Skocz do zawartości

Analizy zespołowe i indywidualne


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Regular Season zbliza się powoli ku końcowi.

Czas podsumowań. Niedługo zacznie się głosowanie na MVP i inne nagrody indywidualne. Także statystycznie łatwo zauważyć kto jest najlepszy. Jednak po pierwsze kosz to gra zespołowa a po drugie składa się z setek drobnych niuansów niezauważalnych na podstawie samych statsów. I od tej strony pragnę rozpocząć dyskusję.

 

Zespołowo:

 

1. Najlepsza Obrona Ligii (ogólnie) bezsprzecznie Detroit Pistons i San Antonio Spurs.

obydwie drużyny rewelacyjne w tym elemencie gry. Bezbłędne w transmision D. Tłoki lepsze w 1:1 D Ostrogi w obronie zespołowej.

Obie posiadają jednak coraz mocniejszy arsenał ofensywny! Jakie to ma przełożenie na grę? Jeśli obie drużyny robia po +100 PPG to ich bilans: 22-1 i 19-1

1a Najgorsza Obrona - Seatlle SS i Philly 76

2. Najlepsza Ofensywa- mimo utraty Amare nadal Phoenix Suns a dalej Dallas Mavs, Denver Nugetts i Miami

2a Najgorsza ofensywa - Portland trail blazers

3. Najlepsza egzekucja w końcówce - Pistons

3a. Najgorsza gra w końcówce - Chicago Bulls

4. Zespół najmniej ambitny: Portland

5. Najbardziej ambitny: NO/OC Hornets

6. Najlepszy trener:B.Scott ( chyba że obniżymy notę za sprzeczki z JR Smithem)

7. Najgorszy: Skiles

8. niespodzianka in plus: NOOCH, LAC

9. In minus: Chicago Bulls, NYK

Indywidualnie:

1. Najlepszy obrońca 1:1 Tay Prince i Bruce Bowen

2. Najtrudniejszy do obrony gracz: Tracy McGrady

3. Najlepszy gracz w ofensywie: KB8

4. Najlepszy gracz w końcówce: KB8, Melo

5. Najgorszy gracz w końcówce ( z wielkich) LeBronn

6. Zaskoczenie in plus; Ch. Frye, Ch. Paul Tony Parker, S.Cassel b]

7 In minus: S. Telfair D.Marshall

 

Najwieksza niewiadoma: gra Dallas w PO

Co się nie zmieniło: dobry początek GSW na początek i lipa na koniec!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to dopiero polmetek sezonu ledwo minal ale

 

Ind

najlepszy obronca Tay i Artest i moze Kirilenko

najtrudniejszy do obrony: moze i Tracy ale jest duzo innych Lebron,Kobe,Carter ,Marion Parker no i Shaq jezeli tylko mu sie chce

najlepszy w ofensywie KB Lebron Arenas Carter Nowitzki?

najlepszy w koncowce : Big Shot Billups Nowitzki Marion Nash Webber ( nie wiem skad tu sie wzial Kobe)

zaskoczenie na plus: dodalbym jeszcze Bosha Branda Mariona a takze Howarda

na minus : Swift ,Damon Jones, Francis , Q!! przede wszystkim Q dla mnie rozczarowanie sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy w koncowce : Big Shot Billups Nowitzki Marion Nash Webber ( nie wiem skad tu sie wzial Kobe)

Może dlatego, że to jeden z najlepiej grających w końcówce graczy obecnie biegających po parkietach NBA :?: Może dlatego, że ma na koncie najwięcej game winnerów z aktualnych graczy NBA :?: (a i do MJ'a nie brakuje mu już dużo). Może dlatego, że w tym sezonie również nie zawodzi w końcówkach i nie raz już wygrał mecz w końcówce dla Lakers? Na pewno Webber jest lepszy... :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy w koncowce : Big Shot Billups Nowitzki Marion Nash Webber ( nie wiem skad tu sie wzial Kobe)

LOL. Racja PIETRAS Webber napewno jest lepszy w końcówkach :!: On to ma 2 razy więcej GW niż Kobe. Wogóle pamiętacie jakiegoś GW od Kobiego? :roll: Bo ja nie..

 

najtrudniejszy do obrony: moze i Tracy ale jest duzo innych Lebron,Kobe,Carter ,Marion Parker no i Shaq jezeli tylko mu sie chce

Parker? Chyba Smush :wink: A tak serio, jak już tak wymieniasz to możesz wymienić już wszystkich liderów swoich drużyn.. Duncan też jest ciezki do upilnowania, Ben Wallace, całe Detroit i wogole :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle pamiętacie jakiegoś GW od Kobiego? :roll: Bo ja nie..

ja pamiętam 22 :twisted:

 

Parker? Chyba Smush :wink: A tak serio, jak już tak wymieniasz to możesz wymienić już wszystkich liderów swoich drużyn.. Duncan też jest ciezki do upilnowania, Ben Wallace, całe Detroit i wogole :roll:

Jeśli chodzi o graczy nie do upilnowania, to jedno z pierwszych nazwisk jakie ciśnie się na usta to Wade. AI pod tym względem też dużo zarzucić nie można :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaskoczenie na plus: dodalbym jeszcze Bosha Branda Mariona a takze Howarda

 

naprawde jestes zaskoczony gra Branda czy Matrixa :?: to scisla czolowka na swoich pozycjach nie od dzis wiec nie wiem czym zasluzyli oni sobie na to by nazwac ich "zaskoczeniem sezonu"

 

 

ignazz Portland najmniej ambitne :?: ja myslalem ze w tej kategorii zbieranina z Madison Square Garden jest niezagrozonym faworytem do zwyciestwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek - PTB i NYK przwgrywają co popadnie ale spójrz na różnice punktowe portland.

ostatnie gry

L 82 - 86

W 89 - 85

L 104 - 105

L 69 - 101

L 83 - 115

L 81 - 114

W 91 - 83

L 86 - 102

L 82 - 99

L 106 - 110

L 96 - 102

L 75 - 88

L 91 - 115

W 99 - 93

L 81 - 101

L 84-102

 

Ale nie to jest najgorsze. Bo dramatyczny wpływ na młodych na Zach. Np. telfair!

W NY chociaż młodzi cos grają (Robinson Frye )

 

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

MOJE TYPY CO DO WYROZNIEN NA KONIEC OBECNEGO SEZONU (choc wiekszosc z nich niestety pokrywa sie z analizami amerykanskich komentatorow):)

MVP : Chauncey Billups, Bryant (jeżeli LA wejdzie do playoffs)

król strzelców: Bryant

król asyst: Steve Nash

król zbiórek : Big Ben

najlepszy rezerwowy : Speedy Claxton

najabrdziej niedoceniany zawodnik : Carmelo Anthony

najlepszy obrońca: Tayshaun Prince

most improved player : Boris Diaw

debiutant sezonu : Chris Paul

najlepszy trener : Avery Johnson

mistrz NBA : San Antonio (Dallas nie ma dośw. w Playoffs a Detroit ma zbt płytką ławkę rezerwowych)

All-NBA First Team: Steve Nash, Kobe Bryant, LeBron James, Dirk Nowitzki, Yao Ming

All-NBA Defensive First Team: Jason Kidd, Dwayne Wade, Bruce Bowen, Tayshaun Prince, Ben Wallace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.