Skocz do zawartości

Nowy wyglad E-NBA.PL


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, bardzo opoznione (bo mialo byc przed poczatkiem sezonu), ale nadchodza zmiany wyglada serwisu.

 

W momencie kiedy serwis przeszedl na nowe forum... dyskutowalismy o zmianach w temacie:

http://www.e-nba.pl/showthread.php?7248-NOWE-FORUM-uwagi-zmiany-techniczne-itd

 

Postanowilem teraz zalozyc nowy temat, na temat planowanych zmian. Nie sa one jeszcze zatwierdzone i chcialem zasiegnac Waszej opinii.

Tym razem sa to raczej kosmetyczne zmiany, poniewaz oczywiscie silnik i cala reszta serwisu zostaje ten sam, natomiast planuje zmienic troche wyglad, a glownie szerokosc strony, na ktora wiele osob narzekalo i przyznaje z perspektywy czasu, ze to byl raczej blad.

Dlatego planuje powrocic do szerokosci ok. 1000px, zeby calosc byla czytelniejsza, a przede wszystkim, zeby forum czytalo sie wygodniej...

 

Nowy planowany wyglada (pewnie dojda jeszcze jakies kosmetyczne zmiany) mozna zobaczyc pod linkiem:

http://www.e-nba.pl/new.jpg

Dołączona grafika

 

Czekam na Wasze opinie co do tego posunięcia oraz Wasze inne sugestie, pomysly...

 

Z wiekszych zmian to beda wprowadzone boxscore wraz z wynikami meczy, calosc byla gotowa juz w drugiej polowie poprzedniego sezonu, ale budowa serwisu i troche brak funduszy na ten cel :) unimozliwila ich wprowadzenie w tamtym czasie.

 

Zmiany beda najpewniej wprowadzone pod koniec listopada, a do tego weekendu bede chcial zatwierdzic ich plan.

new.jpg

Edytowane przez Borys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki: ja bym proponował ożywić trochę stronę główną ,bo box score i garść ciekawych, aczkolwiek nielicznych artykułów o nba to dla mnie trochę za mało by często na nią zaglądać, toteż bywam regularnie tylko na forum.

widzę tutaj jednak niewykorzystany potencjał, mianowicie skoro forum ma całkiem dużą bazę stałych użytkowników, dlaczegoby nie skrzyknąć paru ludzi, którzy mogliby regularnie wrzucać jakieś ciekawe niusy, ploteczki, linki do tweetów itp. wygodnie byłoby mieć od razu w jednym miejscu te wszystkie najważniejsze informacje dnia, których osiągnięcie wymaga codziennego przejrzenia kilku stron o tematyce nba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz na mysli cos wiecej niz newsy? Oczywiscie nie mowie o tych co sa obecnie, bo to sa stare wiadomosci i niestety nie znalazlem chetnych do pisania rzetelnie, a samemu nie znalazlem na tyle wolnego czasu by moc poswiecic go kosztem wlasnej pracy.

 

To tez po czesci dlatego uruchomilem sklep koszykarski, bo jesli z niego beda jakies profity dla strony, to dzieki temu bede mogl wiecej czasu przeznaczyc na serwis.

 

Czyli reasumujac, to czy gdyby byly regularnie pisane newsy na glownej w takim ukladzie graficznym jak na stornie to byloby ok? Czy myslisz o jakims innym eksponowaniu takich newsow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili wygląd forum bardzo mi się podoba i bym go nie zmieniał, poza jedną rzeczą - właśnie rozdzielczością. Mogłaby być mniejsza. Na laptopie, gdzie mam ustawioną największą możliwą rozdzielczość to nie problem, ale na netbooku musiałem zmniejszyć do 75% wielkości, żeby nie przewijać na boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylad forum sie nie zmieni (w sensje srodka), tylko zmieni sie otoczka czyli po bokach niebieskie paski itd. Dokladnie tak jak w pierwszym poscie w linku.

I wlasnie szerokosc bedzie troche mniejsza (nie liczac miejsca na reklame z prawej strony. Ale akurat jak ktos bedzie mial mniejsza szerokosc ekranu to mu obetnie reklame.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglad sie prezentuje fajnie, dobrze by bylo jakos rozwinac strone itp. a co z serwisami pod patronem e-nba, nadal istnieja? no i ogolnie to jak wyglada sprawa z prawami autorskimi ze strony nba.com, mozna umieszczac takie fotografie itp? Poddrawiam.

Strony patronackie istnieja, ale duzo sie wykruszylo albo przenioslo na wlasna domene i albo sa dalej, albo umarly smiercia naturalna ;)

 

Co do praw to nasz serwis ze zdjec korzysta tylko i wylacznie w wiadomosciach, takze generalnie jest na to przymykane oko. Inaczej jest jak serwisy robia galerie zdjec slawnych zawodnikow, albo wykonuja tapety, albo jeszcze lepiej robia tapety potem je drukuja jako plakaty, albo wykonuja koszulki z podobiznami LeBronow i innych i sprzedaja. Chodz nawet i tacy nie sa scigani.

 

@wmks co do statystyk to tez o tym myslalem, ale stwierdzilem, ze na stronie glownej lepiej beda sie sprawdzac statystyki TOP5 kolejki, natomiast takie ogolne statystyki moglyby byc na osobnej podstronie. Bo tak naprawde zbytnio to sie w ciagu sezonu nie zmienia i takie ogolne statystyki moglby sie znudzic na stronie glownej i nie beda sprawowac swojej funkcji.

 

Takze mysle, ze dla kogos kto bedzie czesto wchodzic na glowna ciekawsza rzeczy beda TOP 5 kolejki, co o tym myslicie?

 

 

 

I jeszcze ogolnie pytanie, co do newsow jaka forme newsow byscie preferowali? Jeden dlugi news dziennie i ogolnie forma serwisu bardziej blogowa?

Czy jednak krotko, zwiezle i na temat? Czyli serwis z duza iloscia newsow (ze staraniem zeby nic nie umknelo) i zwiezlych i na temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze ogolnie pytanie, co do newsow jaka forme newsow byscie preferowali? Jeden dlugi news dziennie i ogolnie forma serwisu bardziej blogowa?

Czy jednak krotko, zwiezle i na temat? Czyli serwis z duza iloscia newsow (ze staraniem zeby nic nie umknelo) i zwiezlych i na temat?

Ja sklanialbym sie ku krotkim i zwiezlym wiadomosciom z jakims dluzszym tekstem raz na 2-3 tygodnie (np. dlaczego LAKERSOM nie idzie albo dlaczego KNICKS zaczeli sezon 6-0).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all

 

Naprawdę chcecie robić z forum tablicę newsów? Żeby to miało sens to musiałoby być lepsze od obecnie dostępnych blogów/serwisów polskich i amerykańskich itd. Moim zdaniem szkoda prądu- rolę informacyjną spełnia forum. Boxscore? Statystyki? Przecież takie rzeczy i tak sprawdzamy na amerykańskich serwisach, aktualizowanych kiedy my jeszcze śpimy, z najświeższymi danymi do śniadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all

 

Naprawdę chcecie robić z forum tablicę newsów? Żeby to miało sens to musiałoby być lepsze od obecnie dostępnych blogów/serwisów polskich i amerykańskich itd. Moim zdaniem szkoda prądu- rolę informacyjną spełnia forum. Boxscore? Statystyki? Przecież takie rzeczy i tak sprawdzamy na amerykańskich serwisach, aktualizowanych kiedy my jeszcze śpimy, z najświeższymi danymi do śniadania.

a co ma jedno do drugiego? Przeciez forum jest sobie, a strona glowna sobie. Niczym to sie nie rozni od tego co jest obecnie, tylko i wylacznie calosc chce zrobic bardziej przejrzysta. Forum w zasadzie sie nie zmieni, tylko i wylacznie zostanie zmniejszona szerokosc.

 

Natomiast co sie tyczy statystyk i newsow to zdziwisz sie ilu mlodych fanow NBA nie zna angielskiego i czyta polskie serwisy, a przy okazji czytania newsow z checia zajrzy odrazu do statystyk na stronie zamiast wertowac nba.com itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast co sie tyczy statystyk i newsow to zdziwisz sie ilu mlodych fanow NBA nie zna angielskiego i czyta polskie serwisy, a przy okazji czytania newsow z checia zajrzy odrazu do statystyk na stronie zamiast wertowac nba.com itd.

To prawda. Wszędzie widać ludzi, którzy korzystają tylko z polskich stron i czerpią wiedzę z jakiś gwiazd basketu czy enbijej... dlatego dobry polski portal na pewno przyda się wielu młodym kibicom. Sam zaczynałem ponad 10 lat temu od e-b i innych stronek, dlatego rozumiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli, że zmiany dotkną forum - tylko, że szkoda prądu na rozbudowywanie strony newsowej. OK, skoro jest jak mówicie to pewnie ma to sens, powodzenia zatem życzę i wytrwałości w aktualizowaniu na bieżąco. Matek- załóż może kącik "niezbędnik kibica LAL" i ewentualnie "niezbędnik hejtera Griffina":). napisz co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem za krótkimi, ale zwięzłymi newsami. Mam nadzieję, że uda się Wam stworzyć najlepszą polską stronę o NBA. Chętnie bym pomógł, ale to niestety nie moja działka, ligę dopiero poznaję, a i na żadnych zaawansowanych statystykach się nie znam. Niemniej jednak, życzę powodzenia!

 

Edit: Zapomniałbym - przydałoby się, żeby tabela dywizji też była aktualna. :single_eye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Borys

 

nowy layout jest jak najbardziej w porzadku. co do newsow, to nie twierdze, ze e-nba ma od razu przejmowac schede po e-baskecie, ale na forum jest kilka osob, ktore czesto wrzucaja jakies plotki i widac, ze maja dostep do licznych zrodel, moze dalyby sie namowic?

 

zauwazylem tez, ze serwis e-nba w ogole nie jest zintegrowany z licznymi stronami druzyn, ktore hostuje. a strony te z tego co widze sa regularnie aktualizowane. gdyby to jakos polaczyc to community spokojnie mogloby odwalac robote za redaktorow. wystarcza odnosniki do newsow ze stron poszczegolnych druzyn. nie wiem, na ile jest to mozliwe ale na pewno warto to rozwazyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych stronach jest rozny poziom obiektywizmu, jak i rozny poziom jezykowy. Teraz akurat zostaly strony, ktore naprawde dlugo juz sa prowadzone i redaktorzy sa bardzo "ogarnieci", natomiast czesto bywa, ze na stronach pisza fanboye, ktorzy nie przywiazuja duzej uwagi do polszczyzny... :)

 

Odnosnie zrodel... to nie sa one problemem, tego jest duzo i dokladnie kazdemu redaktorowi powiem co i skad. Najwazniejsze sa tak naprawde checi i konsekwencja. I to jest glowny warunek, a zarazem najciezsza rzecz do spelniania :) bo z doswiadczenia, malo kto wytrzymuje (wiem to i po sobie, kiedys mi konsekwencji zabraklo, a jak juz mam to nie ma ludzi, ktorzy byliby tez chetni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzis w nocy zaimplementowany zostal nowy wyglad, jak i caly system lacznie z forum zostal zaktualizowany na najnowsza wersje.

 

Jesli ktos zauwazy, ze cos nie dziala jak powinno, albo w ogole nie dziala, to prosze to zglaszac w tym watku.

 

Komentarze i uwagi mile widziane.

 

Teraz powoli bede pracowac nad rozkreceniem strony glownej, nie twierdze, ze odrazu bedzie perfekt, ale powoli do przodu. Gdyby ktos zglaszal checi w pomocy i redagowaniu strony to prosze do mnie pisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.