Skocz do zawartości

tak to już, czyli lato 2013


elwariato

Rekomendowane odpowiedzi

LAF

Zasadniczo nie słyszałem o czymś takim . Ale jak masz link to podrzuć

A co do drugiej częsci

to

A - w nowym CBA jest zapis o minimalnym salary - chodziło o to aby kluby nie miały szrotowych składów w celu tankowania . To średnio działa bo prowadzi do takich absurdów jak 9 mln za rok dla Kwame które Golden dało mu rok temu bo tylko w ten sposób przeszli przez ten próg

b- pierwszy próg - salary cap za rok ma wynieść 58,5 mln jak ćwierkają wróbelki np Berger który w tych rzeczach akurat jest oblatany

c- luksus - na poziomie ok 70,5 - większość klubów nie chce go przekroczyć bo wtedy płacisz podatki na rzecz pozostałych

d- 4 milionowy fartuszek - powyżej tego progu nie możesz robić sign&trade, nie masz prawa do pełnego MLE, nie masz prawa do Bi i na dodatek płacisz wyższe podatki

 

Są kluby które jednak nie przejmują się tym i jak im się zamarzy to mogą mieć nawet salary na poziomie 120 mln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd Ty wiesz na ile to Doc kombinuje, a na ile Ainge?

No to teraz już chyba wiadomo. Ainge wywiera presję na odmłodzenie składu i start z rebuildingiem --> Doc jest topowym coachem w lidze i podpisując kontrakt miał pewnie inną wizję i plany wobec Cs - inne niż użeranie się z Bledsoe i Joshem Smithem żeby cudem wyjść z 1 rundy. Problemem jest tylko to, że traktuje się go, a on sam zachowuje się jak zawodnik. Nie wiem jak to odebrać, bo Melo Paul Howard i Lebron w podobnej sytuacji zostali zaszczuci przez fanów.

 

Trochę to nieprofesjonalne, bo wygląda tak jakby Doc opuszczał tonący okręt przed czasem - zanim jeszcze wiadomo czy okręt zatonie. Ciężko mówić wtedy o ewentualnym powrocie do ludzi na których wystawiło się cztery litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd Boston ma mieć w ogole kasę na Josha?

Powiedzmy że wymienią się z Clippers i pozbędą się choć jednego kontraktu z dwójki Jet/Lee (to wtedy i tak muszą wciągnąc pewnie kontrakt Carona), to przy założeniu optymistycznym, że 5 milionów z Pierce'a nie będzie wliczane w sc i tak będą mieć salary na poziomie 58 milionów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sens w sprowadzeniu Josha do C's istnieje tylko w sytuacji gdy Pierce i KG zostają w Bostonie. A jak go podpisać? Buy-out PP, MLE dla Pierca, łowienie picków na rynku (Dallas, ktoś jeszcze chciał oddać?), oddanie Lee do Memphis za TPE, Smith naciska na Atlantę że tylko i wyłącznie do Bostonu pójdzie w snt, albo odchodzi na FA. Wtedy ktoś z trójki Bradley/Green/Sully + cash + Tpe + Bos 1st + ewentualnie wyłowione picki <=> Josh Smith.

 

Ogólnie bardzo dużo IF w tych dywagacjach, ale głównie chodzi mi o to że jedyny scenariusz, w którym Boston powinien interesować się Smithem, to taki w którym zachowują core. Podpisywanie Smitha czy innego Millsapa, ma sens tylko po to by przedłużyć kariery dziadków bostońskich.

 

W każdym inym przypadku takie transfery podpisywanie ludzi typu SMith, zaprasza C's do grona 1st round exit teams, albo jeszcze gorzej do boarderline po teams. Przed Aingem sporo roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką inną opcje mają C's? Żadnej. Jak każdy zespół w którym gwiazda się starzeje i nie gra już tak dobrze, muszą oni poczekać na jej emeryture albo ją sprzedać. W obu przypadkach nie zbudują szybko ekipy na wiecej niż 1 rundę. Po tylu latach grania i zdobywania laurów za pomocą tych dziadków mogą poczekać 2 czy 3 lata aż przejdą na emeryturę i budować zespół od nowa.

 

Taki urok NBA, że tu nie masz jak w kopanej piłce nieograniczonego budżetu i powoduje to, że trzeba albo mieć fart przy drafcie albo fart w zakupach by zdudować zespół dobry. To, że Boston teraz grał super nie oznacza, że w najblizszych 5 latach znowu wychaczy all starów do ekipy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doc oznajmił, że nie jest już zainteresowani posadą trenera Clippersów z tego powodu nie jest zadowolony oczywiście CP3. Więc jeśli Rivers się nie pojawi w LA to KG chyba też nie... nie zdziwi mnie jeśli Paul oleje Clipps na rzecz Dallas.

Co do Dallas to wg Sheridana powróciła wymiana między klubem z Texasu, a Cavs - Cavs oddają swoje 2 picki z drugiej rundy, a otrzymują Mariona i 13 pick. Obie strony byłoby zadowolone bo CC by mieli 3 picki w 1 rundzie (1, 13, 19), a Mavs więcej miejsca w salary.

 

Farmar, Vujacic i Shawne Williams chcą znowu załapać się do NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doc oznajmił, że nie jest już zainteresowani posadą trenera Clippersów z tego powodu nie jest zadowolony oczywiście CP3. Więc jeśli Rivers się nie pojawi w LA to KG chyba też nie... nie zdziwi mnie jeśli Paul oleje Clipps na rzecz Dallas.

Co do Dallas to wg Sheridana powróciła wymiana między klubem z Texasu, a Cavs - Cavs oddają swoje 2 picki z drugiej rundy, a otrzymują Mariona i 13 pick. Obie strony byłoby zadowolone bo CC by mieli 3 picki w 1 rundzie (1, 13, 19), a Mavs więcej miejsca w salary.

 

Farmar, Vujacic i Shawne Williams chcą znowu załapać się do NBA.

myślę że jest trochę ekip które mogły by dać nawet więcej Mavs, tak sobie kombinuje i dla Jazz to by była niezły układ, dali by 1rd 21 i 2rd pick w zamian mieli by sąsiadujące pick i weterana który potrafi jeszcze co nieco wnieść do zespołu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że jest trochę ekip które mogły by dać nawet więcej Mavs, tak sobie kombinuje i dla Jazz to by była niezły układ, dali by 1rd 21 i 2rd pick w zamian mieli by sąsiadujące pick i weterana który potrafi jeszcze co nieco wnieść do zespołu.

Mavs nie zależy na żadnych kontraktach w zamian za Mariona, trzeba im tpe.

 

Tak w ogóle jeżeli Cuban odda, praktycznie za darmo, 13 pick i Mariona, by nie podpisać któregoś z dwójki Howard/Paul, ewentualnie przy delikatnym paykacie z ich strony obu, to stracę resztki nadziei na lepsze jutro w Dallas. To będzie trzecie kolejne zmarnowane lato i trzeci zmarnowany sezon Dirka.

 

Zresztą stawiam raczej na brak trejdu z Cavs, brak podpisania Paula i Howarda i jakąś piątke w stylu Jennings, Carter, Marion, Dirk i AlJeff...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co Kings zrobią z Evansem. Gość miał solidny rookie season po czym trener przesunął go na SF i nie pokazuje nic ciekawego przed 2 lat. Jak dla mnie jest strasznie niewykorzystywany i mam nadzieję, że go weźmie jakaś dobra organizacja np. dla Dallas Evans może być planem B gdyby się nie udało ściągnąć Paula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dallas Evans może być planem B gdyby się nie udało ściągnąć Paula

Z jednej strony, masz rację bo Evans to prawdopodbnie Beast Unleashed Mode w jakiejś normalnej drużynie z normalnym coachem i warunkami. A z drugiej Dirk potrzebuje ludzi na tu i teraz, bo jego Wunderzeit nie będzie już trwał zbyt dlugo.

 

Del Negro w Nuggets - jest taka plotka. Denver nie mogło wybrać sobie lepszego coacha do ich wizerunku "wydmuszek". Chociaż VDN ma świetne timeout plays, może wtedy Denver potrafiliby zdobyć punkty w HCO hehe.

 

Jesteśmy jakies 3-4 tygodnie od solidnego przepłacenia Corka Brewera. Splitter po tym jak pomylił WNBA z NBA w Finałach powinien trochę spuścić z tonu w oczekiwaniach no i czas gra na niekorzyść przepłacenia Jarreta Jacka.

Gdyby jakimś cudem Elton Brand chciał podpisać za paczkę chipsów, to byłby idealnym fitem do Heat. Scary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co Kings zrobią z Evansem. Gość miał solidny rookie season po czym trener przesunął go na SF i nie pokazuje nic ciekawego przed 2 lat. Jak dla mnie jest strasznie niewykorzystywany i mam nadzieję, że go weźmie jakaś dobra organizacja np. dla Dallas Evans może być planem B gdyby się nie udało ściągnąć Paula

Ja bym go chętnie widział w Warriors jeśli nie uda się zatrzymać Jacka, przy takim strzelcu jak Stefek, Evans by mógł sporo grać piłką a wtedy jest najbardziej produktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koelner +1

 

wielkie podniecienie evansem bylo po pierwszym sezonie gdy robil 20-5-5 i wjebal kilka gw szkoda tylko ze bilans za tym nie szedl. niedlugo bedzie chcial zrobic skok na bank i napewno znajdzie sie jakis idiota ktory mu da >12 mln i na dlugie lata udupi salary cup. tyreke nie ma rangeu zeby byc efektywnym musi miec caly czas gale w lapach a niestety kreatorem nie jest jakims rewelacyjnym . brak rangeu + sredni kreator + over 12 mln = scrub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. tyreke nie ma rangeu zeby byc efektywnym musi miec caly czas gale w lapach a niestety kreatorem nie jest jakims rewelacyjnym . brak rangeu + sredni kreator + over 12 mln = scrub :)

Wiesz. W Kings przy takim zarządzaniu to nawet Westbrook, Harden i inni z ostatnich draftów wyglądaliby jak scruby ;]

Ja bym dał Evansowi 10 mln na 4 lata. Taki sam kontrakt jaki dostał Curry bez kostek w poprzednim offseason, a opłaciło się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wokół Evansa nie opłaca się budować czegokolwiek, a jego samego też jest ciężko wpasować w coś już ułożonego. Za taki stan rzeczy sami Kings ponoszą dużą część winy, bo rzucali go po trzech pozycjach bez wyraźnego planu i ogólnie konstruowali zespół na zasadzie chybił-trafił. Nie zmienia to faktu, że Tyreke to ani PG (niby dobry z piłką i duży, ale z niskim bball IQ i generalnie nie budzący zaufania w HCO), ani topowy SG (słaby rzut, taka sobie obrona, slasherem w sumie też nie jest jakimś wybitnym).

 

Evans jak nikt w tej lidze potrzebuje trenera z pomysłem na jego rolę. Mimo wszystkich jego wad, ciężko jest "przypadkiem" wykręcić 20-5-5 jako rookie. Kto wie, czy on własnie nie jest stworzony do nabijania statów w jakimś słabym zespole.

 

Tak czy inaczej - Tyreke, Jennings i kilku innych mogą rozbić bank tego lata. Ekipy z miejscem w salary nastawiają się na Dwighta i Paula, a skorzystać na tym mogą goście z drugiego planu FA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.