Skocz do zawartości

tak to już, czyli lato 2013


elwariato

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli chodzi tutaj o to, że tak czy siak płaca mu 25 za 3 lata, ale w salary rozkłada się to na zasadzie 8-8-8 a nie 5-5-15 ?

 

Co do reszty, widzę że temat wpadł na grząski grunt i sporo jest atrgumentów obronnych dla Turka. Dłużej nie będę się wykłócał, bo co miałem powiedzieć to powiedziałem, co Wy mieliście powiedzieć, też powiedzieliście i już nikt nikogo bardziej nie przekona.

 

Reasumując, dla mnie jest po prostu śmieszna teza, że to jeden z czołowych centrów ligi. Bo czołówka oznacza TOP 5, a Asik, nawet przy uznaniu tych wszystkich racji go popierających ni cholery do czołówki się nie kwalifikuje. (btw. argument, że "trafia będąc sam na sam z koszem" nie moze byc traktowany poważnie :) ).

1) zgoda, że nie jest top5 C

2) drugiej strony jest top3 z dostępnych C a to już jest istotne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysmażyłem tu posta, że Asik to był na stan na maj 2013 center z miejsc 9-13, ale mi zeżarło całego, bo mnie znowu zajebane forum samo wylogowało i nie chce mi się klepać tego samego.

 

A Davis, Lopez czy Pekovic są na chwilę obecną na jego poziomie

Davis w sensie Anthony Davis? Z której strony on jest na poziomie Asika, to ja nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę już sam nie wiem

 

http://www.hoopsworld.com/ranking-the-2012-13-nba-centers

 

tu nie jest w top #10 a brak Hibberta!

 

ale prawdą jest że ostatni sezon w ataku bardzo poprawił!

edit: z dupy lista ale wziąłem pierwszą lepszą zza oceanu i choć z marca chyba w pełni oddaje jego poziom....nie top

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) zgoda, że nie jest top5 C

2) drugiej strony jest top3 z dostępnych C a to już jest istotne!

W innym temacie ktoś odnotował, że George Hill to TOP 3 defensywnych PG. Czy to go stawia w TOP 10 PG pod względem całokształtu? :)

 

PS. Zapomniałem w swojej wyliczance o Noah. No to przesuwa naszego Turka jeszcze niżej.

 

@ignazz: Asik nie tyle poprawił się, co po prostu dostał 2x więcej minut. Co zebrał to dobił, bo - o dziwo - "potrafi wykańczać akcje sam na sam z koszem" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony zapomniales o takim Noah czu Sandersie chociazby a z drugiej wymieniles 2x Monroe i piszesz o Gortacie over Asik,

 

gdzie sam argumentujesz gdzieś tam

a już w rookie year statystycznie wyglądał b. dobrze

nigga please ;]

 

 

 

tak btw. Jatrzębie skręcili sobie całkiem fajną podkoszową rotację dodajac do Ala i Sapa, Branda, Avaona i tego Perica, przydałby im się jeszcze jakis swingman ale chyba takowych juz nie ma wolnych?

Edytowane przez Tizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asik dał radę w Houston, bo łatał dziury po Hardenie, a w ataku nic nie musiał robić, bo Brodacz grał sam. W każdym innym teamie, w którym nie ma takiej jednoosobowej orkiestry(niby Kobe pasuje, ale on by się rozpłakał jakby miał grać z Asikiem) Asik by grać nie mógł.

 

Może obrońcy Asika wymieniliby wszystkich podstawowych centrów gorszych niż Asik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak btw. Jatrzębie skręcili sobie całkiem fajną podkoszową rotację dodajac do Ala i Sapa, Branda, Avaona i tego Perica, przydałby im się jeszcze jakis swingman ale chyba takowych juz nie ma wolnych?

Wiem ze Millsap upgrade w porownaniu do Smitha, ale jednak nie widze tu logiki. Od x lat jest problem, ze JSmoove i Al sie dubluja bo obaj najlepiej sie czuja na PF i albo jeden sie musi meczyc na SF albo drugi na C i po tych wszystkich latach postanowiono wymienic Smitha na Millsapa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze Millsap upgrade w porownaniu do Smitha, ale jednak nie widze tu logiki. Od x lat jest problem, ze JSmoove i Al sie dubluja bo obaj najlepiej sie czuja na PF i albo jeden sie musi meczyc na SF albo drugi na C i po tych wszystkich latach postanowiono wymienic Smitha na Millsapa??

Tak bo Sap ma midrange i to na niezłym poziomie czyli coś czego Smith nigdy nie miał więc nawet i jeśli Horford będzie się męczył na C to przynajmniej nie będą w dwójke kisić się na tych samych klepkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asik dał radę w Houston, bo łatał dziury po Hardenie, a w ataku nic nie musiał robić, bo Brodacz grał sam. W każdym innym teamie, w którym nie ma takiej jednoosobowej orkiestry(niby Kobe pasuje, ale on by się rozpłakał jakby miał grać z Asikiem) Asik by grać nie mógł.

 

Może obrońcy Asika wymieniliby wszystkich podstawowych centrów gorszych niż Asik?

 

dokladnie, kwestia fitu

 

co z tego ze ten czy tamten overall sa nawet lepsi niz asik, skoro w tym konkretnym roku, na zrobienie konkretnego wrazenia na tym konkretnie zawodniku [czyli na howardzie: 'zobacz, mamy mlody, rozwijajacy sie team z perspektywami'] asik pasowl idealnie? i o to moreyowi chodzilo, i to mu sie udalo, i teraz ma dwoch zawodnikow z top10 ligi i co go obchodzi ze drummond lepiej rokuje a hibbert ogolnie jest lepszy? za hibberta rok temu by musial wywalic kosmiczne pieniadze, a asika dostal za 25/3

 

 

szacun, morey, good luck, houston!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może obrońcy Asika wymieniliby wszystkich podstawowych centrów gorszych niż Asik?

 

Monroe, Gortat, Jefferson, Vucevic, Okafor, Hickson, Varejao, Kaman, Robin Lopez, Perkins, Jordan, Koufos, Valanciunas, Chandler, Hawes, Biyombo, Cousins

 

 

trochę ich jednak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monroe, Gortat, Jefferson, Vucevic, Okafor, Hickson, Varejao, Kaman, Robin Lopez, Perkins, Jordan, Koufos, Valanciunas, Chandler, Hawes, Biyombo, Cousins

 

 

trochę ich jednak jest.

Jeszcze dodaj sobie z 50 nazwisk z NBDL skoro wygrzebujesz jakichś scrubów, będzie ładniej wyglądać i lepiej przypasuje do teorii. Po co w ogóle robić takie tendencyjne zestawienie? Kogo chcesz tym nabrać? Valuncianas? Koufos?! Robin Lopez, którego wszyscy pozbywają się jak goracego ziemniaka?

 

A co do kilku ważniejszych nazwisk na liście: nie wiem jaki idiota GM wziąłby defensywnego kołka bez talentu ponad Cousinsa (bo co? ma rzekome "problemy z osobowością" to już znaczy, że trzeba wypisywać herezje i odmawiać mu mega talentu?), Chandlera, czy Jeffersona... O tak, już sobie to wyobrażam. To by był dopiero upgrade Bobcats gdyby dali maxa Asikowi zamiast Alowi. Z miejsca siali by postrach w lidze! :glee:

 

Swoją drogą Varejao > Asik, a wymienianie Biyombo oznacza, że sobie tutaj po prostu jaja robisz, zamiast powaznie dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał żeby mu podano gorszych centrów, którzy w swoich drużynach grają w s5 to mu podałem- proste. Nie rozumiem więc po co te brednie o scurbach.

 

ma rzekome "problemy z osobowością"

Rzekome? Masz jakieś powiązania z Josefem Fritzlem? Odpisz, proszę.

 

Na ogólny overall zawodnika nie składają się tylko umiejętności czysto koszykarskie- psychika i mentalność odgrywają równie ważną rolę. Wole mieć w zespole Asika niż Cousinsa i myślę, że nie jestem jedyną taką osobą.

 

Z miejsca siali by postrach w lidze!

 

Bobcats są gównem i gównem będą niezależnie od tego czy Asik trafiłby do nich kosztem Jeffersona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J

To by był dopiero upgrade Bobcats gdyby dali maxa Asikowi zamiast Alowi. Z miejsca siali by postrach w lidze! :glee:

 

Przecież mowa o tym kto jest lepszy, a nie kto byłby lepsza opcją i fitem dla danej drużyny...

Ten "kołek bez ofensywy" robi większy impact po jednej stronie parkietu, niż takie kmioty jak Al po obu razem wziętych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał żeby mu podano gorszych centrów, którzy w swoich drużynach grają w s5 to mu podałem- proste.

Od kiedy Biyombo jest centrem? Koufos wraca do przeznaczonej mu roli, czyli 10-15 min z ławy, zresztą on w Denver był fałszywym starterem i grał po ledwie 20 minut. Lopez z kolei miał w życiu jeden pełny sezon w S5 bo musiał tam grać z braku laku, teraz GM Pelicans sprzedałby pewnie własną matkę w pakiecie z nim aby się go pozbyć :) Oczywiście zgadzam się, że podałeś centrów z pierwszej piątki zgodnie z życzeniem, ale te pierwsze piątki to już przeszłość. Na dzisiaj połowa z nich albo spada na ławę, albo na PF bo nie są naturalnymi centrami (vide ww + np. Hickson).

 

Pomijam już wrzucanie do tego worka Chandlera i Cousinsa, którzy są o klase lepsi od Turka.

 

Reasumując, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę część kandydatur z którymi się nie zgadzam, to i tak plasuje to Asika jako typowego ligowego średniaka (Ty wymieniłeś bodaj 16 czy 17, a siłą rzeczy odpada taki Biyombo, Koufos czy Hickson). Ja się więc pytam, z czym do ludzi i jaka to czołówka centrów ligi? O udowodnienie tej tezy proszę od początku tej dyskusji. Szkoda, że autor tego osądu szybko się zmył.

 

A na kij o tym Fritzlu palnąłeś ten tekst to nie mam pojęcia.

 

PS. Ciekawa sprawa z tym Jeffersonem. Ludzie jeżdżą po nim jak po burej suce, popadając w głęboką hipokryzję. Bo z jednej strony wychwala się jakiegoś drewnianego kołka za to że jest niby super-fitem w obronie (gdzie takich gości jemu podobnych można znaleźć wielu) itd itp, a z drugiej nie docenia tego, że taki Jefferson to TOP 3 centrów ligi pod względem skilla ofensywnego i gości z takim talentem można szukać ze świecą. Urocza wybiórczość argumentów i relatywna hierarchia wartości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top3 ligi? Center z 48%fg robiący 17 ppg, no normalnie klasa.

Asik był drugim najważniejszym zawodnikiem drużyny PO. Jak Cousin coś takiego osiągnie wtedy możemy o czymś mówić. Chociaż dla Ciebie pewnie ważniejszy był tam Lin, bo miał więcej ppg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.