Skocz do zawartości

Wszelakie Dyskusje Miedzyligowe


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, to zwykle stwierdzenie faktu bo tak wlasnie bylo.

Zwroc uwage, ze uzylem znaku zapytania, a odnosnie rookich napisalem "zakladajac".

Chociaz oczywiscie nie wiem czy co roku bedzie taka proporcja.

 

Spoko. Wiem, ze piszesz o analizach wystarczajaco dlugo zeby wrzucac tu i ówdzie disclaimery. Grunt ze niektorzy czytający to co piszesz zupełnie je ignorują przy snuciu własnych "twardych" wniosków :-)

 

Ok, faktycznie. Czyli trzeba łamać statystyki jednak :tongue:

 

Buhahahaha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem takich zagrywek, jak ma miejsce teraz ze strony Flubera. Na Sznurowadlo.pl ogłosił, że ruszają pod patronatem MVP Magazynu z - uwaga! - Mistrzostwami Polski w roto i h2h (tak jak rok temu zrobiono z FP).

 

Dla mnie to bzdura jakaś. Mamy tu w roto jakichś 100 użytkowników i zamiast łączyć siły, to mamy przepychanki. Wygląda to na ambicjonalną sprawę pomiędzy Wilqiem a Fluberem. A wszystko ze szkodą dla rywalizacji. W sumie nie miałbym nic przeciwko istnieniu dwóch silnych, konkurencyjnych ośrodków aukcyjnego roto, ale to pretensjonalne nazywanie rozgrywek "mistrzostwami Polski" to już żenada. 

 

Kiedy próbowałem poruszyć ten temat na Sznurowadle, mój post został wspaniałomyślnie skasowany.

 

Chętnie poznam Wasze opinie, Panowie.

Edytowane przez GRB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem takich zagrywek, jak ma miejsce teraz ze strony Flubera. Na Sznurowadlo.pl ogłosił, że ruszają pod patronatem MVP Magazynu z - uwaga! - Mistrzostwami Polski w roto i h2h (tak jak rok temu zrobiono z FP).

 

Dla mnie to bzdura jakaś. Mamy tu w roto jakichś 100 użytkowników i zamiast łączyć siły, to mamy przepychanki. Wygląda to na ambicjonalną sprawę pomiędzy Wilqiem a Fluberem. A wszystko ze szkodą dla rywalizacji. W sumie nie miałbym nic przeciwko istnieniu dwóch silnych, konkurencyjnych ośrodków aukcyjnego roto, ale to pretensjonalne nazywanie rozgrywek "mistrzostwami Polski" to już żenada. 

 

Kiedy próbowałem poruszyć ten temat na Sznurowadle, mój post został wspaniałomyślnie skasowany.

 

Chętnie poznam Wasze opinie, Panowie.

Nie robię konkurencji dla Wilqa. Specyfika ligi na e-nba jest inna ( drzewko). Robię eliminacje we wszystkich 3 formułach, więc co to ma do e-nba?

A post usunąłem ja, wyjaśniłem już to na priv na sznurówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robię konkurencji dla Wilqa. Specyfika ligi na e-nba jest inna ( drzewko). Robię eliminacje we wszystkich 3 formułach, więc co to ma do e-nba?

A post usunąłem ja, wyjaśniłem już to na priv na sznurówce.

Rozumiem jednak, że formuła (aukcyjne roto) i pomysł (zrzeszenie jak nawięszej ilości ludzi w rozgrywkach) są takie same. Czy zrobisz wiele równoległych lig i potem finał, czy też zaplanujesz wielopoziome i wieloletnie rozgrywki, nie ma żadnego znaczenia. Przerost formy nad treścią. Na mnie w tych swoich "Mistrzostwach Polski" nie licz. Mam nadzieje, że większość z menedżerów z eNBA też to zleje i będę za tym usilnie lobbował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem takich zagrywek, jak ma miejsce teraz ze strony Flubera. Na Sznurowadlo.pl ogłosił, że ruszają pod patronatem MVP Magazynu z - uwaga! - Mistrzostwami Polski w roto i h2h (tak jak rok temu zrobiono z FP).

 

Dla mnie to bzdura jakaś. Mamy tu w roto jakichś 100 użytkowników i zamiast łączyć siły, to mamy przepychanki. Wygląda to na ambicjonalną sprawę pomiędzy Wilqiem a Fluberem. A wszystko ze szkodą dla rywalizacji. W sumie nie miałbym nic przeciwko istnieniu dwóch silnych, konkurencyjnych ośrodków aukcyjnego roto, ale to pretensjonalne nazywanie rozgrywek "mistrzostwami Polski" to już żenada. 

 

Kiedy próbowałem poruszyć ten temat na Sznurowadle, mój post został wspaniałomyślnie skasowany.

 

Chętnie poznam Wasze opinie, Panowie.

moja jest taka, że "mistrzostwa polski" to tani chwyt marketingowy. jeszcze mógłbym to jakoś zrozumieć odnośnie H2H, gdzie faktycznie sznurówka chyba skupia większość polskich graczy w tym formacie. ale roto?! zamiast łączyć tylko takimi zagrywkami dzielicie nasze jakby nie było i tak małe środowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfika ligi na e-nba jest inna ( drzewko). Robię eliminacje we wszystkich 3 formułach, więc co to ma do e-nba?

Ze zamiast dublowac ligi w danym formacie duzo lepsza strategia byloby powiekszyc juz istniejace rozgrywki w Roto, H2H i FP po to by wykorzystac je jako eliminacje. Co wiecej, zaproponowany uklad Twoich rozgrywek jest zachecajacy dla nowych, ale zniechecajacy dla weteranow, ktorzy juz graja w dobrych ligach w danym formacie, wiec nie maja dobrego powodu by dolaczyc do rozgrywek, ktorych wiekszosc beda stanowic debiutanci, z ktorych 30-40% oleje gre.

 

 

Nie rozumiem takich zagrywek, jak ma miejsce teraz ze strony Flubera. Na Sznurowadlo.pl ogłosił, że ruszają pod patronatem MVP Magazynu z - uwaga! - Mistrzostwami Polski w roto i h2h (tak jak rok temu zrobiono z FP).

Znaczy sie eksperymentuja dalej... ;-) Swoja droga, nie ma nic bardziej wkurzajacego w ogloszeniu "STARTUJEMY!!" niz zajrzenie do pustych watkow z haslem startujemy w czwartek.... to um, nie mogliscie ruszyc z ogloszeniami w czwartek????

 

Dla mnie to bzdura jakaś. Mamy tu w roto jakichś 100 użytkowników i zamiast łączyć siły, to mamy przepychanki. Wygląda to na ambicjonalną sprawę pomiędzy Wilqiem a Fluberem.

Tak dla jasnosci, wielokrotnie probowalem go przekonac do mergera, ale albo mu nie odpowiadaja warunki [zajecie calego poziomu IV] albo zwyczajnie lubi organizowac rozgrywki ;-)

 

Fluber argumentowal, ze sa istotne roznice bo:

- Żeby wygrać pierwszą ligę na e-nba potrzeba minimum 4 lat, w MP wystarczą 2 i skład finału może być co roku inny,

- U Was jest system ligowy, jak np w ligach piłki nożnej. U nas jest system jak w mistrzostwach świata tzn eliminacje + finał.

 

Moj argument byl i jest taki, ze w/w to sa dodatki, ktore maja zachecic do dluzszego grania, ale w porownaniu rozgrywek sa bez znaczenia gdy podstawowa jednostka ligowa w danym sezonie jest taka sama.

 

A wszystko ze szkodą dla rywalizacji. W sumie nie miałbym nic przeciwko istnieniu dwóch silnych, konkurencyjnych ośrodków aukcyjnego roto, ale to pretensjonalne nazywanie rozgrywek "mistrzostwami Polski" to już żenada.

Chętnie poznam Wasze opinie, Panowie.

Osobiscie mam mieszane uczucia. Z jednej strony doceniam zapal organizacyjny flubera i cieszy proba popularyzacji fantasy wsrod fanow NBA, do ktorych my nie dotarlismy, ale z drugiej strony nazwa jest pustym haslem reklamowym [gdy juz istnieja rozgrywki z dluzsza tradycja, takze na sznurowce w H2H!] i trudno sie oprzec wrazeniu, ze tak wlasnie sie zaczynalo rozmnozenie federacji bokserskich co do niczego dobrego nie doprowadzilo. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem takich zagrywek, jak ma miejsce teraz ze strony Flubera. Na Sznurowadlo.pl ogłosił, że ruszają pod patronatem MVP Magazynu z - uwaga! - Mistrzostwami Polski w roto i h2h (tak jak rok temu zrobiono z FP).

 

Dla mnie to bzdura jakaś. Mamy tu w roto jakichś 100 użytkowników i zamiast łączyć siły, to mamy przepychanki. Wygląda to na ambicjonalną sprawę pomiędzy Wilqiem a Fluberem. A wszystko ze szkodą dla rywalizacji. W sumie nie miałbym nic przeciwko istnieniu dwóch silnych, konkurencyjnych ośrodków aukcyjnego roto, ale to pretensjonalne nazywanie rozgrywek "mistrzostwami Polski" to już żenada. 

 

Kiedy próbowałem poruszyć ten temat na Sznurowadle, mój post został wspaniałomyślnie skasowany.

 

Chętnie poznam Wasze opinie, Panowie.

 

My mozemy nasze rozgrywki nazwac Mistrzostwami Europy, Swiata albo calej cholernej Galaktyki. Tylko czy to cos zmieni?

Zyskamy nagle na prestiżu? Nie sądzę. A jesli ktos nie chce z nami łączyć sił, to jego sprawa. 

IMO szkoda czasu na dociekanie czy to wiLQ, czy to fluber czy jakas szara eminencja ktora nimi kieruje. 

Dopnijmy składy lig III, załóżmy czwarty poziom na tyle na ile się da, dogadajmy terminarz draftow i jedziemy z tym koksem. 

 

BTW - wiLQ moze bys zebrał do kupy ustalone juz terminy draftow tak, zeby wiadomo bylo kiedy kto bedzie wybierał? 

Na pewno ma to znaczenie dla chlopakow z LM, Dynastii i Keepera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja skopiuję część mojego wpisu ze sznurówki. 

 

Nie wiem o co tutaj chodzi, ale górnolotne nazywanie tego eksperymentu MP to kabaret i mnie drażni, szczególnie w przypadku, gdy już mamy na e-nba kilkuletnią zabawę, na wyższym poziomie od tej sznurówkowej. Mamy dużą grupę najlepszych graczy ROTO, zdecydowana większość to pewniaki, dodatkowo pomału w I i II ligach coraz lepiej wyselekcjonowanych... MP to nie może być jakaś łapanka, jak na sznurówce. Pochwalam zapał, ale takie coś poważnych graczy (takich jak czołówka e-nba) może zniechęcać.

 

Dałem się namówić na eksperyment MP w zeszłym sezonie, i to wystarczy. Raz, że formuła mi nie podpasowała (FP), ale też sama organizacja i granie z no-name'ami z łapanki, z którymi nie ma kontaktu, jest słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja jest taka, że "mistrzostwa polski" to tani chwyt marketingowy. jeszcze mógłbym to jakoś zrozumieć odnośnie H2H, gdzie faktycznie sznurówka chyba skupia większość polskich graczy w tym formacie. ale roto?! zamiast łączyć tylko takimi zagrywkami dzielicie nasze jakby nie było i tak małe środowisko.

 

Ale nawet tam w h2h Fluber nie wykorzystuje zastanego potnecjału, tylko kombinuje z nowymi ligami. Co też mnie denerwuje, bo gram w h2h na Sznurówce od wielu lat. Rok temu z FP miałem olewkę, bo to formuła dość upośledzona i mam ją gdzieś, ale jak już bierze się za h2h i roto, to mnie trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO szkoda czasu na dociekanie czy to wiLQ, czy to fluber czy jakas szara eminencja ktora nimi kieruje.

Hmmmm, czy nikt nie widzi mojego dzisiejszego posta gdzie na to odpowiedzialem?

To wkleje ponownie - Tak dla jasnosci, wielokrotnie probowalem go przekonac do mergera, ale albo mu nie odpowiadaja warunki [zajecie calego poziomu IV] albo zwyczajnie lubi organizowac rozgrywki ;-)

 

BTW - wiLQ moze bys zebrał do kupy ustalone juz terminy draftow tak, zeby wiadomo bylo kiedy kto bedzie wybierał? 

Na pewno ma to znaczenie dla chlopakow z LM, Dynastii i Keepera.

Zaraz to dodam w pierwszym poscie tego watku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo mu nie odpowiadaja warunki [zajecie calego poziomu IV]

Głupotą byłoby przeorganizowywanie rozgrywek tylko po to, żeby dopuścić ludzi z łapanki do wyższego poziomu. 

 

System jest jasny jeśli ktoś chce dołączyć, to niech się przekopuje z dołu i udowadnia swój poziom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, panowie, trochę przesadzacie - czepiacie się nazewnictwa, a nazwa ma być chwytliwa i zachęcić ludzi do grania w fantasy. Jak ktoś złapie bakcyla, to sam znajdzie inne ligi na sznurowadle i dział fantasy forum e-nba. Zdecydowanie bardziej zachęci kogokolwiek hasło "Mistrzostwa Polski", niż "Robimy ze szwagrem dupno lige - dołącz..."

 

Ja wiem i Wy też dobrze wiecie i Fluber zapewne też dobrze wie, że "poziom sportowy" (o ile można o takim mówić w wypadku fantasy) tutejszej ligi roto, czy sznurówkowych lig H2H bije na głowę te niedające Wam spać po nocach Mistrzostwa Polski. Może kiedyś się to zmieni, ale stan na dziś jest taki, jaki jest...

Szacun dla Flubera, że organizuje... Z czasem część ludzi z tych łapanek zasili inne ligi i okaże się wartościowymi graczami, a to, że jeden z drugim będą się mogli tytuować Mistrzem Polski to powinno chyba po Was spływać.

 

Fajnie, że są tacy ludzie jak Fluber, czy wiLQ... Dzięki nim środowisko fantasy nie jest hermetyczne i coś się w nim dzieje, więc proponuję im raczej przyklasnąć, zamiast krytykować nazwę rozgrywek, lub zawartość tematu na forum.

 

Nie wiem czy będę w stanie zagrać w tym sezonie w MP, w jakiejkolwiek formule, ale doceniam wysiłek i gratuluję chęci i zaangażowania...

 

Nie traktujcie tego jako konkurencja i wszystko będzie OK.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, panowie, trochę przesadzacie - czepiacie się nazewnictwa, a nazwa ma być chwytliwa i zachęcić ludzi do grania w fantasy. Jak ktoś złapie bakcyla, to sam znajdzie inne ligi na sznurowadle i dział fantasy forum e-nba. Zdecydowanie bardziej zachęci kogokolwiek hasło "Mistrzostwa Polski", niż "Robimy ze szwagrem dupno lige - dołącz..."

Tyle, ze nazwa "cudowna tabletka na odchudzanie" tez bardziej zacheci niz "lepiej sie odzywiaj i wiecej sie ruszaj" nawet jesli to drugie jest skuteczniejszym rozwiazaniem... i dokladnie taki jest problem z nazwa "Mistrzostwa Polski". Jak ustawiasz poprzeczke oczekiwan na nierealnym poziomie to dostaniesz glownie rozczarowanie, a nie zachete dalszej gry.

 

Z czasem część ludzi z tych łapanek zasili inne ligi i okaże się wartościowymi graczami

Skoro taki jest cel to po co ten posredni krok z MP?

 

Nie traktujcie tego jako konkurencja i wszystko będzie OK.

Ja to traktuje jako zmarnowana szanse, a nie konkurencje.

Serio, dlaczego gracze, ktorzy dolacza do MP nie moga od razu zasilic juz istniejacych rozgrywek?

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, że moje działania odbierane są, jako atak na ligę, o której istnieniu nawet nie wiedziałem, kiedy wpadłem na pomysł organizacji pierwszych MP fantasy NBA. Gram tutaj, cenie sobie poziom i specyfikę, ale dusicie się we własnym sosie. Ja próbuje popularyzować fantasy NBA, a przez większość Waszych postów przebija zwyczajne zarozumialstwo.

Oczywiście, ze zagęszczenie świetnych menedżerów w lidze roto na e-nba, czy w h2h na sznurówce jest większe, ale to nie znaczy, że Mistrz Polski jest kimś z przypadku. Matek - w tej lidze z łapanki byłeś czternasty, bo odpuściłeś i nie miałeś szans na awans. W zeszłym roku zawodnik z Waszej 1 ligi dołączył do eliminacji 1 edycji, wybrał słaby skład w drafcie, więc wyrzucił wszystkich graczy ze składu na FA. Tutaj nie dostał żadnego bana, bo przecież sznurówka i e-nba to osobne rozgrywki, więc nie komentujcie teraz, ze trzeba się łączyć. Jeszcze raz podkreślę, że nie robię MP w roto i jeżeli nie znacie jeszcze regulaminu i zasad to nie oceniajcie rozgrywek i nie porównujcie ich do ligi roto. 

GRB - w lidze ekspertów przeszkadzała Ci nomenklatura? Nie sądzę.

W każdych rozgrywkach w MP może startować każdy.W każdym sporcie. Dlaczego więc kreujecie się na jakąś pieprzoną elitę dla wybrańców? Gdybym był debiutantem, to w życiu bym się do Was nie zgłosił, czytając to jak szanujecie nowych graczy. Np. taki barcalover, nowy gracz, z zapałem, zainteresowany i aktywny, nieoszlifowany diament, a tutaj Leszczur - weteran z 11-letnim doświadczeniem, któremu w pracy każą bawić się Excelem i ma się za lepszego od innych, pojeżdża po nim, bo nie ma takiej wiedzy o statystyce, jak on.

Gram w lidze roto na e-ba i jednocześnie popularyzuję fantasy NBA najlepiej jak potrafię. MP to jedyne rozgrywki z tak dużą liczbą uczestników, które w tak krótkim czasie mogą wyłonić najlepszego z nich. Mają patronat medialny jedynego w Polsce czasopisma o NBA. Ja nie uważam MP za lepsze, czy gorsze od Waszych rozgrywek i nie rozumiem na jakiej podstawie dokonujecie swoich ocen.

W zeszłym sezonie moje działania zwerbowały blisko 80 nowych graczy fantasy, z których część z pewnością zostanie, a Wy dalej będziecie tworzyć kółko wzajemnej adoracji, do którego nikomu przez 4 lata nie będzie się chciało wspinać. Wróćcie do rzeczywistości. Nie macie monopolu na ligi fantasy.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.