Skocz do zawartości

San Antonio Spurs 2013/14


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Patty zasługuje na s5. Jest całkiem podobny do Parker. Szybki, lepszy rzut, dużo gorszy handling. Natomiast jest dużo tańszy i 'milszy' więc ciekawe co możnaby dostać za Tonego, który i tak w finałach pewnie zawali. Marzy mi się wymiana z Bucks:

Tony Parker za Alfabet + Henson, dodatkowo Splitter za Ilyasowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patty zasługuje na s5. Jest całkiem podobny do Parker. Szybki, lepszy rzut, dużo gorszy handling. Natomiast jest dużo tańszy i 'milszy' więc ciekawe co możnaby dostać za Tonego, który i tak w finałach pewnie zawali. Marzy mi się wymiana z Bucks:

Tony Parker za Alfabet + Henson, dodatkowo Splitter za Ilyasowa.

 

Tony Parker Parker Tony.

 

wiem,  że Spurs nie są przygotowani na rewolucje ale nie mają czym handlować oprócz Parkerem. a Parker jako pierwsza opcja w PO czy finałach to żadna opcja. Chyba , że po Eurobaskecie 2013 dostał jaj aby mieżdzyć w finale. Ale czy to się przeniesie na NBA? wątpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Spurs grają typową systemową koszykówkę i nie potrzebują jednego lidera, tylko raczej dobrej chemii i zdrowia.

 

Póki gra tam Duncan a trenuje Popovich to o Parkera nie ma co się martwić, a zabawa w rebuild zacznie się za rok-dwa.

 

 

Większym problemem jest póki co rotacja. Popovich jest w tym roku zmuszony do strasznych wygibasów ze składem w związku ze zdrowiem, ale nawet jak na niego to na tym etapie sezonu - Spurs są totalnie bez rotacji.

Spurs mają 87 zawodników którzy sprawdzili się w tym sezonie a niestety trzeba będzie wykreować pewną 9 graczy, która będzie znała swoją rolę i minuty.

 

Obstawiam, że s5 + Mills Manu Belinelli i Diaw to będzie trzon. Nie widzę Ayresa, Joseph może jakieś minuty ze względu na obronę i Bonner jako standardowy gimmick.

Edytowane przez BiałaCzekolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patty zasługuje na s5. Jest całkiem podobny do Parker. Szybki, lepszy rzut, dużo gorszy handling. Natomiast jest dużo tańszy i 'milszy' więc ciekawe co możnaby dostać za Tonego, który i tak w finałach pewnie zawali. Marzy mi się wymiana z Bucks:

Tony Parker za Alfabet + Henson, dodatkowo Splitter za Ilyasowa.

Z bólem potrafię sobie wyobrazić Spurs bez Manu, a nawet bez Popa. Ale nie bez Tima i Tony'ego. W sporcie nie chodzi wyłącznie o umiejętności, taktykę, przygotowanie etc, ale też mentalność. A w sporcie drużynowym w dodatku o tożsamość i hierarchię, która nie może być zbyt skostniała, ale mimo wszystko musi być. I to jest ważniejsze od prostej sumy umiejętności poszczególnych zawodników (co niektórzy mylą z siłą drużyny, którą tworzą). 

Manu i Tim mają swoje ostatnie lata i dlatego Tony w Spurs musi zostać, póki potrafi zginać nogi w kolanach (a do tej pory jest z tym nieźle :tongue: ). 

San Antonio to nie jest wielki rynek, żeby było gorzej, to po sąsiedzku są Dallas i Houston, które korzystają na tym samym, teksańskim prawie (niższe podatki) i jeśli już jakaś gwiazda zawita do Teksasu, to tam. W związku z tym Spurs nie będą mogli w erze postduncanowej (sama myśl o tym przeraża) wpakować wielkich pieniędzy, bo to nie LA, NY czy Chicago (tak, oni teraz oszczędzają, ale i tak w trybie "oszczędzania" wydają więcej od Spurs). A w dodatku w najbliższych latach będą się po kolei czyścić salary Lakers i Knicks, więc wiadomo gdzie trafią gwiazdy. Więc nowa drużyna lidera musi mieć w Tonym. I nie chodzi nawet o pierwszą opcję w ataku. Tony będzie potrzebny, żeby ta organizacja na parkiecie pozostała systemem, a nie jedynie zbiorem. Team spirit nie da się kupić, to trzeba wypracować. To jest droga do sukcesu SAS, na szczęście oni o tym wiedzą. 

 

A jedynki jak Mills to broń obosieczna. Jest dobry, jako "doładowanie" z ławki, ale nie zawsze tak się da. A Mills potrafi tylko nakręcać tempo meczu. Jak mu siedzi, to jest ok. Schody zaczną się gdy w PO na przeciwko będzie ogarnięty obrońca (np. Conley), a pod koszem ciasno jak cholera. Wtedy potrzebne będą slalomy i przegląd pola Parkera, a nie szybkie bieganie Millsa. 

W finałach TP może i nie zachwycił, ale raz że od 3. meczu grał z urazem, dwa jest dwóch takich, co zawalili je bardziej (Manu, Pop).

 

A co do Splittera, to naprawdę nie rozumiem, dlaczego jest tak niedoceniany. Nie wyobrażam sobie, jak mieli rok temu wygrać konferencję bez Thiago. Wymieniłbym, gdybym w zamian mógł dostać M. Gasola, ale to jest SF. W innych wypadkach się raczej nie wzmocnią, bo za tą cenę dostaną albo bezmózga albo techniczną kalekę albo nieogara w obronie/ataku/na linii wolnych. Albo wszystko po trochu.

Edytowane przez Alternative
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Z bólem potrafię sobie wyobrazić Spurs bez Manu, a nawet bez Popa. Ale nie bez Tima i Tony'ego.


Koelner najlepiej zinterpretował mojego posta. Tony ma jako jedyny jakąś wartość. Dodatkowo zdenerwował mnie tym, że będąc kontuzjowanym wystąpił w ASG. WTF? Podobnie jak Ty uważam, że nie zawalił finałów (był naszym 4 graczem) - tylko Pop. Jednak symbole SAS to dla mnie Tim i DRob. Kiedyś lubiłem Manu, ale niestety w odróżnieniu od Duncana na starość nic nie zmienił swojej gry, mimo że możliwości fizyczne już nie. Po drugie, uważam że Patty nie odstaje tak bardzo od Tonego(AUS, której jest liderem ma tylko jedno miejsce nieżej niż Francja w rankingu FIBA-a patty ma dużo gorszy support).
Co do Tiago, to uważam, że to materiał na s5 centra, niestety u nas biega obecnie najlepszy center NBA(według Lew Acindor). Uważam, że został przepłacony, zwłaszcza że można bło mieć za tę kasę,a na krótszą umowę Millsapa - killera Heat.

BTW oglądał ktoś SAS - SUNS? Co pop odjebał, wpuścił ayersa i jakoś -20 w plecy w 3minuty. Dodatkowo czemu gra Pattym z ławki pod nieobecność Parkera?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wygrana dla leniwych!

 

 

manushoe.gif

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) spurs z ulgą przywitali powracającego KL po kontuzji który z marszu pokazał, że pracował trochę nad rzutami z linii, dość szybko spuścił niepotrzebne ciśnienie trafioną trójką z bardzo czystej pozycji i zapakował przewracając się na rękę co wystraszyło mnie nad ranem niemiłosiernie i na pewno Pop go za to pojedzie ; tak czy siak po urazie nie ma sladu i anleży się cieszyć że długie łapska 2 przechwyty i 2 bloki wróciły do gry

 

2) nie wiem czy nie należało trochę oszukać Grangera którego w składzie bardzo chcę nawet na strech 4 i poudawać jeszcze trochę z Leonardem dajac takie przez parę dni gdy waży się decyzja spurs vs clipps ułudne wrażenie chcoc do nas bo Leonard jeszcze nie w pełni sił i może być różnie a w pierwszym meczu wejdziesz w S5 ( wiem wiem bajki takie ale ściemy pewnie nie takie są w nBA)

zamiast tego poszedł sygnał, Leo zdrowy gramy swoje, Pzredstawiciel DG był w LA na meczu clips vs HR gdzie omawiano temat zapewne z oboma teamami. Pop w swoim stylu nawet się nie odezwie do Dannego a Doc zapewne mamił robotą w S5 w Clips

 

3) Wracając do meczu z Pistons.... spurs w obronie poza DRAMATYCZNYM zastawianiem AD ( 17 zbiórek w tym w ataku takie wyjątkowo łatwe co w połączeniu z takimi siatkarskimi podaniami załamywało) na reszcie zagrali przyzwoicie pokazując już wstawki rodem z PO. sporo przechwytów, dobrych rotacji, twardości i jak Smithowi zaczęło się dobrze grać pierwszy raz po Jordanie w RS zobaczyłem poczworzenie gracza z piłką w trumnie)

 

4) rzuty dystansowe Smitha???? gdzie reszta mu bajecznie wychodziła nie przestają mnie zaskakiwać... gość nie ma jednak mózgu bo 5 razy walną zbędne farfocle jak widział, ze Morze czerwone jest przed nim ;-)

 

5) no i ta tania chińczyzna u Manu na nogach...feeeee

 

20140104_Spurs_LAC_37.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.