Skocz do zawartości

Oklahoma City Thunder 2013/14


teo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym poruszyć kilka wątków i poznać wasze opinie o OKC.
Zacznijmy od trenera - Scott'a Brooks'a. Uważam go za solidnego trenera, ale nie podobały mi się podjęte przez niego decyzje zwłaszcza podczas playoffs. Zacznijmy od RS, pierwsza ważna kwestia to nie ogrywanie młodych graczy - Lamb, Jones, Liggins. Młodzi gracze z talentem którzy jedyne co robią to grzeją ławkę. Jedynie Reggie dostawał jakieś konkretniejsze minuty.

Druga kwestia to decyzje lub brak decyzji zmian w szczególności Perka i Ibaki w playoffach kiedy grali katastrofalnie, zwłaszcza Perkins. Ibaka przeciwko Grizzlies rzucał 6 - 17 w tym nie trafił wsadu... trener nic nie reagował i pozwalał dalej im ceglić.

Trzecią kwestię którą chciałem poruszyć to brak wzmocnień w offseason. Osobiście uważam, że brakuje w Thunder jeszcze jednego konkretnego grajka, po oddaniu Hardena OKC nie zrobiło nic aby załatać dziurę. W poprzednim sezonie zakupili Martina który już w tym sezonie przeszedł do leśnych wilków, a oklahoma nie pozyskała nikogo nowego tylko postawiła na młodych graczy których do tej pory nie dostawali sensownych minut na parkiecie. Ekipa jest młoda i utalentowana, ale moim zdaniem potrzeba jakiegoś fajnego zawodnika który wejdzie z ławki i odciąży Duranta, ale nie zawodnika w stylu Fishera (z całym szacunkiem dla zawodnika ale swoje najlepsze lata gry to on ma za sobą). Szkoda mi także Ronniego Brewera który także mógł dać sensowne minuty z ławki ale zbyt dużo ich nie dostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Hardenem dali ciała po cąłości, a w to lato kontynuują passę, Olynyk z Ibaką to byłoby cąłkiem fajne duo pod koszem to oni się władowali w perk like klocka, fakt że cholera wie co z Adamsa będzie ale jak się okaże ze nie jest lepszy od takiego Aldricha to wcale nie będzie niespodzianka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Szkoda mi także Ronniego Brewera który także mógł dać sensowne minuty z ławki ale zbyt dużo ich nie dostał.

Brewer opierał swą obronę na atletyźmie - jak mu się to skończyło to stał się tylko koszulką zarówno w Knicks jak i w Thunder.

Thunder ma problem z kasą i stąd ich dziwne ruchy choć i tak mogli z Hardenem rok poczekać a nie robić tej nerwówki i oddać Hardena w sumie za totalny szrot

 

Ale i tak Thunder mają świetne perspektywy bo mają cały swój trzon w wieku poniżej 25. Durant i Westbrook to dwóch graczy z TOP 10 ligi . Do tego świetny Jackson ( chyba najlepsza jedynka siedząca na ławce)

 

Mimo wszystko to Oklahoma wciąż jest faworytem do wygrania Zachodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dziwna historia z tą Oklahomą, bo w sumie jeszcze dwa lata temu zespół zapowiadał się na totalną dominację na zachodzie i not one, not two, not two, not sto pięćdziesiąt mistrzostw, a od tego czasu same osłabienia.

Po pierwsze, jak można postawić na Westbrooka, z których drugi z góry wiadomo, jakie ma ograniczenia i raczej nie zapewni mistrzostwa (choć sam w sobie nie jest taki zły i ma dużą wartość >>ostatnie PO<<), a oddać, jak się właśnie okazało, ZA FRYTY future superstara (w Oklahomie najlepiej o tym wiedzieli), nie łatając żadnej z dziur ewentualnym trejdem za wysokiego.

Po drugie, jak można przedłużyć na miliard lat z tak marnym trenerem jak Brooks? Lepszych nie ma? Możliwe, ale Scott nie raz pokazał, że gdy przychodzi co do czego, to popełnia istotne błędy (pomimo rewelacyjnych adjustments ze Spurs w 2012).

Po trzecie, po wybiciu się na draftach, jak można nagle ZUPEŁNIE ignorować talent, jaki siedzi na ławce (PJIII, Lamb) ?

Po czwarte, Ibaka ma swoje ograniczenia, ale pomijanie tego gościa w ataku też jest podejrzane, bo nie raz udało mi się zauważyć, że koleś potrafi zagrać post up i ma niezłą face up game, a jego rola ogranicza się jedynie do mid range jumpers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego kołcza byś zaproponował który by wpasował się w styl gry okc?

A jaki jest styl gry OKC? I od kiedy pod styl gry dobiera się trenera, co to w ogóle jest styl gry, w który ma wpasować się trener?

 

OKC do momentu podpisania nowej umowy z Perkinsem wydawali się robić całkiem przemyślane ruchy. Po tym podpisie idzie już seria słabszych decyzji.

 

Ogólnie zawsze mnie ciekawiło, czy Perk to był maks, jaki mogli dostać za Greena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest styl gry OKC? I od kiedy pod styl gry dobiera się trenera, co to w ogóle jest styl gry, w który ma wpasować się trener?

 

Po prostu to jest moja skromna opinia, osobiście podoba mi się gra oklahomy i mecze oglądam z przyjemnością. Według mnie brakuje zdecydowanych decyzji trenera odnośnie zmian w trakcie meczu. Nie jestem żadnym ekspertem tylko wyrażam swoje poglądy na podstawie obejrzanych meczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale Scott nie raz pokazał, że gdy przychodzi co do czego, to popełnia istotne błędy (pomimo rewelacyjnych adjustments ze Spurs w 2012).

Przecież to był popis Brooksa "jak zrobić wszystko, żeby przegrać serię", więcej nie można było zrobić nie posuwając się do cheatowania w stylu posadzenia Duranta na ławce albo wyjścia na parkiet trzema zawodnikami. Niestety/stety, koleś miał aż tak dobrych zawodników, że nie dał rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol, to nowy trener ma się wpasowywać w styl gry drużyny?? Jaki styl w ogóle?.

Przepraszam za to stwierdzenie, niektóre rzeczy dostrzegamy po fakcie że są bzdurą i właśnie się o tym kolejny raz przekonałem. Chciałbym to wycofać i z góry przepraszam.

 

Jeżeli chodzi o 'styl' kolejna moja wpadka. Chodziło mi między innymi o sposób gry, aby nie było zbyt dużego ograniczania zwłaszcza Duranta, który lubi szybko wejść pod kosz i zaatakować obręcz. Nie chciałbym aby wszystkie akcje sztywno trzymały się playbooka. Tak jak pisałem to są tylko moje spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKC narazie pokazało w bardzo krótkim czasie jak zbudować legit contendera na lata i jak go skutecznie rozjebać. Ale tak jest jak się nie chce płacić. Inna sprawa, że Scott Brooks jest Jarronem Collinsem wśród trenerów NBA.

o jakim my niepłaceniu gadamy, perspektywy dalej byłyby rewelka gdyby pchneli brica za jakieś picki albo prospekty a dali maxa brodatemu i tyle, presti tak chwalony przez lata dał dupy jak to tylko możliwe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga od czasu kiedy gra w niej więcej niż tuzin ekip jest tak skonstruowana, że mając w składzie dwóch z top10 ligi jesteś zmuszony grać w górnej połowie drabinki, a gdy twój lider to ciągle rozwijający się #2 w lidze to jesteś kandydatem do finału ad hoc.

 

Problem w tym, że Thunder mają (szczególnie w tym roku) wąziutką i nieopierzoną rotację, półmózga na ławce i ćwierćmózga-ulubieńca półmózga na boisku przez dobre 30 minut co noc.

 

Przez regular się przejadą i mogą powalić każdego, ale na mistrza to się nie zanosi na pewno. Zresztą mistrz znowu będzie ze Wschodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no troche LoL jak sie was czyta

 

niektore ruchy moze byly watpliwe, ale byly jakie byly i co tu wielce płakać

fakty są takie że w pełnym zdrowiu i Ibaką grającym na swoim normalnym poziomie oni są ciągle głównym kandydatem do wygrania zachodu i tyle

 

weźcie pod uwagę że w związku z nowym CBA trudno będzie złożyć drużyny typu Lakers 2010 czy 2013 czy Miami Heat

 

a el wariato zakłada już temat że 'Clipps i Rockets w WCF', LoooL, mówimy o tych Clippers z balkiem griffinem jako głównym enforcerem? o ku*wa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w ich sytuacji jest to, że idą w zaparte i trzymają się głupich pomysłów. Ok, Kloc był sprowadzany jako odpowiedź na Andrzeja. W momencie gdy przestało to być aktualne trzeba było się go od razu pozbyć lub poczekać i amnestionować go w tym off-seasonie. A tu nic, trzymają Króla Zasłon jakby bez niego mieli odesłać organizację do Seattle. W Brooksie też zakochani.

 

Największy błąd to oddanie Hardena za pakiet, który w żaden sposób nie rozwiązywał ich problemów. Po prostu zamienili potencjalnego superstara na zawodnika z tej samej pozycji, wciąż bardzo dobrego ale jednowymiarowego. Martin uciekł , Lamba nie ogrywali (pomijam to, czy jest dobry, czy nie) i tyle z tego było. Potem też bierność na rynku transferowym (szkoda, że nie kręcili się wokół np. Big Ala), a tegoroczne lato to już porażka i czekanie na nie wiadomo co.

 

Mierny trener, krótka ławka, zespół z wyraźnymi brakami. Ciekawe w jakiej formie wróci Russell?

 

Zdrowi to wciąż WCF, chociaż piszę to bez wielkiego przekonania. Zobaczymy, jak tam się wszystko rozwinie w Houston.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden kamyczek

 

Co jakis czas przy Thunder wraca temat marnowania młodych i podaje się przykład Lamba czy PJ trzeciego.

Po 1- jakos Jackson się przebił do rotacji

a po 2 - polecam obejrzenie kilku meczy z zeszłorocznej D-ligi i popatrzcie sobie jak tam gra Jones. Ten gościu nie potrafi dominować - ba nic wielkiego nie pokazuje na tamtym poziomie a na tym forum non stop ktoś płacze że Brooks marnuje wielki talent. Nie wiem czy to kwestia jest w głowie czy ogólnie czego innego ale pan trzeci jest w tej chwili za słaby na jakiekolwiek minuty w takim zespole jak Thunder

po 3 - Perk przed ACL a po ACL to dwaj kompletni różni gracze - dlatego tak żałowano odejścia Perka w Celtach a teraz jest odwrotnie. Po drugie każda zaawansowana statystyka pokazuje że Ibaka praktycznie nie kontestuje rzutów więc pytanie czy wywalenia Perka poprawiłoby obronę czy niekoniecznie - jakby od Houston wyciągnieli Asika to tak bo Thunder potrzebują tylko skały pod koszem - kolesia który ofensywnie może nie robić nic. Ba dla nich taki Lopez z Blazers byłby idealnym fitem i w tym sensie skopali wymianę - bo Hardena trzeba było pakować razem z PErkiem i wymienić za graczy typu Asik a nie za Martina którego i tak oddali latem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.