Skocz do zawartości

tak to już, czyli lato 2013


elwariato

Rekomendowane odpowiedzi

Evans w Pelicans za 44/4- głupie ptaszyska, będą tego żałowali.

Oj będą... Nie ogarniam po co im koleś, który tak pogarsza spacing, a jednocześnie jego styl gry ma rację bytu jedynie przy nieproporcjonalnie dużej (przy jego umiejętnościach) liczbie kontaktów z piłką. Gdyby rzeczywiście poszli w dwie wieże i puścili Vazqueza+Gordona, to w ostateczności byłbym w stanie zrozumieć ten ruch. Jednak kiedy obok niego ma grać ktoś taki jak Jrue, to nie widzę opcji, że ten mu odda piłkę.

 

No cóż, wygląda to trochę na sign w stylu: mamy kasę, trzeba ją jakoś wydać, ale nikt sensowny nie chce do nas przyjść.

 

Szkoda, że większość GM'ów nie ma za grosz cierpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj będą... Nie ogarniam po co im koleś, który tak pogarsza spacing, a jednocześnie jego styl gry ma rację bytu jedynie przy nieproporcjonalnie dużej (przy jego umiejętnościach) liczbie kontaktów z piłką. Gdyby rzeczywiście poszli w dwie wieże i puścili Vazqueza+Gordona, to w ostateczności byłbym w stanie zrozumieć ten ruch. Jednak kiedy obok niego ma grać ktoś taki jak Jrue, to nie widzę opcji, że ten mu odda piłkę.

 

No cóż, wygląda to trochę na sign w stylu: mamy kasę, trzeba ją jakoś wydać, ale nikt sensowny nie chce do nas przyjść.

 

Szkoda, że większość GM'ów nie ma za grosz cierpliwości...

niestety są drużyny w NBA które nie tyle są głupie (ich GM) ale które nie mają wyboru. Jak dla mnie branie Evansa jest oczywistym ryzykiem ale ze strony prowincjonalnych sportowo Pelikanów podpisanie Holidaya i Evansa to spory sukces marketingowy bo przy kasie do kartonika z biletem sezonowym dołączono adnotację: nowy AllStar (Jrue) i talent po rookie season który u nas dostaje szanse.....

 

dodatkowo ten podpis umożliwia handel Gordona, który może w klubie poprzez swoje niezadowolenie jest większym problemem niż to co łudzą się będzie z Tyreke po odejściu z Kings. Dla nas brzmi to jak tragedia a dla rzeczywistości w NOH pewnie to jakiś przymus wykorzystania okazji że taki potencjał z nimi w ogóle rozmawia.....

 

skład Pelikanów coraz ciekawszy.......dla miejscowego kibica to super wiadomość

 

- - - Updated - - -

 

Gamble to mało powiedziane.

 

Głupio wydane pieniądze. Po co im Tyreke? To już lepiej starać się o Iggiego lub Pekovicia.

 

co to znaczy się starać?

 

Iggi i Pek nie chcą z nimi w ogóle gadać i jedynie wykorzystano by Pelikanów do podbicia ceny...

klub wyczul farsę i bierze co może

 

- - - Updated - - -

 

Wraz z Watsonem Indiana wzmacnia swoją ławkę dwukrotnie wobec tego co mieli.

Hill/CJ

Steph/Green

George/Granger

West/Hans

Hibbert/Mahinmi

 

Jak będą zdrowi to mają całkiem wyjebany roster.

no i doszedł Solomon Hill z draftu...SF z rzutem za 3 - jeden z nielicznych seniorów w drafcie czyli gracz z kompletną edukacją w NCAA bo czteroletnią....co pomaga grać nawet z ławki Grangerem na PF w rezerwowym smallball...

dochodzi dwóch graczy na LBJ,PP i Melo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iggy i Pekovic nie chcą z nami gadać więc koniecznie weźmiemy kogo innego nie licząc się z tym, że zostanie przepłacony- serio uważasz takie postępowanie za słuszne? Zamiast udupiać się kontraktem Evansa mogli spokojnie poczekać na ewentualny rozwój Holidaya i Davisa i dopiero wtedy spożytkować te pieniądze kusząc graczy perspektywą walki o coś więcej aniżeli pierwsza runda PO.

 

Argument z wartością marketingową także do mnie nie trafia. Jakm cudem gracz, który cofa się w rozwoju ma sprawić, że kibice chętniej będą przychodzić na mecze Pelicans? Jeżeli zdobyta w 1410 roku nagroda ROTY ma aż taką wartość medialną to dlaczego nie zainteresowali się Iversonem? Na pewno wziąłby mniejsze pieniądze.

Edytowane przez Karwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszne nie słuszne mus to mus.

Widzę że nie czujesz sportowej prowincji jaką jest NO. Musisz wg CBA przeznaczyć na płace 80% salary więc wolę 1 Tyreke niż 4 Dunleavy Jr.

Dziś Evans ma mimo wszystko dalej nazwisko ROTY niż niejeden top pick draftu ostatnich lat a ndzieja że Kings to spiprzyli jest kusząca!!!!!

zdanie podtrzymuję.....

akurat to ryzyko dla tego klubu jest akceptowalne....co tracą? i tak w PO nie byli....

a mając więcej grajków może Tyreke z cienia będzie lepszy.....czy wart ogólnie takiej kasy? NIE! ale czy NOP mieli lepsze wyjście...pewnie też nie!

 

Kings to mogą wyrównać i wtedy będzie fun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako fan Anthonyego Davisa powiem "uciekaj stamtąd". Myślałem, że duet Demps-Williams jest bardziej rozgarnięty, tyle kasy za Evansa! Kings na pewno tego nie wyrównają (mam nadzieje) lepiej ogrywać McLemore'a i sprowadzić jakiegoś gracza na 3.

Eric Maynor podpisał z Wizards nie wiem dokładnie na ile, ale dobry sign Waszygtonu. Maynor dobry back-up dla Walla. Natomiast CJ Watson podpisal 2 letni kontrakt z Pacers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie 50 baniek dla Tyreke to jakiś żart i do tego oni chcą z niego zrobić 6th mana...

 

btw w takim przypadku to koniec kariery w NO Vasqueza, bo nie sądze by Pelicans grali na obwodzie duetem Holiday/Vasquez, a trejdowali Gordona, choć jak dali 50 baniek Evansowi to można się już wszystkiego spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie 50 baniek dla Tyreke to jakiś żart i do tego oni chcą z niego zrobić 6th mana...

 

btw w takim przypadku to koniec kariery w NO Vasqueza, bo nie sądze by Pelicans grali na obwodzie duetem Holiday/Vasquez, a trejdowali Gordona, choć jak dali 50 baniek Evansowi to można się już wszystkiego spodziewać.

z tego co pisał jeden kibic Pelicans to chodzą ploty, że Gordon zostaje, a leci Vasquez.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu na forum panuje 100% przeświadczenie o pewnym fakcie dotyczącym Tyreke!!!

 

co dostajesz za te 10-12MLN$?

 

Evans krytykowany jest za fakt, że po rewelacyjnym rookie season spada na łep na szyję....

 

z drugiej strony mamy Kings organizację która:

 

a) miotała graczem na 3 pozycjach nie mogąc mu znaleźć odpowiedniego miejsca

B) dodając co roku z draftu wysoki pick zwiększała poziom talentu w zespole przez co zabierała Tyreke minuty stąd tak dla niewprawionego oka Tyreke jest coraz słabszy......

 

czy na pewno?

 

zaczął od 37minut dając 20/5,3/5,8A KOŃCZĄC W KAŻDYM SEZONIE niżej z produkcją na 31/15/4,4/3,5 zdecydowanie najgorzej....

 

ale co jakby usrednić gracza do per36?

 

poza rookie season robi bardzo dobre wręcz identyczne staty rzędu: 17,5/5,1/5/1,6 poprawiając się w FG% do REKORDOWEGO 47,8%

 

znam wady Evansa ale nie wmawiajcie ludziom, ze jego notowania spadają bo po pierwsze Kings dodając drafty zmniejszają mu aż o 6 minut czas gry a po drugie ma najlepszy pod wzgledem FG% sezon w karierze....i to w zespole gdzie nie czuł się dobrze ze wzgledu na brak przypisanej dobrej pozycji....

 

jak na Nowy Orlean to takie ryzyko z tym graczem adekwatne do wartości obu organizacji ABSRAHUJĄC od oczywistego faktu KTÓREGO NIE NEGUJĘ - przepłacenie...

 

właśnie takich graczy takie zespoły przepłacają.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok iggy, ale powiedz mi co z gordonem w takim razie?

Juz przepłacenie Evansa byłbym w stanie zakumać, facet mnie nie przekonuje, ale spoko, nie on jeden

Zastanawia mnie tylko jak pelicans majacy kontrakt Gordona chca wyłozyc kase na Evansa i jak to ma ich ustawic z walka o FA za rok dwa itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja popieram ignazza. Pelikans to dupny klub z dupnym marketem.

Jak nie zaczna czegos perspektywicznie wygrywac teraz to za 3 lata nikt do nich nie przyjdzie I Davis powie pa.

Nikt inny pozadny i tak do nich nie przyjdzie.

A Evans to gamble ktory moze sie oplacic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xamel

 

Ale Pelikany mają dziury na pozycji SF ( głównie ) i na pozycji centra a płacą grubą kasę ( tyle dostał Curry czy Holidaya którzy są All Stara albo na poziomie 3 piątki) za kolesia który już zapomniał jak się rozgrywa ( od 2 lat nie gra w ogóle jako 1) a na trójce jego gra jest dziwaczna.

Więc powiedz mi po co im kolejny sg jak mają na tej pozycji Erica Gordona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to NOP mają dziury wszędzie.

 

Ogólnie nie rozumiem ich toku myślenia - mają vasqueza na pg - jak jest za słaby to ściągnąć lepszego pg, jak nie jest to zostawić. Zamiast tego ściągają reke i pomos graivis leci. OCB?

 

Na 2 mają gordona - jak jest za słaby/łamliwy to go sprzedać, jak mu ufamy to wystarczy zapchajdziura. Nie robią żadnego z tych ruchów tylko biorą reke. OCB2?

 

Na 3 jest aminu, który może i nie byłby najgorszy, gdyby reszta graczy dawała spacing. Ale vasqez-eg-aminu-ad-lopez tego nie dawali ani nie będą dawać. No chyba że reke ma grać na sf, ale to się nie sprawdzało w sacto

 

Na 4 jest AD - prospect, ale imo zawsze będzie dziurą w ataku.

 

Lopez - pozostawienie go jako s5 C to dramat. OCB3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy rozumiemy ryzyko z Evansem. Wiadomo, small market więc trzeba próbować i czasami kogoś przepłacić. Pytanie brzmi, czy Evans jest tym ,czego Pelicans potrzebują? Mając już Jrue i Vasqueza brać za ciężkie pieniądze SG bez rzutu, który potrzebuje piłki - ja tego nie ogarniam.

 

Nie usprawiedliwiajmy głupich kontraktów tym, że Davis może odejść. Jak będzie chciał, to odejdzie. Tak jak Love z Minnesoty - jak sobie ubzdura, że chce big marketu, to nic go nie zatrzyma. Para Jrue + Davis to fundament ciekawego zespołu. IMO przy tak młodym zespole lepiej zachować sobie cap flexibility. Jeśli już koniecznie musimy wydać pieniądze, to załatajmy nimi dziury w składzie (w NO to przede wszystkim center i small forward).

 

Z tym omijaniem przez dobrych FA mniejszych ośrodków też bym nie dramatyzował. Liczba miejsc w big markets jest ograniczona, a wielu graczy jest zwyczajnie łasa na pieniądze i pójdzie grać na prowincję, jeśli się im dobrze zapłaci.

 

Co do Tyrke. Owszem, Kings nie mieli pomysłu na jego rozwój. Z drugiej strony, czy zabraniali mu trenować rzut (to 47% FG wygląda fajnie, tylko jest mylące - Reke wciąż ma słaby midrange)? Czy są w pełni odpowiedzialni za jego niskie bball IQ i przeciętną obronę?

Edytowane przez Jinks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że mają kiepską pozycje pg? Mają Holidaya i Vasqueza - nie wiem czy to nie najlpeszy duet na tej pozycji

Na 4 mają Davisa i z zrezerwy Andersona - jak dla mnie dobry pakiet

 

Na dwójce mają teoretycznie Gordona który zdrowy jest All Starem albo blisko tego poziomu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że mają kiepską pozycje pg? Mają Holidaya i Vasqueza - nie wiem czy to nie najlpeszy duet na tej pozycji

Na 4 mają Davisa i z zrezerwy Andersona - jak dla mnie dobry pakiet

 

Na dwójce mają teoretycznie Gordona który zdrowy jest All Starem albo blisko tego poziomu

 

Zapomniałem o transferze z philly.

 

Tak czy siak mają 3 kolesi zarabiających >10 mil na 2 pozycje i dziury na 2 kolejnych pozycjach. Niezbyt to logiczne nie uważasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ja mysle jak potluczony albo wy p.... jak potluczeni.

Ale zdaje mi sie ze mistrzostwo zdobyl zespol grajacy small ball do tego stopnia ze Spurs grali w finalach z normalnym ustawieniem C-PF prze 365i pol sekundy.

Ustawienie z Davisem na c aminu na pf I evansem na sf wydaje sie wiec naturalna konsekwencja tegorocznych PO.

Ja wiem ze spejsing do d... ale nie oczekujmy od przecietnego GMa nba myslenia o wiecej niz 3 rzeczachna raz.

A gordon chyba defensywnie slaby zwlaszcza jak siedzi w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.