Skocz do zawartości

tak to już, czyli lato 2013


elwariato

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Pacers podobno są blisko pozyskania Scoli za Greena. Świetny ruch, Green i tak był na wylocie ze swoim kontraktem i zastanawiali się jak znaleźć jelenia, który to weźmie. A tak będą mieli Scolę z ławki.

 

Na wikipedii Gerald już jest w rosterze Suns, ktoś szybko działa ;) ale jest też i w Pacers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geeez, ja dopiero teraz ogarnalem, ze Pacers podpisali Hilla za 32/4.

Masakra, przy obecnym natloku talentu na PG takie przeplacenie może być bolesne, zwlaszcza, ze dobrego rozgrywania dalej nie maja (Hill to bardziej combo), a za rok trzeba będzie placić Georgowi i Stephensonowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hill to top3 obrońców z pozycji PG w lidze. 32/4 za gościa, który jest świetny po jednej stronie i co najmniej znośny po drugiej to sprawiedliwa cena. Combo Hill-George-Hibbert to potencjalnie najdłuższe ręce w obronie z pozycji 1-3-5 w lidze.

 

- - - Updated - - -

 

PS

 

Sixers biorąc White'a są w tunelu z dwoma drogami i każda kończy się światełkiem na końcu. Albo Royce wreszcie się odnajdzie i będą mieć all-around wysokiego na lata po kosztach, albo się nie ogarnie i plan Sixers, żeby mieć jak najmniej aktywnych zawodników w składzie i przyjemną perspektywę tankowania będzie jeszcze bardziej realny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frajera? 20 mln baksów, a chyba raczej 16/2 za jednego z lepszych centrów w obecnym NBA to jak manna z nieba.

Mówimy o gościu, który miałby problemem z trafieniem piłką do wody stojąc w łodzi na środku jeziora, nie zna pojęcia post moves, nie posiada odrobiny atletyzmu i jest totalnie jednowymiarowy??

 

Za takich drewaników - owszem - zwykło się przepłacać, ale 25/3 było ze strony Rockest gruuubą przesadą. To samo zresztą z Linem. Nie dziwię się, że od 2 miesięcy próbują ich za wszelką cenę spuścić. Tyle, że jeśli byłby ktokolwiek na nich chętny, nawet za pół-darmo to już byśmy mieli trade. Ale nikt nie chce mieć zapieprzone 30mln w przyszłym roku w salary przez dwóch ogórków.

 

PS. Nie ma 16/2, w tym sezonie jest coś ok 6, w następnym niespełna 15.

 

PS.2 "Jeden z najlepszych centrów"? To powinno pójśc do łapu-capu :) Z pamięci: Hibbert, Howard, M. Gasol, P. Gasol, Monroe, Bosh, Chandler, Lopez, Horford, Bynum, Monroe, Jefferson, Drummond, Bogut, Peković, Cousins, Davis, Gortat.

 

Ja bym jeszcze wolał takiego Nene czy Kantera, a niektórzy powiedzą, że i Splitter lepszy. Oni przynajmniej pokazują coś po obu stronach parkietu.

 

Prosta matematyka nawet bez tych ww.: 18 przed Asikiem. Jeśli miejsce nr 19 traktujemy jako "jeden z lepszych" to OK, zgadzam się z Twoją tezą :) Sorry ale dobry, ponadprzeciętny defense i zbiórka to nie są kryteria wg których można gościa chwalić ponad miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolbego @kore99, racz przemyslec czasem swoje wypowiedzi, gdyż często popadasz w skrajności (możliwe, ze pod wplywem emocji/impulsu) i pleciesz glupoty, bo do tego lapucapu to bardziej by się twoja wypowiedź nadala, gdyż o ile rzeczywiście Dwight czy Marc Gasol górują nad Asikiem, to juz postawienie nad nim powiedzmy Monroe, Jeffersona czy chociażby Drummonda to jakieś herezje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś w stanie racjonalnie wytłumaczyć dlaczego ??? Monroe to na deskach zbliżony poziom i gość 2 klasy wyżej w ofensywie, Drummond ma 19 lat, a już w rookie year statystycznie wyglądał b. dobrze, zważywszy na fakt, że spędzał na boisku 10 min mniej niż Asik. Jefferson? No to już popadasz w jakieś absurdy. TOP 3 centrów w lidze pod względem ofensywnego skilla, a Ty mówisz że on nie ma prawa być porównywany do naszego Pinokia???? Mózg rozje***y.

 

Asik to widzę z jakichś irracjonalnych powodów mega-overrated koleś przez Was. Kompletnie nie rozumiem od kiedy drewniane kołki ceni się wyżej od gości, którzy po pierwsze mają masę talentu, dwa - są przede wszystkim różnorodni i potrafią dać drużynie coś więcej niż zbiórki i defense, które można zapewnić przy mniejszych kosztach. Słabą obronę przykryjesz a czarna dziura w ataku sprawia, że grasz przy każdym posiadaniu piłki 4 na 5.

 

rzeczywiście Dwight czy Marc Gasol górują nad Asikiem

A Bynum, Lopez, Pau, Bosh, Horford, czy Cousins to już nie ?? Jestem ciekaw jak mocno znienawidzili by Cię kibice drużyny, której byłbyś GMem i wziąłbyś Asika nad któregokolwiek z powyższych. No i szkoda, że taka turecka bestia nie może znaleźć nowego pracodawcy od 2 miesięcy skoro te 20/2 to taka super cena za tak zajebistego centra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Al freaking Jefferson lepszy od Asika? :D Nawet jakby Hawking na wózku wjechał, to by dał radę go ominąć na dwutakt. Monroe? Gość który potrafi na średnim poziomie mocno oldschoolowy post up i w obronie się nadaje na robienie nieruchawej zrujnowanej baszty? Demarcus Coousin który ma problemy z toższamością większe od Anny Grodzkiej i na razie ze swojego wielkiego talentu pokazał tyle co kaleka Oden?

Asik był top3 w obronie w ostatnim sezonie, robi dobre picki, jak ma czysty kosz to jest w stanie skończyć. To jest aż nadto na centra w obecnej NBA. A Horford nie jest centrem tylko PF, Bosh też robi to, bo musi. Akurat wzięcie Bynuma nad Asika to idiotyzm atm.

Ale w sumie z nicku wynika, że masz 14 lat, co Ci będę tłumaczył, że jak taki Al Jefferson, Monta Ellis, Carmelo Anthony czy kto tam teraz rzuca dużo puntków, z powodu ładnej cyfry w rubryce ppg jest tak dobrze ukrywany w obronie, że w ciągu ostatnich 7 lat jedynymi słabymi w obronie starterami mistrzów byli Fisher i Jason Terry, a i żaden z nich nie jest kołkiem porównywalnej skali do Ala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że grono fanów Asika się zwiększa :) Najbardziej rozbroiło mnie to:

 

jak ma czysty kosz to jest w stanie skończyć

Pomyślałeś w ogóle co piszesz i jakiego kalibru "argumentu" używasz? Skończyć na czysty kosz to potrafi 8-latek po pierwszym treningu w swoim życiu.

 

Generalnie ja nie kupuję Asika, bo to dla mnie drewniany kołek, co powtarzam po raz kolejny: jednowymiarowość, chociaż nie wiem jak dobra, nie jest dla mnie wytlumaczeniem takiego przeceniania jego wartości jako centra.

 

Stawiam nad nim takiego Big Ala (że ograniczę się w dyskusji), bo facet po prostu więcej potrafi. Braki w obronie - nie znowu tak ogromne jak starasz się tu wmawiać - można przykryć. Ułomności ofensywnej Asika nie przeskoczysz, a gdy on jest na boisku, Twój center może podpierać kosze w obronie.

 

ps. Może i Horforf i Bosh są bardziej PF niż C, ale w porównaniu z Asikiem nawet jako C wypadają lepiej. Swoją droga, nawet przyjmując Wasze rankingi, Turek wciąż pozostaje poza top 10 - zostali dwaj Gasole, Howard, Chandler, Lopez, Hibbert, Bogut, Peković, Gortat i Davis. Wciąż nie kwalifikuje się do tezy "jeden z najlepszych centrów w nba".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o gościu, który miałby problemem z trafieniem piłką do wody stojąc w łodzi na środku jeziora, nie zna pojęcia post moves, nie posiada odrobiny atletyzmu i jest totalnie jednowymiarowy??

 

Za takich drewaników - owszem - zwykło się przepłacać, ale 25/3 było ze strony Rockest gruuubą przesadą. To samo zresztą z Linem. Nie dziwię się, że od 2 miesięcy próbują ich za wszelką cenę spuścić. Tyle, że jeśli byłby ktokolwiek na nich chętny, nawet za pół-darmo to już byśmy mieli trade. Ale nikt nie chce mieć zapieprzone 30mln w przyszłym roku w salary przez dwóch ogórków.

 

PS. Nie ma 16/2, w tym sezonie jest coś ok 6, w następnym niespełna 15.

 

Prosta matematyka nawet bez tych ww.: 18 przed Asikiem. Jeśli miejsce nr 19 traktujemy jako "jeden z lepszych" to OK, zgadzam się z Twoją tezą :) Sorry ale dobry, ponadprzeciętny defense i zbiórka to nie są kryteria wg których można gościa chwalić ponad miarę.

Kore niestety popełniasz gruby błąd merytoryczny.

Umowa Asika i Lina była skonstruowana wg zasady bodajże Arenasa i zawierała pigułkę na 3 rok ale taki układ byłby tylko wtedy kiedy wyrównałyby go Byki lub Knicksi. Rakiety zgodnie z zasadami CBA mogą spokojnie sobie rozrzucić ten kontrakt na 3 lata i Asik ma w przyszłym roku 8 mln a nie żadne 15. Mi nie musisz wierzyć może sobie poszukać w CBA jak to działa ale uwierz mi że właśnie tak

 

A co do zasadności - to dajesz 8 mln kolesiowi który jest świetnym obrońcą ( jedynym jakiego posiadały Rakiety rok temu). Zobacz sobie ile zdrowy Bogut znaczy dla Golden. Oczywiście zdrowy Bogut jest lepszy od Asika ale..... Asik jak na razie ma końskie zdrowie czego nie da się powiedzieć choćby o Pekovicu.

 

P.S. Camby to może być co najwyżej 3 opcją. Nikt nie zaryzykuje że ten kolo będzie Twoim zmiennikiem bo on po 10 meczach może już jeździć na wózku inwalidzkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym może i pociągnął temat hejtingu Asika, wykazał że jest drewnem w ataku, zaczął argumentować wyższość bigAla lub Tiago tylko po co? Najgorsze jest to, że dobre zespołowe wyniki Rakiet i podstawy ich obrony w osobie Asika bronią gościa. Noie spodziewałem się, że tak dobrze Rakietty wejdą w Y1 Harden Show&no bench. To zasługa m.in. gościa którego niezbyt lubie....

 

inna sprawa że w rakietach nie pasuje i tu szansa jest taka że Rakiety MUSZĄ go wymienić stąd warto tę sytuację wykorzystać i zgarnąć go za coś i tak słabszego......

 

do Howarda bardzo się przyda wysoki trójkowicz bo nawet taki Diaw lepiej pasuje :-)

czas to wykorzystać i tu żle się stało, ze Houston musiało szybciej aby zrobić miejsce w salary T-Roba bo taki pakiet byłby ciekawy dla wielu ekip. Teraz po wielu zmianach w lato podmienić kolesia jest ciut trudniej nie wspominając o podrzuceniu Lina.

 

sie zobaczy......

co do Asika to nie wiem jakby on był w finale zamiast Tiago czy wiele by zmienił ale może ten jeden raz by piłkę zebrał (G#6)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że grono fanów Asika się zwiększa :) Najbardziej rozbroiło mnie to:

 

 

 

Pomyślałeś w ogóle co piszesz i jakiego kalibru "argumentu" używasz? Skończyć na czysty kosz to potrafi 8-latek po pierwszym treningu w swoim życiu.

 

Generalnie ja nie kupuję Asika, bo to dla mnie drewniany kołek, co powtarzam po raz kolejny: jednowymiarowość, chociaż nie wiem jak dobra, nie jest dla mnie wytlumaczeniem takiego przeceniania jego wartości jako centra.

 

Stawiam nad nim takiego Big Ala (że ograniczę się w dyskusji), bo facet po prostu więcej potrafi. Braki w obronie - nie znowu tak ogromne jak starasz się tu wmawiać - można przykryć. Ułomności ofensywnej Asika nie przeskoczysz, a gdy on jest na boisku, Twój center może podpierać kosze w obronie.

 

ps. Może i Horforf i Bosh są bardziej PF niż C, ale w porównaniu z Asikiem nawet jako C wypadają lepiej. Swoją droga, nawet przyjmując Wasze rankingi, Turek wciąż pozostaje poza top 10 - zostali dwaj Gasole, Howard, Chandler, Lopez, Hibbert, Bogut, Peković, Gortat i Davis. Wciąż nie kwalifikuje się do tezy "jeden z najlepszych centrów w nba".

Chandler miał ostatni sezon całkiem słaby, do tego w ataku robi mniej więcej to samo co Asik. Gortat? Wiem, wszyscy jesteśmy Polakami, ale? Bogut zagrał w ostatnich dwóch sezonach 44 mecze po 20 mpg. A Davis, Lopez czy Pekovic są na chwilę obecną na jego poziomie. Oczywiście jeśli weźmiemy pod uwagę całokształt taki jak te nudne zbiórki(top3 ligi) czy obrona(też), a nie tylko takie rzeczy jak talent i ppg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kore niestety popełniasz gruby błąd merytoryczny.

Umowa Asika i Lina była skonstruowana wg zasady bodajże Arenasa i zawierała pigułkę na 3 rok ale taki układ byłby tylko wtedy kiedy wyrównałyby go Byki lub Knicksi. Rakiety zgodnie z zasadami CBA mogą spokojnie sobie rozrzucić ten kontrakt na 3 lata i Asik ma w przyszłym roku 8 mln a nie żadne 15. Mi nie musisz wierzyć może sobie poszukać w CBA jak to działa ale uwierz mi że właśnie tak

 

A co do zasadności - to dajesz 8 mln kolesiowi który jest świetnym obrońcą ( jedynym jakiego posiadały Rakiety rok temu). Zobacz sobie ile zdrowy Bogut znaczy dla Golden. Oczywiście zdrowy Bogut jest lepszy od Asika ale..... Asik jak na razie ma końskie zdrowie czego nie da się powiedzieć choćby o Pekovicu.

 

P.S. Camby to może być co najwyżej 3 opcją. Nikt nie zaryzykuje że ten kolo będzie Twoim zmiennikiem bo on po 10 meczach może już jeździć na wózku inwalidzkim

Czyli chodzi tutaj o to, że tak czy siak płaca mu 25 za 3 lata, ale w salary rozkłada się to na zasadzie 8-8-8 a nie 5-5-15 ?

 

Co do reszty, widzę że temat wpadł na grząski grunt i sporo jest atrgumentów obronnych dla Turka. Dłużej nie będę się wykłócał, bo co miałem powiedzieć to powiedziałem, co Wy mieliście powiedzieć, też powiedzieliście i już nikt nikogo bardziej nie przekona.

 

Reasumując, dla mnie jest po prostu śmieszna teza, że to jeden z czołowych centrów ligi. Bo czołówka oznacza TOP 5, a Asik, nawet przy uznaniu tych wszystkich racji go popierających ni cholery do czołówki się nie kwalifikuje. (btw. argument, że "trafia będąc sam na sam z koszem" nie moze byc traktowany poważnie :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.