Skocz do zawartości

Gay w Raps. Tay i Davis w Grizz, Jose w Detroit.


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

The Toronto Raptors have acquired Rudy Gay & Hamed Haddadi in a three-team trade involving the Memphis Grizzlies and Detroit Pistons.

 

The Raptors sent Jose Calderon, who went to the Pistons, along with Ed Davis and a second round pick to the Grizzlies.

 

 

Memphis acquired Davis, along with Tayshaun Prince and Austin Daye.

Grizz nieźle na tym wyszli.

 

Dostanie 3rd tier allstara (o ile Geja można tak zaklasyfikować) to dla Rapsów chyba szczyt możliwości.

 

A Pistons wyczyścili sobie sc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Raptors zrobili głupotę stulecia. Za rok będą płacić podatek od luksusu na trio DeRozan-Gay-Bargnani. Świetna robota panie Colangelo. A na dodatek oddali rozgrywającego którego chciał zatrzymać i zespół i trener ( a chcieli wywalić Lowry'ego). Calderon od jakiegoś czasu nakręcał świetnie ofensywę Raptors. Taki Davis świetnie na tym korzystał. Wysocy Pistons już mogą otwierać szampana bo w końcu trafił im się rozgrywający który świetnie współpracuje z podkoszowymi. I na dodatek za Gaya oddali Davisa który zaliczał podobną produkcję na lepszej efektywności tylko że za jakieś 14 mln dolarów mniej

Moje oceny: Pistons A ( dostali dobrego rozgrywającego, wyczyścili salary )

Memphis B- ( podjęli duże ryzyko, wprawdzie wzmocnili obronę ale jak się dobrze funkcjonującą maszynką i jest na 4 miejscu w Konferencji to nie robi się zazwyczaj tak gwałtownego ruchu, Grizzlies już teraz mieli problemy z ofensywą i rzutami za 3 hmm zobaczymy czy im się maszynka nie zatnie)

Raptors- D - Gay to będzie ich gwiazda ale za jaką cenę??? De Rozan+Gay na obwodzie. Chyba nie ma mniej efektywnej dwójki w tej lidze w s 5. Dołóżmy do tego Andreę i okaże się że oni mogą wygrać mecz jeśli będą grać dwoma piłkami. Jak dla mnie katastrofa. Oddali dobre kontrakty i niezłych w tym roku zawodników za ..... max kontrakt.

No i niech się modlą o zdrowie Lowryego bo bez niego nie wiem kto u nich będzie rozgrywał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memphis B- ( podjęli duże ryzyko, wprawdzie wzmocnili obronę ale jak się dobrze funkcjonującą maszynką i jest na 4 miejscu w Konferencji to nie robi się zazwyczaj tak gwałtownego ruchu, Grizzlies już teraz mieli problemy z ofensywą i rzutami za 3 hmm zobaczymy czy im się maszynka nie zatnie)

Przecież Gay głównie cancerował w ataku. Memphis dostali 40% 3P shootera z doświadczeniem, który odnajdzie się prawie w każdym systemie i nie będzie zabierał gry lepszym + znakomitego zmiennika pod kosz. No i salary wise też wyszli na plus. Świetny ruch.

Raptors- D - Gay to będzie ich gwiazda ale za jaką cenę??? De Rozan+Gay na obwodzie. Chyba nie ma mniej efektywnej dwójki w tej lidze w s 5.

Nie zapominaj o Bucks.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calderon odszedł, bo Lowry ma lepszy kontrakt i ogólnie jest lepszym koszykarzem. Sorry ale po co im duet Lowry/Jose w momencie gdzie mają zaklepanego jednego z nich long term, a Calderon na bank będzie chciał dostać kontrakt w typie Lina po sezonie (24/3)? Do tego dochodzi jeszcze fakt, że Gay z Lowrym znają się od czasów uczelnianych, więc to pewnie miało jakiś minimalny wpływ i może Lowry wreszcie się zamknie i zacznie grać.

 

Jakbym miał oceniać, to:

Pistons A+

Grizz A-

Raps B+

 

Kto lepszy chciałby iść do Toronto z tej półki? Raps mają teraz najlepszy zestaw dunkerów w lidze, więc wracają czasy Cartera i T-Maca w tym względzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat dwójka obwodowych z Bucks daje rade i pewnie będą w PO. Naprawdę oby Toronto też się udało z tym syfem jaki mają ;)

 

W końcu coś się dzieje! Można spokojnie zlać rozmowy o gwizdkach Hardena, wiecznie pokrzywdzonych przez historię Lakers i D'antoniego. Zajebisty trade dla Pistons i Grizzlies.

 

Zastanawiam się czy Mem będzie chciało puścić Zacha gdzieś jeszcze przed deadline ale pewnie to już koniec zmian. Dostali zajebistego Davisa z ławki i Prince-a co do którego mam pewne obawy ale na pewno jest lepszym fitem niż Gay. Da obronę, hustle (coś co miśki robią świetnie) a w ataku nie będzie zabierał gały. Oczywiście to może się nie udać niemniej jednak bardziej napawa optymizmem. Teraz pytanie jak Hollins to poukłada. Teraz nastał moment dla Gasola aby wziął na siebie większy ciężar i więcej grał 1on1. Jak piłka będzie chodziła przez środek (a przy tym składzie nie ma innej opcji) w c*** często to Grizzlies stają się for real.

 

Pistons już napisaliście, mega wypas ruch.

 

Toronto z Rossem, Derozanem i Gayem to dunk fest every night się zapowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roger

Trener nie cierpi się z Lowrym. Lowry kłóci się z zawodnikami. To nie przypadek że to właśnie Calderon był starterem i kiedy on był starterem to Raptors miało niezły wynik. Zobacz jak świetnie wyglądała ofensywa kiedy drużynę prowadził Jose a kiedy robił to Lowry. No i powtarzam chciałbyś płacić podatek od luksusu dla trio Gay-Derozan-Bargnani ???

Karpik

Fajnie że Prince to strzelec za 3 ale on tych trójek rzucił raptem 50 w tym roku i na dodatek on jest efektywny jako strzelec z rogu a z tego co widziałem to Memphis raczej preferuje rzuty za 3 ze stref na wprost. Poza tym jeśli Prince będzie musiał odpalać 2-3 razy więcej trójek niż teraz to czy będzie tak samo efektywny?? Po prostu duże ryzyko podjęło Memphis. Mogli ten ruch zrobić po sezonie . Teraz ryzykują że się im drużyna nie sklei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiście świetnie wyglądała z Calderonem - ligowa przeciętność, natomiast gdy siedział na ławce to ofensywa toronto grała na poziomie top 5.

A mogę wiedzieć skąd czerpiesz taką wiedzę bo ja z tego co widzę to piątki z Calderonem w składzie mają eFg na poziomie 55% a identyczne tylko że z Lowrym mają 47%

Przykładowo

Calderon -DeRozan-McGuire-Andre-JV ma fg 53% za 3 mają 58%i są w plusominusach +6

a ta sama piątka tyle że z Lowrym ma 43%, 47 za 3 - 13

A wybrałem te piątki bo grały praktycznie identyczną liczbę minut

Grająco ostatnio piątka z Andersonem-Davisem-DeRozan-Amirem ma z Calderonem 53% a z Lowry 40%

 

Więc jestem ciekaw jakim cudem z Lowrym są TOP 5 a z Calderonem przeciętni skoro wg nba.com jest dokładnie odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpik

Fajnie że Prince to strzelec za 3 ale on tych trójek rzucił raptem 50 w tym roku i na dodatek on jest efektywny jako strzelec z rogu a z tego co widziałem to Memphis raczej preferuje rzuty za 3 ze stref na wprost. Poza tym jeśli Prince będzie musiał odpalać 2-3 razy więcej trójek niż teraz to czy będzie tak samo efektywny?? Po prostu duże ryzyko podjęło Memphis. Mogli ten ruch zrobić po sezonie . Teraz ryzykują że się im drużyna nie sklei

Nie ma chyba drużyny, która by preferowała trójki "na wprost" i wolała je od tych z rogu. Ja widzę Prince'a w podobnej roli do Battiera'11 (z tą różnicą, że Tay jest bardziej wszechstronny w ataku), więc Prince nie bedzie odpalał 2-3 razy więcej trójek, bo nie przejmie wszystkich rzutów geja, większą rolę w ataku dostanie na pewno Zach i pewnie Conley, którzy są lepszymi scorerami. Ja generalnie przewiduje poprawę ataku i utrzymanie wysokiego poziomu w obronie. Zwłaszcza, że jest jeszcze Ed Davis, który sprawia, że Grizzlies z Zachiem, Gasolem, Arthurem i nim mają niesamowitą rotację pod koszem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rok będą płacić podatek od luksusu na trio DeRozan-Gay-Bargnani.

Dlatego też Bargnani przed deadlinem wyleci. Musi tylko wrócić do zdrowia by ktoś się skusił.

 

A na dodatek oddali rozgrywającego którego chciał zatrzymać i zespół i trener ( a chcieli wywalić Lowry'ego).

Nie chcieli wywalić Lowry'ego, nie po to go sprowadzali. Nie wiem skąd też później Twoja wiedza, że nie cierpi się z trenerem. Facet grał jak MVP przez pierwsze pół miesiąca (sic!), potem złapał kontuzje (która właściwie męczy go do dzisiejszego dnia), Calderon wskoczył na jego miejsce i mieliśmy sytuację jaką mieliśmy.

 

To Calderon chciał zmienić dresy, trafić do jakiegoś contendera. Niestety (albo stety), Calderon to też bardzo prawy człowiek, pełen profesjonalista, więc o trade nie prosił i nadal grał na tyle, na ile go stać. Dużo graczy mogłoby się od niego uczyć. Natomiast fakt jest taki, że kontraktu z Toronto by nie przedłużył dlatego musiał polecieć.

 

Nie wiem kto dzisiaj bardziej ewidentnie oszukał Toronto: czy sędziowie czy Niedźwiadki? :)

Zostali już wyruchani czwarty raz w końcówce w tym sezonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry move z kazdej strony.

 

Musze bronic Raptors. To chyba obok Bobcats i Kings najc***owszy klub w NBA jesli chodzi o "jakbym gral w NBA to chcialbym grac w ..."

 

Raps jak chca fajnego grajka albo dobre nazwisko to tylko draftujac.

Z free agents NIKT tam NIGDY nie przyjdzie. Trejdowac z tego powodu tez nie beda mieli za bardzo czym, a budujac ekipe zawodnikami z draftu i EURO-bialasami nigdy nie wejda do PO.

 

Juz nawet c*** z PO. c*** z wygrywaniem. Jak ktos jest wlascicielem takiej ekipy to wiadomo, ze chce na tym cos zarobic. A Gay bedzie w Toronto przykladem na to, ze zarabia sie nazwiskami (jakkolwiek one by pedalsko nie brzmialy.)

 

Good move Raptors. Good move.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Toronto podobno jest dużo wrashliwych chłopców.

W taki target celują Raptors sprowadzając Gaya. Teraz cała ta dzielnica http://pl.wikipedia.org/wiki/Church_and_Wellesley będzie nosić w koszulki z napisem "Gay", jeszcze powinien numer na 69 zmienić :)

akurat 69 kojarzy sie ogolnie z sexem. Nie wiem, co w tym gejowskiego... :crushed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic szczególnego, ale dla takiego targetu trzeba być jeszcze bardziej seksualnie kojarzonym. A z numerów od 0 do 99, nic innego się nie kojarzy z seksem. Choć może jest jakaś liczba o której nie wiem. Nikt w NBA nie miał tego numeru. Rodman chciał, ale $tern dbający o wizerunek NBA w targecie wiekowym Justina Biebera nie zgodził się na to.

 

Swoją drogą jak w ogóle stoi sprzedaż koszulek Rudego Gaya? Pewnie beznadziejnie, bo kto normalny by chciał koszulkę z takim napisem na plecach. Powinien kiedyś Rudy wydać płaczliwą biografię o tym jak w szkole za nazwisko miał przesrane. W jakimś murzyńskim gettcie to miał przesrane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak no to powiem ci że na nba.com jak wejdziesz w statystyki dla poszczególnych lineupów to każdorazowo lineup z Calderonem ma OffRtg wyższy niz ten z Lowrym i efG ma wyższe o jakieś 8 do 10 %. Ba w TOP 25 najlepszych ofensywnie piątek są aż 3 z Toronto wszystkie z Calderonem. Zresztą ja nie opieram się tylko na liczbach ale też i oglądaniu. Lowry często wbiega pod kosz i jest szybszy od swoich wysokich , Jose znacznie częściej podawał w tempo do wysokich w efekcie czego Amir miał spod kosza 70% a Davis 69% a bez niego opowiednio 64 i 62%. Oczywiście Lowry jest lepszym obrońcą i jeśli nauczy się czasem warto się zatrzymać rozejrzeć i podać w pick and rollu do wysokich to będzie lepszy niemniej za 2 lata i tak go stracą bo nie będzie ich stać na przedłużenie kontraktu bo ja nie wierzę że ktoś weźmie kontrakt Andrei który spod kosza bez Calderona trafia 40%( z nim 50%) , nie broni i nie zbiera

Zasadniczo to na miejscu Raptors bym handlował Calderonem ale pakiet Jose+Davis za Gaya to za dużo

P.s Casey wielokrotnie na konferencjach pomeczowych i w wywiadach mówił że Lowry musi podejmować lepsze decyzje rzutowe, lepsze decyzje w ogóle, że musi odszukać balans pomiędzy rzutami a podaniami, że musi dostrzegać partnerów - co spotykało się z kontrą ze strony Colangelo który twierdził że trener zabija to co najlepsze w Lowrym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiście świetnie wyglądała z Calderonem - ligowa przeciętność, natomiast gdy siedział na ławce to ofensywa toronto grała na poziomie top 5.

Oglądałeś jakiś mecz Raptors w ogóle? Z Calderonem gra była i efektywna i miła dla oka, może to po części zasługa Andersona bo jak ja widziałem mecze to grał świetnie. Jak Lowry był na boisku to się tej drużyny nie dało oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ogólnie Speights i Ellington + Gay zastapieni zostali przez Davisa, Daye'a i Prince.

 

niezle to wykombinowali

i jesli się do czegos mozna przyczepic to jedynie do wieku Tay'a ale gdy wziac pod uwage ilosc zaoszczedzonych $ a głównie o to sie rochodziło, who cares.

 

 

a Pizdons? co lepszego mogło trafić się w tym momencie takim podkoszowym jak Drumm i Monroe niż Calderon? podobno zajebisty a Knight gra jak dotad niezłą padake i c*** nie kreator z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.