Skocz do zawartości

Slam Dunk Contest 2013 UCZESTNICY WYBRANI


tomeczeg20

Rekomendowane odpowiedzi

hejka! właśnie obejrzałem większość paczek z soboty (tak jak ktoś tam wyżej pisał, ja też już jestem za stary aby zarywać noce dla ASG - wole dobry mecz RS, nie mówiąc już o PO). Jeśli ktoś pisze o wsadach Rossa jako one of the best all time to musi nie pamiętać (lub nie widział) pojedynku Vince-Tmac-Francis lub MJ-Wilkins czy nawet wsadów Kobego. Jednak Ross to fajny akrobata, widać, że kanadyjska szkoła dunków żyje (Vince, ostatnio podobny styl prezentował Derozan).

 

A propos tego co ktoś pisał, że przeskoczył nad dzieciakiem. Nie wiem czy zauważyłeś, że on jeszcze oprócz tego przełożył piłę pod nogą ;)

 

Jeśli chodzi o to, że nic nowego nie było: cóż, po tylu latach i konkursach ciężko już coś wymyśleć. W ostatnio próbował JaVale i niestety sędziowie tego nie kupili, choć wtedy miał wygrać Blake to i wygrał Blake. Chyba nawet jakby zrobił wsad jak Alan Houston to i tak by wygrał :)

 

no i nie porównujmy graczy nba, którzy jednak głównie grają w kosza z zawodowymi dunkerami, którzy nic innego w życiu nie robią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nie porównujmy graczy nba, którzy jednak głównie grają w kosza z zawodowymi dunkerami, którzy nic innego w życiu nie robią...

Naprawdę? Jeszcze studiują albo pracują , zdarzają się też tacy którzy próbują godzić jedno z drugim + jeszcze oczywiście trenowanie dunków.

 

Wyobraź sobie że zauważyłem. Napisałem że niektórzy nasi polscy dunkerzy też przeszkoczą przez jakaś osobe i później przełożą sobie piłke pod nogą, tyle że ona ma 180 cm i jest wyprostowana ewentualnie tylko minimalnie pochylona, nie tak jak ten dzieciak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko zawodowi dunkerzy (nawet jeśli tak jak piszesz studiują czy pracują) jednak poświęcają sporo czasu na trenowanie wsadów. Myślę, że zdecydowanie więcej niż koszykarze NBA... W SDC w NBA z tego co pamiętam nie było jeszcze paczki takiej jak zrobił Ross (z przeskoczeniem nad kimś/czymś i przełożeniem pod nogą), więc jak dla mnie dobra robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szycha

 

Generalnie wszystko się zgadza co piszesz ale z drugiej strony nie można tego w ten sposób porównywać (tzn. można ale w moim odczuciu jest to porównanie błędne) NBA i TFB czy tam innych "profesjonalnych" dunkerów z tymi z NBA. Wiadomo, że Ci pierwsi są lepsi ale tak samo są ludzie którzy potrafią jebnąć 124332434754 osobistych czy też trójek z rzędu i śrubują rekordy w księdze rekordów Guinnessa.

Chciałbym jednak w tym momencie zwrócić uwagę na coś takiego jak presja występu przed 15 tys na hali i milionami przed tv. Ja wiem, że można mówić, że to profesjonaliści itd. ale mimo wszystko. Widać to dobrze na przykładzie White'a, który zasadniczo do tej pory "żył" z dunkowania a w sobotę nawet porządnie nabiec nie potrafił.

 

Ogólnie SDC jak zwykle ssał pałkę, same wsady nie najgorsze a przynajmniej nie wszystkie, ale liczba powtórzeń i udziwnienia (chociaż na szczęście nie tak dużo) sprawiły, że baaaaaaaaaaardzo ciężko się to oglądało (zresztą jak zwykle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki +1

 

Było kilka naprawdę fajnych paczek, w zasadzie każdy oprócz White'a zrobił przynajmniej jedną b.dobrą pakę. Naturalnie jakby wszystko wchodziło za pierwszym razem, to efekt byłby lepszy.

 

Dobry konkurs żeby z kumplami przy piwku czy drinku się zrelaksować w sobotnią noc - czy ktoś wymaga czegoś więcej? To ma być entertainment. Tylko i wyłącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy dunk to pierwszy Greena otwierajacy konkurs. Amen

prawda; a w sumie to jak ktoś się już jara tymi sdc z przeszłości to zawsze vc, tmac i czasem francis się przypałeta, a imo najlepsze indywidualne wsytępy podczas tego konkursu tak na przestrzeni lat, oczywiście z tego co pamiętam, to zapodali J-Rich przedewszystkim i Igi.

 

ps. pozdro @Kfadrat widać ważki temat skoro po latach się zdecydowałeś wypowiedzieć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.