Skocz do zawartości

Ciekawostki...


danp

Rekomendowane odpowiedzi

Bastillon jest mega overrated z tymi meczami. Obczail troche starych spotkan i kozak wielki, a teraz jest np sezon i tylko uczy sie na blache jakies gowna na studiach, a spotkania to oglada na boxscorach. Wczesniej w wakacje nawalił farmazonow/kocopolow o ogromnej dominacji Lakers i dał dzide jak szczur, bo sie osmieszyl. Potem bedzie mial troche czasu i bedzie pewnie znowu farmazonił, ale dla mnie to on jest zadnym wyznacznikiem, ze obejrzy 10-20 spotkan RS, a popatrzy adv staty i wielki znawca. Szkoda, ze jakos tej swojej wiedzy nie potrafi przelozyc np w zakladach bukmacherskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy tak bedzie mowil, bo ludzie uwielbiaja wspominac dawne dzieje, dziecinstwo i to jest podobne jak teksty typu "za komuny bylo lepiej". Za 5-10 lat inni beda wspominac, ze mieli przyjemnosc ogladac Iversona, Kobe'go, Carterta czy T-Maca i wtedy to sie gralo i latalo.

To nie do końca jest tak, że się dzieciństwo idealizuje, bo przecież wiele osób najbardziej lubi okres studiów albo np. pierwsze lata prawdziwie dorosłego życia jak się człowiek usamodzielnia.

 

Po prostu tamte lata miały rewelacyjny klimat i bez znaczenia jest to, że byliśmy wtedy dziećmi czy nastolatkami.

 

Najwiekszym plusem dla tych mlodszych jest latwa dostepnosc spotkan wzgledem lat 90-tych, gdzie praktycznie nie dalo sie niczego obejrzec. Teraz jak ktos chce to obejrzy wszystko.

Ale moje pokolenie ma i to i to, czyli świetne wspomnienia z lat 90-tych + świetną dostępność do meczów obecnie. Ludzie z rocznika 1990 i późniejszych mają tylko to drugie.

 

My widzieliśmy np. 81 game Kobego na torrentach i potem gadaliśmy o tym na forum, ale widzieliśmy też flu game i last shot Jordana o 3 rano w ciepłe czerwcowe poranki, a na drugi dzień zaspani ekscytowaliśmy się tym w szkole. ;]

 

Bastillon jest mega overrated z tymi meczami. Obczail troche starych spotkan i kozak wielki, a teraz jest np sezon i tylko uczy sie na blache jakies gowna na studiach, a spotkania to oglada na boxscorach. Wczesniej w wakacje nawalił farmazonow/kocopolow o ogromnej dominacji Lakers i dał dzide jak szczur, bo sie osmieszyl.

Tak, tak, teraz to wszyscy mądrzy, ale fakty są takie, że nie tylko Bastillon gadał o dominacji Lakersi. Pamiętam, że jak we wrześniu wysmażyłem parę postów w których twierdziłem, że Lakers 2013 niekoniecznie będą lepsi od Lakers 2004 to NIKT mnie nie poparł, nawet fani Heat i haterzy Lakers. ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW myślę, że ktoś (lorak?) mógłby zrobić temat objaśniający wszystkie statystyki tego typu, co wpływa na ich wyniki, co oznaczają, kto jak w nich wypada, jakie to ma przełożenie na rzeczywistość itp.itd.

Formułki na wszystkie zaawansowane staty można znaleźć w minutę na googlach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formułki na wszystkie zaawansowane staty można znaleźć w minutę na googlach :D

formułki tak, natomiast co która opisuje, jakie są jej 'weak spots' i tego typu niuanse --- oczywiście, znaleźć też można ale nie tak łatwo

 

 

też byłbym wdzięczny gdyby takie coś powstało, można by zrobić wątek na forum z opisem w pierwszym poście i potem z dyskusją, ale szczegóły pozostawiam modom / ewentualnym wolontariuszom

 

poza tym jakby coś takiego sensownie zrobić to przynajmniej w skali polskiego światka o NBA byłoby to pierwszym tego typu opracowaniem i z pewnością nieco pomogłoby wypromować się stronce [ wszystkie szóste gracze i 2takty by nas linkowały : ) ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moznaby ze wspomnianymi stronkami rozpoczac wtedy wspolprace. Wymienne nakierowania, wzajemne popieranie. Moze i czasem co plodniejszy forumowicz napisalby, zweryfikowal, podpowiedzial czy skrytykowal. A w formie dostepu bezplatnego dla wybranych forumowiczow (lista postow lub glosowanie na tych najbardziej merytorycznych bo zdarza się gosc z wiedza ale bez stazu choc i tak BB2 pinc tysiecy trudno przebic) także ocieplilaby stosunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi ktos wytlumaczy szerzej idee i stwierdze, ze to ma rece i nogi, to osobiscie jestem otwartu na kazde rozwiazanie, ktore bedzie służyć serwisowi, a co za tym idzie osobom, ktore z niego korzystaja, w tym glownie forumowiczom.

 

W ostatnim czasie sporo inwestuje w serwis i sklep koszykarski, takze z ciekawymi pomyslami prosze do mnie walic, najlepiej mailowo.

 

Niestety z racji wielu obowiazkow i pracowych, i rodziennych, nie jestem wstanie czytac na bieżącocalego forum, takze nawet jesli czasem powstaja ciekawe pomysly, ktore mozna pociagnac, to jesli do mnie nikt bezposrednio nie uderzy, to zazwyczaj nie mam jak sie dowiedziec.

 

No i co najwazniejsze, to musza byc ludzie, ktorzy pociagna te pomysly.

 

Obecnie poszukuje kogos, kto chcialby pisac na stronie ciekawe artykuly, albo nawet biezace newsy na swoj ciekawy sposob. Mysle tez nad formula newsow zamieszczanych na serwisie glownym. Nie wiem, czy sposob krotko, zwiezle i na temat zdaje egzamin.

 

Patrze na strony typu gwiazdybasketu, ktora powstala nie tak dawno temu, a moim zdaniem przebila juz spokojnie taki probasket, ktory zaczynal niewiecej w czasach E-NBA. E-NBA nie stawiam narazie w szeregu, bo za duzo bylo okresow braku aktywnosci w serwisie. Jak 2-3 lata serwis glowny bedzie dzialac na biezaco z wiadomosciami to wtedy pomysle :) No i taki serwis gwiazdybasketu nie pisze o wszystkim skropulatnie, z tego co zaobserwowalem stawiaja oni na ciekawe tematy i obszerniejsze artykuly, a odzew w komentarzach jest ogromny.

 

W kazdym razie potencjal nasz serwis ma ogromny, bo odwiedza nas obecnie dzien w dzien prawie 2500-3000 osob (jak zaczynalem kilka miesiecy temu modernizowac strone glowna i ruszylem z aktualnosciami bylo to ok. 1800-2000 osob), do tego domena jest bardzo dobrze rozpoznawalna przez Google. Takze jesli otworzyloby sie cos ciekawego, to jest pewnosc, ze dojdzie to do ludzi.

 

Takze jestem otwarty na dyskusje. JEsli okaze sie, ze beda ludzie chetni do burzy mozgow, to otworze temat do tego celu na dziale E-NBA.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć defenicji tego RAPM chociaż wpisuję to w google w różnych konfiguracjach, dlatego jakby ktoś mógł powiedzieć/dać link jak to się liczy to byłbym wdzięczny.

 

Póki co wygląda to na strasznie dziwną statystykę skoro Landry Fields rzucający 5ppg na skuteczności 45%FG/49TS% ma Orating na poziomie 2.9 czyli więcej niż np. Paul Geogre ( 0.2 ? ) albo Irving ( 2.7 ). W ogóle z tego wynika, że JJ z Brooklynu jest 3 najlepszy w lidze, a Felton jest lepszy od Tony Parkera, który ponoć gra sezon życia.

 

Od Lebrona, który na forum jest powszenie uważany za ( prawie ) drugiego Pippena w defensywie lepsi są m.in: Derek Fisher, Danilo Gallinari, Kendrick Perkins ( wiem, że podkoszowy, ale podobo poza bronieniem post-up nic nie potrafi ), Steve Blake i Jameer Nelson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie RAPM to jest 'regularyzowany' APM o którym można poczytać tutaj i myślę, że jest dobrze wytłumaczony:

http://www.nbastuffer.com/component/option,com_glossary/Itemid,90/catid,42/func,view/term,Adjusted%20Plus-Minus/

 

Co robi ta regularyzacja? W pewnym stopniu niweluje odchylenia standardowe przez co ulepsza zwykłą APM. Techniczny sposób na to jest dosć skomplikowany i raczej bez co najmniej niezłej wiedzy statystycznej ciężko to zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!

 

Polecam. Jedna akcja rozegrana na masę sposobów przez Spurs. ;]

Wow. Ale oczywiście piłkarzyki i tak powiedzą, że koszykówka to randomowe rzuty, a prawdziwy gameplan jest tylko w kopanej objawiający się zwykle w ustawieniu 4-4-2, 4-5-1 tudzież innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.