Skocz do zawartości

Nowe forum - zmiany i propozycje...


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Na dniach forum bedzie przekonwertowane na inna wersje, tym razem IP BOARD. Jak widac z tym forum dzieje sie coraz gorzej, a niestety support w Polsce cos sie wykruszyl i nie chce czekac zanim bedzie za pozno.

 

Takze na dniach zapewne bedzie przejscie na nowe forum, djak wyglada forum funkcjonalnie mozna zobaczyc tu:

http://forum.invisionize.pl/

 

skrypt jest ogolnie bardzo popularny, wiec moze juz ktos sie z nim zetknal. Tak czy siak, bedzie duzo osob narzekac, ale jak po ostatnich zmianach wiecie wszystko jest kwestia przyzwyczajenia, a nowe forum w niczym nie bedzie gorsze od obecnego. Dodatkowo zostanie zrobiona wersje na urzadzenia mobilne, czego kilka osob sie juz od dluzszego czasu domagalo.

 

Na poczatku pewnie wyglad bedzie standardowy, ale potem wraz ze zmianami na serwisie glownym, moze bedziemy tez zmianiac wyglad forum.

Edytowane przez Borys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forma newsowa moim zdaniem na dłuższą metę się nie sprawdzi, wyniki i boxscore każdy sobie może sprawdzić gdzie indziej

 

zróbcie platformę do wrzucania artów dla ludzi którzy chcieliby coś pisać --- nawet w imię nienajwyższej ich [artów] jakości, może coś takiego lepiej się przyjmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja codziennie boję się jak wchodzę na forum.....

 

nie wiem czy wiecie, że Westbrook nie zagra do końca sezonu?

 

 

a tak na poważnie rzeczywiście jakieś odejście od bardzo pracochłonnego wpisywania aktualnych wyników i przepisywanie tabeli jest OK jak napisał Raszyd Łoles i IMO zbędne gdyż korzystamy z innych stronek co do tego zagadnienia.

 

Nie ma potrzeby mieć aż takiej ambicji aby zmusić nas z rezygnacji z nba.comów, hoopsów, hopsów, bbref i espnów na rzecz jedynego słusznego enblpl

byłoby miło ale nierealne stąd może lepiej iść w art...... może jakiś konkursik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chcialem zapoczatkowac dyskusje o serwisie. Chcialbym ,zeby jak najwiecej osob pomyslalo chocby przez 5 minut, co moglibysmy zmienic [...] Licze tez na wypowiedzi forumowych wymiataczy, tym razem poświećcie troche czasu na [...] E-NBA.PL

Fair, wiec dorzuce swoje trzy grosze...

 

Wlasnie zajrzalem na strone glowna i cala tresc jest przeterminowana, wrecz jakby serwis utkwil gdzies w maju. Takze smialo mozna uznac, ze w tej chwili nie ma zadnej wartosci by tam zagladac.

 

W sytuacji gdy strona sie nie zajmuje newsami pozostaje skupienie sie na tresciach, ktore sa mniej wrazliwie na czas ich publikacji. To oznacza albo feletiony albo analizy. Skad je mozna wytrzasnac? Wydaje mi sie, ze odpowiedz tkwi w tresci Twojego posta...

 

I tworzy od wielu lat najwieksze w Polsce forum koszykarskie (jesli sie nie myle)[...] Przede wszystkim brakuje osob z zapalem

Te zdania sa wg mnie sprzeczne. Albo jest forum wielkie i aktywne, wiec ludzi z zapalem jest wielu [tylko nie zajmuja sie strona glowna] albo forum ledwo ciagnie i wtedy mozna uznac, ze brakuje osob z zapalem. Stawiam na to pierwsze. A poniewaz mnie zaskoczylo takie stwierdzenie...

 

serwis byl bardziej atrakcyjny dla czytelnikow czyli przede wszystkim forumowiczow

... to nawet mam propozycje. Niech strona glowna zawiera "best of" z kazdego dzialu.

Ciekawe i godne uwagi analizy, pomysly, dyskusje itp niech wisza tam jako forma wyroznienia i zaciekawienia innych, ze moze warto gdzies sie podolaczyc i skomentowac. Nawet jak ktos poza forum zajrzy na strone glowna moze sie przekonac, ze warto dolaczyc skoro sa takie analizy, pomysly, dyskusje itp.

 

Kwestie praktyczne to juz Twoja/Wasza sprawa i nie mam pojecia kto mialby sie tym zajmowac, ale z tego co sie zorientowalem wiekszosc ludzi sledzi tylko swoje ulubione dzialy i nie wie co sie dzieje w pozostalych. Nawet jak dzieja sie rzeczy ciekawe i godne uwagi.

 

Powyzsze jest forma podziekowania za korzystanie z forum przez 3 lata.

Mam nadzieje, ze do czegos sie to przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

formuła " best of " fajna.....

 

pewnie można by postarać się o wyłuskanie najlepszych postów ( nie mylić z łapu capu) pod względem merytorycznym.

 

jak dla mnie epicka była dyskusja o Płaskości Ziemi i reakcji Kościoła na naukę ale niestety było to niekoszykarskie więc chyba swoistej promocji by nie robiło...

 

Ja mogę napisać np. o przeżyciu meczu NBA na żywo jakby kogoś to obchodziło.... ciekawostki także dorzucę bo dziś mi się wydaje mega śmieszne jak pewnej zimy np. na mrozie stałem przed sklepem z telewizorami i na screensporcie którego jakiś czas nie miałem w domu, leciał mecz NBA i to Spurs vs Bulls (kurde muszę do niego wrócić)... więc oglądałem w wersji dla niesłyszących ( za szybą) ale na mrozie..... możemy nawet wtedy zrobić konkurs i głosować która historyjka najbardziej ubawiła pozostałych forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie można by postarać się o wyłuskanie najlepszych postów pod względem merytorycznym

To mialem na mysli piszac "best of".

Oczywiscie kwestia kto mialby to oceniac i na jakiej zasadzie, ale to juz szczegoly techniczne.

 

"Best of off-topic" tez jak dla mnie moglby sie pojawic, a mozliwosc glosowania rzeczywiscie moglaby pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie można by zrobić tak:

 

demokratycznie czyli

- ustalić chętnych - Radę Gubernatorów - ale gości np. z ponad 2500 wpisów /3000/3333/4000 aby uhonorować tych najaktywniejszych;

 

jednowładztwo czyli

- oddać pełną władzę w ręce kogoś (Dyktator) kto chciałby się zająć redakcją strony (Borys?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poza jakimiś formalnościami takimi jak box score, chociaż w sumie fakt mozna by to zupełnie pominąć, zarzucić jakieś arty tak jak @rw pisze, jakieś ciekawostki, historia; potłumaczyć wywiady; coś jak gazety basketowe. Może trochę plotek jeszcze i jakieś co wartościowsze/ważniejsze podsumowania.

 

ps. Od siebie jeszcze dodam że mnie najbardziej zabolał fakt iż nikt nie doniósł że Cj Watson znalazł już zatrudnienie :P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pewnie niewiele osób mnie kojarzy, ponieważ bardzo rzadko coś piszę na forum poza działem Fantasy, ale czytam wszystkie tematy o zespołach lidze itp itd. Dzień rano przy kawusi zaczynam od sprawdzenia nowych postów i opini od Wowa, Ignazza Elwariato etc etc Nie znam się na NBA na tyle żeby zabierać głos razem z Wami, ale jestem aktywnym obserwatorem całego forum :> Dlatego też napiszę to i owo, może się to przyda:

 

-Forum jest bezkonkurencyjne. Jak długo przesiaduję na różnych forach itp. nie spotkałem się z taką rzeszą osób jak tutaj. Wszyscy się tutaj znają, większość szanuje innych, ogólny poziom merytoryczny jest imo duży, widać że udzielają się osoby z zapałem, dla których NBA jest sposobem na życie i wielką miłością. Pozatym nigdy nie widziałem żeby na forach dyskutować w takiej atmosferze i bez (zbytnio) wzajemnych oskarżeń i ogólnie flame'u. Wielki konkretny +

-Trafiłem tutaj ze względu na Fantasy Basteball, ogólnie mimo zainteresowania NBA długo szukałem jakiegoś fajnego, miarodajnego i przyjemnego Polskiego serwisu\forum o NBA. Osobiście dostęp do serwisu i forum jest imo utrudniony-brak reklam, odnośników na innych stronach itp. Ciężko jest tutaj do Was trafić jeśli się nie szuka czegoś naprawdę dokładnie.

-Jeśli chodzi o serwis, no cóż, nie jest to temat o lizaniu tyłka więc powiem szczerze - nie zwracam kompletnie uwagi na główny serwis, jestem tutaj tylko dla świetnego forum. Jeśli chcę poczytać jakieś newsy to wchodzę na zkrainynba i czytam co prawda jakieś duperele, ale mimo wszystko zawsze jest coś spoko do poczytania, czy to jakieś krótkie notki czy w miarę świeże newsy z komentarzem itp itd. Nikt nie będzie wchodził na żadną stronę sprawdzać wyników czy tabeli nba - po to mamy stronę NBA.com

 

No, tak ogólnie to wszystko co chciałem Wam powiedzieć jako w miarę świeża osoba z zewnątrz,( i w końcu gdzieś wyrazić jak bardzo lubię te forum :> ) a nóż widelec się przyda!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx za opinie bo zawsze uslyszec cos świeżego...

 

tak w dobie konsolidacji moze warto pomyslec o czyms innym?

co jezeli bysmy sprobowali polaczyc sily z "kraina", " i innymi serwisami "zawsze po 1"?

o ile rzeczywiscie mocna strona jestesmy jako forum to slabosci kwestii dla nas pobocznych obnazaja braki chociazby w serwisie

mam swiadomosc ze gdzie indziej jest odwrotnie i slabosci sa nie np. w merytoryce artow ale np. w braku luda ktorych moze brakowac.....jakby platformy sie polaczyly to sworzono by porzadny KOMPLETNY serwis o NBA z forum, liga i artami w jednym......

 

moze w ta strone trzeba isc...KONSOLIDACJA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za b.dobry serwis uważam enbiej.pl - regularnie aktualizowany, szerokie spektrum zainteresowań, obiektywne (na ile to możliwe) analizy. I to za co ich cenię najbardziej, czyli 5-na-5. Właśnie coś podobnego oczekiwałbym po dobrym serwisie - znający się długo na sprawie autorzy, kompetentne pogłębione analizy, spekulacje. Darowałbym sobie codzienne opisy meczów czy statsów, raczej poszedłbym w stronę publicystyki, nawet z użyciem forumowych wuzgaryzmów. :-D Fajnie byłoby np. przeczytać coś o miastach,w któych funkcjonuje NBA, otoczce, fanach. A już wisienką na torcie byłyby tłumaczone aktualne arty zza oczeanu.

To tyle co przyszło mi do głowy, życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako stary prawie 40letni pierdoła pozwolę sobie dorzucić kilka kamyczków

 

1 - Przed sezonem możnaby się pokusić o kilka analiz składu niektórych drużyn ( są tu maniacy którzy znają możliwości każdego zawodnika) coś co obecnie robi Pelton w ESPN insider - analiza składu kto będzie w s 5 kto będzie wchodził z ławki - silne i słabe strony poszczególnych zawodników ( zdaje sobie sprawę że pewnie nikt nie zanalizuje Milwaukee ale kto wie może jest jakiś hardocorwy fan tej ekipy)

 

2 - Jakieś analizy typu - czy tankowanie się opłaca ( kto w ostatnich latach dobrze na tym wyszedł a kto źle - ) albo kto jest potencjalnym graczem do wymiany albo jaka jest optymalna taktyka w poszczególnych ligach fantasy

 

3 - Podsumowania typu po 1 miesiącu gry kto zaskakuje in plus kto in minus

 

Od czasu do czasu można brać na warsztat jakieś historyczne serię PO albo graczy np : sir Charlesa Barkleya z lat 92-94 itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że mówimy tu o stronie głównej, ale co sądzicie, żeby trochę rozruszać grupę na fb. Będziemy mogli przez to przyciągnąć do siebie nowych ludzi.

 

Publikacje artykułów, zachęcanie do dyskusji na forum, tworzenie ankiet (których wyniki też by się mogły przydać nam do dyskusji). Przede wszystkim regularne prowadzenie tej grupy z w miare częstą aktualizacją przez cały sezon.

 

Pierwsze co mi przychodzi do głowy to tworzyć ankiety z pytaniem "o kim chcielibyście przeczytać" (czy coś w tym stylu), po wynikach tworzymy artykuł i potem kolejne akcje.

 

EDIT:

Mamy ponad 6 tysięcy ludzi, którzy kliknęli "lubię to" pewnie za samą nazwę. To jest mocna baza, wierzę, że można to towarzystwo rozruszać odpowiednio i mądrze prowokując ich do pisania komentarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualności, newsy, tabele i wyniki to ogrom zupełnie bezsensownej roboty, bo każdy sobie to samo w 5 sekund po fakcie sprawdzi na wiadomych stronach.

 

Tylko publicystyka.

Tak samo uważam. W Polsce gdzie zainteresowanie NBA jest niewielkie raczej nie ma miejsca na setki stron poświęconej koszykówce. Takich stronek z newsami i boxscorami jest na pęczki, więc jedynie publicystyka może zachęcić do zaglądania na e-nba.pl równie często jak na espn-y, grantlandy itp. Może w formie jakichś konkursów dla użytkowników, od czasu do czasu pojawia się ktoś będący w stanie napisać coś ciekawego i stylistycznie znośnego.

 

Na przykład znaleźć kilku chętnych żeby choćraz na tydzień/miesiąc, okiem kibica, pisali o swojej drużynie. Do tego jakieś ogólne artykuły, niekoniecznie ściśle związane z trwającym sezonem. Na przykład dotyczące CBA, kierunku w jakim zmierza liga NBA(np. popularyzacja na inncyh kontynentach i co za tym idzie), jakieś ciekawostki w stylu jak zmieniały się trendy odzieżowe wśród graczy, może jakiś "kącik taktyczny" i tam przedstawione charakterystyczne zagrania dla każdej z drużyn. Jedyny problem to zaangażowanie przynajmniej kilku(nastu) osób, tutaj niestety nie znam się na tyle dobrze by samemu tworzyć takie teksty.

Edytowane przez Domin0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - Przed sezonem możnaby się pokusić o kilka analiz składu niektórych drużyn ( są tu maniacy którzy znają możliwości każdego zawodnika) coś co obecnie robi Pelton w ESPN insider - analiza składu kto będzie w s 5 kto będzie wchodził z ławki - silne i słabe strony poszczególnych zawodników ( zdaje sobie sprawę że pewnie nikt nie zanalizuje Milwaukee ale kto wie może jest jakiś hardocorwy fan tej ekipy)

.................

Od czasu do czasu można brać na warsztat jakieś historyczne serię PO albo graczy np : sir Charlesa Barkleya z lat 92-94 itp

1. Jak zrobisz analizę Bostoni i Orlando to ja stworzę Bux

2. historyczne watki w tym szczególnie kwestie draftów jak najbardziej. I nie wiem czy zamiast brać na warsztat Barkleya nie warto skupić się na graczach typu Kevin Johnson którzy mogą być mało znani przez młodszych fanów...

 

tak swoją drogą o ile dziś krytykujemy niektórych graczy np. Rondo to niektóre ułomności historycznych gwiazdorów ( poprzez chyba mityczną złota erę lat 90tych z równoczesnym chyba bezkrytycznym zachwyceniem się Gwiazdami NBA) NIGDY NIE BYŁY DYSKUTOWANE......

 

Znamy walkę Barkleya o tytuł w Suns i tu osoba KJaya jest kluczowa bo był mega ważnym ogniwem ( wcześniej przecież gwiazda suns i to pierwszoplanowa) a o ile krytykę SirCH znam, wytłumaczenia że walczył z MJ też to MAŁO KTO WZIĄŁ SIĘ ZA rozliczenie KJ.

 

w prime był on Gwiazdą NBA trzepiącą spokojnie 20/11, wielokrotny (3) uczestnik ASG, gdzie jednakże od 1987 do 1995 roku był totalnym antyzagrożeniem z dystansu i kolekcjonerem takich oto statystyk" 20%,22%,9%,19%, 20%, 21%,12%,22%,15% trafiając przez CAŁĄ dekadę 50 rzutów a gdzie w sezonie 95/6 i 96/7 nastąpiła jego genetyczna podmiana chyba bo za 3 statystyki KJ dziwnie się zamieniły: 37% i 44% i to z wielokrotnie większą liczbą trafień - 110 trafień łącznie!!!!

 

dla mnie to jest szok, ze z aspiracjami Suns wzięli na rozpiskę Barkleya a nie piśnięto nic w stronę Burmistrza Sacramento.

Był on z resztą potężnym generatorem strat ( w prime 3,0-4,0 straty ). O jego obronie nie wspomnę........

 

edit: za to był autorem porywających serii i ich w sumie głównym aktorem: seria z Lakers gdzie rozwalił Magica w prime 33,5PPG w 1990, 62 minuty na parkiecie w wygranym G#3w 1993 z bulls, oraz seria z Rakietami 43/9 (G#4 z pamiętnym wsadem nad HO) i 46/10 (G#7)

to taka próbka......

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie na polski portal o NHL:

 

http://www.nhl.com.pl/

 

Oni zrezygnowali z wyników, tabel. Od czasu do czasu jakiś news się pojawia, ale głównie są to panele, analizy i komentarze w tym jeden program głosowy. Czytam ich od 2 lat i jest to naprawdę warta naśladowania forma prowadzenia takiego portalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięknie, nie wiadomo jeszcze kto będzie robił [i czy wogóle] ale już są pomysły co powinno być robione i jak ---- LoL, wyluzujcie, ewentualnie sami coś napiszcie, a potem podsuwajcie pomysły innym o czym pisać

 

nie, nie będzie łatwo znaleźć ludzi do pisania artykułów na tego typu stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.