Skocz do zawartości

Sezon 2013/14 Dywizja III Ć


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

zwiększenie ryzyka kontuzji i oddalenie się od kosza z dodatkowym oddanie prospecta?

Z drugiej strony jest to korekta składu a dostało się zawodnika, którego trudniej i drożej dało się kupić we wszystkich draftach.

 

Dla mnie warto!

 

Ja na razie się mega podnieceniem Davisa nie przejmuję bo dla mnie atak surowy a D w dziurawej ekipie nie aż tak istotny. Cyfry świetne ale Cura daje więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po swoim mailu widzę, że się sporo dzieje i każdy szuka rozwiązań na poprawienie/skorygowanie składu.

 

Jedne propozycje są ciekawe i do przemyślenia inne wyssane z palca, ale nawet po tych absurdalnych nie ma co się obrażać tylko trzeba je traktować jako początek rozmów. Widać po nich, że ktoś chce handlować i kim ewentualnie chce handlować.

 

Odnośnie Davisa to widziałem go u siebie w składzie już w czasie draftu, ale się nie udało, więc miałeś za niego propozycję również odemnie :)

 

Wymiana Derona za Dywana ciekawa z chęcią poczytam jak to widzieli GM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakaś dyskusja! Co do mojego trejdu to wiadomo, że Davis nieźle zapełnia wiele kategorii, ale brałem go głownie dla jego upside'u na blokach, gdzie przewiduje minimum 2,5 na mecz i dla dobrych procentów. Później w drafcie wpadł mi nieplanowany Ibaka (skusiła mnie cena), a potem planowo kupiłem McGee i Lopeza, przez co wyszło mi więcej bloków niż potrzebowałem, za to żadnego grajka w skladzie rzucającego przynajmniej 20 pkt./mecz. W efekcie oddałem bloki, FG% i zbiórki Davisa, za punkty, asysty i 3PTM Curry'ego. W stealsach pewnie będą podobni, z FT% też raczej nie będą mieć problemu. Curry robi więcej strat, ale to zredukowałem oddając Oladipo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest bez celowe trzymanie Derona razem z Rubio gdzie Derona statystyki poza asystami spadna bo bedzie musial sie nimi podzielic z reszta druzyny(Kg,Pierce,JJ) a brakowalo mi kogos kto dostarczalby stale 20+ pkt dlatego Wade wpadl idealnie poza tym licze na progress Waitersa i Shumperta poza tym Wade malo asyst nie ma odkad Lebron dolaczyl do druzyny wiec jedynie co to ryzykuje zdrowiem gracza :) ale przynajmniej Wade gra od rozpoczecia sezonu a Deron jeszcze zdrowy nie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz jestem po drafcie ligi eNBA Roto, wiec moge zrobic cos na co mialem ochote wczesniej, a mianowicie swoja analize Waszego draftu ;-)

Poniewaz ligi maja identyczne ustawienia moje podejscie jest proste, wrzucam Wasze sklady pod swoje projekcje/wyceny, patrze na mocne/slabe strony poszczegolnych druzyn i probuje wyciagac wnioski [nie jest to szczegolna filozofia, wiec kazdy moze to zrobic do czego zachecam!].

Oczywiscie projekcje moga byc do bani i nie moge uwzglednic przyszlych kontuzji, trejdow, FAsow, niespodzianek kto eksploduje, a kto zawiedzie i wielu innych rzeczy - po to rozgrywamy sezon - wiec prosze byscie tego nie traktowali jako "tak juz bedzie i kropka!!!!". To jest tylko moja skromna proba oceny samego draftu, tzn przed czekajacym nas maratonem kto wg mnie zaczyna z piatego kilometra, a kto sobie dolozyl dodatkowe dwa?

Na swoje usprawiedliwienie dodam, ze w zeszlym sezonie na tym forum napisalem o 7 druzynach, ze sa contenderami i wszystkie znalazly sie w Top9... co oczywiscie oznacza, ze dwie druzyny, ktore uznalem za przecietne wskoczyly wyzej. Zas o 4 druzynach napisalem, ze sa "skazani na 3 lige" w znaczeniu, ze zaczynaja z duzego dola i wszystkie 4 zajely miejsce poza Top10 [czesc awansowala wyzej przez rezygnacje wyzszych miejsc, choc byly tez odpuszczenia w trakcie sezonu, ktorych zupelnie nie uwzglednilem w projekcjach].

Na pierwszy rzut oka brzmi obiecujaco, wiec w tym roku chcialem sprobowac na wiekszej probce ;-)
Nie wiem czy tym razem bedzie lepiej czy gorzej, ale sprobuje takze dla mnie to jest cwiczenie pt "ocenianie druzyn przed sezonem", a dla Was mam nadzieje, ze bedzie to jakis poczatek do dyskusji ;-)

Co wazne to staralem sie oceniac tak by w miare mozliwosci byl rownomierny rozklad "dobry/przecietny/zly" bo jednak ktos musi miec gorszy draft nawet jesli nikt tego nie chce. Ale prosze byscie w zadnym wypadku nie traktowali tego jako krytyke Was samych, sam tez popelniam bledy [patrz watek o I] i jeden sklad to zawsze za malo by stwierdzic kto jest dobrym GMem, a kto zlym.


OK, do rzeczy... w nawiasie krotkie podsumowanie... a na kolejnosc nie zwracajcie uwagi...

"Contenderzy" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dobrej pozycji i potrzebuja najmniej sprzyjajacych okolicznosci na zajecie miejsca w Top5]:
Detroit Gems [mega overkill w zbiorkach i blokach, po trejdzie bardzo mocna ekipa]
sama-sama [zadnej fatalnej kategorii, ale brakuje centrow]
Kriszot's niggaz [overkill w zbiorkach i FG%, po trejdzie mocna ekipa]


"Walka o utrzymanie" [w znaczeniu, ze zaczynaja z duzego dola]:
Arctus [za duzo poszlo na gwiazdy, wiec kategorie nieofensyne to zapasc]
Lebron haters [kiepsko rozlozone pensje zabolaly, za duzo solidnosci]
Shaqtin' A Fool [bardzo malo mocnych kategorii, tylko straty i moze FT%]


Ogolnie te dwie grupy sa relatywnie male, ale za to bardzo odlegle od siebie. Czolowka chyba na razie najmocniejsza ze wszystkich lig. Poza tym jest tutaj duuuzy srodek stawki, ktory wynika z tego, ze czesc druzyn - jak np SiXers, Los Lakers, BAD BOYS TEAM, BALL DONT LIE, Nocna Straż - w mojej opinii potrzebuje pilnego trejdu, najlepiej jeszcze przed sezonem, bo sa duze overkille i brak rownowagi miedzy kategoriami i/lub pozycjami. Takze fajnie, ze ostatnio przeszedl jakis trejd, moze cos sie ruszy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc ja jestem całkiem zadowolony ze swojej ekipy doliczając Curry'ego czy nawet patrząc na sam draft. Jak na 15-zespołową ligę udało się zgromadzić solidną podstawę. Może gorzej w tych 1dolarowcach, ale niedlugo ruszę po FA's. Natomiast co do podstawy to nie mam większych zastrzeżeń. Pomysł był by zebrać guardów robiących minimum przechwyt, trójkę, FT ponad 80%, 5 asyst na mecz. To się udało z nawiązką, bo Conley i Kemba to top5 ligi w stealsach, a Curry i Manu też przechwycą ponad przeciętną. Trójki rzuca każdy z nich, a Curry najwięcej w lidze + mam jeszcze Redicka rażacego z dystansu. Asysty i FT też się zgadzają, a mam jeszcze Sessionsa, ktory sporo mi da do FT% + kilka asyst. Na wysokich celowałem w gości robiących minimum blok, 7 zbiórek i FG ponad 50%. I jest ok nawet po oddaniu Davisa. Uważam, że będę miał dwóch gości w TOP5 bloków (a może nawet dwóch najlepszych): Ibaka i Javalee. Do tego Robin Lopez i Asik też z blok na mecz spokojnie zrobią. Do tego Lopez i Ibaka mają dobre osobiste, a Asik przy Howardzie i Hardenie za dużo z linii nie zepsuje. Z zasady olewam SF bo wg mnie tylko kilku graczy robi tu różnice, a poszli dla mnie za drogo (Duranta tylko żałuję). Mam tu co MKG i Wallace'a, ale może wymienie, zwolnie jak bedzie sensowna okazja. Póki co obaj daja mi statsy defensywne na niezłym poziomie. Marnie rzucaja, ale niewiele tych rzutów więc szkody nie zrobią. Podsumowujac widze u siebie bardzo mocne bloki, stealsy, mocne asysty i FT%. Niezłe trójki. Nad FG% też nie bede plakać bo nie mam tu większych szkodników. Nie jestem zadowolony ze zbiórek ale tego troche leży na FAs. A straty mało kogo ominą więc trudno przewidziec jak nisko będę. Ogólnie uważam to za bardzo solidny team jak na tak dużą ligę, choć za bardzo nie analizowałem innych ekip. Jeśli to średniak, to tylko świadczy o sile naszej ligi i tym przyjemniej będzie rywalizować w tak konkurencyjnym zestawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie mojej wymiany. Zależało mi na większej ilości bloków. do tego wziąłem 3ch za dwóch przez co zwiększyłem głębię skłądu i mam zamiar teraz handlować 2/3 czy 1/2. bo nawet na ławkę mam 2ch wydaje mi się dobrych zawodników . W sumie mam teraz w miarę dobrych 12 graczy. pytania o wymianę dostałem już chyba o 8 więc skład wydaje się w miarę dobry.

 

Tak pozatym to mój pierwszy rok w fantasy. nie nastawiam się na wygranie ligi więc zależało mi też na sprawdzeniu jak taki trade wygląda :) a ze wszystkich propozycji ta wydawała się najsensowniejsza :)

 

ps. podrzuciłem informację na yahoo o tym że nie będzie mnie przez dwa tygodnie. możecie napisać czy o tym że taką wiadomośc umieściłem przychodzą maile czy jest ona tylkow widoczna w zakładce "massages" na yahoo i nie przychodzi żaden mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zalezy mi na pozyskaniu Walla z Gortatem wiec osoby posiadajace tych o to zawodnikow prosze o kontakt ze mna w celu omowienia transferu :smile: chyba ze nie chca sie wyminienic za nic to bedzie mi przykro :(

Jeśli jesteś kimś zainteresowany, to raczej sam się zgłoś i zaproponuj jakąś akceptowalną wymianę. W przeciwnym razie możesz być w zasadzie pewien, że lenistwo zwycięży i nikt nie będzie się prosił, żeby od niego odkupić Walla czy Gortata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś kimś zainteresowany, to raczej sam się zgłoś i zaproponuj jakąś akceptowalną wymianę. W przeciwnym razie możesz być w zasadzie pewien, że lenistwo zwycięży i nikt nie będzie się prosił, żeby od niego odkupić Walla czy Gortata.

a jednak dostalem oferte za Walla wiec lenistwo nie zwyciezylo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym chciał się na siłę pozbywać (po transferze Curry'ego mam bogato na PG), ale jakby ktoś był zainteresowany pozyskaniem Kemby Walkera to mogę przemysleć rozsądne oferty za kogoś na skrzydło ewentualnie centra.

 

Btw. Wade i Parker drugi raz przed startem ligi zmieniają klub. Tym razem Tony za Sandersa. Ciekawe, bo pierwotny właściciel Parkera (Nocna Straż) bardzo chciał wzmocnić bloki, a sprzedał go w pakiecie z Alem Jeffersonem za Noaha i Gay'a. Tymczasem menadżer oddający ten drugi pakiet pozyskał właśnie Sandersa. Czyli w efekcie Big AL i Larry za Noaha i Gay'a. Jestem pod wrażeniem skutecznosci BAD BOYS TEAM na rynku transferowym. Gratki!

 

Wade w pakiecie z Rubio poleciał za Walla i Iguodale. Z tego co czytam w temacie, chyba to Marcin Gortat pośrednio podyktował cenę za JW. Czekam niecierpliwie czy nowy właściciel Janka zdoła dokoptować do niego Marcina i jaka będzie cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.