Skocz do zawartości

Baardzo Wysocy zawodnicy NBA


Gangsta

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie (mam nadzieję) porozmawiamy trochę o Wysookich ... albo Bardzo Wysookich .... Wiem, że najwyższym zawodnikiem w Historii Ligi NBA był Gheorghe Muresan miał 231 cm. Niezły Byk ... Jednak widziałem kiedyś mecz (NJ Nets - Charlotte Hornets) W tymże meczu kiedy piłka spadała a Gheorghe miał zebrać ... to on się na nią tylko patrzył...nawet rąk nie (umył :D) wyciągnął ... a wtedy Maxi Bouges Zbierał mu piłkę sprzed nosa ..... niezle miał chyba 11 zbiórek... Niezły Klocek z tego Muresana... Wiem także że podobno przechodził jakąś poważną operację na kręgosłup .... Nie wiem ... jak to się z nim dalej potoczyło... Piszcie jakieś Ciekawostki o innych wysokich Graczach :)

 

To mój pierwszy temat w Forum NBA więc może cośik z tego wyjdzie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welcome,

 

ogladanie w akcji tak wysokich zawodnikow rzadko jest przyjemne. Tacy gracze sa bardzo drewniani. Wiadomo z duzym wzrostem ciezko o dobra kordynacje. Nie grzesza takze wyskokiem i slabo zbieraja z dechy.

 

Muresana nie widzialem w czasie gry, natomiast mignal mi w jakims filmie - istny mont everest :wink: . Koles musial przechodzic te operacje, bo podobno ciagle rosl i w koncu mierzylby 245 cm :? / spoko "number fifteen" i tak by go przeskoczył 8) .

 

Drugim giantem byl Bradley, ale zdaje sie zakonczyl kariere. Statysty rebs mial fatalne - career 5 rpg :roll: . Z blokami bylo juz lepiej, bo 2 na mecz.. Mimo wszystko postrachem nie byl. Ostanio ogladalem "top 10 dunks on Bradley", starsznie z nim jechali..

 

pozdro fanów #23, #32 , #15 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś toczył się gdzie indziej podobny temat. To jest sprawa neurofizjologii, wzrost 215cm i wyżej to juz rodzaj pewnej mutacji, wiadomo, ze ciało ludzkie nie jest "zaprojektowane" do tego typu rozmiarów. To była dyskusja o Margo Dydek, dlaczego tajka wysoka, a nie pakuje alboi tak nie wymiata, dlaczego ogólnie wysocy gracze powyzej 220cm są takimi paralitami i "drewnami". Tylko że to łatwo mówic komuś o normalnym wzroście, przy takich warunkach fizicznych cala dynamika ruchów ciała i konfort osobisty wygladaja nieco inaczej i ciało nie reaguje tak szybko na ruchy, nie jest sie takim szybkim, "gibkim" itp. Wydaje się, ze to takie neizdary, ale moim zdaniem trzeba sie trochę wczuć w ich sytuację. Wiadomo, ze z takim wzrostem dostanie sie dla nich do drużyny koszykarskiej jest bardzoi łatwę, ale szukać gwiazd wśród takich zawodników czy zawodniczek to już trudniejsze zadanie.

 

A z ciekawostek to pamietam, ze rok albo dwa lata temu Manute Bol, najwyższy gracz w historii Sixers (234cm wg. moich danych wiec Murhosan chyba ma 236?) miał powazny wypadek samochodowy, a lekarze móili, ze życie uratował mu włąśnie taki wzrost. Nie wiem w jaki sposób, ale tak mówili 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był jeszcze Chuck Nevitt, który reprezentował m.in. Houston Rockets. Mierzył on, wg różnych szacunkow między 226 a 228 cm i ważył, uwaga 113 kg :P Co ciekawe, byłby on w gronie najwyższych trzecim białym, obok Muresana i Bradleya, bo pozostali to Sudańczyk czyli Bol i Chińczyk czyli Yao. Zresztą niewiele im ustępowali m.in. Rick Smith i Mark Eaton bo ci mieli po 224 - 225 cm

 

Ale ja i tak nawyższym koszykarzem świata jest Sultan Kosen z Turcji bo mierzy 242 cm :shock: :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takich zawodnikach można powiedzieć jedynie DREWNO. Mimo ooooolbrzymich rozmiarów praktycznie zero pojęcia o zbieraniu czy zdobywaniu punktów (wyjątkiem jest Yao choć i tak jest drewniany). Też widziałem 10 najlepszych wsadów na Bradleyu i to co sobie z jego obecności pod koszem robili Shaq albo Webber jest śmieszne. A to wyżej wspomniany Sułtan ;];];]. Piłka w jego rękach wygląda jak piłeczka tenisowa w moich :P:P

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pryq, to by bylo cos nieprawdaż :D . Niestety zapakowanie "zza 3" jest mozliwe tylko w kosmicznym meczu :P . Swoja droga moglby sie odbywac takie konkursy wsadow dla centrow.. ' Big Fellows Slum Dunk Contest ' :wink: . Pamietam jak Shaq wsadzil z obrotem w meczu gwiazd 2000 :lol: . Mysle ze nie mialby zbyt wielu konkurentow.. no moze Big Ben Wallace cos by pokazal, bo Yao nie sadze 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pryq, to by bylo cos nieprawdaż :D . Niestety zapakowanie "zza 3" jest mozliwe tylko w kosmicznym meczu :P . Swoja droga moglby sie odbywac takie konkursy wsadow dla centrow.. ' Big Fellows Slum Dunk Contest ' :wink: . Pamietam jak Shaq wsadzil z obrotem w meczu gwiazd 2000 :lol: . Mysle ze nie mialby zbyt wielu konkurentow.. no moze Big Ben Wallace cos by pokazal, bo Yao nie sadze 8) .

Jeśli wymieniasz to Wallece'a (206 cm), to dla wiedz, że aktualny król wsadów Josh Smith ma tyle samo wzrostu. Jeżeli chodzi o centrów, to Amare nim jest, jest wyższy od Bena i robi o zdecydowanie najlepsze wsady wśród środkowych (chyba, żeby uznać Stro za centra). Zresztą był w finale ostatniego konkursu. EOT :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mialem na mysli gostków grajacych na pozycji nr 5. Jasne, widzialem ostatni konkurs. Smith zasluzyl na te trofeum w 100%. Najbardziej podobalo mi sie jak przeskoczyl Martina siedzacego na krzesle, to byl "flajer" :shock: .Faktycznie uciekl mojej uwadze Amare S. Masz racje Kily, koles zna sie na rzeczy. Co prawda nie ma hang-time`a, ale jest bardzo dynamiczny przy swoim wzroscie i dunkuje z wielkim powerem :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pryq, to by bylo cos nieprawdaż :D . Niestety zapakowanie "zza 3" jest mozliwe tylko w kosmicznym meczu :P . Swoja droga moglby sie odbywac takie konkursy wsadow dla centrow.. ' Big Fellows Slum Dunk Contest ' :wink: . Pamietam jak Shaq wsadzil z obrotem w meczu gwiazd 2000 :lol: . Mysle ze nie mialby zbyt wielu konkurentow.. no moze Big Ben Wallace cos by pokazal, bo Yao nie sadze 8) .

Prawdaż prawdaż :D, ja w wieq 8 lat myślałem ze tacy gracze jak Shaq czy Erving itd biorą udzał w SCD :P. w 2 lata pozniej marzylem o takim konqrsie :). A o wsadzie Shhaq'a kto by mogl zapomineć, moglby taka pake na "Big Fellows Slum Dunk Contest" zrobic ze zlamaniem tablicy :lol:.

 

Co prawda nie ma hang-time`a, ale jest bardzo dynamiczny przy swoim wzroscie i dunkuje z wielkim powerem :twisted:

A przepraszam, Shaq to nei ma powera??:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pryq

A przepraszam, Shaq to nie ma powera

jasne ze ma "kopnięcie", pamietasz jak obalil kosz w Phoenix :shock: - how about that 8) . W sumie dawno nic takiego sie nie zdarzylo, teraz robia mocne te baskety - ale shaq jak wsadzi two hands i sie podciagnie na koszu to i tak sie konstrukcja mocno zatrzesie :) .

 

P.S - Moze widzieliscie taki filmik " the true dunk champion ", duzo fajnych slumów, w tym takze wspomnianego Amare.. jesli nie to bardzo polecam. Jakos moze nie cudowna, ale dobrze sie oglada.. :arrow:

http://rapidshare.de/files/4992643/The_ ... n.wmv.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaak :) ja nadal czekam i łudze się nadzieją że jeszcze zobacze jak Shaq rozwala tablice :roll: (moze byc kto inny ale zeby sie tablica zawalila ;) ).

 

A tak przy okazji wysokich zawodniQw :D :

Dołączona grafika

Jakby ktos nei wiedziel (choc watpie :P ), Shaq & Boykins^

 

 

Dołączona grafika

hehe :D a tu Yao & Boykins (jescze za czasow warriors :D )^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.