Skocz do zawartości

Wszelakie Dyskusje Miedzyligowe


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadlem wczoraj na [chyba] nowe porownanie miedzyligowe...

zsumowanie wszystkich statsow kazdej ligi i wrzucenie wynikow do tabeli roto ;-)
 

Liga	rfg%	rft%	r3m	rpkt	rreb	ras	rprz	rbl	rto	roto
I	10	5	9	10	10	10	10	10	1	75
IIIa	7	9	8	9	8	9	9	6	2	67
II	4	7	10	8	9	7	8	8	4	65
IIIs	8	4	7	7	7	8	5	7	3	56
IIIl	1	10	6	6	5	6	7	5	5	51
IIIc	9	8	5	3	3	5	4	3	7	47
IIIn	3	2	4	5	6	3	3	9	8	43
IIIo	2	3	3	4	4	4	6	4	6	36
IIIe	6	6	2	2	2	2	2	2	9	33
IV	5	1	1	1	1	1	1	1	10	22

Plus skad sie to wzielo [najistotniejsze sa pewnie rozegrane mecze, ratia mnozylem razy 100]
 

Liga	GP	FG%	FT%	3M	PTS	REB	AS	ST	BL	TO
I	12088	692,6	1153	11924	170811	68188	37286	12017	7446	22937
II	11929	691,3	1153,4	12010	168507	66735	36789	11728	7158	22538
IIIa	11898	692,3	1155,9	11797	169716	66566	36911	11794	7135	22646
IIIc	11750	692,5	1154,3	11693	165295	65210	36131	11578	6968	22254
IIIe	11495	692	1153,3	11230	162433	64088	35285	11232	6877	21745
IIIl	11946	690,1	1156,5	11720	166853	65740	36557	11666	7088	22437
IIIn	11786	691,1	1148,4	11526	165941	66138	35847	11527	7178	22183
IIIo	11854	690,8	1151,1	11359	165414	65636	36028	11600	7017	22362
IIIs	11886	692,4	1152,2	11759	167543	66500	36797	11589	7155	22565
IV	11398	691,9	1147,2	11043	159245	63318	34437	11099	6816	21510

Wyniki w sumie podobne do poprzedniej metody - http://www.e-nba.pl/topic/3600-update-regulaminu-porownania-miedzyligowe/?do=findComment&comment=293234

Ciekaw jestem jak to wypadnie w tym sezonie po przetasowaniach ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos nie zwrocil uwagi to przeprowadzilem losowanie na poziomie II i zostaly juz utworzone watki tych lig...

ale tutaj wrzuce zbiorcze wyniki posortowane alfabetycznie [bo w watkach ligowych jest bardziej szczegolowa rozpiska]...

II East		II West
Axd		bigbosh
Chicken2	bulek
gogalq		fluber
karl		Gerard
Ledley		grubs
Leszczur	Jurek Furtak
liv		Lorak
maryjan		Mack
nash13phx	matek[c]
Qooniu		MKA
Racza		ms9
shevcu		Piter05
Szulim		SiXers
Tizz		sooobi
washko[c]	Tru Warier
Odnosnie poziomu III ciagle czekamy na garsc potwierdzen... Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SiXers

sooobi

Liga przyjaźni :smile:

Los ich znowu polaczyl [chociaz tym razem mieli 50% szans na taka sytuacje]... zreszta wydaje mi sie, ze ich problemy w zeszlym sezonie wynikaly glownie z tego, ze sooobi byl komiszem, a w tej lidze nie bedzie.

Przynajmniej taka mam nadzieje bo chcialbym zeby gra byla przyjemnoscia i to na wysokim poziomie FB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Los ich znowu polaczyl [chociaz tym razem mieli 50% szans na taka sytuacje]... zreszta wydaje mi sie, ze ich problemy w zeszlym sezonie wynikaly glownie z tego, ze sooobi byl komiszem, a w tej lidze nie bedzie.

Przynajmniej taka mam nadzieje bo chcialbym zeby gra byla przyjemnoscia i to na wysokim poziomie FB.

Ooo widze ze Bart tez ma problemy z kompatybilnością z SiXersem. Interesujące... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za taki mały offtop, ale brakuje nam kilku osób aby ruszyć z dwoma ligami H2H z draftem aukcyjnym na www.sznurowadlo.pl

Gramy już kilka lat w jednej lidze, a druga ma szanse powstać w tym sezonie. Docelowo chcemy 14, lub 16 drużyn na ligę i kilku ludzików by się jeszcze przydało...

Chętnych zapraszam do zapisywania się pod tym linkiem:

 

http://sznurowadlo.pl/viewtopic.php?f=22&t=200&start=70

 

Z góry dzięki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[przenioslem pytanie do innego watku]

 

Nieśmiało zapytam tutaj bo nie wiem gdzie indziej mółgbym to zrobić...czym się różni FBL WEST od FBL EAST? ;-)

Podejrzewam, ze data powstania, miejscem zalozenia i pierwszym organizatorem ;-)

Pewnie to dobry przyklad co sie dzieje jak rozne ligi nie moga sie ze soba dogadac i zamiast stworzyc jedne porzadne duze rozgrywki to powstaja dwie rownolegle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało zapytam tutaj bo nie wiem gdzie indziej mółgbym to zrobić...czym się różni FBL WEST od FBL EAST? ;-)

east to formuła FP działająca od początku na e-nba, natomiast west to ligi przeniesione tutaj z e-basketu po upadku tego serwisu. poza tym różnią się punktacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki zeszlorocznego eksperymentu z losowaniem wg doswiadczenia wyszly calkiem ciekawe

[dane dotycza tylko lig na poziomie drzewka III]...

 

Exp	Sr miejsce
9+	3,86
7-8	5,50
4-6	5,62
2-3	6,79
1	8,88
0	10,53
Tzn z jednej strony potwierdzilo sie oczywiste, ze lepiej poszlo bardziej doswiadczonym, ale, ale... wspolczynnik korelacji byl tylko rzedu -0,458 [ujemny bo przy miejscu nizsza liczba jest traktowana jako lepsza]. Co wiecej:

 

- sposrod 23 GMow, ktorzy podali iz grali w fantasy 5 lub wiecej lat tylko JEDEN wygral swoja lige! Jak dla mnie to szokujacy wynik. Stawialbym minimum gdzies przy 2-3, a tu prosze bardzo... Oczywiscie dla rownowagi trzeba dodac, ze rowniez tylko jeden zajal gorsze miejsce niz 9 [oszczedze mu wytykania palcem ;-)] oraz w sumie 9 awansowalo wyzej, wiec srednio ponad jedno miejsce na podium zajal wlasnie taki weteran, a reszta glownie okupowala miejsca 4-8.

 

- najwiecej wygranych bo az 3 na 7 bylo w grupie doswiadczenia... 2 lata ;-) Takze bojcie sie mlodych glodnych wilczkow...?

 

- 3 zdeklarowanych debiutantow awansowalo poziom wyzej - nash13phx z IIIS, liv z IIIE i bigbosh z IIIO. Dodatkowo ignazz, Szach_Mat i szkoda-czasu zajeli dobre miejsca jak na swoj pierwszy sezon takze gratulacje dla calej szostki.

Szczerze piszac spodziewalem sie mniej awansow z tej grupy, ale akurat ta niespodzianka mnie cieszy ;-) Bo zakladajac, ze co roku gdzies 1/3 debiutantow solidnie powalczy, polubi gre i wroci do rozgrywek wg mnie bedzie to zacheta by zapraszac ich wiecej nawet jesli wiadomo, ze 2/3 zajmie slabe miejsce, a spora czesc z nich zniknie i/lub nie wroci.

 

- patrzac tylko i wylacznie na doswiadczenie w fantasy i zajete miejsce najwieksze wrazenie zrobil na mnie Qooniu z IIIL, ktory w swoim drugim sezonie wygral lige z 5 bardzo doswiadczonymi GMami. Perelka czy fluke to sie dopiero okaze ;-)

 

A nastepny sprawdzian juz w tym sezonie w jeszcze bardziej wymagajacej lidze... ale wlasnie ta czesc mi sie najbardziej podoba w rozgrywkach bo z kazdym rokiem na kazdym poziomie drzewka powinien sie podnosic poziom gry. Licze na to, ze w tym sezonie I i II juz beda miec mocne i emocjonujace ligi, a wszystkie w III beda przynajmniej solidne/dobre z minimalna lub zadna iloscia olewusow. W sumie 7 to by bylo juz osiagniecie, ale to moze optymizm organizatora ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak pisałem już wcześniej i tak jak mi się wydawało - po pierwszym sezonie w fantasy, kolejne już nie mają wielkiego znaczenia. 

 

To co wiLQ zrobił wcale nie uprawnia do takiego wniosku. 

 

Wyniki zeszlorocznego eksperymentu z losowaniem wg doswiadczenia wyszly calkiem ciekawe

[dane dotycza tylko lig na poziomie drzewka III]...

 

Exp	Sr miejsce
9+	3,86
7-8	5,50
4-6	5,62
2-3	6,79
1	8,88
0	10,53
Tzn z jednej strony potwierdzilo sie oczywiste, ze lepiej poszlo bardziej doswiadczonym, ale, ale... wspolczynnik korelacji byl tylko rzedu -0,458 [ujemny bo przy miejscu nizsza liczba jest traktowana jako lepsza]. Co wiecej:

 

- sposrod 23 GMow, ktorzy podali iz grali w fantasy 5 lub wiecej lat tylko JEDEN wygral swoja lige! Jak dla mnie to szokujacy wynik. Stawialbym minimum gdzies przy 2-3, a tu prosze bardzo... Oczywiscie dla rownowagi trzeba dodac, ze rowniez tylko jeden zajal gorsze miejsce niz 9 [oszczedze mu wytykania palcem ;-)] oraz w sumie 9 awansowalo wyzej, wiec srednio ponad jedno miejsce na podium zajal wlasnie taki weteran, a reszta glownie okupowala miejsca 4-8.

 

- najwiecej wygranych bo az 3 na 7 bylo w grupie doswiadczenia... 2 lata ;-) Takze bojcie sie mlodych glodnych wilczkow...?

 

- 3 zdeklarowanych debiutantow awansowalo poziom wyzej - nash13phx z IIIS, liv z IIIE i bigbosh z IIIO. Dodatkowo ignazz, Szach_Mat i szkoda-czasu zajeli dobre miejsca jak na swoj pierwszy sezon takze gratulacje dla calej szostki.

Szczerze piszac spodziewalem sie mniej awansow z tej grupy, ale akurat ta niespodzianka mnie cieszy ;-) Bo zakladajac, ze co roku gdzies 1/3 debiutantow solidnie powalczy, polubi gre i wroci do rozgrywek wg mnie bedzie to zacheta by zapraszac ich wiecej nawet jesli wiadomo, ze 2/3 zajmie slabe miejsce, a spora czesc z nich zniknie i/lub nie wroci.

 

- patrzac tylko i wylacznie na doswiadczenie w fantasy i zajete miejsce najwieksze wrazenie zrobil na mnie Qooniu z IIIL, ktory w swoim drugim sezonie wygral lige z 5 bardzo doswiadczonymi GMami. Perelka czy fluke to sie dopiero okaze ;-)

 

A nastepny sprawdzian juz w tym sezonie w jeszcze bardziej wymagajacej lidze... ale wlasnie ta czesc mi sie najbardziej podoba w rozgrywkach bo z kazdym rokiem na kazdym poziomie drzewka powinien sie podnosic poziom gry. Licze na to, ze w tym sezonie I i II juz beda miec mocne i emocjonujace ligi, a wszystkie w III beda przynajmniej solidne/dobre z minimalna lub zadna iloscia olewusow. W sumie 7 to by bylo juz osiagniecie, ale to moze optymizm organizatora ;-)

 

 

wiLQ - korelacja na poziomie |0.5| przy tego typu analizie jest IMO wystarczajaco mocna zeby twierdzic iz doswiadczenie ma  znaczenie. Nikt przy zdrowych zmysłach nie powinien oczekiwać wartości bliskich |1.0|.

Zupełnie nieuprawnionym za to wnioskiem jest to co pisze barcalover. Sorry ale nie masz danych uprawniających do takiego wnioskowania. 

 

Problem w Twojej analizie wiLQ jest taki, ze korelację badałeś tylko dla doświadczenia, a reszta wniosków jest oparta na jednostkowych obserwacjach o ktorych nie wiemy czy są incydentalne, czy są trendem. Ty potraktowałeś je jak trend, a to może być nadużycie. 

Po pierwsze - nie draftujemy w próżni. Mój dobry pick będzie zmniejszał szansę pozostałych managerów na dobry pick. 

Po drugie - na wyniki druzyn wpływają też czynniki losowe nie mające wiele wspolnego z jakością managera. Kontuzje, wymiany w NBA itp. Ale za to mają zajebisty wpływ na wyniki.

Po trzecie - wymiany w ramach ligi. 

Po czwarte - ilość olewusów w lidze. 

Po piąte - wybory z FA - ich ilość oraz jakość. (wracamy do liczenia VORP? ;-) )

Po szóste - rotacja w ramach własnego składu. 

 

Gdyby popatrzec na wyniki w ligach trzecich moznaby dojsc do (mylnego) wniosku, ze aby awansowac do ligi drugiej raczej wypadało budować w oparciu o Klaya Thompsona, lub Johna Walla (byli w składach 3 druzyn ktore finiszowały w Top3 swoich lig) niż Antka Davisa, Hardena czy LeBrona (po 2 druzyny w Top3). 

A taki wniosek nawet laikowi wyda się lekko dziwny i raczej skłaniający ku poszukiwaniu innych czynników, ktore miały wpływ na awans, right? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korelacja na poziomie |0.5| przy tego typu analizie jest IMO wystarczajaco mocna zeby twierdzic iz doswiadczenie ma  znaczenie.

Wiem i dokladnie od tego zaczalem! "Tzn z jednej strony potwierdzilo sie oczywiste, ze lepiej poszlo bardziej doswiadczonym" po czym przeszedlem do tematu jak bardzo lepiej.

 

Problem w Twojej analizie wiLQ jest taki, ze korelację badałeś tylko dla doświadczenia, a reszta wniosków jest oparta na jednostkowych obserwacjach o ktorych nie wiemy czy są incydentalne, czy są trendem. Ty potraktowałeś je jak trend, a to może być nadużycie.

Huh? Nigdzie nie napisalem, ze to trend i tak bedzie rowniez w tym roku tylko opisalem ciekawostki z zeszlego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem i dokladnie od tego zaczalem! "Tzn z jednej strony potwierdzilo sie oczywiste, ze lepiej poszlo bardziej doswiadczonym" po czym przeszedlem do tematu jak bardzo lepiej.

 

Huh? Nigdzie nie napisalem, ze to trend i tak bedzie rowniez w tym roku tylko opisalem ciekawostki z zeszlego.

 

Nie użyłeś słowa "trend", ale "najwiecej wygranych bo az 3 na 7 bylo w grupie doswiadczenia... 2 lata ;-)" i kolejne dwa akapity właśnie to sugerują. 

Tym bardziej, ze barcalover chyba na tej podstawie zaczął snuć swoje wlasne przemyślenia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie użyłeś słowa "trend", ale najwiecej wygranych bo az 3 na 7 bylo w grupie doswiadczenia... 2 lata ;-)" i kolejne dwa akapity właśnie to sugerują.

Nie, to zwykle stwierdzenie faktu bo tak wlasnie bylo.

Zwroc uwage, ze uzylem znaku zapytania, a odnosnie rookich napisalem "zakladajac".

Chociaz oczywiscie nie wiem czy co roku bedzie taka proporcja.

 

Z drugiej strony, kompletnie nic nie uprawnia w takim razie do twierdzenia, że im większe doświadczenie, tym lepsze wyniki.

Wrzucona tabelka ze srednimi miejscami wg doswiadczenia *dokladnie* to mowi ;-) Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.