Skocz do zawartości

Która drużyna miała najlepszy offseason?


jaggy007

najlepszy offseason  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. najlepszy offseason

    • Clippers
      8
    • Portland
      7
    • Golden State
      8
    • N.O.P
      3
    • Houston
      16
    • Indiana
      16
    • Brooklyn
      26
    • Detroit
      11
    • Cleveland
      6
    • inny (napisz jaki)
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to znowu ja z moja genialną ankietą :P w kwestii wyjaśnienia: na początku chciałem, się was spytać o najlepszy tegoroczny trade ale po krótkim namyśle doszedłem do wniosku, że i tak większość postawi na Howarda w Houston więc zdecydowałem, że poproszę Was o opinię dotyczącą całej transferowej karuzeli i wskażecie ten team, który waszym zdaniem osiągnął największy sukces latem, gwarantujący największą poprawę wyników w stosunku do roku poprzedniego. Poza tym, może ktoś poza mną wpadnie na ciekawy pomysł na ankietę ;) Oczywiście będę wdzięczny za każdy głos i opinię z krótkim uzasadnieniem swojego wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze ciut za szybko na podsumowanie! dlaczego?

Trwają rozmowy z SF Indiany- Paulem Georgem o podpisaniu (termin do 31.10) nowego wieloletniego kontraktu....

 

jeżeli podpisze to oczywiście:

 

1) Indiana

 

zatrzymano Westa za bardzo dobre 36/3 a dodano Scolę za jeszcze lepsze 9/2

podpisano CJ Watsona i Copelanda z bardzo dobry IMO wyborem w drafcie Hilla.

 

jest to bardzo spokojne i bez fajerwerków przepracowane lato, bez nerwowości z Grangerem ( po kontuzji i tak wartość przecież zaniżona)

 

wzmocniono to co już stworzono

 

jeśli nie to:

 

2) Houston

 

nie da się nie ocenić pozytywnie wygrania głównej nagrody czyli Howarda rok po dobrym ruchu z Hardenem.

Do pełnej oceny brakuje kropki nad i czyli trejdu Asika a może i Lina? W obwodzie są także Smith Jones i matiejunas do wymiany więc moze byc jeszcze upgrade na PF!!!

 

oczywiście prospect Robinson oddano wcześmioej aby zrobic miejsce w salary na 88/4 ale pamiętajmy że obudowano skład bardzo mądrze:

 

a) Camby 1,4/1

B) Caspi 2/2 !!!

c) Brooks 1/1

d) Garcia 2,6/2

e) Williams 2/2

 

jak dla mnie mega mega mądrze a to chyba nie koniec......

 

3) Detroit

 

Moze nie za konkretne ruchy bo graczy ściągnięto RYZYKOWNYCH ( Jennings & Smith) ale za przełamanie tendencji gdzie mało kto przychodził z wolnego rynku do pistons.....

 

brawo za odwagę bo to i tak upgrade choć czas pokaże jaki...

 

dobre jest także ściągnięcie Gigi Datome (oglądajcie Włocha bo warto!!!) jak i przedłużenie za dobra kasę Bynuma 5,7/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nic o Netsach nie napiszesz? nie najgorszy deal zrobili z Bostonem dzięki któremu mają realne* szanse na mistrza

 

jeśli będzie zdrowie o które wszyscy będą dmuchać i chcucać to w PO mogą sporo namieszać, nawet powinni!

poza tym słyszałem że KG nie będzie grał back to back więc już jest myślenie o PO i oni wiedzą że tylko to się dla nich liczy

 

*nie wiem jak coś realnego może być tylko na papierze ale tak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowani zwyciezcy to, jak juz napisał ignazz, Indy i Houston. Pacers zrobili naprawdę wszystko, by nie okazać się jednosezonowym wystrzałem i konkretnie się wzmocnili tam, gdzie była taka potrzeba. Rockets podpisali największego FA na rynku, więc trudno nie traktować ich jak wygranych. "Wypełniacze" składu też nawet nieźli, choć tu szału nie mogło być z racji ograniczeń finansowych. Do pełni szczęścia brakuje tylko sensownej wymiany z udziałem Asika.

 

Od siebie dodam Cavs. Wybór pierwszego numeru draftu dość wyskusyjny ale zawsze to jakiś plus. Do tego megaprzydatny Jack, solidny Clark, no i wisienka na torcie, czyli Andrzej z rozsądnym kontraktem. Mike B ja osobiście nawet cenię, więc u mnie na tym polu też mały plusik. IMO, przy korzystnych wiatrach, może to dać PO albo przynajmniej kręcenie się do końca w okolicach 8. miejsca.

 

Ruchy wykonane w Detroit i Sacto też dają nadzieję na delikatne odbicie się ekip z tych miast od dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko jako ciekawostkę dodam, że w klasyfikacji RAPM na 463 zawodników, którzy wyszli w zeszłym sezonie na parkiet, Clark zajął

 

 

 

 

 

463 miejsce.

 

 

Yup.

I pewnie myślisz, że jesteś cwany? ;)

 

Dobra, mój błąd. Nawet nie będę próbował go bronić, bo on przez całą karierę kręci się wokół -3,5/4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozyskankanie Odena to ryzyko za małe pieniądze. Jeśli wypali, to Heat będą mieli fajnego kloca pod kosz na kilkanaście minut w meczu. Raczej ich zbawi, ale nie ma też powodu do śmiechu.

 

Co prawda konkurencja się wzmocniła ale Heat nie muszą robić dużych ruchów. Oby zdrowie dopisało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrali wg mnie Nets pozyskując weteranów Bostonu, podpisanie AK, Andersona i przedłużenie umowy z Blatche'em. Uważam także za spory plus wybranie Masona Plumlee w drafcie. KG, PP swoje lata mają, ale w RS nie będą biegać po 40mpg, szkoda tylko, że nie udało się z Korverem, ale Andrej spore wzmocnienie w D i rotacji na pozycjach 3/4.

2). Rockets - podpisanie Howarda, może rolesi jak Casspi, Williams nieco odżyją bo w swoich ostatnich drużynach za wiele nie grali. Muszą pozbyć się gdzieś Asika, jak wielu podkreśla najlepszy byłby deal za Andersona z NO. Jestem ciekaw też Patricka Beverly vbo z tego co pamiętam czasem lepiej się prezentował niż Lin.

3). Pacers - przedłużyli Westa to najważniejsze mimo 32 lat nadal potrafi dać wiele drużynie. Świetny deal za Scolę, który da więcej w ataku niż PsychoT. Copeland to średnie wzmocnienie IMO mimo wszystko za 3mln rocznie ujdzie, no i oczywiście zmiana Augustina na Watsona.

4). Clippers - w końcu zwolnili VDN zastępując go o wiele lepszym trenerem. Dudley, Redick, Collison to dobre wzmocnienie obwodu z forntem nieco gorzej, ale Mullens jako zmiennik może być, jest szansa, że przedłużą z Odomem za minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo nie wiem czemu niektórzy jarają się trejdami Cavs. Bynum spoko, ale co za tego, że pewnie straci połowę sezonu przez kontuzje i wraca po rocznej przerwie, nie rozumiem pakowania się w tego gracza mając już wiecznie łamiącego się AV. Bennett może zostać poor's man Barkley, ale nie musi i to samo powrót z kontuzji. Na SF/SG jacyś przeciętniacy typu Miles, Gee, Clark może coś będzie z Waitersa tylko nie bardzo go widzę w s5 u boku Irivinga. Na plus to podpisanie Jacka, a po za tym nic wielkiego tam się nie działo, a nie wierzę, że Bajnam nagle stanie się okazem zdrowia tak samo jak AV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrali wg mnie Nets pozyskując weteranów Bostonu, podpisanie AK, Andersona i przedłużenie umowy z Blatche'em. Uważam także za spory plus wybranie Masona Plumlee w drafcie. KG, PP swoje lata mają, ale w RS nie będą biegać po 40mpg, szkoda tylko, że nie udało się z Korverem, ale Andrej spore wzmocnienie w D i rotacji na pozycjach 3/4.

2). Rockets - podpisanie Howarda, może rolesi jak Casspi, Williams nieco odżyją bo w swoich ostatnich drużynach za wiele nie grali. Muszą pozbyć się gdzieś Asika, jak wielu podkreśla najlepszy byłby deal za Andersona z NO. Jestem ciekaw też Patricka Beverly vbo z tego co pamiętam czasem lepiej się prezentował niż Lin.

3). Pacers - przedłużyli Westa to najważniejsze mimo 32 lat nadal potrafi dać wiele drużynie. Świetny deal za Scolę, który da więcej w ataku niż PsychoT. Copeland to średnie wzmocnienie IMO mimo wszystko za 3mln rocznie ujdzie, no i oczywiście zmiana Augustina na Watsona.

4). Clippers - w końcu zwolnili VDN zastępując go o wiele lepszym trenerem. Dudley, Redick, Collison to dobre wzmocnienie obwodu z forntem nieco gorzej, ale Mullens jako zmiennik może być, jest szansa, że przedłużą z Odomem za minimum.

Nie lubię się powtarzać a twój ranking jest najbliższy mojemu spojrzeniu. Jedyne co bym zmienił to dałbym jeszcze Detroit i nawet przed clippers a zaraz za nimi wstawiłbym golden state.

 

- - - Updated - - -

 

Niestety ankieta była na max. 10 drużyn a tak to jeszcze podobały mi się: Bobki za Jeffersona ;) oraz Minnesota i Dallas za transfery na walkę o playoffs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pacers

Podpisanie za rozsądne pieniądze Westa i wyciągnięcie Scoli za ochłapy, najlepsze decyzje tego lata.

2. Clippers

Zrobili poważny krok do bycia contenderem i nie zdziwi mnie ich występ w WCF w przyszłym sezonie.

Raz to zmiana trenera. W końcu pożegnali się z Vinnym i zastąpili go nie byle kim, bo samym Riversem.

Do tego doszli fajni grajkowie których tam zdecydowanie brakowało. Nie mogę się doczekać żeby ich zobaczyć w przyszłym sezonie i ostatecznego zdjęcia klątwy ;)

3. Nets

Pozyskanie za paczkę chipsów dwóch weteranów z Bostonu plus AK podpisany za pieniądze wyciągnięte przez Prokhorova z jego lewej kieszeni i trener debiutant sprawia że nie wiadomo czego się spodziewać. Może to być rozczarowanie tak jak rok temu z Lakersami albo nawet mistrzostwo, wróżenie z fusów.

4. Rockets

Gdyby wyrzucili Asika i Lina to byliby zdecydowanym mistrzem offseason. Miejsce tylko przez jeden transfer i też do końca nie wiadomo jak to będzie. Howard może zaskoczyć, albo grać taki sam piach jak w Lakers, nie jara mnie to.

 

Na wyróżnienie zasługuje GSW za Iggiego i Cavs za Bynuma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo nie wiem czemu niektórzy jarają się trejdami Cavs. Bynum spoko, ale co za tego, że pewnie straci połowę sezonu przez kontuzje i wraca po rocznej przerwie, nie rozumiem pakowania się w tego gracza mając już wiecznie łamiącego się AV. Bennett może zostać poor's man Barkley, ale nie musi i to samo powrót z kontuzji. Na SF/SG jacyś przeciętniacy typu Miles, Gee, Clark może coś będzie z Waitersa tylko nie bardzo go widzę w s5 u boku Irivinga. Na plus to podpisanie Jacka, a po za tym nic wielkiego tam się nie działo, a nie wierzę, że Bajnam nagle stanie się okazem zdrowia tak samo jak AV.

Bynum może ich uczynić contenderem ale wiadomo ze to wszystko patykiem na wodzie, bardziej chodziło mi o Jacka i Benneta to są bardzo dobre wzmocnienia, Bennet imo z tego rocznika ma chyba największe szanse na stanie się all starem, a Jack w zeszłym sezonie potwierdził swoją wartość, dobrze z Irvingiem mogą się układać ich akcje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie większe szanse ma Noel.

Chyba za pięć lat i to pod warunkiem, że po drodze nie skończy jak Oden.

 

Bennett też wcale łatwo nie będzie miał grając za Thompsonem, chyba, że go upchną na SF-a a wiadomo, że na tą pozycję jest za wolny.

 

Allstarem będzie McLemore. Konkurencji zresztą na pozycji nr 2 nie ma zbyt silnej patrząc po całej lidze, więc tym łatwiej będzie mu błysnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat się kończy, zgadzam się z jaggy007. ;) Noel nawet jak będzie zdrowy, to ma przed są cholernie dużo "if", jeżeli nie nabierze masy to skończy jak defensywna wersja Hakima Warricka, jeśli nabierze masę i straci pracę nóg to również nici z kariery. Gość jest ważącym 90kg defensywnie nastawionym centrem, z bogatą historią na uczelni. Ktoś wrzucił kiedyś zdjęcie z Davisem, Zellerem i Noelem, obręcz barkowa tego trzeciego była malutka, poza tym nawet jak osiągnie potencjał defensywnej bestii to i tak w allstar game go nie widzę, tam prędzej się znajdzie Chris Kaman type player niż porzadny obrońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davis pakuje i chce osiągnąć 235 lbs. przed rozpoczęciem sezonu. Wśród centrów to i tak będzie waga piórkowa, ale będzie silniejszy i może mniej go poobijają, jesli ma cały czas biegać na "piątce".

 

Noel faktycznie chudziutki i mniej obszerny w barach niż inni młodzi wysocy. Twierdzi, że jego naturalna waga sprzed kontuzji to ok. 225 lbs.

 

Generalnie nie przesadzajmy z tą masą/wagą, to nie sumo. W tej lidze jest miejsce i dla Howardów, i dla Sandersów. Dużo zależy od od głowy i umiejętności. Ze zbyt intensywnego gonienia za kilogramami mogą być kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.