Skocz do zawartości

lato spurs 2013 - szukamy paliwa... bo jedziemy na oparach


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Zresztą czemu Millsap miałby się rzekomo tak cudownie sprawdzić skoro Blair się nie w ogóle nie sprawdzał?

Ja bym zapytał dlaczego Jimmer się nie sprawdził, skoro Nash się sprawdzał? Dziwne kryterium podobieństwa rozmiarowego.

 

Jak dla mnie Millsap to jeden z trzech najlepszych FA tego offseasonu, którzy nie nazywają się Paul ani Howard, do tego ma niegwiazdorskie nazwisko więc powinien być z niego niezły bargain w stylu 36/4. Wszystko zależy jak bardzo Spurs zależy na Splitterze, bo jeśli są zdeterminowani go zostawić (pytanie czy jest sens, ale to już nie mój problem), to tam faktycznie raczej nie będzie miejsca (ani pieniędzy).

 

Ja bym chciał żeby poszedł do Houston.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Millsap to jeden z trzech najlepszych FA tego offseasonu, którzy nie nazywają się Paul

Ale....On sie nazywa Paul :P

 

Ja myśle że jeżeli już Spurs będą wchodzic w jeden wiekszy kontrakt to Luol Deng nie był by złym pomysłem. Spokojnie mógłby grać na czwórce, razem z Kawhi mordowali by w defensywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milsapa nie widziałem za wiele ale widziałem go w PO. U Popa bardziej pasują gracze europejskiego stylu gdzie mają jakąś jedną klepkę i na tym bazują. Pop pod nich robi grę i wtedy się sprawdzają. A Milsap kojarzy mi się z graczem który ma wszystko dobre po trochu ale nic zajebistego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie Spurs będą mogli poważniej podziałać na rynku wolnych agentów, bo ostatnie wiele lat ich głównymi wzmocnieniami był draft - Parker, Manu, George Hill czy Leonard. Teraz pan Popovich będzie rzeźbił wśród już ogranych zawodników NBA, a ja idę w ciemno, że lorak czy ai3 mogą mieć złą opinie o tym koszykarzu jakiego Spurs sprowadzi, ale "Pop" ich zarzeźbi i zrobi z tego zawodnika Turbo Dynamomena.

 

Manu powinien podpisać kontrakt weterana. Teraz długo był bez kontuzji, więc w następnym sezonie się rozwali, bo lubi się rozsypywać jak dawniej domki w Czeczenii w czasie bombardowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo Millsap świetny fit do Spurs. rozciąga obronę, grasz small-ball utrzymując świetną deskę, bo można grać Leonard - Millsap - Splitter/Duncan. dodatkowo bb IQ na wysokim poziomie. cholera, czuję, że Millsap nawet przy redukcji minut pod Popem to all-star pełną gębą.

 

SAS mają świetną sytuację w tym off-season, czuję, że z tą 20. i tak wyciągną kogoś przyzwoitego, i w przyszłym roku znów cała liga będzie się zastanawiała ile lat można contendować bez wielkich ruchów na rynku FA i bez płacenia miliarda luxury tax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako fan Utah Jazz to chciałbym wrzucić kilka kamyczków do tego ogródka.

Po 1 - Gdzie Sap a gdzie Blair. Ci gracze są całkowicie inni

Po 2 - Sap to idealny PF w dobie small ballu. Nie ma może jakiegoś kosmicznie wybitnego mid rangu ale w obszarze 16-24 trafia z 42% skutecznością a miewał sezony gdzie trafiał z 46%. Na dodatek z podkoszowych graczy notuje najwięcej przechwytów i to przechwytów które nie wynikają z łamania zagrywek tylko on bardzo często wyciąga piłkę rywalowi w koźle . Choć to zabrzmi głupio on ma naprawdę szybkie ręce. Świetnie zbiera, jest ciężko harującym graczem .

Po 3 - w obronie zwłaszcza z pomocy nie jest wybitny. Miewa raz lepsze raz gorsze okresy ale w parze z Big Alem był fatalny ale już Z Favorsem o wiele lepszy a z Kanterem to wręcz zabójczy. I tu tkwi klucz do obrony Sapa. W parze z Duncanem będą tworzyli zabójczą parę bo nawet James nie będzie w stanie przestawić Sapa grając tyłem do kosza a Sap kiedy nie musi łatać dziur tylko skupia się na swojej grze w obronie to jest naprawdę skuteczny

 

I moim zdaniem Sap będzie jednym z bardziej rozchwytywanych wolnych agentów bo on da drużynie o wiele więcej niz Smith i to za mniejszą kasę i mniejsze gwiazdorzenie

P.S. Jeszcze raz powtórzę - Blair porównany do Sapa, naprawdę ???

EDIT : Zapomniałem o jeszcze jednej wadzie Sapa - on czasem nie najlepiej sobie radzi ze stretch four . Pamiętam jak 2 lata temu masakrował go Frye czy czasem R.Anderson

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiadłem trochę nad CBA w kontekście spurs.....

 

1) martwi mnie oficjalne info, które jest zgodne z tym co słyszeliśmy od lat:

 

The San Antonio Spurs are unlikely to make significant changes to their roster after losing Game 7 of the NBA Finals.

“People have been telling us we need to get younger 15 years ago,” Gregg Popovich said. “At one point I guess we will be too old. Who knows when that is? Going to the conference finals last year and the Finals this year proves something is going right. I think we’ll just stay on course with the way we do things.”

 

2) teraz dopiero zrozumiałem ruch z 10 milionowym kontraktem S-jaxa. Zwolniono go przed PO więc jego salary nie liczy się w to lato do tax level co byłoby automatycznie naliczone jakby Jax dotrwał do PO. Cóż osłabiono zespół nie tylko z powodów sportowych ale i księgowych.... Dzięki temu mają spurs (będąc poniżej SC tax o 750k $) do wykorzystania MLE.

 

3) spurs obecnie są pod kreską sporo (19.000.000$) ale do podpisania mają 3 istotnych graczy: Manu, Tiago, Neala. Daje to do potencjalnego 58,68M $ szansę na podpisanie najpierw FA a potem po przekroczeniu tej kwoty przestrzeń do 70,25M$ aby nie przekroczyć hard cap level.

Jednakże aby nie było tak pięknie pamiętajmy że od kolejnego sezonu 2014/15 wchodzą już bardzo restrykcyjne przepisy związane z podatkami od luksusu (przekroczenia pułapów i zwiększenie mnożników) i ta około 11 milionowa różnica ( pomiędzy 58 a 70M$) ulega zlikwidowaniu w praktyce. Stąd nie zdziwię się jeżeli zarząd podejmie decyzję o podpisaniu tylko swoich agentów i wykorzystaniu np. MLE. Boję się, zeby za zasługi MLE nie dano Manu bo to zdecydowanie za dużo.

 

Z tego co słyszałem dyskusje ale i plotki o wzmocnieniach wyglądają tak:

 

a) Smith z uwzględnieniem oddania Tiago Splittera i picku #28 - spurs są gotowi na 64M$/4 - podobno w zimie poważnie rozpatrywano trejd Smitha za Greena i Tiago ale podjęto decyzje o przeczekaniu. W Hawks rozpatrują powrót Horforda na naturalną pozycję stąd otrzymanie Tiago i kogoś na SG ( nie Greena)plus pick jest dobrą podobno ceną. obecnie jednak spurs nie oddadzą po takich finałach Greena którego wszyscy to wiedzą nie można odpuszczać co niesamowicie rozciąga obronę już w szatni...... Wiem że Smith jest drogi ale w kontekście gry w spurs jakoś mi te jego wady zanikają ale za to możliwość biegania, zbierania, blokowania i rzutu za 3 PASUJĄ.

B)Iggy, który dubluje się rolami z Greenem, Manu i Leonardem ale, to gracz który może pełnić rolę rozgrywającego. Przecież jak siadł LBJ na Parkerze to przez fakt kontuzji Millsa i Colo w Finałach Pop nie miał poza słabym Manu żadnego dystrybutora piłek. podobno Iggy mógłby rozważyć obniżenie salary choć chyba nie po to opt out'ował w lato?

c) Millsup - niestety kwotę jaką spurs chcą poświęcić to 8-9M$ więc myślę, ze cenę przebije sporo klubów

d) Al Jefferson - ulubieniec mediów i rumorów ze spurs - trwa kolejna analiza jego słabości czyli słasza obrona i nieumiejętność grania pick&rolli co jest znakiem firmowym spurs. Dodatkowo mimo miłości Popa do bigs widoczne jest u spurs zrozumienie faktu, ze liga idzie w smallball stąd akcje Iggiego stoją wyżej mimo, ze wydawałoby się am nie trzeba takich wzmocnień. jedno jest ciekawe - Al może być dużo tańszy przez tą ogólnoligową tendencję. Zaletą jego jest jednak to, ze to pełnokrwista piątka na czas odpoczynku Duncana i grania smallballem z klasycznym centrem.

e) AK47 - niestety podobno Europa to jest target Rosjanina, który ma Player option na 10.000.000$ w Minny. Sytuacja z Dociem i możliwa chęć powrotu na ostatni sezon KG do wilków może tu coś wyjaśnić.

f) Hickson - może i tańsza opcja ale gość ma jak dla Popa zbyt dużo wad w tym słabsza gra na PF w odróżnieniu do Smitha, który ma lepszy zasięg.

g) Greg Oden.

h) Caron Butller

reszta w tym Howard ( za drogi i nierealny), Pekowic (droższy niż Tiago, który zna już system) czy Jack są nierealni.

 

Z drugiej strony w spurs czeka się na rozwój Leonarda ( ma ćwiczyć więcej wejść pod kosz i półdystansu), Cory Josepha (który wspominał, że dostał mało minut), DeColo i Baynesa, więc nie ma co na siłę pchać się w zgniły kontrakt.

 

 

4) Gm spurs wysłał zapytanie:

a) do Houston o Robinsona za DeColo i #28 pick, który o dziwo jest rozpatrywany jednakże Rakiety oczywiście czaekają na lepsze oferty.

B) do Mavs o cenę picku #13 za który spurs wzięliby Dario Sarica.

 

A podobno dostaje sporo zapytań o DeColo (szczególnie), Mills i Cory Josepha, którzy mają podobnie niezłą wartość....

 

5) na giełdzie draftowej pojawiają się moi ulubieńcy: Bullock i Franklin oraz Rice i Hardaway Jrs.

 

6) Na razie rozkradają sztab trenerski spurs i kolejny asystent - tym razem Rown łączony jest z Denver

 

z ostatniej chwili:

 

Andrew A. McNeill @drew_48moh

Patty Mills will be back with the Spurs next season. The team announced today that Mills exercised his player option for 2013-14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4) Gm spurs wysłał zapytanie:

a) do Houston o Robinsona za DeColo i #28 pick, który o dziwo jest rozpatrywany jednakże Rakiety oczywiście czaekają na lepsze oferty.

B) do Mavs o cenę picku #13 za który spurs wzięliby Dario Sarica.

a) na miejscu Houston wolałby oddać Robinsona za darmo (DeColo i 28 pick to w sumie ta sama kwota) Charlotte Bobcats - niech mają, niech Jordi ma sie z czego cieszyć w tej swojej zafajdanej karierze GMa, a Houston przynajmniej nie wzmocnią lokalnego rywala,

B) Saric wycofał się z draftu przecież... czy jednak nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) na miejscu Houston wolałby oddać Robinsona za darmo (DeColo i 28 pick to w sumie ta sama kwota) Charlotte Bobcats - niech mają, niech Jordi ma sie z czego cieszyć w tej swojej zafajdanej karierze GMa, a Houston przynajmniej nie wzmocnią lokalnego rywala,

B) Saric wycofał się z draftu przecież... czy jednak nie ?

a) ale nadal masz picka extra

B) niestety TAK.... http://probasketballtalk.nbcsports.com/2013/06/07/dario-saric-pulls-out-of-draft-agent-says/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[h=2]San Antonio Spurs guard Manu Ginobili wrote in an Argentinian newspaper that he has plans to return for one more season.[/h][h=2][/h][h=2]Ginobili, 35, will be an unrestricted free agent on July 1 and will likely see a decrease in salary from the $14.1 million he made last season.[/h]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Blair a Millsap to różnica co najmniej klasy, ale chodziło mi o pewien schemat.

 

Undersized podkoszowy, nawet z dobrą zbiórką i sensowną grą face up nie jest w stanie przekonać do siebie Popa.

Blair nie ma sensownej gry faceup. w ogole Blair za bardzo nie rzuca i to go rozni od Millsapa. poza tym Millsap jest o wiele bardziej mobilny w obronie i ogolnie to jest impact player, a Blair jest zwykle slaby. Chytruz i Jendras mają 100% racji imo. to bylby swietny ruch dla Spurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blair nie ma sensownej gry faceup. w ogole Blair za bardzo nie rzuca i to go rozni od Millsapa. poza tym Millsap jest o wiele bardziej mobilny w obronie i ogolnie to jest impact player, a Blair jest zwykle slaby. Chytruz i Jendras mają 100% racji imo. to bylby swietny ruch dla Spurs.

Ile razy mam jeszcze napisać, że nie chodziło mi o porównanie poziomów obu graczy tylko fakt, że są undersized pod koszem.

 

Anyway, Blair ma całkiem solidne face up game (floater, pick n roll finisher)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy mam jeszcze napisać, że nie chodziło mi o porównanie poziomów obu graczy tylko fakt, że są undersized pod koszem.

 

Anyway, Blair ma całkiem solidne face up game (floater, pick n roll finisher)

O ile picki dobrze gra, to za dużo jego floaterów sobie nie przypominam.

Swoją drogą czy Blair też Ci się kojarzy z Jamisonem? Też undersized pod koszem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy mam jeszcze napisać, że nie chodziło mi o porównanie poziomów obu graczy tylko fakt, że są undersized pod koszem.

 

Anyway, Blair ma całkiem solidne face up game (floater, pick n roll finisher)

I hear ya

 

tylko skąd wniosek, że Blair nie gra, bo jest mały, a nie po prostu za cienki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I hear ya

 

tylko skąd wniosek, że Blair nie gra, bo jest mały, a nie po prostu za cienki?

Popovich co roku robi z nim dziwne szachy. Używa go regularnie w RS (regularnie - w regularze hehe), żeby potem wąchał parkiet tylko w garbage.

 

Blair przestaje być wartościowym zawodnikiem na PO, bo zwyczajnie mądre zespoły wykorzystują jego deficyt centymetrów, po obu stronach zresztą. To, że jest o klasę gorszym zawodnikiem niż Millsap też na pewno gra tutaj duża rolę, ale nie zmienia to faktu, że wzrost Millsapa byłby drobnym kłopotem dla Spurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.