Skocz do zawartości

1 on 1 all time


josephnba

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany fotką z hoops.pl rzuconą na fb pomyslałem ze ciekawie byłoby zapoczątkowac taki topick u nas, mamy speców od adv sts, innych, którzy porównan dokonuja innymi kryteriami wiec ciekaw jestem jak sie to potoczy i oczywiscie o która pare w kazdej z rund nasi forumowicze zaczna dostarczac nowych tekstów do lapu capu ;)

 

 

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/856970_294425424019651_702501337_o.jpg

 

W pierwsze rundzie chyba najciekawiej wygladałby pojedynek D-Wade'a z Mjem, ale oczywiście Wade'a sprzed kontuzji. Wciąż jednak biorac pod uwage fakt, ze Jordan wcale nie mniej atletyczny potrafił grać w każdej odległości od kosza jego wygrana wydaje sie bardziej niz pewna

Generalnie dla dobra dyskusji bierzemy okres prime wszystkich graczy bez wnikania ze dzis taki a taki gra lipe

 

No i oczywiście Dirk Vs. Bird. Od zawsze tych panów sie porównuje i czesto mówiło sie ze Niemcowi brak bycia clutch, ten jednak całkiem niedawno udowodnił, ze w tym elemencie jest w czołówce Ligi

 

tak na szybko w drugiej rundzie widze pojedynki

MJa z Iversonem

Durex-Bird

LeBron- nie wiem który, bo bigO nie ogladałem

KB-Melo

 

 

 

 

PS: ja tu sie teraz wrzuca fotkę w posta?

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej drabince widziałbym finały

MJ vs KD

LBJ vs KB

 

Ciężko rozstrzygać wynik tych serii, gdyż o ile w przypadku MJ'a i KB, mamy własciwie ich pełny obraz w prime, o tyle ciężko oceniać jak daleko mogą się rozwinąć KD i LBJ. Niemniej jednak liga mogłaby podczas ASW, zrobić taki 1-on-1 konkurs. To by było lepsze, niż te wszystkie nudne konkursy trójek, skillów etc. Przynajmniej byłyby jakieś emocje. Znając takiego KB, to gryzłby parkiet, aby udowodnić obecnym młodym gwiazdom, co potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej drabince widziałbym finały

MJ vs KD

LBJ vs KB

 

Ciężko rozstrzygać wynik tych serii, gdyż o ile w przypadku MJ'a i KB, mamy własciwie ich pełny obraz w prime, o tyle ciężko oceniać jak daleko mogą się rozwinąć KD i LBJ. Niemniej jednak liga mogłaby podczas ASW, zrobić taki 1-on-1 konkurs. To by było lepsze, niż te wszystkie nudne konkursy trójek, skillów etc. Przynajmniej byłyby jakieś emocje. Znając takiego KB, to gryzłby parkiet, aby udowodnić obecnym młodym gwiazdom, co potrafi.

Hm, podoba mi się ten pomysł. Prześli do ligi, byłoby ciekawie. Kobe vs LBJ 1 na 1, ułaa. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka drabinka jest raz, że dziwnie ułożona (Kobe vs Isiah?, co tam robi Melo?), dwa że błędy kadrowe (Bernard King!!!, Penny może TMac, Drexler)

zamieniłbym Melo - Bernard King

Jordan miałby duela z Pennym zamiast Wade'a

a Kobe z Wadem zamiast Isiaha

Isiah na miejsce Paula

i James vs Erving a King vs Barkley

 

tak to mniej więcej by wyglądało, ufff.

ale że jest jak jest, to:

 

W pierwszej rundzie dosyć pewnie MJ (Wade wątpliwy jumper), potem nie wyobrażam sobie Iversona który przegrywa z Paulem, ale drugi jest też zbyt łebski żeby nie wykorzystać indolencji Iversona w obronie - żadna różnica bo potem każdy z nich ma wpierdol od MJa. MJ w międzyczasie czeka na finał pojedynku Bird-Durant - i to chyba najtrudniejszy matchup jaki mogę sobie wyobrazić. Z jednej strony atletyzm XXI wieku vs silny jak tur Larry Bird - biorę Birda mimo tego że pozornie jest tak ze 3 razy wolniejszy, ale o tym później jak coś. MJ z Birdem to najciekawszy pojedynek all-time, jedyny człowiek który mógłby wygrać z Jordanem to właśnie Larry, rzuciłem kostką i wygrał MJ (:))

 

z drugiej strony drabinki Barkley wygrywa z Lebronem, bo akurat 1on1 nie jest według mnie najistotniejszym elementem jego gry i wykorzystywania przewag, a Barkley z early90s to maszynka ofensywna i najniżej obsadzony punkt ciężkości all-time - twardo, fizycznie co najważniejsze. 'Charles is bullying him'

Magic vs BigO - zupełnie nie mam pojęcia jakim koszykarzem był Robertson, dlatego biorę Magica, który swoją drogą też ułomkiem nie jest (:)). Isiah z Kobem to pojedynek dwóch z kilku najbardziej pojebanych umysłów tej ligi w kwestii competitivness, dlatego nie sugerowałbym się wzrostem Zeke, bo gdy będzie trzeba to zagrałby nawet ze złamanym piszczelem i wybitym okiem, ale mimo wielu kontuzji i krwi na parkiecie Kobe awansuje dalej. Erving vs Melo to easy stuff.

Barkley sprawia, że Magic ma wstrząs mózgu i w półfinale robi to samo z Kobem.

 

MJ vs Chuck

Michael musiał to wygrać.

 

(w wersji hipotetycznej w finale byłby oczywiscie Bernard King)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie liczą się tylko Durant Lebron Michael i Dirk

I w sumie Michael ma u mnie najmniejsze szanse. Serio, 1v1 i brać Barkleya? Z jego obroną, wzrostem i brakiem 3? Toż to na nim będą robili ortg powyżej 150. Duranta to już w ogóle nie widzę jak kryje na trójce? To samo Dirka. MJ w sumie słabo widzę, ale to MJ, dlatego go policzyłem. Lebron zaś nadrabia obroną, atletyzmemm, ma wzrost, masę i jako taką trójkę, lepszą na pewno od MJ, a to akurat jest ważne w czymś takim. Brakuje mi jednego gracza - Pippena. Razem ta 5 według mnie jest w stanie zjechać całą resztę i tylko między nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 co za bez sensu takie hipotetyczne rzeczy robic

po 2 nie ma zadnego centra, a imo tez nie mozna od razu zabierac im szanse, bo taki Shaq teoretycznie powinien kazdego przepchnac, wiadomo ze w obronie kompletnie nie nadazy za niskim guardem, ale pytanie czy wlasnie ta przewaga w ataku nie bylaby wieksza niz niedobor w obronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale 1 vs 1 bardziej przypomina streetball i trzeba brać inne okoliczności niż rzut za trzy w boxscorze z RS.

Barkley dopierdalał większych od siebie, grał na takim gazie, niszczył psychicznie przeciwników. nikt nie chciałby z nim zagrać 1 vs 1.

 

[video=youtube;pP1MV2rSxIU]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w 1on1 sprawdzają się takie umiejętności jak:

- ballhandling, ale niekoniecznie na face up, bardziej na post upie

- siła, zwłaszcza lower body strength, patrz wyzej dlaczego

- OBRONA!!! Dirk za ciula nie byłby w stanie zagrac 1on1 z LBJem/MJem/Jordanem. Najlepiej aby taki typ był wysoki, ale szybki na nogach

 

Chyba bym postawił na Barkleya, w ataku by 1na1 przemielił raczej każdego a w obronie może cośtam by ustał tym najszybszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi zdecydowanie centra w tym zestawieniu

znalazlem filmik Julius Erving VS KAJ

[video=youtube;u3DWaKXaAYA]http-~~-//www.youtube.com/watch?v=u3DWaKXaAYA

Fakt panowie na przedstawionym filmiku to juz dziady ale widac ze wzrost i sila ma whui znaczenie.

Ciekawy filmik. Zachowując oczywiście wszelkie proporcje (dla Dr J ubytki atletyzmu były w tej zabawie większym ciosem niż dla KAJa), to pokazuje coś, co wielu z nas zna z boiska - siła i długie łapy bywają bardzo trudne do przejścia.

 

Barkley, Jordan, Kobe to chyba najmocniejsi psychicznie zawodnicy do takiej zabawy.

 

Durex ze swoim 6'11, łapskami jak Mr Fantastic, pewną trójką i niezłym off the dribble jest stworzony do 1on1.

 

Mi też trochę brakuje centra w tej zabawie, ale chyba bardziej mobilnego i z lepszym rzutem niż Shaq (David Robinson?).

Edytowane przez Jinks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rappar,

 

Nie wiem skąd u Ciebie taka niechęć do Jordana, ale staje się to powoli absurdalne. Pomijając fakt, że umniejszasz jego umiejętności na każdym kroku, to rozmawiamy tu o 1on1 - ciężko znaleźć mi coś w czym Jordan czułby się lepiej, a ty wyskakujesz z Pippenem, którego Jordan zmielił pewnie setki razy na treningach i ogólnie znając to jak Jordan lubił rywalizować i przygotowywać się do rywala, to Pippena man2man D zdałaby się niewiele (plus to, że największym atutem jego obrony była jednak teamD). Zresztą akurat w 1on1 atak>obrona i wystarczy pograć parę razy samemu, żeby zobaczyć, że punkty ogólnie rzuca się częściej, co nie znaczy że jest łatwiej.

 

Najważniejsze cechy jak dla mnie to post up, odpowiednia psychika; competitivness

 

Lebron jakkolwiek zajebistym koszykarzem by nie był, to akurat w grze indywidualnej nie wykorzystywałby swoich największych przewag. Lebron jest mistrzem czytania gry i obrony rywala i wykorzystuje nawet najmniejszą lukę, żeby wjebać się pod kosz albo odegrać na wide open. W samych izolacjach nie imponuje mi tak bardzo i myślę, że nawet Lorak chętnie przyzna że w takiej zabawie (1on1 tournament) Lebron nie byłby wśród najlepszych all-time(co innego obecnie).

 

Magic potrafił grać każdą rolę na boisku, ale to też przede wszystkim ultimate teammate i jego przewagi w graniu od PG-C to też głównie atut posiadania go w grze 5on5.

Dirk? Proszę was, za bardzo opiera swoją grę na rzucie z dystansu (prawdopodbnie najlepszym z najgorszego dystansu), wystarczy że piłka nie wpadłaby dwa razy i miałby pozamiatane (a przecież obrońcę miałby przyklejonego na plaster)

Durant zajebiście, ale nie ma post upu na tym poziomie, a gra przeważnie schodzi właśnie do tego stylu, wtedy nie jest już tak skuteczny. Ogólnie to z nim jest taka bajka, że jeśli byłby on fire, to nie widzę innego gościa z takimi warunkami i z takim shooting range. Jeśli.

Shaqowi i Robinsonowi życzę powodzenia w przekozłowaniu piłki w celu wyczyszczenia i ponownego dotarcia z nią pod kosz

Kobe Bryant byłby kotem, mógłby dojść tak wysoko jak tylko nie trafiłby na Mike'a

 

Bernard King, Bird, Michael Jordan, Barkley, Bryant- to absolutna czołówka, ale myślę że oprócz tego że różnice byłyby niewielkie, to jednak całość rozegrałaby się pomiędzy Birdem a Jordanem, bo byli szajbusami w kwestii rywalizcji.

i chciałbym zobaczyć prime KAJ i Hakeema, ale raczej jako ciekawostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.