Skocz do zawartości

Rumory, trading block


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

No to zaczyna się powoli, 3 strony rozmawiają na temat wymiany Boston dostaje Gasola Lalki Gay'a, Memphis Pierce'a

 

I chyba wszyscy wyszliby na tym zajebiście.

czy ja wiem czy tak zajebiście...

 

tzn tak po pierwsze czy Celtics pozbyliby się rzeczywiście PP ? chyba oprócz Bryanta i Duncana nikt nie jest z jednym klubem aż tyle co on. Gasol by tam na pewno im się przydał obok KG i myślę, że Celtics byliby nim zainteresowani, ale wątpię czy za cene Pierce'a, który powiedzmy ma dla nich również wartość sentymentalną, nie mówiąc o tym, że KG mógłby nie być zachwycony tym, że go oddali.

 

Ze strony Grizzlies chyba by to najlepiej wyglądało, na tą chwilę produkcji z pozycji SF nie tracą, oszczędzają kasę i dostają lidera, który coś już w tej lidze wygrał, a tego im brakuje.

 

No i na koniec oczywiście Lakers, dodajemy sobie szybkości i atletyczności tylko problem w tym, że Gay tych atutów specjalnie w obronie nie wykorzystuje, nie mówiąc o tym, że jego shot selection i skuteczność pozostawiają wiele do życzenia. On i Metta na skrzydłach do tego Kobe hmm za dużo tu " low quality shots " jak na zespół z Howardem, podczas gdy obrona nie specjalnie zostaje poprawiona. Nie mówiąc o tym, że odkąd Hill wypadł nam na sezon to wymienienie Pau pozostawia nas bez jakiegokolwiek rezerwowego środkowego, bo Sacre to się nadaje jedynie do przybijania piątek i wymachiwania ręcznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Kubbas co w tym zajebistego byłoby dla Lakers. Nie potrzebujemy kolejnego ceglarza na obwodzie, żadnego większego nazwiska. W dodatku za cenę jedynego zabezpieczenia na C i PF. Moim zdaniem od kontuzji Hilla plany trochę się pozmieniały. Jestem zdecydowanie na nie dla Gaya, chyba, że za Artesta Duhona i Blake'a ;) Co dałby Lakers Gay, czego oni nie mają? Jest zbędny.

 

Niech oddadzą Pau z Jamisonem i Blake'iem do Raptors za Lowry'ego, Amira i Fieldsa. Mogą dodać Davisa za to, że Lakers przygarnęliby te mega zjebane kontrakty... Kilku rolesów, tego powinien szukać Mitch za Gasola.

 

Nie potrzebujemy żadnego geja w drużynie. I tak jest dobry rozpierdol, a w tym wypadku Howard miałby 4 FGA na mecz chyba. Podstawa to zatrzymanie DH na dłużej, nie ściągnie kolejnego typa z nazwiskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Kubbas co w tym zajebistego byłoby dla Lakers. Nie potrzebujemy kolejnego ceglarza na obwodzie, żadnego większego nazwiska. W dodatku za cenę jedynego zabezpieczenia na C i PF. Moim zdaniem od kontuzji Hilla plany trochę się pozmieniały. Jestem zdecydowanie na nie dla Gaya, chyba, że za Artesta Duhona i Blake'a ;) Co dałby Lakers Gay, czego oni nie mają? Jest zbędny.

 

Niech oddadzą Pau z Jamisonem i Blake'iem do Raptors za Lowry'ego, Amira i Fieldsa. Mogą dodać Davisa za to, że Lakers przygarnęliby te mega zjebane kontrakty... Kilku rolesów, tego powinien szukać Mitch za Gasola.

 

Nie potrzebujemy żadnego geja w drużynie. I tak jest dobry rozpierdol, a w tym wypadku Howard miałby 4 FGA na mecz chyba. Podstawa to zatrzymanie DH na dłużej, nie ściągnie kolejnego typa z nazwiskiem.

Daje to, ze rozciaga obrone, trzeba od niego rotowac, a przy picku Nash/Dwight dostalby sporo miejsca i moglby po shot faku zaatakowac z kozla, bo ma dobry ballhandling. Moze grac picki z Nashem i grac po switchu tylem do kosza w czym jest swietny. Moze zdobyc z samej kontry przy Nashu z 10 pkt i zapobiec drugim dziesieciu jesli podstawimy go za Pau w transition.

 

Chuckerem jest, ale mysle, ze pogodzilby sie z rola w nowym zespole, z tego co wiem nie jest jakims headcasem. A w Memphis naprawde nie bardzo ma kto kreowac ofensywe. Na dzien dzisiejszy lepszy dla nas jest chyba tylko Galinari

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle Lowry na wylocie z Toronto. Ponoć nie zaklimatyzował się tam, brak bliższych znajomości z teammates. Są gotowi oddać zamiast Calderona więc wiele drużyn powinno być nim zainteresowana. Nie miałbym nic przeciw gdyby zawitał do Suns ;)

Co do wymiany Lakers, C's i Grizzlies to nie wiem co do końca myśleć, ale Pierce w innej koszulce. Znowu wiele osób mialoby za złe jak to Lakers wyciągają kolejną młodą gwiazdę średnim kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego konkretnego źródła potwierdzającego te plotki, a Kubbas już podjarany temat zakłada...

Gorzej jak na realgm.

Temat zakładam drogi Maćku bo zaczynają się plotki, i będzie o czym i gdzie pisać, wymiana jest sensowna, Celtics od jakiegoś czasu już mamroczą o Gasolu

 

 

czy ja wiem czy tak zajebiście...

 

tzn tak po pierwsze czy Celtics pozbyliby się rzeczywiście PP ? chyba oprócz Bryanta i Duncana nikt nie jest z jednym klubem aż tyle co on. Gasol by tam na pewno im się przydał obok KG i myślę, że Celtics byliby nim zainteresowani, ale wątpię czy za cene Pierce'a, który powiedzmy ma dla nich również wartość sentymentalną, nie mówiąc o tym, że KG mógłby nie być zachwycony tym, że go oddali.

 

Ze strony Grizzlies chyba by to najlepiej wyglądało, na tą chwilę produkcji z pozycji SF nie tracą, oszczędzają kasę i dostają lidera, który coś już w tej lidze wygrał, a tego im brakuje.

 

No i na koniec oczywiście Lakers, dodajemy sobie szybkości i atletyczności tylko problem w tym, że Gay tych atutów specjalnie w obronie nie wykorzystuje, nie mówiąc o tym, że jego shot selection i skuteczność pozostawiają wiele do życzenia. On i Metta na skrzydłach do tego Kobe hmm za dużo tu " low quality shots " jak na zespół z Howardem, podczas gdy obrona nie specjalnie zostaje poprawiona. Nie mówiąc o tym, że odkąd Hill wypadł nam na sezon to wymienienie Pau pozostawia nas bez jakiegokolwiek rezerwowego środkowego, bo Sacre to się nadaje jedynie do przybijania piątek i wymachiwania ręcznikiem.

Nie wiem Kubbas co w tym zajebistego byłoby dla Lakers. Nie potrzebujemy kolejnego ceglarza na obwodzie, żadnego większego nazwiska. W dodatku za cenę jedynego zabezpieczenia na C i PF. Moim zdaniem od kontuzji Hilla plany trochę się pozmieniały. Jestem zdecydowanie na nie dla Gaya, chyba, że za Artesta Duhona i Blake'a ;) Co dałby Lakers Gay, czego oni nie mają? Jest zbędny.

 

Niech oddadzą Pau z Jamisonem i Blake'iem do Raptors za Lowry'ego, Amira i Fieldsa. Mogą dodać Davisa za to, że Lakers przygarnęliby te mega zjebane kontrakty... Kilku rolesów, tego powinien szukać Mitch za Gasola.

 

Nie potrzebujemy żadnego geja w drużynie. I tak jest dobry rozpierdol, a w tym wypadku Howard miałby 4 FGA na mecz chyba. Podstawa to zatrzymanie DH na dłużej, nie ściągnie kolejnego typa z nazwiskiem.

Gay byłby idealnym glue-guyem, spacing by robił, bronił, biegał do kontr, nie wydaje mi się, żeby w takim star studded teamie oddawał jakieś rzuty z kosmosu, Gasol w Celtics to fit ideaaaalny, i znowu byłaby szansa na finały bos-lal, no i Pierce:

 

Memphis z Piercem stają się contenderem.

word
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z finałem się nie rozpędzaj, bo najpierw i Lakers i C's muszą wejść do PO. Zieloni nie powinni mieć problemu, z Pau czy innym solidnym C to już nie ma o czym mówić, ale Lakers muszą od zaraz wskoczyć na playoffowy poziom intensywności, żeby mieć szansę w nich powalczyć...

 

Z Raptors jest taki problem, że u nich nie narzekają na grę chyba tylko europejczycy, zadaniowcy na tłustych kontraktach i goście na debiutanckich umowach. Reszta prędzej czy później chce uciekać do US i myślę, że zdają sobie z tego sprawę. Dlatego powinni brać Gasola. Każdy byłby raczej zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On i Metta na skrzydłach do tego Kobe hmm za dużo tu " low quality shots " jak na zespół z Howardem, podczas gdy obrona nie specjalnie zostaje poprawiona.

Tylko pytanie, czy Gay jako trzecia opcja (a więc w roli, do jakiej tak naprawdę jest lepiej predysponowany), nie zyskałby znacząco na efektywności?

 

Nie zgodzę się też co do obrony - Gay, Clark, Dwight + Metta (w takiej sytuacji z ławki) to już bardzo mocny defensywnie frontcourt. Znacznie więcej szybkości, znacznie więcej atletyzmu, Gay może i jest underachieverem, ale Grizzlies nieprzypadkowo mają bodaj drugą obronę w lidze.

 

Nie twierdzę, że byłbym wielkim fanem takiej wymiany, ale na pewno poważnie bym coś takiego rozważył.

 

Co dałby Lakers Gay, czego oni nie mają? Jest zbędny.

obrona, atletyzm, rzut, młodość, slashing.

 

Niech oddadzą Pau z Jamisonem i Blake'iem do Raptors za Lowry'ego, Amira i Fieldsa.

Lowry jest za dobry na backup dla Nasha, a za mały na dwójkę. Fields i Amir mają za długie kontrakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie, czy Gay jako trzecia opcja (a więc w roli, do jakiej tak naprawdę jest lepiej predysponowany), nie zyskałby znacząco na efektywności?

 

Jendras a jak dyskutowaliśmy na temat oddania Pau za Josha Smitha to nie podchodziłeś tak optymistycznie do tego, że też mógłby w roli trzeciej opcji zyskać znacząco na efektywności :)

 

Ja tam dalej byłbym raczej za pozyskaniem Josha jeżeli byłaby taka możliwość, daje to samo co Gay w kwestii poprawy szybkości, atletyzmu, ale przynajmniej co do poprawy obrony nie byłoby wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendras

chyba nie oglądasz zbyt dużo Grizz - Gay może i ma wspaniałe momenty, kiedy jego potencjał nareszcie spotyka się z dobrą grą w defensywie, ale tych momentów jest co najwyżej PARĘ w każdym meczu. To że ma ogormny wingspan, jest szybki, atletyczny i wysoko skacze to jeszcze nie powód, żeby tak o nim mówić, bo wtedy DeAndre byłby DPoTY co rok. No może McGee.

Przede wszystkim słaba praca nóg i gambling w obronie sprawiają, że ogólnie Gay raczej nie poprawia znacznie drugiej defensywy NBA tylko po prostu dobrze tam pasuje, ot co.

(Chociaż ostatnio miał takie 2 momenty na Kobem, że własnie wyglądał jak prime Marion)

Poza tym zasługa D Grizzlies to głownie T.Allen being everywhere on a court i inside presence Marca Gasola.

 

Gay jest żałosny w HCO i nie potrafi grać jako off-ball scorer. Przypominam, że macie w składzie Kobego, Nasha i ciągle narzekacie na brak efektywnego wykorzystywania Dwighta, który dostaje po 5 touches w 1q a potem łącznie 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jendras

Jeśli Duhon z Morrisem grają często razem po ok 25 minut, to i dla Lowry'ego nie byłoby problemu z nimi. Fields i Amir mają zjebane kontrakty to fakt, ale można byłoby się starać dołożyć do tego jakiegoś młodzika od Raps w zamian za odciążenie z tych umów. W dodatku kontrakt Gaya jest takiej samej długości, a pozbyć się go byłoby na pewno znacznie trudniej niż tej dwójki. Dostając Johnsona nie trzeba byłoby też szukać kolejnej wymiany po jakiegoś wysokiego, bo z Kenyonem jest coś nie tak chyba i nie ma co pozbywać się Pau i liczyć, że jakiegoś wysokiego uda się pozyskać.

 

Poza tym zawsze dobrze mieć prawa Birda do takiego kolesia jak Kyle. Nie ucierpiałby w Lakers. Nash nie będzie grał co mecz, coraz częściej będą zdarzały mu się przerwy, szczególnie w kolejnych sezonach i z czasem to on mógłby wchodzić z ławki. Poza tym można byłoby ograniczyć jego minuty. I Lowry mógłby grać na dwójce przeciwko sporej liczbie drużyn. Knicks, Clippers czy Bucks to pierwsze z brzegu jakie przychodzą mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.