Skocz do zawartości

West 1st round [1] Thunder - Rockets [8]


BiałaCzekolada

Rekomendowane odpowiedzi

W którym dokładnie miejscu? Oni nie mają startu do Thunder, na własne życzenie/przez własne frajerstwo trafili najgorzej jak mogli. Jedna wygrana w serii i mogą odpalać "It was a good day".

Trzymali się prawie przez 3/4 meczu w grze, co prawda trochę przysypiałem, 4 kwarty nie widziałem, ale nie wyglądało to jak jakiś no contest, jakby nie byli nie do jebnięcia, zwłaszcza, że Harden słabiutko, do tego znowu kilka phantom fauli dostał

 

Harden is being overrated slightly here. Yes, he has a terrific ts%, but as a superstar and number 1 option you would expect his overall effect on the game to show up somewhere in the stats. His offensive on/off rating shows only a +.6 points per 100 possessions,that's laughably bad for a superstar. Combine that with his net -4.2 defensively, which is most likely in the running for worst in the league, and you get a very different picture. For all the hate Kobe has gotten for how bad he's been this year, harden has been SIGNIFICANTLY worse.

 

Westbrook isn't a premiere defender, that's not up for debate, but harden is one of the worst starters (and players) in the league. I can't even illustrate how bad harden is defensively, it's like 'if Kobe tore his Achilles and stayed on the court for a few possessions' bad. To make up for it, you'd expect harden to be having a tremendous impact on his team's offense, especially since he 'has no help' as has been stated in this thread. Well, short answer, no. In fact, his combined offensive/defensive on/off makes the rockets 3.5 points worse.

 

Individually, harden is a better offensive player, but Westbrook has a better overall effect, and it makes sense because he's a better facilitator and controls tempo, especially speeding the game up. He takes a lot of heat for playing out of control, but we NEED him to push the pace because we're great in the open court. For all the hate Westbrook gets, people who watch the thunder know he takes the offense from good to great. Harden is great at scoring, but that doesn't mean he is a better player.

To prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westbrook to chyba najbardziej niedoceniany gracz w lidze. Ja tam od początku mówiłem, że Presti podjął dobrą decyzję.

On praktycznie nie ma basketball iq, nie dostrzega zawodnika stojącego na łuku (jeśli to nie KD) tylko ładuje się pod kosz. Faktem jest, że w obecnej NBA z jego atletyzmem to dobra decyzja, ale w ten sposób ogranicza on resztę drużyny, przez co jeśli jeśli gdzieś znajdzie się stopper na Duranta (Iggy?) to będą oni w dupie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed trade deadlinem na twitterze ktos pisał łaczył Johnsona z Rox

a Ty uwierzyłeś? przecież to głupsze od powrotu MJ do ligi....

 

@Piotrek

 

dokładnie tak, w drużynie w której oprócz KD nikt nie umie sam sobie wykreować sytuacji i zdobyć pkt się nadaje ale jest tylko dlatego PG bo jest za niski na SG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On praktycznie nie ma basketball iq, nie dostrzega zawodnika stojącego na łuku (jeśli to nie KD) tylko ładuje się pod kosz.

Zakładam, że nie obejrzałeś 70 meczy OKC w tym sezonie. Bo ja obejrzałem i powiem tylko tyle, że pierdolisz kocopoły, opierając się na kilku meczach, które pokazywali w national TV.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z jednej strony mecze w national tv starcza. Bo kogo interesuje w kontekście PO postawa Westbrooka z Kings czy tam Cavs. Ale ogólnie westbrook jest mocno niedoceniany na tym forum. Top ligi w mid rangę, bardzo atletyczny, chyba najlepszy pierwszy krok. Nie pyklo z Miami, ale Lebronowi nie pyklo z Dallas i kto nie pamięta co sie wtedy działo z Jamesem niech przejrzy forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty uwierzyłeś? przecież to głupsze od powrotu MJ do ligi....

 

Nie wiem może chcieli mieć drogi back up Hardena. :P Nie powiem logiczne to nie jest ,ale też idiotycznym pomysłem było zatrudnienie d'antoniego w LAL. W nba chyba nic mnie nie zaskoczy

 

no ja w zatrudnienie D'Antoniego przez Lakers też bym nie uwierzył jak by ktoś tam napisał to twitterze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mowię, że Westbrooka powinni ustawić na SG i poszukać dobrego rozgrywajka, podobno w jego przypadku wzrost jest problemem. To w takim razie czemu Wade który jest o JEDNEGO cala wyższy może grać na SG, a Russell już nie? Zresztą w lidze pojawia się coraz więcej combo guardów i 6"6-6"7 guard na dwójce to rzadkość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymali się prawie przez 3/4 meczu w grze, co prawda trochę przysypiałem, 4 kwarty nie widziałem, ale nie wyglądało to jak jakiś no contest, jakby nie byli nie do jebnięcia, zwłaszcza, że Harden słabiutko, do tego znowu kilka phantom fauli dostał

 

Zaczęło się od 13-2, potem Rockets się trochę rozkręcili jak wszedł Delfino i Beverley, potem grali głównie rezerwowi, a jak się Thunder skapnęli w połowie 2Q, że coś słabo im idzie, to za moment było po meczu i Rox nie mieli nic do powiedzenia w tej kwestii.

 

 

Muszą jak najwięcej grać niskim składem, wtedy mają puncher's chance, że wygrają trójkami. Poza tym Greg Smith to mocne nieporozumienie.

 

To prawda?

Daj pan spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się od 13-2, potem Rockets się trochę rozkręcili jak wszedł Delfino i Beverley, potem grali głównie rezerwowi, a jak się Thunder skapnęli w połowie 2Q, że coś słabo im idzie, to za moment było po meczu i Rox nie mieli nic do powiedzenia w tej kwestii.

Muszą jak najwięcej grać niskim składem, wtedy mają puncher's chance, że wygrają trójkami. Poza tym Greg Smith to mocne nieporozumienie.

.

Yessir, dawno nie widziałem takiego klasycznego 'pstryk' jak Thunder-Rox.

Greg Smith czy Jason Terry, kto jest obecnie gorszy?

 

Kij z Westbrookiem, pomyślcie co się będzie działo, jak Durant dostanie dobrego dystrybutora. Pass first pg, nie playmakera. Tylko problem jest tego typu, że na rynku jest coraz mniej tego typu ludzi i jeśli nie sięgamy po Kidda, Dre, Nasha czy nawet Calderona to chyba nie ma po kogo sięgać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co RW na sg? To trzeba by sprowadzić wysokiego pg, który może bronić dwójki plus ma dobry rzut. Westbrook musi mieć gałe aby być efektywnym i Sefo/Martin świetnie pasują do niego bo jeden to elite defender z 3pt range a drugi dobry shooter. Nie widzę kto miałby grać na pg aby to miało sens a już w ogóle było lepsze od aktualnej rotacji na obwodzie.Przecież najlepszy playmaker w lidze nie ograniczy Russela do cutów i spot up. Im najmniej potrzebny jest playmaker z prawdziwego zdarzenia a wysoki, który potrafi ofensywnie coś. Westbrook na sg to poroniony pomysł, stwarzający masę problemów a nie poprawiający ni **** ich sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ofensywny wysoki, który cos potrafi, bo takich w lidze to jest mało, jak ostatnio sie zastanawiałem kto gra z centrów post up to przyszedł mi na myśl tylko Lopez, Pau, Howard, Duncan i Al, tylko ktoś kto zastąpi Perkinsa, bo wtedy OKC przestanie dostawać od każdego zespołu z dobrym team defense, bo przestanie grać w czwórkę w ataku. Taki Robin Lopez albo ktoś w jego rodzaju. No i ktoś za Brooksa bo OKC juz teraz ma potencjał do rozkurwienia systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.