Skocz do zawartości

Szczerbiak Celtem, Ricky Davis Wilkiem


antek

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana

 

Czyli duzy deal, w ktorym glownymi postaciami sa gracze z pozycji 2-3, tyle ze Minetka sciaga jeszzce weterana na olbrzymim kontrakcie Blounta, oddajac Kandi mana, z konczacym sie kontraktem, jesli to ma byc obudowaywanie Garnka to jest to smieszne. Czekali z tym tradem do teraz, bo liczyli jeszcze na Artesta, albo chocby Francisa, ktory jednak zaczol cos grac.

 

Wiecej po szkole.

 

joseph

Sorry, że wcinam się w posta, ale zmieniłem trochę treść, bo link, który wkleiłeś rozciągał niepotrzebnie stronę. Korzystajcie z URL... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułem, że Minnesota wpadnie w ten kontrakt Blounta i tak się stało. 8) Wzięli głupka Davisa i Banksa (któremu niski kontrakt kończy się po sezonie), na którego pozycji mają Jarica. Jak dla mnie słabiutki trade z ich strony, głównie ze względu na centra.

 

Boston zyskał dobrego, acz przepłaconego strzelca, no ale to trochę odbija sobie wygasająćym kontaktem Kandiego. Dodając, że pozbyli się kontraktu Blounta mogę spokojnie powiedzieć, że przeprowadzili korzystną dla siebie wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na trade ze strony czysto umiejętności graczy lepiej wyszli na nim wg mnie Timberwolves. Davis jest niezłym obrońcą, a na pewno lepszym od Szczerbiaka. Wg mnie Ricky jest ogólnie lepszym zawodnikem od Wally'ego. Dodać do tego jeszcze Banks'a i Blount'a.

 

Ale patrząc na kotrakty wszystkich zawodników uważam że Minnesota dała d***. Nie wiem albo oni coś kombinują, albo są tak głupi że nie brali tego pod uwagę :lol: Oddać wygasający kontrakt Kandi'ego za duży Blounta. Więc z tej strony patrząc Boston wyszedł lepiej.

 

A więc sportowo więcej zyskała drużyna Wolves, ale Celtics pozbyli się dużego kontraktu Blount'a :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na ten trade patrzę z punktu widzenia kibica Bulls i szczerze to jestem trochę wruk...

Liczyłem, że Pierce powie wreszcie "dość, chce do Chicago" :cool:, ale teraz kiedy Celtis sukcesywnie oczyszczają swoje szeregi, kiedy są perspektywy na "lepsze jutro" (choć u nich zawsze są jakieś perspektywy), bo młodzież sie nieźle rozwija, mają spokojniej ułożony roster i nie mają przepłacanych słabiaków Paul może się jednak rozmyślić :?

 

Dla mnie Minnesota zyskała jedynie na osobie Banksa, bo ten chłopak ma spory potencjał, a niewiedzieć czemu w Celts nie grało mu się za dobrze. Davisa to ja chętnie wywaliłbym z ligi, ale w Celtics o dziwo spokorniał i nie odwalał takich numerów więc są jakieś szanse na poprawę, a Blount- on niejest wart 1/3 tych pieniędzy które zaabia i ta wymiana w konsekwencji może przynieść Wolvers więcej złego niż dobrego, bo ile na wzmocnienia ma czekać KG- do czterdzieskti???

 

McHale dal się moim zdamniem okraść, ale Wally i KG nigdy za sobą nie przepadali, jak oglądałem mecze Minny to miałem wrażenie, że KG jest jakiś taki przytłoczony, może faktycznie flustrowała go dobra gra Wallego co kiedyś ktoś napisał po meczu Wolves w C+. Nie wiem, nie wnikam, ale uważam, że Mchale zrobił błąd, bo mając w perspektywie np: trade z Knicks za Marburego czy z Magic za Francisa (który jednak mógłby polecieć) postąpił pochopnie, choć jestem tylko szarym kibicem więc co ja tam wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pewnym sensie zgadzam sie z Kore i Josephem. Kore ma racje wg mnie, że Wolves lepiej na tym wyszli patrząc pod względem umiejętności sportowych. Gorzej natomiast ze sprawami finansowymi. Davis jest moim zdaniem leszpym zawodnikiem od Wally'ego, który jest marnym obrońcą i jest wolny w ataku. Davis jest szybki w ataku, potrafi bronić, co ważne ma szybsze ruchy od Szczerbiaka.

 

Joseph podkreślił, że Wally i KG za sobą nie przepadają. Więcej ostatnio piłek trafiało do Szczerbiaka przez co tracił Kevin. Teraz będzie mial do spółki Ricky'ego, który znany jest z szalonej gry, ale moim zdaniem będzie potrafił się dogadać z KG#21. Władze widać wolą postawić na Garnetta na przyszłość.

 

Co do pozostałych graczy w tej wymianie to interesuje mnie Kandy. Jest wiadome, że miał ważny kontrakt ostatni sezon. Po tym sezonie mógł poprostu odejść z Wolves za nic, a tak zyskali chociaż Blounta w tej wymianie. Skoro chcieli się go i tak pozbyć to mają chociaż podkoszowca z tej wymiany :wink:

 

Nie do końca uważam ten trade za zły po stronie Miny :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno wyrokować kto na tym lepiej wyjdzie, ale dla Wolves podoba mi się ta wymiana. Ta drużyna i KG wygląda jakby potrzebna była im świeża krew, za mało w nich energii ostatnio i tutaj Davis się przyda. Zarabia dużo mniej niż Wally, ale przyszedł przepłacony Blount w miejsce Olowokandiego z czyli na środku jakiejś różnicy poziomów nie powinno być wielkiej. No i Banks miał być w Lakers gdyby nie Payton :x po tym jak nie trafił do Lakers oglądając mecze Celtics zwracałem głównie na niego uwagę, ten chłopak jest najlepiej broniącym PG w całej lidze :!: Problem polega na tym, że ma spore problemy z prowadzeniem ataku, za dużo strat ogólnie ofensywa nie jest jego mocną stroną, ale w obronie jest świetny i w drużynie nie wymagającej od PG umiejętności rozgrywania ( :cry: ) mógłby naprawdę zabłysnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pewnym sensie zgadzam sie z Kore i Josephem. Kore ma racje wg mnie, że Wolves lepiej na tym wyszli patrząc pod względem umiejętności sportowych. Gorzej natomiast ze sprawami finansowymi. Davis jest moim zdaniem leszpym zawodnikiem od Wally'ego, który jest marnym obrońcą i jest wolny w ataku. Davis jest szybki w ataku, potrafi bronić, co ważne ma szybsze ruchy od Szczerbiaka.

 

To napisałem ja Kraso, a nie Kore :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dobrze ze strony Minnesoty, że zrobili cokolwiek. Szczerbiak gral tam już pare ładnych lat, zawsze był kontuzjogenny, ale solidny. Gdyby mieli drugą gwiazde, wtedy by był badzo przydatny, by uzupełniać dwóch liderów. Ale w tym wypadku moim zdaniem wyjdzie to na + Minnesocie. Tylko że widać po tym kroku, że chyba nie mają zamiaru ściągać kogoś naprawde b dobrego, bo wtedy Ricky by tam pasował jak świni kamizela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ten trade określił słowami: zamienił stryjek siekierkę na kijek. I odnosi się to zarówno do jednej jak i drugiej drużyny.

 

Jeśli chodzi o Boston to myślę, że w pierwszej kolejności powinni pozbyć się Doca Doktora. On i te jego dziwne rotacje składem... Nie wiem co im teraz może dobrego wnieść do gry Szczerbiak czego ostatnio nie dostawali od Ricky'ego Davisa (ostatnimi czasy mocno urósł w moich oczach). Może lepszą skuteczność rzutów za 3, ale znowu Davis jest lepszym obrońcą. Olowokandi raczej im się nie przyda i pewnie odejdzie po sezonie. Najciekawsza wydaje się ta opcja z pickiem pierwszorundowym. Nie wiem ile jeszcze w Minneapolis pogra Garnett, ale wkrótce ten pick może mieć dużą wartość jeśli tylko Wilki zaczną się przebudowywać.

 

Minnesota moim zdaniem odrobinę zyskała na tym transferze. Nie wiem czy uda im się wpasować jakoś Davisa do swojego systemu, ale przy KG powinien mieć sporo miejsca. Może powiem coś niepopularnego, ale Blount może mieć duże znaczenie przy ocenie tego tradu w przyszłości. To jest gracz dobry w ofensywie, ma niezłe post moves, niezły rzut, za to jest kiepskim obrońcą i słabo zbiera, ale czy nie pasuje do gry obok Garnetta, który trzyma deskę, ale tradycyjnie już nie robi w ataku tyle ile by mógł? O Banksie pisał już Van. Drzemie w nim jakiś potencjał, tylko trzeba kogoś kto potrafiłby go wydobyć. W Wolves może być o to trudno, bo konkurencja ma nad nim pewną przewagę (dwóch PG z wieloletnimi kontraktami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna pomyłka :wink: No big deal :lol:

jak mogles mnie posadzac o avatar z Carterem :?: :!: :P

 

a co do trade'u pierwsze co mi przyszlo do glowy to to co powiedzial spabloo o siekierce ;-)

 

Do tej pory sie zastanawaim kto wyjdzie na tym lepiej...no bo... no wlasnie... co komu tak naprawde da ta zamiana. I ja nie bede spekulowac bo juz wiele razy sie spekulowalo nt roznych tradow a potem rzeczywistosc weryfikowala te spekulacje. Mysle ze na pewno bedzie ciekawie zobaczyc w akcji razem Davisa z Garnkiem 8) , no i rzeczywiscie ten Banks stanowi jakas spora wartosc tego trade'u... zobaczymy zobaczymy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wydaję mi się że lepiej na tym tradzie wyszli Celtowie.Oddali wybuchowego, ale nierówno grającego obrońcę na statycznego strzelca, potrafiącego trzepać 20+ punktów w meczu.Pozbyli się wysokiego kontraktu, zyskując w zamian Centra z wygasającym kontraktem.Wreszcie dostali wybór w 1 rundzie draftu od przebudowującego się zespołu...

Tak więc jeśli Pierce i Szczerbiak będą w stanie koegzystować na boisku, a talent Banksa nagle nie ekspolduje trade na + wychodzi Bostonowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, T-Wolves lepiej na tym wyszli, Davis nie jest już takim pajacem jak w Cavs, lepiej od Szczerbiaka broni, i w ataku według mnie też radzi sobie lepiej. Blount gdyby nie kontrakt byłby dobrym zawodnikiem (w sensie gra przyzwoicie ale nie na miare kontraktu), natomiast Celtics dostali jednego z największych ligowych leni czyli Olowokandiego. Szczerbiak, cóż może jakoś się zgra z drużyną, chociaż atak celtów straci na dynamice. Generalnie z pozycji umiarkowanego fana T-Wolves, lepiej wyszli na tym Minesotczycy (fajowe określenie :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jeśli Pierce i Szczerbiak będą w stanie koegzystować na boisku, a talent Banksa nagle nie ekspolduje trade na + wychodzi Bostonowi :)

No wiesz, równie dobrze współpraca Szczerbiaka z Pierce'm może nie przebiegać wzorowo, a w Minnesocie Blount i Banks będą decydować o zwycięstwach drużyny.

 

Moim zdaniem jeszcze nic nie wiadomo. Jest raczej wyrównana transakcja.NIkt nie otzrymał kokosów i nikt wiele nie stracił. Czas pokaże :wink: . Można też powiedziec, że Spabloo miął rację mówiąc o Blouncie. Gościu pasuje jak ulał do drużyny. Zresztą zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze spabloo wyjąłeś mi to z ust (tzn. treść Twego posta - nic wiecej :wink: :P) - i nie tyle chodzi mi nawet o sfomułowanie o stryjku :P, ale właśnie o ocenę perspektyw tego trade'u. Generalnie faktycznie zapomina sie w tej dyskusji o wyborze w I rundzie draftu jaki zyskała Minnie. Co więcej, posiadanie solidnego wyoskiego, może przepłaconego, ale umiejącego dobrze atakować, a za takiego przecież uchodzi Blount, moze byc niezłą karta przetargową w przyszłości. Jednocześnie, tak jak wskazał spabloo jego obecność na parkiecie daje Garnkowi odpowiedni space 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie faktycznie zapomina sie w tej dyskusji o wyborze w I rundzie draftu jaki zyskała Minnie.

Wybór w I rundzie draftu dostał Boston,Minnie dostało 2 wybory w II rundach.

 

No wiesz, równie dobrze współpraca Szczerbiaka z Pierce'm może nie przebiegać wzorowo, a w Minnesocie Blount i Banks będą decydować o zwycięstwach drużyny.

 

Tak też może być :) Z tym że nie sądze aby Banks długo sobie pograł w tym roku jako trzeci PG w Minnesocie po Jaricu i Hudsonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór w I rundzie draftu dostał Boston,Minnie dostało 2 wybory w II rundach.

Ja o tym pisałem właśnie w kontekście Bostonu. Jeśli Minnesota będzie się przebudowywać, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że czekają ich chude lata, a co za tym idzie ich picki zyskają mocno na wartości. Stąd należałoby upatrywać jakichś korzyści dla Celtów. Ale tu można sobie gdybać, bo nawet nie wiem jakimi warunkami ten pick jest obostrzony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór w I rundzie draftu dostał Boston,Minnie dostało 2 wybory w II rundach.

Ja o tym pisałem właśnie w kontekście Bostonu. Jeśli Minnesota będzie się przebudowywać, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że czekają ich chude lata, a co za tym idzie ich picki zyskają mocno na wartości. Stąd należałoby upatrywać jakichś korzyści dla Celtów. Ale tu można sobie gdybać, bo nawet nie wiem jakimi warunkami ten pick jest obostrzony.

A ja to pisałem w odpowiedzi Maxecowi, który napisał (może przez pomyłkę) że ten wybór w I rundzie dostali Timberwolves :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że obie drużyny wyjdą na tej wymianie dobrze.Więcej wg mnie dali Celtics.Może Ricky Davis jest gorszym strzelcem z dystansu ale jego wspaniałe penetracje łatają tą dziurę.Licze na to że K.G będzie dobrze rozumiał się z nim i stworzom świetny duet. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie beznadziejna po prostu wymiana ze strony Minnesoty..beznadziejna...

Szczerbiak gra jak gra, ale jest na pewno zawodnikiem na którym można budować mistrzowskie ambicje...był największą gwiazdą po Garnetcie i miał wysoki kotrakt wieć mogli go oddać za kogoś dużo lepszego niż Davis, który jest zawodnikiewm w typie Walkera....był ich największym assetem, mogli coś pokombinować i mieć Marbury'ego, Francisa, wcześniej Artesta (nie wiem dlaczego za wszelką cenę nie kombinowali z taką opcją skoro nie chcieli mieć Szczerbiaka w składzie - para Artest -Garnett to byłoby coś)....

 

dodatkowo Wolves zyskują przeciętnego, miałkiego gracza jak Blount z dużym i długim kontraktem kiedy wreszcie mogli się wyczyścić po odejściu po sezonie Olowokandiego...nic nie rozumiem...chyba McHale'owi rozum odjęło....teraz to już Garnett długo w Minnesocie nie pogra...zażąda transferu tak jak kiedyś Vince i tak się skończy..no bo ile można??

 

dla Bostonu też nieciekawie to wygląda bo mają teraz dwóch identycznych zawodników w ataku w osobach Pierce'a i Szczerbiaka, który jest przecież trójką a nie dwójką...obaj koszą w sumie ok. 25 baniek za sezon i to przez kolejne 3 lata więc też niemało...ale jeśli drużyna ma jeszcze przez 4 (!) lata w składzie LaFrentza za 10-13 baniek (!!!) to ja już na miejcu GM Celtics dawno bym się powiesił i przestał cokolwiek kombinwoać z salary bo na nic to się zda......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.