Skocz do zawartości

Wszelakie Dyskusje Miedzyligowe


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

dla całego systemu polskiego fantasy najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie dwóch platform - roto tutaj (albo na wilq.net - domena jest wolna! ;]), a FP lub H2H na sznurowadle (czy gdzie indziej - np. na fluber.pl - domena jest wolna! ;]). [...]

3. ograniczyłoby w zasadzie do zera merytoryczne protesty przeciwko nazwie Mistrzostwa Polski, bo w punktacji FP i H2H system Flubera faktycznie byłby takimi.

Technicznie rzecz biorac lig fp jest wiecej na enba niz na sznurowce, wiec w tej sprawie wciaz bylyby protesty, ale co do roto i h2h moglbym sie z grubsza zgodzic [choc z zastrzezeniem, ze istnieje wiecej roznych miejsc do gry w h2h niz w roto].

 

Wilq mnie pewnie opierdoli, ale w takim układzie nic nie stałoby na przeszkodzie, by rozgrywki roto u nas też otrzymały takie miano.

Dla jasnosci, nie drazni mnie nazwa sama w sobie tylko co ona reprezentuje. Jak najbardziej bym chcial bysmy stworzyli tu srodowisko dla lig roto, ktore za kilka lat z czystym sumieniem bedzie mozna potraktowac jako odpowiednik MP, ale nazywanie tak formatu, ktory proponuje fluber to dla mnie zwykle klamstwo.

 

Ale generalnie sie zgadzam i dawno pisalem fluberowi zeby tak wlasnie zrobil...

tyle, ze dla niego drzewka to zlo, ktore chce naprawic, a nie cos co ladnie dziala jako struktura lig.

 

Nigdy nie planowałem robić MP w roto, właśnie ze względu na to, że profesjonalna liga w aukcyjnym roto istnieje. Z tego samego powodu nie planowałem nigdy tworzyć MP w wężykowym h2h, gdyż profesjonalna liga w tym formacie także istnieje.

Problem jest z nazwą, bo zwyczajnie nie ujawniłem jeszcze nowego regulaminu, więc trudno cokolwiek krytykować, skoro nie wiadomo co :nevreness:

Heh, nic wiecej nie musisz ujawniac gdy 1) utworzyles 3 watki dotyczace eliminacji MP w 3 roznych punktacjach fantasy i 2) potwierdziles formule walki o lige finalowa.

Chyba, ze to byla jedna wielka zmylka taktyczna to wtedy rzeczywiscie nic nie wiadomo ;-P

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. pozwalałoby na swobodne kształtowanie regulaminów rozgrywek w ramach poszczególnych systemów i dostosowywanie ich do oczekiwań twórców i uczestników.

 

Wady? E tam, nie ma wad ;]

A jaki status miałaby tu FB-Best? Toż to jakaś loża masońska.

Tylko na zaproszenie i po rekomendacji kilku (pardon) członków. Jakies tajemnicze spotkania i rytuały. Peleryny, miecze, szpady, ofiary z dziewic…

Edytowane przez Leszczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki status miałaby tu FB-Best? Toż to jakaś loża masońska.

Tylko na zaproszenie i po rekomendacji kilku (pardon) członków. Jakies tajemnicze spotkania i rytuały. Peleryny, miecze, szpady, ofiary z dziewic…

FB Best jak sama nazwa wskazuje, jest the best. Argumentów jest wiele:

1. jest najstarsza,

2. trzeba mieć pisemne i uzasadnione poparcie pięciu członków, a także ujawnić swą twarz i personalia, by starać się o zajęcie przyjęcie na wolne miejsce,

3. trzeba wypełnić weksel znaczna kwotę na wypadek dogrania mniej niż 99% spotkań,

4. organizuje się fety na cześć zwycięzców, drafty są robione w różnych częściach świata, a osobista obecność na nich jest obowiązkowa.

5. ma najbardziej skomplikowane reguły z wszystkich

6. przeżyła szereg wojen i trwa niczym stare, dobre małżeństwo

7. ale tak naprawde jest najlepsza, bo gra w niej Leszczur

Edytowane przez washko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi wnioskuję, że toczona tutaj, nikomu nie ubliżająć, megagłupia i niepotrzebna dyskusja jest według Ciebie kwintesencją fantasy basketu... :panda:

Gramy w inne fanytasy. :playful:

Jak domniemam Tocheck mial na mysli grubosc skory i piszac o kims, ze uczestniczyli w megaglupiej i niepotrzebnej dyskusji wcale nikomu nie ublizasz... ale mniejsza o to bo to wlasnie potwierdza to co napisal Tocheck ;-)

 

Zmienmy temat bo jest dobra wiadomosc, wczoraj dwoch brakujacych GMow z III sie odezwalo!

Takze zostalo jeszcze tylko czterech! Yay!

 

A do tego terminy draftow w zalozonych ligach tez sie klaryfikuja, yay! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki status miałaby tu FB-Best? Toż to jakaś loża masońska.

Tylko na zaproszenie i po rekomendacji kilku (pardon) członków. Jakies tajemnicze spotkania i rytuały. Peleryny, miecze, szpady, ofiary z dziewic…

Podobno kelnerzy z hotelu mieszczącego się w samym centrum Warszawy byli kiedyś świadkami spotkania tych Masonów.

Zamiast grupki gołych kobiet, mieli oni jednak 11 laptopów i jeden atlas i rozmawiali w niezrozumiałym języku operując milionami dolarów...

Edytowane przez sooobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno kelnerzy z hotelu mieszczącego się w samym centrum Warszawy byli kiedyś świadkami spotkania tych Masonów.

Zamiast grupki gołych kobiet, mieli oni jednak 11 laptopów…

Z gołymi kobietami!

 

i jeden atlas

Z gołymi kobietami! Skad wiesz, ze on nie ma tylko okładki atlasu, a w srodku siedzi jakies pierwsze wydanie Hustlera? Przecież z wydrukowanymi rzędami cyferek nie latałby co pół godziny do kibla...

 

i rozmawiali w niezrozumiałym języku operując milionami dolarów...

To byli ci sami kelnerzy ktorzy pracowali do niedawna w lokalu "Sowa i przyjaciele"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gołymi kobietami! Skad wiesz, ze on nie ma tylko okładki atlasu, a w srodku siedzi jakies pierwsze wydanie Hustlera? Przecież z wydrukowanymi rzędami cyferek nie latałby co pół godziny do kibla...

To Ty od 3 lat próbujesz tak schować kamerę żeby nagrać ten tajemny arkusz wilczego ale ciągle bez skutku.

W Łodzi tak chowałeś że rzeźba Anioła (notabene autorstwa jednego z nas masonów - Michała Anioła) tylko na tym ucierpiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty od 3 lat próbujesz tak schować kamerę żeby nagrać ten tajemny arkusz wilczego ale ciągle bez skutku.

W Łodzi tak chowałeś że rzeźba Anioła (notabene autorstwa jednego z nas masonów - Michała Anioła) tylko na tym ucierpiała.

Mowisz, ze to kamera tak dynamicznie runeła na regal?:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty od 3 lat próbujesz tak schować kamerę żeby nagrać ten tajemny arkusz wilczego ale ciągle bez skutku.

W Łodzi tak chowałeś że rzeźba Anioła (notabene autorstwa jednego z nas masonów - Michała Anioła) tylko na tym ucierpiała.

Trzeba inaczej do tego podejsc. Glowna kamera bedzie tylko odwracała uwagę. Prawdziwy sprzęt zamontujemy w toalecie. Najwyzej wiekszosc nagran trzeba bedzie wyciąć ;-)

Mowisz, ze to kamera tak dynamicznie runeła na regal?:-)

Mowisz, ze to kamera tak dynamicznie runeła na regal?:-)

Jakie runęła? Dynamicznym flopem przeskoczyłem poprzeczkę oczekiwań - ot aniołek był powyżej tej poprzeczki i dostał rykoszetem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zupelnie przypadkowo sie zastanawiam czy nie utworzyc watku offtopic by wrzucac tam takie wywody...

ale z drugiej kompletnie nie mam ochoty sie w to bawic i technicznie to jest dyskusja dotyczaca GMow z 3 roznych lig ;-)

Mozna to potraktowac jako przepis pod tytułem "Jak porwać wątek zmierzający donikąd i sprowadzić go na absurdalne tory".

Nie ma za co :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogos to obchodzilo...

o zaproszeniu pierwszych 3 miejsc z I do finalu MP dowiedzialem sie dzisiaj czytajac regulamin tych rozgrywek...

 

A propos, wrazenia z tej lektury...

 

Wg mnie plusy:

- podzial na rozne formaty,

- jakies wykorzystanie juz istniejacych lig jako forme eliminacji,

- znacznie lepszy sposob tworzenia skladow niz w zeszlym sezonie [choc z kosztem, ze wiecej osob nie bedzie na drafcie bo sie nie dogadaja na wspolny termin].

 

IMHO minusy:

- nieznany format finalu bardziej mi sie podoba w teorii niz w praktyce

[bo przynajmniej dla mnie to punkt pierwszy decydujacy o dolaczeniu do ligi],

- format fp ma swoje eliminacje, ale nie ma szans byc w finale co wydaje mi sie nie fair wobec niego.

Nie lepiej bylo zorganizowac finaly w kazdym formacie? Tym bardziej, ze...

- latwo sie przyczepic do takiego wykorzystania juz istniejacych lig [np calkowite zignorowanie poziomow innych niz pierwszy? Dlaczego akurat te ligi, a nie inne? Zwlaszcza co tam robi tegoroczna nowa budzetowka h2h, ktora jeszcze nie ma zasad powstawania? To juz predzej liga mistrzow by sie nadawala, nie? itp itd],

- ten lepszy rozklad skladu zostal zerzniety z E-NBA Roto bez zadnego odnosnika co pietnuje,

- brak informacji o dzikiej karcie jest moze i tajemniczy, ale az sie prosi o kombinacje by zaprosic znajomych krolika bez zadnych podstaw [tym bardziej, ze technicznie nawet nie moznaby sie tego czepnac].

 

Ogolnie wg mnie jest to poprawa w stosunku do pierwszej edycji, ale wciaz uwazam, ze lepiej dla wszystkich byloby po prostu kierowac na juz istniejace rozgrywki. Chyba, ze bedzie nagroda pieniezna dla "mistrza kraju" to wtedy moze dla niego robiloby to roznice ;-)

 

Nic to, ruszyla maszyna w ruch, zycze powodzenia, zobaczymy co z tego wyjdzie i ocenimy zalozenia ponownie za rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogos to obchodzilo...

o zaproszeniu pierwszych 3 miejsc z I do finalu MP dowiedzialem sie dzisiaj czytajac regulamin tych rozgrywek...

 

 

http://www.e-nba.pl/topic/3035-wszelakie-dyskusje-miedzyligowe/page-22

Niestety zdecydowałem się oddać Wasze 2 miejsca budżetówce h2h, bo cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony nowych użytkowników, a nie chciałem niszczyć nowej struktury, zwłaszcza że powstawanie wielopoziomowych lig w każdej formule jest dalekosiężnym celem całej sznurówki. 

 

IMHO minusy:

- nieznany format finalu bardziej mi sie podoba w teorii niz w praktyce

[bo przynajmniej dla mnie to punkt pierwszy decydujacy o dolaczeniu do ligi],

- format fp ma swoje eliminacje, ale nie ma szans byc w finale co wydaje mi sie nie fair wobec niego.

Nie lepiej bylo zorganizowac finaly w kazdym formacie? Tym bardziej, ze...

- latwo sie przyczepic do takiego wykorzystania juz istniejacych lig [np calkowite zignorowanie poziomow innych niz pierwszy? Dlaczego akurat te ligi, a nie inne? Zwlaszcza co tam robi tegoroczna nowa budzetowka h2h, ktora jeszcze nie ma zasad powstawania? To juz predzej liga mistrzow by sie nadawala, nie? itp itd],

- ten lepszy rozklad skladu zostal zerzniety z E-NBA Roto bez zadnego odnosnika co pietnuje,

- brak informacji o dzikiej karcie jest moze i tajemniczy, ale az sie prosi o kombinacje by zaprosic znajomych krolika bez zadnych podstaw [tym bardziej, ze technicznie nawet nie moznaby sie tego czepnac].

 

 

- nie ma to jak zastanawiać się, co będzie jak wygram przed dołączeniem do ligi :nevreness:

- zamysł jest taki, że co roku w finale będzie inna formuła, więc ten krok uznałem z naturalny

- dogadałem się z ligą twitterową pół roku temu. Z Wami też próbowałem, ale uznałem, że jako grupa nie jesteście partnerem do rozmowy. Zaproszę więc indywidualnie 3 najlepsze osoby, choć zdaję sobie sprawę, że część może odmówić. A na sznuróce mamy tylko jeden budżetowy format, więc dużego wyboru nie było.

- dodam, ze zerżnięty jest także rodzaj draftu i w 2 ligach format. A tak poważnie, to kolejne rozwiązanie, które wprowadziłem w życie w odpowiedzi na konstruktywną krytykę mistrza FB :nevreness:

- albo wystawić udział w finale na allegro, a za tę kwotę ufundować nagrodę dla mistrza :nevreness:  Dzika karta to powszechne rozwiązanie w sporcie. Pojawiła się w regulaminie nieprzypadkowo. Zapewniam, że ma to sens :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam to wyglada jakbys robil sonde, a nie podal informacje co zrobisz..

 

Niestety zdecydowałem się oddać Wasze 2 miejsca budżetówce h2h

... a to zdanie najlepiej o tym swiadczy, ze nic przesadzone nie bylo.

 

bo cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony nowych użytkowników, a nie chciałem niszczyć nowej struktury, zwłaszcza że powstawanie wielopoziomowych lig w każdej formule jest dalekosiężnym celem całej sznurówki.

I dlatego utworzyles MP, ktore zachecaja do czegos innego ;-)

Ale naprawde uwazasz, ze poziom ligi, ktora jeszcze nie powstala i bedzie sie skladac w wiekszosci z nowych uzytkownikow bedzie wyzszy niz np ligi mistrzow, ktora zostala olana calkowicie? Wydawalo mi sie, ze jesli zostanie olana to dlatego, ze jest nowa, ale jak widac innej lidze to nie przeszkadzalo.

 

- nie ma to jak zastanawiać się, co będzie jak wygram przed dołączeniem do ligi :nevreness:

Huh? Co w tym dziwnego, ze oceniajac sytuacje staram sie sprawdzic co bym zrobil? Zreszta podalem swoja generalna zasade, ktora dotyczy wszystkich lig i akurat male sa szanse, ze znowu zalicze podium. Wydaje mi sie, ze nieznany format finalu to dobry pomysl jak sie probuje dopasowac do nazwy MP, ale kiepski jak przyjdzie do jego realizacji i konkretnych deklaracji. Ba! Mozesz miec problem organizacyjny gdybys ktos po zakwalifikowaniu sie czekal ze zgloszeniem do ostatniej chwili by byc decydujacym glosem o formacie GMem... tym bardziej gdy taka strategie przyjmie wiecej osob.

 

- zamysł jest taki, że co roku w finale będzie inna formuła, więc ten krok uznałem z naturalny

Tzn jak w tym sezonie wypadnie roto/h2h to w nastepnym bedzie na pewno h2h/roto?

Gdzie w tym wszystkim fp, ktorych eliminacje wydaja sie miec w takiej formie malo sensu?

  

sznuróce mamy tylko jeden budżetowy format, więc dużego wyboru nie było.

Ale z tego wychodzi, ze wolales dorzucic nowa lige pomimo iz byl duzy wybor w innych rozgrywkach.

 

- albo wystawić udział w finale na allegro, a za tę kwotę ufundować nagrodę dla mistrza :nevreness:  Dzika karta to powszechne rozwiązanie w sporcie. Pojawiła się w regulaminie nieprzypadkowo. Zapewniam, że ma to sens :nevreness:

Moze i ma sens, ale dla ludzi z zewnatrz na razie nie jest on widoczny... Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam to wyglada jakbys robil sonde, a nie podal informacje co zrobisz..

 

To chyba naturalne, że pół roku przed rozpoczęciem rozgrywek nie podałem ostatecznej informacji i to chyba naturalne, że podaję ją wraz z rozpoczęciem rekrutacji. Zupełnie nie rozumiem oburzenia, związanego z tym, ze dowiedziałeś się dzisiaj. Wszyscy dowiedzieli się dzisiaj, a tylko Tobie to przeszkadza, jakbyś wydawał pozwolenia i zakazy udziału w MP zwycięzcom ligi, którą organizujesz.

 

 

I dlatego utworzyles MP, ktore zachecaja do czegos innego ;-)

Ale naprawde uwazasz, ze poziom ligi, ktora jeszcze nie powstala i bedzie sie skladac w wiekszosci z nowych uzytkownikow bedzie wyzszy niz np ligi mistrzow, ktora zostala olana calkowicie? Wydawalo mi sie, ze jesli zostanie olana to dlatego, ze jest nowa, ale jak widac innej lidze to nie przeszkadzalo.

 

 

 

Wydawało mi się, że Liga Mistrzów to w jakiś sposób Wasze MP i uznałem, że byłoby nietaktem traktować tego Waszego mistrza Polski, jak zwycięzcę eliminacji. Może poczulibyście się obrażeni? :nevreness:

 

 

Huh? Co w tym dziwnego, ze oceniajac sytuacje staram sie sprawdzic co bym zrobil? Zreszta podalem swoja generalna zasade, ktora dotyczy wszystkich lig i akurat male sa szanse, ze znowu zalicze podium. Wydaje mi sie, ze nieznany format finalu to dobry pomysl jak sie probuje dopasowac do nazwy MP, ale kiepski jak przyjdzie do jego realizacji i konkretnych deklaracji. Ba! Mozesz miec problem organizacyjny gdybys ktos po zakwalifikowaniu sie czekal ze zgloszeniem do ostatniej chwili by byc decydujacym glosem o formacie GMem... tym bardziej gdy taka strategie przyjmie wiecej osob.

 

 

Czytasz to co piszesz w ogóle? :nevreness:  To ostatnie zdanie jest kompletnie pozbawione jakiejkolwiek logiki :nevreness:

 

 

Tzn jak w tym sezonie wypadnie roto/h2h to w nastepnym bedzie na pewno h2h/roto?

Gdzie w tym wszystkim fp, ktorych eliminacje wydaja sie miec w takiej formie malo sensu?

  

Jeszcze raz tłumaczę, że zamysł jest taki iż co roku finał jest w innej formule. 1 edycja FP, druga roto/h2h, trzecia h2h/roto i w czwartej zaczniemy od początku :nevreness:  Gdzie w tym wszystkim FP? Równie dobrze mogę zadać to pytanie w kontekście Twojej ligi :nevreness:

 

  

Ale z tego wychodzi, ze wolales dorzucic nowa lige pomimo iz byl duzy wybor w innych rozgrywkach.

 

 

Kiedy w końcu zrozumiesz, że to nie jest wybór pomiędzy jedną ligą a drugą? Jakbym nie utworzył dodatkowej ligi to Ci menedżerowie graliby w o jednej lidze mniej. Proste. 

 

 

 

 

 

Moze i ma sens, ale dla ludzi z zewnatrz na razie nie jest on widoczny...

 

Mogę mieć tylko nadzieję, że mi zaufają w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba naturalne, że pół roku przed rozpoczęciem rozgrywek nie podałem ostatecznej informacji i to chyba naturalne, że podaję ją wraz z rozpoczęciem rekrutacji. Zupełnie nie rozumiem oburzenia, związanego z tym, ze dowiedziałeś się dzisiaj. Wszyscy dowiedzieli się dzisiaj, a tylko Tobie to przeszkadza, jakbyś wydawał pozwolenia i zakazy udziału w MP zwycięzcom ligi, którą organizujesz.

Chwila, chwila. Tam nie bylo zadnego oburzenia i nie przeszkadza mi, ze dowiedzialem sie dzisiaj!

Napisalem to zdanie jako informacje, ze nie bralem udzialu w tych ustaleniach i to byl Twoj wybor.

Bo to mogloby wygladac jakbym sobie cos z Toba dogadal na privie bo sam gram w I. A tak nie bylo.

 

Czytasz to co piszesz w ogóle? :nevreness:  To ostatnie zdanie jest kompletnie pozbawione jakiejkolwiek logiki :nevreness:

Moglbys mi wyjasnic dlaczego?

 

Gdzie w tym wszystkim FP? Równie dobrze mogę zadać to pytanie w kontekście Twojej ligi :nevreness:

Organizuje ligi Roto, wiec ciezko zeby byly w nich fp... ale dzieki za te wyjasnienia bo lepiej rozumiem format finalu.

 

Kiedy w końcu zrozumiesz, że to nie jest wybór pomiędzy jedną ligą a drugą? Jakbym nie utworzył dodatkowej ligi to Ci menedżerowie graliby w o jednej lidze mniej. Proste.

Chyba tutaj piszemy o innych sprawach, pytam dlaczego zdecydowales sie dodac mistrza z nowopowstajacej ligi budzetowej h2h - to byla Twoja decyzja i to byl wybor miedzy wieloma mozliwymi ligami, z ktorych ten mistrz mogl dolaczyc do finalu bez eliminacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.