Skocz do zawartości

Rumory, trading block


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

czy Celtics pozbyliby się rzeczywiście PP ? chyba oprócz Bryanta i Duncana nikt nie jest z jednym klubem aż tyle co on. Gasol by tam na pewno im się przydał obok KG i myślę, że Celtics byliby nim zainteresowani, ale wątpię czy za cene Pierce'a, który powiedzmy ma dla nich również wartość sentymentalną, nie mówiąc o tym, że KG mógłby nie być zachwycony tym, że go oddali.

Pewnie nie pamietacie, jak koczyla sie era pierwszego bostonskiego BIG 3...

 

Auerbach za dlugo trzymal Birda, McHalea i Parisha razem. Ich legenda byla tak silna, ze Celtics chcieli zeby grali razem jak najdluzej, a skonczylo sie smutno. Glownie przez problemy zdrowotne Birda. Red zawsze byl krytykowany (o ile wogole goscia mozna bylo kiedykolwiek krytykowac) tylko za to, ze nie rozwiazal BIG 3 jak mogl jeszcze za nich dostac cos na rebuilding. Boston cierpial przez to prawie cale lata 90 i jezszcze pol nastepnej dekady obijajac sie pomiedzy loteriami i 1st round PO. Dla takiej ekipy jak Celtics to byla istna tragedia.

 

Danny Ainge byl w tamtym czasie jednym z wiekszych krytykow Auerbacha, ze nie rozpirzyl towarzystwa, dlatego teraz sam nie bedzie wahal sie przez chwile, jezeli bedzie uwazal, ze trzeba tradeowac. WIadomo, ze dwa razy pomysli, zanim odda ikone Celtics z ostatnich 16 lat, ale pamietajac o bledach jakie popelnil Auerbach zrobi co bedzie trzeba, jezeli nadazy sie okazja.

 

Ja w kazdym razie oddaje Pierca za Gasola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommason, ale trzeba mieć na uwadze że gehenna C's była też spowodowana po części - przedwczesną utratą Biasa i Lewisa.

 

Co do wymian, to ja na miejscu Dannego bym walczył o coś takiego.

 

Boston in: Big Al, Lowry

Boston out: Bass (LAL) Rondo (Utah) Barbosa (Utah) Melo (Raptors) 1st round pick (Raptors)

 

LAL in: Bargs, Bass, Fields

LAL out: Gasol (Raptors)

 

Dostają dwóch świetnie pasujących do Howarda PFów, do tego swingmana, który jako roles powinien być bardzo użyteczny.

Kontrakty też nie są straszne (wszystkie 3 letnie), ale dzięki tej wymianie Lakers pokazują Dwightowi że jest dla nich ważny w długofalowej koncepcji budowy drużyny. Ponadto przedłużają okno na mistrzostwo Kobego.

 

Toronto in: Gasol, Fab Melo, 1st round pick.

Toronto out: Fields Bargs Lowry

 

Oszczędzają bo kontrakt Gasola jest krótszy niż umowy Andrei i Landrego. Co więcej Gasol karmiony przez Calderona, mający ważne miejsce w ofensywie Raptors powienien rozkwitnąć + pozbycie się Fieldsa daje minuty dla T. Rossa.

 

Jazz in: Rondo Barbosa

Jazz out: Jefferson

 

Wiadomo że w Salt Lake City muszą się pozbyć jednego wysokiego, upside jaki stoi przed Kanterem i Favorsem, każe upatrywać ofiary tego stanu rzeczy w Big Alu, którego wartość teraz Jazz starają się podbić. Oddają spadający kontrakt Ala, za co by nie mówić świetnego rozgrywającego do takiej drużyny. Rondo miałby komu podawać w Jazz, a za 2-3 lata Utah po wzmocnieniu ławki i zdobyciu jakiegoś porządnego SF są for real. Teraz zgarniają dodatkowo Leandro, który może im dać super wsparcie z ławki (raz na 2-3 mecze, ale to nie zmienia faktu że jak ma swój dzień to potrafi napsuć krwi rywalom) - w Bostonie raczej nie otrzyma szans przez napięte stosunki z Riversem...

 

Boston wychodzi z tej batali podwójnie zwycięsko - dostaje zastępstwo na pg i prawdziwego centra. Tak to wygląda w TM. http://espn.go.com/nba/tradeMachine?tradeId=a3edwfk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz przytoczyć jakieś artykuły na ten temat? bo raczej uważa się, że celtics wtedy rozwalił ogromny pech (śmierć Biasa, a później Lewisa), a nie sentyment Reda wobec Birda i McHale'a.

Chyba w biografii Birda nawet tak to było opisane.Za to krytykowanie Ainge właśnie poleciał w kolejnej wymianie.Okoliczności podobno były takie,że na jednym z przyjęć Ainge zaczął rozmowę z Redem o oddaniu Larrego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LAL in: Bargs, Bass, Fields

LAL out: Gasol (Raptors)

 

Dostają dwóch świetnie pasujących do Howarda PFów, do tego swingmana, który jako roles powinien być bardzo użyteczny.

Kontrakty też nie są straszne (wszystkie 3 letnie), ale dzięki tej wymianie Lakers pokazują Dwightowi że jest dla nich ważny w długofalowej koncepcji budowy drużyny. Ponadto przedłużają okno na mistrzostwo Kobego.

 

no chyba sobie kpisz makaroniarza w pobliżu Lakers bym nie chciał nawet gdyby zarabiał 1/3 tego co zarabia

 

przecież ten koleś jest po prostu tragiczny do tego stopnia, że ja nie jestem nawet tego w stanie słowami wyrazić. Przez te wszystkie lata my kibice Lakers narzekaliśmy często na to, że Pau jest za miękki, ale w porównaniu do Bargnaniego to prawdziwy twardziel. Mieć ponad 210cm wzrostu i średnie z kariery poniżej 5 zbiórek i 1 bloku przy 30minutach gry to jest niesamowite osiągniecie. Gdyby on jeszcze rzeczywiscie ten rzut, który jest jego jedynym atutem miał w miarę skuteczny, ale nawet w tym elemencie wypada beznadziejnie.

 

Nie chciałbym go nawet gdyby Lowry był mu do pleców przyczepiony, a w tej wymianie nawet jego nie dostajemy jako dodatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lowry akurat LAL jest niepotrzebny. ;)

 

Patrząc na to co Lakers prezentują i jak ich ofensywa ogranicza Gasola, to Bargs się świetnie wpisuje w robienie miejsca Howardowi w pomalowanym, i rozciąganie gry. Może nie są na plusie, ale na pewno w tym systemie gorzej już nie będzie.

 

Poza tym w Toronto jest trochę wysokich. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz przytoczyć jakieś artykuły na ten temat? bo raczej uważa się, że celtics wtedy rozwalił ogromny pech (śmierć Biasa, a później Lewisa), a nie sentyment Reda wobec Birda i McHale'a.

Nie calkiem. Historia z Biasem byla duzo wczesniej bo w 1986. jest w tym pewna chronologia.

 

Bias to 2nd pick z 1986. Koles teoretycznie mial gwarantowac ciaglosc dynastii. Mogl grac jeszcze z Birdem i reszta, rozwijac sie a potem przejac paleczke. Wogole Boston wtedy byl mistrzem NBA i wybieral z 2nd pickiem w pierwszej rundzie. Z tego co pamietam to byl pick ze Seattle, ktory Red wyciagnal kilka lat wczesniej praktycznie za wiadro ziemniakow. Jak wiadomo nic z tego nie wyszlo, bo Bias umarl kilka dni po drafcie. Bird natomiast gral w Celtics az do 1992, takze jak konczyl to nad Biasem juz w sumie nikt nie plakal. Takze juz po smierci Biasa tym bardziej Red powinien przemyslec przewietrzenie skladu.

 

Lewis natomiast umarl dopiero po odejsciu Birda na emeryture. Bylo solidnym graczem z konca pierwszej rundy draftu, ale nie byl postrzegany jako ten, ktory to wszystko pociagnie po odejsciu Birda.

 

Takze wiadomo. Smierc draftowych tylko utrwalila dlugosc slumpu Bostonu, ktory jednak byl spowodowany bezposrednio bledna decyzje Auerbacha, ktory po smierci Biasa mial jeszcze kilka sezonow na przymyslenie decyzji tradow. Niestety nigdy sie nie zdecydowal. A jak pisal @Larry Legend jeszcze Dannyemu sie za wszystko oberwalo.

 

 

A artow w sieci na ten temat jest mnostwo. Nie mam teraz w glowie zednego konkretnego, ale google na pewno ci pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gasol do Raptors

 

Millsap, Fields, Amir Johnson do Lakers

 

Lowry, Ebanks do Jazz

 

 

Sam wymyśliłem.

nie gadaj :)

 

Litości, Rondo można fajnie wymienić. Po co robić to z PP, rozwalając chemię, wkurwiając KG i niszcząc legendę?

W C's nikogo nie można wymienić bo miałoby to katastrofalne konsekwencje dla "chemii" :)

 

Tommason, ale trzeba mieć na uwadze że gehenna C's była też spowodowana po części - przedwczesną utratą Biasa i Lewisa.

 

Co do wymian, to ja na miejscu Dannego bym walczył o coś takiego.

 

Boston in: Big Al, Lowry

Boston out: Bass (LAL) Rondo (Utah) Barbosa (Utah) Melo (Raptors) 1st round pick (Raptors)

 

LAL in: Bargs, Bass, Fields

LAL out: Gasol (Raptors)

 

Dostają dwóch świetnie pasujących do Howarda PFów, do tego swingmana, który jako roles powinien być bardzo użyteczny.

Kontrakty też nie są straszne (wszystkie 3 letnie), ale dzięki tej wymianie Lakers pokazują Dwightowi że jest dla nich ważny w długofalowej koncepcji budowy drużyny. Ponadto przedłużają okno na mistrzostwo Kobego.

 

Toronto in: Gasol, Fab Melo, 1st round pick.

Toronto out: Fields Bargs Lowry

 

Oszczędzają bo kontrakt Gasola jest krótszy niż umowy Andrei i Landrego. Co więcej Gasol karmiony przez Calderona, mający ważne miejsce w ofensywie Raptors powienien rozkwitnąć + pozbycie się Fieldsa daje minuty dla T. Rossa.

 

Jazz in: Rondo Barbosa

Jazz out: Jefferson

 

Wiadomo że w Salt Lake City muszą się pozbyć jednego wysokiego, upside jaki stoi przed Kanterem i Favorsem, każe upatrywać ofiary tego stanu rzeczy w Big Alu, którego wartość teraz Jazz starają się podbić. Oddają spadający kontrakt Ala, za co by nie mówić świetnego rozgrywającego do takiej drużyny. Rondo miałby komu podawać w Jazz, a za 2-3 lata Utah po wzmocnieniu ławki i zdobyciu jakiegoś porządnego SF są for real. Teraz zgarniają dodatkowo Leandro, który może im dać super wsparcie z ławki (raz na 2-3 mecze, ale to nie zmienia faktu że jak ma swój dzień to potrafi napsuć krwi rywalom) - w Bostonie raczej nie otrzyma szans przez napięte stosunki z Riversem...

 

Boston wychodzi z tej batali podwójnie zwycięsko - dostaje zastępstwo na pg i prawdziwego centra. Tak to wygląda w TM. http://espn.go.com/nba/tradeMachine?tradeId=a3edwfk

Jakby ten trade doszedł do skutku to Ainge byłby cudotwórcą, bo to wygląda jak zrzutka ku chwale Bostonu ;)

no chyba sobie kpisz makaroniarza w pobliżu Lakers bym nie chciał nawet gdyby zarabiał 1/3 tego co zarabia

 

przecież ten koleś jest po prostu tragiczny do tego stopnia, że ja nie jestem nawet tego w stanie słowami wyrazić.

król julian by tego lepiej nie powiedział :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Lowry to starter, gość nie przyjdzie do LAL być backupem Nasha, a na SG i tak jest Kobe i jego 40 minut, co z Meeksem?

2. Wciąż uważam że Fields przy ograniczonych minutach, może wnosić do drużyny tyle co w pierwszym sezonie w Nixach.

1. Tyle że rotacja 4-5/g to 96 minut nie upchasz ich wszystkich Bargsa Clarka i DH12, nawet gdy jakieś Jamison. Co prawda w połowie mogę się tu z Tobą zgodzić że zrobiłby się przepych róznych PF, a nie byłoby komu zmienić Howarda na te 10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość, który jest backupem Calderona nie będzie backupem Nasha... Poza tym co to znaczy nie przyjdzie żeby być rezerwowym? Bo nie będzie chciał? Nie ma nic do gadania w sprawie wyboru, do jakiej drużyny ewentualnie oddadzą go Raptors.

 

Poza tym wszyscy wywalają Bassa z Bostonu nawet za darmo, a w Lakers miałby on stanowić nagle jakąś wartość? Fields+Bass > Lowry wg twojego rozumowania.

 

Lubię takie pytania jak "co z Meeksem?", gościem który często wchodzi na pojedyncze minuty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie makaroniarz nie ma absolutnie żadnej wartości. Nie przychodzi mi do głowy w tej chwili żaden inny gracz, którego cenionym niżej z tych grywajacych po 30mpg. Przecież dużo lepszy byłby juz nawet ten Ryan Anderson, cholera nawet Bonner przynajmniej są dużo lepsi w tych trojkach i zarabiają mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prędce - 18mpg Meeksa to się wzięło z powietrza? Bass przy dominującym ofensywnie wysokim to wciąż solidny pf. Jeśli nie uważasz że Lowry jest materiałem na starting PG i że to że gra za Calderonem nie jest jedną z głównych przyczyn że "się nie zaaklimatyzował i Raps chcą go sprzedać" to nie widzę celu dalszego klepania w klawiaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendras a jak dyskutowaliśmy na temat oddania Pau za Josha Smitha to nie podchodziłeś tak optymistycznie do tego, że też mógłby w roli trzeciej opcji zyskać znacząco na efektywności

bo w przeciwieństwie do Smitha, Gay ma rzut :)

 

 

Ja tam dalej byłbym raczej za pozyskaniem Josha jeżeli byłaby taka możliwość, daje to samo co Gay w kwestii poprawy szybkości, atletyzmu, ale przynajmniej co do poprawy obrony nie byłoby wątpliwości.

Ja nie, bo Smith nie poprawia sytuacji na obwodzie, gdzie mamy największe braki, a dodatkowo zabiera minuty Clarkowi i MWP. Akurat na czwórce mamy kim grać i kim bronić.

 

BiałaCzekolada - masz rację, nie oglądam często Memphis. Jeśli chodzi o Dwighta, to ja narzekam raczej na jego efektywność, bo jest nieskuteczny na post upach, ma mnóstwo strat i nie trafia wolnych.

 

Matek - ja lubię Lowry'ego, ale ile on ma wzrostu? 180? Morris ma 195. Wychodzisz trójką Nash-Lowry-Bryant i masz trzy mismatche na naszą niekorzyść. A Lakers nie zrezygnują z cap roomu w 2014 dla Fieldsa i Johnsona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.