Skocz do zawartości

San Antonio Spurs 2013/14


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Z jednej strony SAS łakną zwycięstw z mocarnymi drużynami jak kania dżdżu, a z drugiej strony terminarz spotkań na ostatniej prostej jest trudny i w meczach back-to-back Big Three musi być oszczędzane. Pamiętam doskonale jak Rockets spinają się na derbowe spotkania z Spurs. Wiem również, że Blazers ostatnimi czasy wyraźnie nam nie leżą i zazwyczaj nas ogrywają. Z Thunder w trzech dotychczasowych spotkaniach znacząco odstawaliśmy, a z Pacers na ich parkiecie wygrywają naprawdę nieliczni. Jeszcze z tych "lepszych" zostają Wariors, którzy po stracie Jacka nie są aż tak straszni, ale ta ich młodzieńcza fantazja połączona z nieobliczalnością bywa groźna dla wszystkich.

 

Plan na najbliższą przyszłość łatwo przewidzieć. Po pierwsze trzeba koniecznie wygrać z Thunder i Rockets, A resztę meczyków można sobie potraktować lajtowo, byle tylko utrzymać drugi seed. Po co się wypstrykać w meczach o przysłowiową pietruszkę? Rok temu ewidentnie POP ulgowo potraktował końcowe mecze w kwietniu, więc czemu miałoby być w tym roku inaczej ?

 

Jeśli mimo wszystko SAS zostaną nr 1 lidze na koniec sezonu regularnego i nie zanotują strat w ludziach to będę w głebokim szoku.

Dla takich starych wyjadaczy z Teksasu przewaga parkietu nie ma aż tak wielkiego znaczenia.

 

Parkeros zapowiada, że dojdzie ... tylko ciekawe gdzie...do wysokiej formy czy na ślubny kobierec? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szykowałem się z rana na mecz walki a tu tak sobie Parker 16 punktów w 1Q rzucił, zrobił pierwszy w życiu klasyczny postup, wymusił pare fauli, zespół ładnie wracał do obrony, wszedł Manu z ławki 3, wszedł Marco 2x 3 i w połowie 2Q było +30

 

z szacunku do chłopaków obejrzałem do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spurs bez niczego robią świetny bilans, nie jest za szybko bo chcą tego HCA zapewne, a robią to nie przemęczając nikogo z podstawowej rotacji póki co

 

wygrany wydawałoby się trudny b2b, świetnie się ogląda ten zespół. w obecnej formie nie da się ich nie lubić

 

wczoraj Green i Splitter po 0 punktów, a dzisiaj byli jednymi z głównych aktorów spotkania

 

Popovich 18. sezon i za każdym razem kiedy myślę sobie o końcu jego kariery trenerskiej to zbiera mi się na płacz :(

 

ps. Manu to ciągle TEN Manu, którego tak bardzo Spurs będą potrzebować w PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps. Manu to ciągle TEN Manu, którego tak bardzo Spurs będą potrzebować w PO

 

Wydaje mi się, że potrzbeujemy trochę innego Manu. Swoją grą może wygrać sam jeden mecz, ale też jak zrobi 8strat to pozamiatane w drugą stronę. Cieszy wygrana SAS z PTB, którzy nam ostatnio nie leżeli. Ktoś wie, czemu Lamarcus grał tak krótko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygladało poważnie, ledwo zszedł z boiska i to przy pomocy 2 chłopa i na wózek

 

Trail Blazers forward LaMarcus Aldridge was spotted in a wheelchair following his exit from Wednesday's game against the Spurs. Fortunately, he underwent X-rays following the game that came back negative, and was given an initial diagnosis of a back contusion.

With the Blazers off Thursday, they will have an opportunity to take further tests to determine the extent of the injury. The Blazers next game is set for Friday against the Pelicans. 

Share: Twitter Facebook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogladam ostatnich spotkań Spurs. Co to za przyjemność oglądania, gdy z góry wiadomy jest wynik spotkania i emocji jest jak na lekarstwo? Doprawdy żadna. 

 

POP i samo zawodnicy przestali ukrywać, że głównym celem jest mistrzostwo, nic innego ich nie zadowoli. Mnie chyba też.

 

Manu, o ile się nie połamie, przystąpi do playoffs w dużo lepszej formie niż rok temu. Duncan bez wątpienia troszkę olał wakacyjne przygotowania do sezonu; nie dziwię się, mało kto sądził, że SAS będą tak mega mocnym zespołem, ale to jet nadal champioship level. Parker prawdopododobnie oszczędza siły i nie pokazuje wszystkich swoich atutów. Nie ma narazie takiej potrzeby.

 

Dociągną do końca RS z najlepszym bilansem zwycięstwem w lidze?  

W raporcie medycznym kontuzjowanych brak. I byle tak do czerwca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dociągną do końca RS z najlepszym bilansem zwycięstwem w lidze?  

W raporcie medycznym kontuzjowanych brak. I byle tak do czerwca...

 

Zazwyczaj jak wszystko pięknie idzie to prędzej czy później musi się to spi......c. Niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San Antonio (50-16) 

 

Pace: 96.8 (14), OffRtg: 108.2 (5), DefRtg: 100.4 (4), NetRtg: +7.9 (2) 

 

The Spurs won the race to 50 wins (a mark they've now hit in 15 straight seasons), winning 10 straight games, and are two games into a stretch where they play just one of nine against a team with a winning record. They've outscored their opponents by 24 per 100 possessions with Tiago Splitter on the floor and have shot an absurd 46.1 percent from 3-point range during the streak. 
This week: @ LAL, @ SAC, @ GSW

 

co ciekawe spurs wchodzą teraz w okres gier z tymi na minusie i oczywiście bardzo ważne będę gry na szczycie:

 

@indy @okla @dallas i @ houston plus niewygodne @denver seria z GSW ale reszta meczy to już płotki

jest szansa że przy 2-3 podknięciach Okli #1 na zachodzie realny a z Indianą zagramy o powiekszenie przewagi

jak będzie tak 3 wpadała będzie dobrze

 

46%....... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny Manu, które złapał ofensywne flow, podkręcił znacznie ofensywne statystyki, ale daleki byłbym od nazwania 46% skuteczności absurdalną zważywszy na spursowską armię 3-points shooterów, która normalnie rzuca  3-punktowe na najwyższej skuteczności w lidze (~40%)

 

Oczywiście zawsze rzut nie będzie siedział nawet jeśli będą otwarte pozycje rzutowe, ale od czego jest defensywny lineup: Duncan-Spliiter(Diaw)-Leonard-Green-Parker ? Przecież to jest chyba druga najlepiej broniąca piątka w lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fani San Antonio powinni się modlić o zdrowie dwóch graczy

 

Wyśmiewanego na tym forum Tiago Splittera - nota bene ciekaw jestem ilu posypie głowy popiołem który sprawia że Spurs pod koszem jest nie do przejścia.

 

W czasie tego runu 10W Tiago sprawia że rywale spod kosza trafiają tylko 51% rzutów bez niego 65!!!. Z pola 3 sekund to jest 55 do 65

Dla porównania Tim Duncan to 59,7 do 61,8. Tiago jest może i mało efektywny w ataku ale po ASG pierwsza piątka Spurs jest co najmniej jedną długość przed wszystkim jeśli chodzi o obronę ale cała zasługa należy się dwóm graczom

Tiago i Green ( z nim na parkiecie rywale rzucają za 3 z 29% skutecznością. ) Dorzućcie do tego Leonarda i praktycznie Spurs ma świetnie funkcjonujące defensywne młode trio.

 

W tej chwili praktycznie tylko młode nogi Oklahomy są w stanie pokonać San Antonio. Ale Oklahoma może mieć spore problemy aby dojść do finału Zachodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.