Skocz do zawartości

George Karl COTY


tomeczeg20

Rekomendowane odpowiedzi

Spodziewałem sie raczej Spo, ale zasłużona w pełni nagroda, za całokształt jak i za najlepszy bilans Ever zespołu bez żadnego all-stara. Troche zjebal PO, no ale to nagroda za RS i w sumie jakby popatrzeć ze taki Pop miał tylko 1 win wiecej, to faktycznie wynik robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można mu zabrać super RS za który przynawana jest nagroda. Będzie przy nim jednak spore "ale" - to co robił z Nuggets w PO. Na jego szczęście za kilka lat nikt nie będzie o tym pamiętał, a nagroda pozostanie. W sumie chyba do wyboru było 3 coachów: Pop, Karl i Spo. Mogło w sumie paść na każdego i wybór każdego z tej trójki spokojnie by się obronił, Popovich już swoje COTY ma, a Spoelstra pewnie jeszcze dostanie mając taką drużynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że Heat nie powtórzą takiego sezonu, albo nie zagrają lepszego? Z resztą, pewnie wystarczyłoby, żeby Denver zagrało niewiele słabszy sezon, a to Spo dostałby COTY. Dowiemy się więcej jak opublikują liczby głosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem, nie spodziewałem się tak dużej przewagi. Może to, że Spoelstra jest uważany za podnóżek Pata trochę mu głosów zabrało, ale Karl wygrał jednak bardzo zdecydowanie. Dla mnie to lekkie zaskoczenie. Widać młody trener Heat ma niewielkie poważanie w środowisku i musi jeszcze udowodnić swoje umiejętności trenerskie mając do dyspozycji mniej mocarny zespół.

Edytowane przez kubakw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

404 do 190 to nie jest mała róznica kubo

 

http://www.nba.com/2013/news/05/08/george-karl-denver-nuggets-named-coach-of-the-year-2013/index.html?ls=iref:nbahpts

 

 

Heat zrobili fajny sezon i graty, ale ja wciąz nie mogę sie pozbyc wrazenia ze spo to figurant

dobrze, że tak samo myślą za oceanem a nie robią z niego gwiazdę trenerską...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani jednego głosu dla laureata z 2005 roku?

 

Objął rozbitą drużynę już w trakcie sezonu, trapioną kontuzjami, z niedoleczonym potencjalnie najlepszym zawodnikiem i mimo to doprowadził ją do po! I to nie z ostatniego miejsca, na historycznie wyrównanym Zachodzie!!!

Edytowane przez Iwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ta nagroda jest ogólnie niewiele warta.

 

Bo tak szczerze jak popatrzymy od powiedzmy 00 do 2013r. to przez 11-12 lat było dwóch trenerów ewidentnie najlepszych i myślę, że gdyby Jax z Popem się podzielili po 5 to nikt by nie miał pretensji.

 

Natomiast D'antoni czy mój osobisty faworyt Brooks to kompletne nieporozumienia. Już Spo by był lepszy.

 

Karl za RS nieźle, chociaż po cichu liczyłem na Vogela za to jak fajnie poukładał Indianę. Ale to co robi Karl albo Drew w Atlancie też zasługuje na podziw.

 

W ogóle tak myślę, że obecnie overall to tak mniej więcej:

 

1 tier: Pop, Tom,

2 tier: Vogel, Hollins, Doc, Rick (jego zajebiście szanuję za pracę w Mavs), Woodson

D-league tier: Vinny, Brooks, D'antoni

Non factor: Spo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za całokształt ale co tam, nie dostał w latach 90. to ma teraz :) Praca Vogela i Tibbsa zasługiwała na szczególne uznanie, no ale taki urok tej nagrody, trenerzy dostaja ja za bilnas lub jakis znaczący progres.

 

Też obstawiałem Spo i chyba nawet bym się specjalnie nie czepiał, więc to dla mnie miłe zaskoczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 tier: Pop, Tom,

2 tier: Vogel, Hollins, Doc, Rick (jego zajebiście szanuję za pracę w Mavs), Woodson

D-league tier: Vinny, Brooks, D'antoni

Non factor: Spo

co takiego pokazał Woodson, że stawiasz go nad D'Antonim i Spoelstrą?

 

no i Adelman co najmniej 2nd tier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co takiego pokazał Woodson, że stawiasz go nad D'Antonim i Spoelstrą?

 

no i Adelman co najmniej 2nd tier

Woodsona ze Spo trudno porównać (Spo ma po prostu sporo lepszy roster), ale od D'Antoniego różnić go może np bilans drużyn (Knicks wygrali Atlantic po raz 1. od 1994), fakt, że potrafił stworzyć wokół Anthony'ego czołowy atak ligi (coś, czego Majk nie był w stanie zrobić), stworzyć świetną chemię w drużynie (Majk tego też nie dał rady), stałą rotację (tu też Majk się nie popisał) albo dobry system defensywny (inna sprawa, że Knicks nie byli regularni w obronie i nie zawsze grali na 100%). Wszystko to mając dosyć spore problemy z kontuzjami w zespole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woodsona ze Spo trudno porównać (Spo ma po prostu sporo lepszy roster), ale od D'Antoniego różnić go może np bilans drużyn (Knicks wygrali Atlantic po raz 1. od 1994), fakt, że potrafił stworzyć wokół Anthony'ego czołowy atak ligi (coś, czego Majk nie był w stanie zrobić), stworzyć świetną chemię w drużynie (Majk tego też nie dał rady), stałą rotację (tu też Majk się nie popisał) albo dobry system defensywny (inna sprawa, że Knicks nie byli regularni w obronie i nie zawsze grali na 100%). Wszystko to mając dosyć spore problemy z kontuzjami w zespole.

1. Miałem na myśli całą karierę, nie tylko jeden sezon, zresztą i tu trudno porównywać bilans, biorąc pod uwagę okoliczności.

2. Knicks w ataku bazują na tym, co wprowadził D'Antoni, tylko w wolniejszym tempie i z większą ilością izolacji. Różnica polega na tym, że Mike D nie miał ani jednego pg (nie licząc Linsanity, kiedy to i cały zespół znacznie lepiej funkcjonował), a Mike W ma trzech. Nie wiem dlaczego wszyscy tak konsekwentnie pomijają kluczowy dla poprawy gry Knicks fakt.

3. Nie udało mu się rok temu, udało się sezon wcześniej.

4. Nie widzę żadnego dobrego systemu defensywnego, dobry system defensywny nie kończy sezonu w gorszej połówce ligi, regularność w żaden sposób tego nie tłumaczy. Knicks mają sporo problemów z organizacją obrony, ogólnie nie wiem skąd Woodson ma tę opinię defensywnego coacha, jego Hawks też nigdy nie byli nawet w top 10 i po zmianie trenera na Drew w sumie się nie pogorszyli.

 

Doceniam pracę Woodsona, ale dla mnie to jest trochę na zasadzie Gentry'ego w Suns, czyli masz już podwaliny systemu i zespół w dołku, potrzebujący psychologicznego kopa, zmieniasz parę rzecz et voila. Zdecydowanie nie dałbym go do 2nd tiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na upartego to w każdnym sezonie mozna typować Adelmana, Popa i kilku innych. Tylko jaki to ma sens? Mają najlepszy warsztat ale chyba lepiej podchodzić do tego bardziej wybiórczo, nagroda przyznawana za jeden sezon. W tym roku Carlise zwyczajnie nie dostał dobrych zawodników a Adelmanowi posypał się zespół. Sorry - wynik to wynik.

 

Co do Woodson over D'Antoni chyba wszystko napisał Karpik. Mi w porównaniu tej dwójki rzuca się w oczy jedno. Woodson poukładał ten zespół, nie kombinował i to wcale nie tak, że dostał gotowca po D'Antonim. Znalazł odpowiednie role dla anonimów typu Prigioni czy Copeland, wytresował JR'a, nie bał się grać Melo na PF w zasadzie przez cały czas i oddać mu lejce w tej ekipie. Wykorzystał to co miał chyba w 100%. Sami gracze podkreślają świetną atmosferę i rolę Woodsona. Czasami trener ma narysowac mazakiem jak małpki mają biegać i być genialnym taktykiem, a czasami ma nie kombinować za dużo tylko trzymać się sprawdzonych rozwiązań dbać o dobro drużyny na innych polach. NYK mieli dobry bilnas w rS, własny styl, dobrą atmosferę. Tylko to się liczy, bo z tego się rozlicza trenera.

 

Mike D to odwrotność Woodsona, w zasadzie sam sobie robił pod górę. Ja rozumiem, że było mnóstwo kontuzji, ale jego dziwacznej rotacji nie da się zwalić tylko na to (szczególnie dzielenie minut między Jamisonem i Clarkiem). Facet przyszedł z wbitym już do głowy pomysłem i nie myślał o jego zmienianiu (powrót zgruzowanego Nasha do S5 na PO to chyba najlepszy przykład). Fajnie się oglądało Gasola nawalającego zza łuku? Cały sezon LAL to miotanie się, można odnieść wrażenie, że Mike D nie panował nad zespołem.

Edytowane przez Jinks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.