Skocz do zawartości

Nowe forum - zmiany i propozycje...


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

pięknie, nie wiadomo jeszcze kto będzie robił [i czy wogóle] ale już są pomysły co powinno być robione i jak ---- LoL, wyluzujcie, ewentualnie sami coś napiszcie, a potem podsuwajcie pomysły innym o czym pisać

 

nie, nie będzie łatwo znaleźć ludzi do pisania artykułów na tego typu stronę

Ale Borys sie spytal co i jak ma byc robione, wiec na **** sie przypierdalasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie na polski portal o NHL:

 

http://www.nhl.com.pl/

 

Oni zrezygnowali z wyników, tabel. Od czasu do czasu jakiś news się pojawia, ale głównie są to panele, analizy i komentarze w tym jeden program głosowy. Czytam ich od 2 lat i jest to naprawdę warta naśladowania forma prowadzenia takiego portalu.

Coś takiego właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuuugiej przerwie.

 

Co do zmian na stronie również jestem za usunięciem tabel,wyników i statystyk, a dodaniem większej ilośći analiz. Czy to poszczególnych zespołów czy dywizji. Po krótce opisywać co się działo w danej dywizji, jakie zmiany w tabeli, kontuzje czy coś podobnego. Nie koniecznie codziennie, ale co 2-3 dni. Ponad to codzienne newsy z życia NBA.

 

Rzeczywiście nhl.com.pl bardzo przyjemnie się czyta. Sam jestem tam zarejestrowany, więc szczerze polecam taką formę.

 

Inna sprawa to "ręce do roboty". Dwie osoby nie udźwigną tego serwisu, doliczając pracę czy u niektórych szkołę. Trzeba więcej osób do pisania, szukania, analizowania, bo pomysłów jest mnóstwo, ale kto ma to realizować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę o konferencji zachodniej czasem napisać. Oczywiście żeby miało to ręce i nogi trzeba target minimum ustalić bo tak wpaść i wypaść to sobie może każdy a tu chodzi raczej o pewną systematyczność.

 

Co do częstotliwości zmian stronki i nowych analiz to nawet raz na 1-2 tydzień nie jest źle ( 2-3 dni to zbyt często i nierealnie chyba) bo nie każdy zagląda w tygodniu i zostawia sobie weekend tylko a wiemy że drażnia tylko bardzo długie okresy bez zmian jak u nas z Westbruckiem czy Karlem.

 

Ich zdjęcia już mi się śnią po nocach....

 

dodatkowo na wzór googla warto te najbardziej istotne daty koszykarskie uswietnić jakims małym akcentem szaty graficznej na forum....

 

2 marca np. pełno setek na stronie głównej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście może być 1-2 razy na tydzień, rzuciłem tylko propozycję :)

 

Przypomina mi się magazyn Magic Basketball (miesięcznik), w którym zawsze wiele się kibic dowiedział co się działo w NBA. Tutaj można zastosować system tygodnika ;) i opisać co i jak się działo. Plus oczywiście wybrać jakiś TOP z danego tygodnia i dokładniej go opisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walnąć jednozdaniowy news bez jakiś jebniętego opisu w stylu sportowefakty tylko pod spodem wybrane posty z forum (oczywiście w miarę obrobione) i jazda. niech to będzie połączenie strony z forum. swego czasu tygodnik basket wyszedł z dobrym pomysłem gdy były zamieszczane najlepsze posty odnośnie ligi polskiej na pierwszej stronie pod notką redaktora (lizaka czy jak on miał). tutaj tyle się pisze w sezonie, że można to wykorzystać w dodatku ludzie z ambicjami ( każdy ma swoją) być może będą się lepiej starać aby ich posty lepiej wyglądały i być może trafią na pierwszą stronę. może to nie jest jakieś wybitne osiągnięcie ale miły gest i myślę, że lekka mobilizacja aby pisać sensownie oraz na temat. wklejania linków oraz filmików i może być interesujące. powstało tyle blogów w ostatnich latach gdzie są superhiper opisy ,mądrości wyssane z dupy, że szkoda na to czasu. najlepiej aby e-nba znalazło swoją tożsamość a nie kopiowało całkowicie jakieś inne strony. można po trochu zaczerpnąć stylu z innych ale wolałbym aby wykorzystać to co jest tu pisane. niektórych posty nadają się czasami na artykułów więc proponuje to wykorzystać. nawet posty ludzie którzy mają specyficzne poczucie humoru albo skrajne opinie mogą dobrze wyglądać. coś innego, coś ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji organizowania naszej ligi roto trochę się rozejrzałem po polskich serwisach o NBA i zobaczcie co się najlepiej sprzedaje. ilość lajków na facebooku:

 

gwiazdybasketu - ponad 46 tysięcy

probasket - ponad 16 tysiecy (również PLK)

MVP magazyn - 12 tysięcy

z krainy NBA - niecale 8 tysiecy

zawszepopierwsze - niecale 8 tysiecy

chodzę zaspany bo oglądam NBA po nocach - ponad 6 tysiecy

e-nba - 6 tysiecy

enbiejakszyn - ponad 5 tysięcy

2takty - 4 tysiace (również PLK)

szosty gracz - niecale 3 tysiące

nba24 - niecale 2 tysiace

 

jeśli nie wiecie (ja nie wiedziałem) czym są te gwiazdy basketu, to wjedzie tam i zobaczcie. wygląda że tylko coś takiego ma sens na polskim rynku, chyba że oczywiście celem nie jest popularność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie społeczeństwo nam rośnie, nłodzieży nie interesuje kasa, advanced stats, Coleman tylko czy LBJ walnął dziś fajnego wsada a Westbrook założył nowe okulary... byłem na koncercie Maclemora, same dzieciaki to jeszcze spoko, ale jak support puścił Bibera - baby (też jeszcze spoko) i wszyscy dookoła zaczęli śpiewać chóralnie to się załamałem lekko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu najezdzacie tak na Gwiazdy Basketu, sam czytam ,oczywiście artykuły są różne, ale jakiś poziom trzymają.

 

Ich aktywnosc jest najwieksza na fb i e nba tez mogła by sie na tym bardziej skupic. Jakis link do staszego meczu czy analiza adv statsów tak aby taki ktos jak ja mogl zrozumiec na przykład.

 

Dodatkowo przeciez nie mozna odmówic wiedzy merytorycznej wiekszosci piszących tutaj wiec mozna by sie pokusic o na przykład rozpisanie jakiegos meczu na czynniki pierwsze z filmikiem z akcji i wrzucic na fb. Ot takie looźnie pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poza jakimiś formalnościami takimi jak box score, chociaż w sumie fakt mozna by to zupełnie pominąć, zarzucić jakieś arty tak jak @rw pisze, jakieś ciekawostki, historia; potłumaczyć wywiady; coś jak gazety basketowe. Może trochę plotek jeszcze i jakieś co wartościowsze/ważniejsze podsumowania.:)

Na e-baskecie kiedyś coś takiego działało, posty/analizy które początkowały tematy i reprezentowały dobry poziom trafiały na główną jako arty (oczywiście nie cenzurujmy wulgaryzmów, czy terminów typu "cipkowatość" itp., pełen luz, jak na weszlo,com), kierunek "publicystyka" ale po naszemu, bez krawatów i wypikiwania słowa *****.

 

Ja bym poszedł w tę stronę, niech główna strona będzie oknem wystawowym forum. Ja bym nawet podsumy z wirtualnych lig czy simbasketu tam od czasu do czasu wpuścił.

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem na koncercie Maclemora, same dzieciaki to jeszcze spoko, ale jak support puścił Bibera - baby (też jeszcze spoko) i wszyscy dookoła zaczęli śpiewać chóralnie to się załamałem lekko :P

Miałem dokładnie to samo... Generalnie stojąc w kolejce do wejścia, miałem wrażenie, że drastycznie zawyżam średnią wieku- same młode hipstery ze srajfonami w rękach. Ale faktycznie, najbardziej rozjebał mi mózg jak cała dzieciarnia zaczęła śpiewać Bibera...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Borys sie spytal co i jak ma byc robione, wiec na **** sie przypierdalasz?

myślę, że chodziło mu bardziej o ogólniki, które wielu tu podało, ale jak ludzie zeczęli wrzucać 'może by tak opisać sir chairlesa z lat 92-94' albo piąty mecz 2 rundy w 76 to trochę brecht

 

aha, i przypierdolił to się twój stary do twojej starej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chetnie widzial cos takiego:

cotygodniowe zestawienia najlepsze mecze nadchodzacego tygodnia (top10) wg. forumowiczow

team to watch , player to watch (top3? top5?) co tydzien tez z glosowania forumowiczow

Ocenianie meczow ktore ogladalismy (1-10) i zestawienia najlepsze mecze tego/zeszlego tygodnia i zestawienie od poczatku sezonu najlepsze mecze sezonu.

Nie wiem czy to da sie zrobic robiac dzial tylko do glosowan (polls) gdzie bysmy mieli tematy z glosowaniem na mecze i ocenianiem meczy.

 

jesli by to wyszlo moznaby zrobic taki glosowany przewodnik po meczach i seriach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.