Skocz do zawartości

Dallas Mavericks - last dance czy requiem dla Dirka?


kondzio

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wychodzi na to, że sklad ma się kształtować tak:

 

Calderon Harris Larkin

Carter Ellington

Marion Crowder

Dirk Wright

Dalembert Oden

 

Dobry 11 seed.

Jak tylko Dirk przepracuje porządnie lato to nie jest tak źle. Wright i Crowder (schudł kilka kilo) to bardzo niedoceniani roles. Carter w zeszłym sezonie był bardzo dobrym 6thmanem. To co w mojej opinii w zeszłym sezonie zawaliło im PO to dziwna rotacja Carlise i granie Mike James grube minuty na PG. Tutaj jest Calderon i Harris i to raczej spora różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że sklad ma się kształtować tak:

 

Calderon Harris Larkin

Carter Ellington

Marion Crowder

Dirk Wright

Dalembert Oden

 

Dobry 11 seed.

Skąd masz info, że Dallas bierze i Sammego i Odena? :P

 

Co najmniej jeden wędruje na South beach, nie ma luja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie na logikę, bo Mavs mają dużo więcej kasy do zaoferowania niż Miami, więc nie zdziwię się jak obaj trafią do Texasu.

 

Zresztą Dalembert ma się dziś spotkać z Carlise i Cubanem, a Oden "will get Dallas legit consideration".

 

aha i Mavs fucktycznie nie dali żadnej oferty Bynumowi po tym jak zobaczyli w jakim stanie są jego kolana, plus dziś jeszcze pojawił się news, że Bynum na wstępie ma 15 funtów nadwagi, co może nie jest zbyt dużą sumą, ale kurde po gościu który ma wrócić do jakiekolwiek formy po całym sezonie niegrania nie spodziewasz się jako pierwszego info o tym, że ma nadwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi na to, że trzeba odkurzyć i wyciągnąć z szafy koszulkę Monty z Warriors :)

30/3 (tudziez gwarantowane 25) to imo super pieniądz. W końu Monta have it all.

 

Dirk najpierw czekał ze 12 lat na porządnego centra, a teraz czekał z cj. 10 lat na drugiego, obok siebie, 20ppg scorera. Nie chce mi się sprawdzać statów, ale ostatnim graczem, który robił ponad 20 punktów w Mavs, ktory nie nazywał się Dirk był chyba Finley. I było to na bank w okolicach 2002, czy tam 2003.

Jakby Monta przyjął podobną rolę jak w Warriors swego czasu, to ten podpis zajebiaszczo mi się podoba. Szczególnie że długość trwania kontraktu nie jest jakimś killerem, gdyby czasem nie wyszło.

 

Przy okazji Mavs wstrzymali podpisanie Harrisa ze względu na kontuzję, Larkin połamał się na 2-3 miesiące i z wielkiej rotacji na obwodzie pozostał Calderon i Ellington. W sumie wydaje mi się, że ta kontuzja Harrisa wymusiła lekką zmianę planów.

 

Teraz (na ten czas) po sezonie w salary jest Calderon, Monta i Ellington za ok. 17-18 baniek. Not bad. Dirk i Marion wsiorbią z cj. 10-12 baniek i jest grubo ponad 20 na fa.

 

btw Mavs na papierze wyglądają już teraz dużo lepiej niż sezon temu (Calderon over Collison, że o Majku Jamesie nie wspomnę, Monta over Mayo, pod koszem trudno Kamana nie będzie zastąpić), a wtedy zabrakło jednego lepiej sędziowanego meczu z Lakers od awansu do plej off, z grającym 60 spotkań Dirkiem, w tym ze 20 na jednej nodze.

 

Będzie dobrze.

 

Tak przy okazji trochę przepadła ta historia:

 

Swingman Andre Iguodala almost signed a "lucrative" deal with the Mavericks an hour before the Golden State Warriors cleared out cap space and offered him a four-year $48 million deal, according to the San Francisco Chronicle.

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terry miał w 2009 - 19,6 a Howard w 2008 - 19,9. Faktycznie powyżej 20 - 20,6 dopiero Finely w 2002.

 

ale ja z zupełnie innej beczki -

 

Czasami na forum są dyskusje, które można ocenić dopiero po upływie kilku sezonów.

Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że Mavs zjeb$#&li nie dając Chandlerowi kontraktu, jaki chciał?

Argumentem była oszczędność kasy na Chrisa Paula (właśnie dogadał się z Clippers) i Dwighta Howarda (właśnie dogadał się z Houston).

Jak dla mnie symbolem stoczenia się tamtych Mavs i zmarnowania reszty prime Dirka było właśnie odpuszczenie Chandlera.

i to wszystko po to, żeby podpisać Monte Ellisa. Od duetu obwodowego Calderon - Ellis w obronie słabszy będzie chyba tylko ten Kanadyjczyk - Nick Young z Lakers jeżeli chodzi o obronę oczywiście.

 

Natomiast, jeżeli chodzi aktualnie o samą walkę o playoffs - to skład maja niczego sobie. Kasę, która oszczędzili na Harrisie mogą dorzucić Dalambertowi (nie jest to co prawda Chandler, ale zawsze jakaś przyzwoita opcja). Dalambert ponoć jest leniwy i ma niskie koszykarskie IQ jeżeli chodzi o grę zespołową, ale warunki ma fantastyczne, a 32 lata na centra to nie jest źle. 3-4mln$ za sezon to chyba jego aktualna cena rynkowa.

 

Co do Odena to mam wrażenie, że jednak wyląduje na Florydzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heat czasami inwestują w gracza, który chce wskrzesić swoją karierę. Tak było chociażby z Edkiem Currym dwa sezony temu. Do tego Riles zawsze chciałby mieć dominującego centra w drużynie. Inwestycja niegwarantowanego (czy tez częściowo gwarantowanego) kontraktu dużo nie kosztuje, zatem sporo ostatnio o tym czytając wcale się nie zdziwię, jak Oden podpisze z Heat. W ostatnich dniach czerwca Oden spędził w Miami dwa dni - Oden (i jego agent) oraz Riles ciepło sie o tym spotkaniu wypowiadali. Riles myśli, planujac długofalowo, zatem wszystko tu jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oden to jedynie mógłby trafić do Phoenix bo inaczej to będzie casus Roya. Wróci podpisze a po 10 meczach będzie znów w szpitalu. Dopóki medycyna nie wymyśli jak odbudować zniszczone elementy to nie ma szans aby gościu potrafił w kosza zagrać więcej niż 10 meczy ( no chyba że z przerwami miesięcznymi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że Mavs zjeb$#&li nie dając Chandlerowi kontraktu, jaki chciał?

Ja nadal mam spore wątpliwości, bo jeżeli oceniać tylko przez pryzmat braku Howarda, to fucktycznie spieprzyli to na maxa, bo mało jest w lidze centrów z warunkami Chandlera. Z drugiej strony ostatnio gdzieś napominaliśmy, że trudno było zaufać gościowi, który stawial się na boisko tylko podczas cy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal mam spore wątpliwości, bo jeżeli oceniać tylko przez pryzmat braku Howarda, to fucktycznie spieprzyli to na maxa, bo mało jest w lidze centrów z warunkami Chandlera. Z drugiej strony ostatnio gdzieś napominaliśmy, że trudno było zaufać gościowi, który stawial się na boisko tylko podczas cy.

Ryzyko było, ale Chandler pokazał w Knicks, że opłacało się dać mu taką kasę.

Poza tym - nie powinno się rozbijać drużyny mistrzowskiej.

Z perspektywy czasu uważam, że tamci Mavs osiedli na laurach. Zdobyli mistrzostwo, pokazali, że mogą i zeszła z nich motywacja.

 

;)

Wiem rw, że szanse na to, że Oden wróci do gry na parkietach NBA nie są za wysokie, ale gdyby mu się to udało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz kolntuzji Devina, Larkin połamał kostkę - klątwa Beauboisa trwa... o którym po rookie sezonie myślałem że to drugi lepszy, M Ellis z 3pts itd.

 

Co do Monty to można być zadowolonym, ma swoje wady,no defense etc. Ale robi te 20ppg które są Mavericks w obecnym składzie niezbędne, lepszego na teraźniejszym rynku fa trudno było znaleźć. Szansa na po wzrosła, w sumie chciałem go to mam :)

 

btw Mavs na papierze wyglądają już teraz dużo lepiej niż sezon temu (Calderon over Collison, że o Majku Jamesie nie wspomnę, Monta over Mayo, pod koszem trudno Kamana nie będzie zastąpić), a wtedy zabrakło jednego lepiej sędziowanego meczu z Lakers od awansu do plej off, z grającym 60 spotkań Dirkiem, w tym ze 20 na jednej nodze.

 

Częściowo się zgadzam. Głównie chodzi mi o doświadczenie. Nie awansowali do playoffs przez brak defensu i póki co w tym offseason tego nie poprawili bo ofensywa z Mayo, Dirkiem była ok (top 10) w defense byli na końcowych lokatach w opp rebs i opp ppg, reszta statów defensywnych również. Dalembert będzie kołkiem w stylu Dampiera, Diopa ale nic innego nie ma więc trzeba brać co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.