrze czytam. Zapłata 5-15tyś dolców dla kolesia, który tyle w godzinę wyciąga w porównaniu z zawieszeniem na mecz/dwa i tym samym osłabieniem zespołu to niewielki rozrzut. To co Twoim zdaniem jest wielkim rozrzutem- chyba tylko kara 5tyś vs. eliminacja na cały sezon badź na dwa jak w przypadku Ptaszka...

A jakie masz inne kary? Po pieniężnej jest później zawieszenie.

Zgadzam się ,ze przewinienie to przewinienie, ale interpretacja mogła pójść w stronę twardej gry i nie dopuszczenia do zdobycia kosza.

(btw kto oglądał mecz i jak sytuacja wyglądała w kontekście całego spotkania?)

 

Kobe? To co zrobił Kobe to było cholerstwo bo to co zrobił nie wynikało z akcji. Podobnie Artest.
A od kiedy toleruje się okładanie (celowe) rywali w trakcie spotkań? Czy w grze dopuszcazalna jest wolna amerykanka w imię zasady- nie zdobył kosza, jest gites :?[/quote:6dva1ej7]

 

Ej ku**a O co chodzi?

jaka wolna amerykanka jest dozwalana?

Tym bardziej ,że każdy zostal ukarany, lecz wymiar był inny

 

Może nie te same ale przydałoby się trochę konsekwencji w postępowaniu. Powiedz mi czym różni się uderzenie Artesta od uderzenia Bryanta?

Nie wiem? Siłą ciosu i próbą powalenia?

Bądź co bądź Artest tylko potrącił Manu

 

I czym te uderzenia róznią się od akcji Sheeda? Czy fakt, że jedno było przy akcji a drugie nie czyni z tego przewinienia automatycznie lżejsze, skoro we wszystkich przypadkach sprawcy publicznie przyznali, że było to działanie celowe mające być zemstą?

Czy Sheed się mścił na Z czy było odrotnie?

 

Dla mnie nie ważne czy Sheed chciał niedopuścić do zdobycia pts, ale ważne jest to, że taki recydytwista (podobnie jak Ron) za tak brutalne zagranie, do którego się przyznał dostał minimalny wymiar kary, przy czym dwaj gracze, którzy zrobili dokładnie to samo, czyli działali z tych samych pobudek dostali niewspółmierne do tego kary

Hmm.

Co to znaczy niewspółmierne?

Dla Ciebie niewspółmierne?

 

Ja powiem tak od siebie. Kobe - okay. Ron ron - pieniądze, Shweed - mecz.

Teraz także to inaczej wygląda. Ale z tego co zaobserwowałem to tak bym zadecydował. Z tym ,że nie weim dokładnie z Wallacem (nie znam wszystkich materiałów dowodowych).

Ale ja nie jestem liga. Stu mówił jeszcze o recydywie. Dla mnie recydywa nie powinna istnieć jeżeli rozpatruje się takie kwestie. Ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Sheed w meczu z Cavs nie dosc, ze z lokcia potraktowal bigZ przez co ten musial grac z 6 szwami na glowie to w dodatku otwarcie mowil po meczu, ze zrobil to celowo, a dostal jedynie kare pieniezna. Mimo wszystko powinien byl dostac kare na 1-2 spotkanie. Nawet wladze Cavs wnosily pozew o to ale niestety skonczylo sie na niczym. Pozniej co sie dzialo w pozostalych spotkaniach Cavs vs Pistons to normalnie parodia. Ilgauskas czy tez Varejao wychodzini na parkiet tylko z jednym zamiarem - w jakis sposob "uszkodzic" Sheeda. Az nieprzyjemnie sie ogladalo to widowisko jak kazdy chcial sie tylko zrewanzowac drugiemu jakims niesportowym zagraniem. Varejao nawet w meczu nr4 miedzy tymi zespolami w RS zostal usuniety z boiska w drugiej kwarcie za "niemile" dosyc potraktowanie Sheeda. BigZ takze w meczu nr3 dosyc ostro potraktowal go ale nie przynioslo to wiekszych konsekwencji. W kazdym razie strasznie mi sie to nie podoba bo spotkania miedzy tymi druzynami w zadnym wypadku nie przypominaja gry w kosza. No i niestety Cavs tylko na tym traca bo przegrali 3 mecze pod rzad z Pistons w FATALNYM stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już do Ciebie siły Przem. Momentami mam wrażenie, że dyskusja z Tobą to jak mówienie do ściany :)

 

Sytuację KB i Sheeda łączy to, że obie były brutalne i obie były umyślne (Sheed się przyznał po meczu, że zrobił to specjalnie!). Dla Ciebie jednak są to zupełnie różne sytuacje i nie ma ulgowego traktowania... a kara? 5 tysięcy to uwarzasz, ze ejst jakaś kara? szczególnie, że za następny mecz zarobi 100 razy więcej? No bez żartów... A to, że było podczas akcji, to Kobe co? nie podczas akcji? postawił ostrą zasłonę i też nie dopuścił do zdobycia punktów, więc ok? A jakby go Sheed zastrzelił pod tym koszem przy próbie zdobycia punktów, to dałbyśmu 10 tysięcy kary, bo przecież Sheed bronił kosza?

Aha i nadal nie wiem co z tą recydywą? Artest był potraktowany ostro, żeby go ostudzić i wysłać mu jasny komunikat. Za co więc Kobe dostał 2 razy większą karę? Gdzie ta recydywa?

Wszystkie te akcje łączy 1 wspólny fakt - wszystkie były wykonane umyślnie. I skoro Kobe został tak surowo ukarany (dodatkowo) za to, że się przyznał do umyślności faulu, to czemu inni już są traktowani dużo łągodniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dziwne masz do tego podejście Przem kiedy sprawa jest oczywista. Każdy z tych trzech graczy za pomocą łokcia w rewanżu uderzył w głowę rywala Kobe i Wallace po meczu przyznawali się do tego Artest ściemniał, że to nie było celowe, a jedynie grający zupełnie przypadkiem w Pistons Sheed nie został zawieszony za to co zrobił tylko wlepiono mu karę 5tyś co jest śmieszną sumą, gdyby to już przeliczać na pieniądze a nie osłabienie drużyny spowodowane brakiem na parkiecie tego zawodnika to i tak Bryanta kosztowało to zawiesznie kilkaset tysięcy $.

 

Takie są fakty, po tym łokciu Sheeda kiedy pisałem na forum, że pewnie konsekwencji nie poniesie bo gra w Pistons Joseph pisał, że wymyślam jakieś teorie spiskowe, że liga w takich sprawach jest konsekwentna jednak jak się okazało nie miał racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy czytacie co ja piszę!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????????

 

Chyba nie. Pitras się wkurza i już stosuje zasadę skrajności i od razu Wallace chce zastrzelić Z w meczu. No nie rozśmieszajcie mnie bo ten sposób wychodzicie na komiczych i skończy się na przepychankach słownych, a ja nie mam zamiaru w tej chwili takowych prowadzić.

 

Napisałem jak ja odniósłbym się do tych kar! Ale to co chcę zrozumieć to jak liga to rozpatrywała. Artest miał "contact rule", a nie flagrant 2.

Shweed pewnei dostał flagrant i kara pieniężna (ja już nie chcę mówić co to znaczy kara pięnieżna), ale przecież to jest sprawiedliwość ludu tylko opieranie się na regulaminie i przepisach.

 

Jeszcze raz:

Wg mnie i wg mojego wnioskowania:

Kobe 2 mecze

Wall 1 mecz

Artest pieniążki

 

 

Nie od dzisiaj wiadomo, iż liga patrzy na Artesta zupełnie inaczej, i w sumie nie podoiba mnie się to. Ale np. w pierwszym meczu posłał łokcia jeszcze Tony'emu oraz Timowi. na szczęście nie było to nic poważnego, ale prawdopodobnie Stu powiedział do siebie "oho zaczyna szaleć trzeba to przystopować". I tak zrobił.

 

Ron ron to porządny chłopak i jest przeważnie miły oraz uczynny. Ale wygaduje głupoty i nie kontroluje czasami samego siebie.

jest chory i Sacto nic z tyjk nie robi bo Ron się nie podda,żadnemuy leczeniu i to może zgubić Kings, a Ron będzie i tak zadowolony czy to na rybach czy to na boisku.

 

Trochę dobrej woli panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze pewnie bylo juz wszystko omowione i pokazane, ale ja szczerze mowiac nie widzialem , badz nie pamietam akcji KB czy Artesta (prosze o linka). Dzieki linkowi Pietrasa zobaczylem akcje Sheeda.

Akcja Sheeda:

 

-po pierwsze nie musial po meczu sie przyznawac do umyslnosci swojego zachowania, bo to bylo ewidentne

 

-po drugie to ewidentny atak na zawodnika, a nie na pilke

 

Jak dla mnie to zawieszenie na 1-2 meczow bylo by sprawiedliwa kara.

 

Przy wszystkich karach suspend obowiazuje zakaz wyplacania pieniedzy danemu zawodnikowi za zawieszone mecze. A wiec po za oslabieniem teamu dodatkowo gracz jednoczesnie otrzymuje kare pieniezna i to znacznie wieksza niz 5,10 czy 15 tys.

 

Zatem Przem mysle, ze stopien dotkliwosci kary pomiedzy zawieszeniem gracza na jakas ilosc spotkan, a kara pieniezna jest dosyc zroznicowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem Przem mysle, ze stopien dotkliwosci kary pomiedzy zawieszeniem gracza na jakas ilosc spotkan, a kara pieniezna jest dosyc zroznicowany.

A jest gdzieś w przepisach kara połowy meczu? Albo taka ,że zawodnik np. nie może zagrać więcej niż 10 minut w meczu? Czy to byłoby jakieś osłabienie zważając np. ,że zawodnik średnio gra 5 minut na mecz? A może należałoby wymierzyć karę 10% minut ze średniej spędzanej zawodnika na parkiecie?

 

jasne ,że kara pieniężna nie jest dotkliwa ,ale daje do zrozumienia zawodnikowi, iż liga zwraca uwagę na jego zachowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne ,że kara pieniężna nie jest dotkliwa ,ale daje do zrozumienia zawodnikowi, iż liga zwraca uwagę na jego zachowanie.

Ro jest tyle samo warte co minus przy trójce w indeksie. Nic nie znaczy, a daje do zrozumienia, że wykładowca nie był do końca przekonany o tym, czy wiesz na tę tróję czy nie. Ale kogo to obchodzi- trzy to trzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne ,że kara pieniężna nie jest dotkliwa ,ale daje do zrozumienia zawodnikowi, iż liga zwraca uwagę na jego zachowanie.

Ro jest tyle samo warte co minus przy trójce w indeksie. Nic nie znaczy, a daje do zrozumienia, że wykładowca nie był do końca przekonany o tym, czy wiesz na tę tróję czy nie. Ale kogo to obchodzi- trzy to trzy...
O to chodzi ,że następnym razem dostaniesz 2 i nie będziesz marudził, nie będzie odwrotu i wypad.

Może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.