Skocz do zawartości

Derrick Rose i jego return


jacol

Rekomendowane odpowiedzi

Tak patrzę na dzisiejszy mecz Miami z Bullsami i kogo widzę? Teague i Cook na parkiecie (jeszcze niedawno nie dostawali żadnych minut), a Rose na ławce w garniturku. Ja przestaję rozumieć na co gość czeka. Jest mi ktoś w stanie to jakoś wytłumaczyć? Bulls po raz pierwszy w historii płacą podatek od luksusu głównie przez gruby kontrakt Rosa, a co on daje zespołowi poza wsparciem mentalnym z ławki? Jedyne co w kółko powtarza to to, że wróci jako lepszy gracz. Czasem mam wrażenie, że marzy mu się, żeby wrócić do gry i od razu rzucać po 30pkt co by nie stracić statusu superstara. Jak dla mnie czas na powrót był jakieś 2 tygodnie po dopuszczeniu przez lekarzy, powinien grać małe minuty i z każdym kolejnym meczem coraz więcej. Teraz w zasadzie czego nie zrobi to będzie źle. Wejdzie na PO to może grać kiszkę, bo jest nieograny, a im dłużej będzie czekał, to presja będzie coraz większa. Wybaczę mu jak wróci i rozpier**** system, w innym wypadku szukam nowego idola. BTW Rose powiedział "I would die on that court", a póki co niech patrzy na Noah jak to się robi w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada idź i już zacznij się rozglądać za nowym idolem. Ja zostanę ze swoim

W zupie mam całą te nagonke na rose'a. Jeśli ktoś przez pare lat zjada zeby na parkiecie wygrywa mecze walczy i po kontuzji nie chce przyspieszac powrotu bo nie czuje pewności od razu zbmera się tłum z widłami i pochodniami.

Ja go rozumiem bo nawet 1.5roku po urazie odczuwam lek i dyskomfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, żeby przyspieszać powrót Rosa, ale żeby go też nie opóźniać w nieskończoność. W obecnej sytuacji kadrowej jest bardzo potrzebny nawet na kilka minut, chociaż jak widać radzą sobie i bez niego. Joseph, nie wiem czy grasz w kosza (czy w coś innego) zawodowo czy rekreacyjnie, ale czy pomimo lęku i dyskomfortu nie wychodzisz na boisko grać? Ilu znasz zawodników którzy grają pomimo kontuzji i urazów (chociażby właśnie Noah, albo Deng ze swoim nadgarstkiem), a ilu znasz takich którzy dostali zielone światło od lekarzy i nadal siedzą na ławce? Rozumiem, że często przesadza się w drugą stronę, ale jak najbardziej Rose mógłby się już od jakiegoś czasu rozgrywać, nawet najcięższy trening nie odwzoruje prawdziwego meczu o stawkę i z prawdziwymi przeciwnikami, a nie kolegami z drużyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślę, a wiem, że by wrócił na pewno. Piszę o potrzebie jaką ma drużyna, która w obecnym stanie gra w zasadzie 6 zawodnikami. Ciągle będę powtarzał przykład Noah, jest w pełni zdrowy? Czuje dyskomfort? Gra? Niestety uprawianie sportu wyczynowego wiąże się z mniejszymi lub większymi kontuzjami, jeśli mamy czekać na to aż każdy będzie gotowy w 100% to nigdy Bulls nie zdobędą mistrza.

 

EDIT: Ja rozumiem, że powrót po takiej kontuzji jest ciężki, i wcale nie oczekuję od Rosa gry na poziomie allstara od razu i dźwigania całej gry, ale można od niego oczekiwać tego, żeby chociaż trochę odciążył kolegów. Boje się też po prostu, że upływający czas działa na niekorzyść wbrew pozorom. Życzę sobie i fanom Bulls żebym nie miał racji.

Edytowane przez jacol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jednak ACL to konkretna kontuzja i nie ma co mówić, bo każdy przypadek jest inny. Mnie osobiście bardziej męczą właśnie te plotki i doniesienia, że to już, że wraca, a nijak to się ma do rzeczywistości. Męczą z tego względu, że chciałbym już oglądać takiego gościa jak Rose z powrotem, mimo że żadnym fanem jego, ani Bulls nie jestem. Może właśnie w tym jest jego wielkość, że nie wraca, bo wie, że mógłby zaszkodzić zespołowi bardziej niż pomóc w tym momencie. Ja jestem za tym, żeby wszyscy dali mu święty spokój. Wróci, kiedy będzie chciał/mógł, a ludzie mogliby przestać o tym gadać i zająć się tym co jest, czyli świetnymi PO, a nie dywagacjami o tym co mogłoby być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanbulls, a jaką kontuzję ma Rose? Bo chyba dobrze rozumiem, że od marca nie ma medycznych przeciwwskazań żeby Rose grał? Apropos Twojego cytatu, tam wcześniej było takie coś:

"If you tore your ACL and you have to be the starting point guard and have the expectations that Derrick has"

Wszystko rozbija się o to czego oczekujesz, może trzeba trochę spuścić z tonu, robić małe kroczki i wracać powoli, ale wracać. A ciągle czytam, że wróci i będzie na pewno lepszy. Nawet jeśli Derrick nie zagra do końca sezonu to czy od przyszłego od samego początku będzie miażdżył wszystkich? Oby!

 

EDIT: kubakw, właśnie tego brakuje, jasnej deklaracji od Rosa, bo albo się określa czy wraca teraz czy od nowego sezonu. Sytuacja wtedy jest jasna i nikt się na nikogo nie ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozchodzi się o psychike apropo tego porównania kontuzji...tj wróć po takiej kontuzji ACL a graj z taką jak Noah...to wielka różnica

 

mnie ciekawi jedno tzn. gdzie tam jest psycholog sportowy?? ciekawe są wypowiedzi Rose'a nt pamięci mięśniowej itp. czyli jednak nie wszystko tam jest jeszcze w porządku, wszystko było i jest nagłaśniane przez media i one nam robią dziurę w mózgu niestety

 

jak będzie sam gotów to wróci, ale pomińmy już porównywanie kontuzji jednej do drugiej i stanu psychiki po takich przejściach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacol, Rose gdyby mógł to by zadeklarował, jestem tego pewien. Dla dobra swojego, drużyny i fanów powiedziałby, że wraca dziś, albo dopiero w listopadzie. Skoro tego nie zrobił to znaczy, że coś jest na rzeczy i nie chce w tej chwili niczego deklarować, żeby nie zamykać żadnych opcji i nie wzbudzać jeszcze większych emocji w momencie, gdy to nie jest potrzebne Bulls. Dla mnie to jest proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak n lat temu duncan poddal PO spurs z powodu chyba kostki to pomyslalem ze nie ma jaj

 

To samo mysle o Rosie. Zero jaj.

Nie mniej jednak taka bezjajeczna decyzja moze byc wlasciwa decyzja.

Arenas sie nagrzal na powrot i nigdy nie wrocil do formy, a Duncan pare misiow wygral.

Oby Rose odkupil swoja bezjajecznosc w przyszlym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BREAKING:

 

Derrick Rose may (MAY) suit up for game 3 versus the Miami Heat.

 

Nothing is official yet, but according to sources out of Chicago, Rose has been practicing with the team and a #RETURN in front of the Chicago crowd may be possible.

 

Rose may be used in a limited 'emergency' role off the bench, but his presence would be well received and appreciated.

 

czyżby???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja już dawno niewidziałem wiadomości w takim stylu, co fakt opera mydlana ciągnie się już długi czas, ale ta wiadomość nawet mnie zaciekawiła a pare dni temu sam rose powiedział, że może wrócić na miami...ale czy warto czy nie to juz inna sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BrettNBA: Derrick Rose will dress (in jersey not suit) for Game 2 tonight. Doesn't mean he'll play but it's a step forward.

 

ja wiem ze kolejna sucha wiadomosc ale cos w tym jest, cos zaczyna sie dziac. moze faktycznie nie dzis ale mecz nr 3 kto wie moze wybiegnie na parkiet...jak w cytacie to krok do przodu a wtedy lebron nie bedzie mial tylko do pokrycia nate'a ale tez rose'a ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napisze tak- i fani Lakers to doskonale pamietają, zreszta fani Blazers również

w przypadku Bynuma i Odena tez przeciwskazań nie było!

I ja sie bardzo obawiam, ze z tym kolanem moze byc ciut gorzej niz sie mówi

sorry nie mogłem sie powstrzymać. Miesiąc czy dwa temu napisałem dokładnie to samo to mnie wyśmiałeś a teraz piszesz to samo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.