Skocz do zawartości

Centers anno dominni 2006


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

W kontekście sporów o MVP postarałem się stworzyć pierwszą i drugą Piątką NBA i wyszło szydło z worka. Nie miałem pojecia jak ocenic w tym roku rankingowo grę centrów. Nie wspominajac o fakcie że czasem nie mam pojecia według jakiego kryterium wybrać w ogóle nazwę Center? bo czy centrem jest grający na tych pozycjach E.Curry, K.Brown, K.Thomas, C.Bosh, P.Gasol, B.Diaw i wielu innych....

Kto jest najlepszym, najbardziej porządanym C w Lidze?

 

Odpowiedz Shaq?

Właśnie jak ocenić jego grę? Nie jest juz tym dominatorem. Ok. juz słyszę argumenty że jak się spręży to gra jak stary dobry SQ. ale oceniajmy w kontekście całego sezonu!

Jaki ranking obecnie?

1. SO'N

2. BEn Wallace

3. Yao

4. Camby

5. B.Miller

6. Z.Ilgauka

7. Zo? ( dla mnie tak!)

 

EDIT: Pozycja ok. 6. m oKUR A FANÓW JAZZ PRZEPRASZAM ZA PRZEOCZENIE

 

co dalej?

?

?

?

 

Bywały sezony gdzie z łatwościa mozna było zrobic top 10 lub top 20

A gdzie tu ulokować Nazr Mohammeda lub Kamana?

 

Obecnie gra uległa przyspieszeniu pod dominujących SG i SF z PF grającymi jako dominująca siła pod koszem, lub z PF na C i SF na PF ( vide Matrix i Suns)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ranking centrów widze tak:

 

1-Shaq

2-BigBen

3-Camby, tutaj Camby moim zdaniem jest lepszy niz Ming

4.BigZ

5-Ming, najchetniej bym go nie umiescił :twisted: ale innych centrów niema

6-Mourning, Zo jest niesamowity w 20 minut zalicza prawie 3bloki i gdyby nie te nerki.......

 

Tak wyglada moj ranking centrów tego sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ming to chyba TOP-3 ligi.

Zreszta kazde zestawienie bedzie miało swoich oponentów co nie zmienia fakótw ze rasowy Center to gatunek lekko zagrożony!

Co do Minga to uwazam że Camby jest lepszy od niego Camby 11.9rpg i 3.3bpg a Ming 103.rpg i 1.7bpg w obronie. A ataku to ppg widać ze Ming lepiej radzi sobie w ataku. W Nuggets punkty zdobywa Melo czasem cos tam dorzuci K-Mart :wink: Co prawda w Rockets jest T-Mac ale ten jest kontuzjowany wiec Ming szaleje :wink: (ostatnio 33pkt). A co do wyginięcia rasowych centrów, to prawda, tez tak uwazam bo coraz więcej zawodników którzy nominalnie są PF (patrz.Stoudemire) gra na centrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jednak nadal Shaq przewodzi stawce. Niby nie ten sam, ale jak jego gra wpłynęła na zespół to muszę przyznać byłem w szoku. Myślałem, że do tej pory ten skład się rozsypie jak domek z kart a tu niespodzianka. Bez SO Heat wyglądają ubogo i mniej inteligentnie i choć sts najniższe w karierze to jednak mądrośc zdobyta przez lata procentuje.

Dalej będzie chyba Jajo. Chłop ostatnio gra rewelacyjnie i muszę przyznać, że zmieniłem trochę o nim zdanie. Przstał być już tym dupowatym dryblasem, który boi się grać siłowo, jest agresywny i wreszcie wykorzystuje centymetry w grze pod koszami.

Trzeci to chyba będzie BenW. A dlaczego? Kto ogląda mecze Pistons wie dlaczego. Pomimo już trzydziestu kilku lat dalej bije od niego energia. Nadal jest czołowym defensorem i co tu dużo mówić robi (małe, ale zawsze jakieś) postępy w ataku.

Dalej się nie bawię bo na koniec RS i tak będą wybrane tylko 3 piątki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko czekam, aż fani Lakers upchną gdzieś tam na piatą pozycję Mihma :wink:

 

Żeby nie było, że się tylko czepiam, to na ten sezon wyglądałoby to mniej więcej tak (jak dla mnie przynajmniej):

1. Ben Wallace

2. Shaq

3. No własnie nie wiem. Niby z samej przyzwoitości powinno się dać tego Yao, ale nie bardzo wiem co zrobić z Cambym, który w tym sezonie gra bardzo dobrze. To już niech będzie ten Mihm ;-].

 

A tak na serio Yao.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już niech będzie ten Mihm ;-]

Mihm, Mihm-em a gdzie Sammy? Czyżby nawet fani sixers nie widzieli go w czołówce? Bo chcąc nie chcąc kontrakt to on ma jeden z "czołowych" :lol:

 

1. Shaq

2. Big Ben (Czasem ma gorsze mecze ale napewno nie jest trzecim centrem ligi)

3. Yao, za osatnie występy.. / pokazuje, ze potrafi.. {choć i tak jest dziwny}

4. Camby, byłby wyżej tylko ta jego łamliwość :?

 

5. B.Miller

Uch, Miller to taka "pipa" ze przy obecnym stanie rzeczy, braku centrów w NBA, może znalazlby sie w 10-e, ale na pewno nie w pierwszej piątce. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalik!

 

Uch, Miller to taka "pipa" ze przy obecnym stanie rzeczy, braku centrów w NBA, może znalazlby sie w 10-e, ale na pewno nie w pierwszej piątce.

Nie przesadzałbym z tą pipa ale prawda że kryzys pozycji potężny.

1 Shaq

2 BB (także nominalny PF!!!!!)

3 Yao

4 Marcus ( także raczej to PF!!!!!!!)

długo długo nic

 

Byku!

o pozycji clipsów decyduje rewelacyjny sezon Branda poprawna gra Cassela i dobre uzupełnienie innych graczy ale nie równa rewelacyjna gra Kamana! to nit jest top5 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Shaq statsy najsłabsze w karierze, ale jednak wciąż to on jest najtrudniejszym do powstrzymania środkowym chociaż możliwe, że to już ostatni sezon na 1 miejscu

2. Yao- późno bo późno, ale ktoś znalazł jego zagubione cojones i jeśli już ich nie zgubi za rok wskakuje na 1 pozycję

3. Big Ben- największy wpływ na defensywę ze wszystkich środkowych ligi

 

Potem wrzuciłbym Ilgauskasa, Camby'ego, Kamana a za rok specjalnie dla mastera wrzucimy do tego wesołego towarzystwa Kwame 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie Shaq dalej jest najlepszy. Co prawda nie jest juz tym wielkim dominatorem co kilka lat temu, ale dalej jeżeli zacznie grac na maskymalnych obrotnach to nie ma na niego siły. Dalej moze uczyc kazdego jak grac na tej pozycji. Idac dalej to chyba Yao bo ostatnio poprawa gry u niego az bije w oczy. Wreszcie pokazuje ze nie musi koniecznie byc wiecznie niespełnionym talenetm, ze moze stac sie gwiazda, że jest dobry, ma wiele manerwow podkoszowych i moze jeszcze ozstanie tym dominatorem> Ta dwojka wydaje sie byc z przodu ze wzgledu na umiejetnosci gry i w obronie i w ataku. Dlatego tez dopiero na 3miejscu BigBen bo wyróżnia sie tylko w obronie, co prawda jest w tym geniuszem, ale trudno zeby był wyzej skoro w ataku jego głowna przydatnosc to zbiórki offensywne. Szkoda tez Camby'ego ktorego ciagle drecza kontuzje i w pełni nie moze pokazac ile jest wart wiec dlatego dostaje pozycje nr4. 5 to BigZ z Cavs ktory ma dobre i słąbsze mecze ale ogólnie jest niezły i potrafi rywalizowac z czołówka na tej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Shaq

2 BB (także nominalny PF!!!!!)

3 Yao

4 Marcus ( także raczej to PF!!!!!!!)

długo długo nic

 

Wydaje mi sie ze w rankingu wybieramy najlepszych naszym zdaniem NOMINALNYCH CENTRÓW, a nie nominalnych skrzydłowych występujących na jedynce :wink: .Jezeli chodziloby o graczy PF ktorzy graja na C to jednym z najlepszych byłby Amare ale ten nie moze grac co nie zmienia faktu ze jest to jeden z lepszych nominalnych PF ktory gra na C.

 

PS.Czy w Indianie na C gra J.O.?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7. Sammy

no i jest Sammy :) nie no, koleś przegrywa rywalizację o strting center z wielki Hunterem ( :lol: ), bo jest tylko 7mym centerm NBA... :) no ale skoro na 7 jest Sammy, to Kwame spokojnie łapie się to starting six :twisted: no i Hunter w S6 też musi być :)

 

 

Mój mini ranking na szybko wygląda tak:

1. Shaq - progress Heat mówi wszystko ile ten center jest wart dla tego zespołu. Nie dajcie się zmyliś statsom.

 

2. Jednak Yao. Mimo, że go nie lubię to ostatnio koleś wymiata. Może trochę na wysros to ustawiłem na 2gim miejscu, ale powiedzmy, że mu wierzę, że to trwalsza forma :) żeby mógł przeskoczyć Shaqa Van, to Rockets muszą zacząć coś grać.

 

3. Big Ben - moze trochę niedoceniony, a pozycja zaniżona, ale on zasługuje na wysoką pozycję tylko w obronie. To bardzo dużo, ale jednak Yao (sam się dziwię, że to napisałem :roll: )

 

4. Big Z. Dałbym Cambiego, ale jednak jakbym miał wybierać na cały sezon jednego z nich do wybrałbym Litwina.

 

5. Camby.

 

6. Kwame (on jest lepszy niż Mihm master!)

 

Co do Big Bena i Cambiego, to moze nie grają jak typowi C (tzn Camby, bo ben gra tylko w pobliżu kosza), a warunki fizyczne mają trochę słabsze od standardów, to w obronie obaj dają radę większym i silniejszym. Inna sprawa, ze grają już kilka lat na tej pozycji, więc ciężko ich już klasyfikować inaczej. Na pewno bliżej im do C niż PF (szczególnie Ben).

a JON, czy Bosh jako C klasyfikowani być nie mogą. Ale to chyba oczywiste.

Mnie osobiście ciekawi kiedy do tego grona dołączy Dwight Howard i czy wogóle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też tak ostatnio myślałem o tym Howardzie. Niby nominalny PF, ale jak się go ogląda gra bardziej jak C, choć w obecnych czasach mało którego gracza z PF/C można tak całkowicie przypisać do jednej pozycji.

Przyznam, że Orlando to zespół, który mało oglądałem w tym sezonie. A to ich gra mi się nie podobała z Francisem w składzie, a to nie bardzo było okazji ściągnąc ich mecz, ale po tym co widziłem Howard ma zadatki do gry na C. I teraz jeszcze pytanie. Czy on jeszcze wogule rośnie? W poprzednim sezonie dość głośno o tym było i kilaka osób na rónych serwisach mówiło, że może dobije do 7.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6. Kwame (on jest lepszy niż Mihm master!)

 

Nie no, teraz to chyba sobie kpisz(chodzi o Browna jako szóstego Centra ligi) :?
To był żart - słownie: żart. Czytaj z ruchu ust: żart. przeliterować? :wink:

 

ps. jeśli Sammy jest na 7mym to Brown może być na szóstym :P

ps2. a Sammy'ego na 7mym nie skomentujesz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nic nie było słychać, aby Howard coś urósł. Mierzono go zdaje się przed sezonem i było to 6-11 i jakiś kawałek, ale nie pamiętam dokładnie ile (wydaje mi się, że ćwiartka). Na razie rozrasta się wszerz ;). Czy stanie się centrem? Teraz chyba dużo zależy od Milicica i tego jak się rozwinie. Ale jak na razie Howard umie grać przede wszystkim blisko kosza, rzuca półhakami, a więc bliżej mu do centra niż niektórym graczom za takowych uważanych :). Ja bym wolał, żeby został graczem kompletnym w stylu Duncana, który umie zagrać posta i rzucić z półdystansu, dobrze broni z pomocy jak i 1 na 1. Mam nadzieję, że sezon numer 3 będzie dla niego przełomowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Bez wzgledu na wiek i cala reszte to poki gra Shaq i nie ma super objawienia nowego na centrze to tylko on jest zdecydowanym numerem jeden.

 

2.Chyba jednak Ben gra w defensywie to jego mocna strona w ofensywie dosyc wyraznie kuleje no ale jesli patrzec na to ze w Pistons ma kto zdobywac pkt...

 

3. Yao ostatnio chyba wszystkich zadziwia takie cyfry jakie wykreca pod nieobecnosc T-Maca robia wrazenie. Nie prowadzi jednak Rockets do zwyciestw ( wogole Rockets to jeden z wiekszych niewypalow w tym sezonie ale kontuzje...)

 

4.Camby - koles wymiata swietne bloki a i w ofensywie potrafi zaszalec niestety tez meczony przez kontuzje gdyby nie to moglby byc w TOP 3

 

5.Kaman pokazuje ze zasluguje na to 5 miejsce LAC radza sobie bdb a i Kaman poczynil spore postepy.

 

 

Teraz w lidze coraz mniej klasycznych centrow bo w sumie jest Shaq i pozniej bardziej tacy PF... jednak Howard, Bosh czy Amare jak wroci z powodzeniem moga walczyc pod koszem z graczami z mojej pierwszej piatki. Nie bralem ich jednak pod uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.